PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب در کارت گیرنده دیجیتال

aramrahgozar
14-03-15, 19:27
سلام دوستان
من یک کارت دی-وی-بی مدل skys^^tar× hd2 خریدم ولی روی سیستم خودم بعد از هر چند ثانیه یک فریز دارم در صورتی که کارت دیگم که مدل skystar 2 هست مشکلی نداره.کارت skys^tar× hd2رو روی دو سیستم دیگه تست کردم درست بود.بعد فکر کردم ممکنه مشکل از اسلات pci باشه ، skystar hd2 رو روی یک اسلات دیگه رو سیستمم چک کردم باز مشکل داشت.
تا اینجای کار مشکل یا از پاور میتونه باشه یا از مادربرد.از اونجایی که دو سیستم دیگه که کارت روشون درست کار میکرد پاوروشون در حد 220 وات بود گفتم احتمالا مشکل از مادربرد هست (پاور خودم 330 وات گرین هست) ولی برای اینکه مطمئن بشم کارت گرافیک سیستمم رو برداشتم (گرافیکم asus en210 هست) وبعد کارت رو زدم باز هم مشکل پا برجا بود.
یکبار زمانیکه گرافیک هم به سیستمم وصل بود کارت روی سیستمم درست کار کرد نزدیک 2-3 روز ولی چون میخواستم cpu رو عوض کنم کارت رو از اسلات برداشتم بعدش که جا زدم باز دوباه خراب شد که تا الان با فریز پخش میکنه.درایور کارت رو هم پاک کردم دوباره نصب کردم باز مشکل پابرجا بود.

پشت کارت skystar hd2 یک سوکت 4 پین برای اتصال پاور داره که اون رو هم وصل کردم باز مشکل پابرجا بود.
با تمام این اوصاف مشکل قطعا از مادربرد میتونه باشه درسته ؟
قطعات سیستمم :
Cpu : e2200
Mb : Gigabyte GA G31M ES2C
Ram : 2*2gb ddr2 kingston
Vga : asus en210
Hdd : 1t wd
Psu : green 330a
شرمنده که خیلی طولانی شد:11()::11():

AMD>INTEL
14-03-15, 20:14
سلام دوستان
من یک کارت دی-وی-بی مدل skystar hd2 خریدم ولی روی سیستم خودم بعد از هر چند ثانیه یک فریز دارم در صورتی که کارت دیگم که مدل skystar 2 هست مشکلی نداره.کارت skystar hd2رو روی دو سیستم دیگه تست کردم درست بود.بعد فکر کردم ممکنه مشکل از اسلات pci باشه ، skystar hd2 رو روی یک اسلات دیگه رو سیستمم چک کردم باز مشکل داشت.
تا اینجای کار مشکل یا از پاور میتونه باشه یا از مادربرد.از اونجایی که دو سیستم دیگه که کارت روشون درست کار میکرد پاوروشون در حد 220 وات بود گفتم احتمالا مشکل از مادربرد هست (پاور خودم 330 وات گرین هست) ولی برای اینکه مطمئن بشم کارت گرافیک سیستمم رو برداشتم (گرافیکم asus en210 هست) وبعد کارت رو زدم باز هم مشکل پا برجا بود.
یکبار زمانیکه گرافیک هم به سیستمم وصل بود کارت روی سیستمم درست کار کرد نزدیک 2-3 روز ولی چون میخواستم cpu رو عوض کنم کارت رو از اسلات برداشتم بعدش که جا زدم باز دوباه خراب شد که تا الان با فریز پخش میکنه.درایور کارت رو هم پاک کردم دوباره نصب کردم باز مشکل پابرجا بود.

پشت کارت skystar hd2 یک سوکت 4 پین برای اتصال پاور داره که اون رو هم وصل کردم باز مشکل پابرجا بود.
با تمام این اوصاف مشکل قطعا از مادربرد میتونه باشه درسته ؟
قطعات سیستمم :
Cpu : e2200
Mb : Gigabyte GA G31M ES2C
Ram : 2*2gb ddr2 kingston
Vga : asus en210
Hdd : 1t wd
Psu : green 330a
شرمنده که خیلی طولانی شد:11()::11():

کارت باید بررسی بشه . احتمالا مشکل چیپ اصلیش هست .

aramrahgozar
14-03-15, 20:53
کارت باید بررسی بشه . احتمالا مشکل چیپ اصلیش هست .
اخه کارت روی دو سیستم دیگه بدون مشکل بود ، اگر مشکل داشت روی یکی از دو سیستم هم لااقل باید مشکل رو نشون میداد.

AMD>INTEL
14-03-15, 21:00
اخه کارت روی دو سیستم دیگه بدون مشکل بود ، اگر مشکل داشت روی یکی از دو سیستم هم لااقل باید مشکل رو نشون میداد.

کارت راندم شده این که روی یک سیستم کار میکنه و روی چند تاسیستمدرست کار نمیکنه به دلیل اینکه کارت مشکل دارد . اگر وارد هستی به الکترونیک بردشو با اسپری خشک شستشو بده و کریستالشو عوض کن .

mmce
17-03-15, 00:29
سلام.رم سیستم شمامدلش؟کلاک رم یا جامپرکلاک چیپ جنوبی مادربردتنظیم نیست.تجربه شخصی بودعرض کردم.

aramrahgozar
18-03-15, 01:03
سلام.رم سیستم شمامدلش؟کلاک رم یا جامپرکلاک چیپ جنوبی مادربردتنظیم نیست.تجربه شخصی بودعرض کردم.
خیلی ممنون از راهنماییتون
رم رو بالا عرض کردم کینگستون هست ، البته دوستمون AMD>Intel فرمودند کارت مشکل داره که خوب چون کارت هم دست دوم هست بنظر منطقی میاد.:11():
حالا این کلاک رم یا جامپر کلاک چیپ جنوبی رو از کجا بفهمم تنظیم هست یانه ؟سخت افزاری هست یا نرم افزاری؟ اگر مادربرد کفن یکن نمیشه بد نیست این رو هم امتحان کنم.:11():

mmce
19-03-15, 22:16
سلام.اول اینکه اگر دوتاسیستم جواب گرفتی احتمال خرابی کارت ضعیفه.هرچنددرالکترونیک بدون تست فتوی صادرکردن درست وجایزنیست!!در دفترچه مادربرد(برخی ازمدلها ) جهت تنظیم کلاک agp,ب علت تنظیم دستی کارتهای مختلف وبهره بری بالاترهمانندجامپرcmosباتناس ب با فرکانس کارت,لازم است دستی تنظیمات رو انجام بدی.مادربردهایultra xcdسیستم وقتی اسمبل میشد,کاملا کارمیکردولی دربرخی نرم افزارهای که ب معنی واقعی ازتمام[emoji255] فضاوalu,cpu,ramاستفاده میکنن(مثل3d max) پر پر زدن تازه معلوم میشد!!وقتی ب دفترچه رجوع میشد,مثلاسرعت کلاک رم اسلتddr3با133بهترین پاسخ رو میدادکه بدون تجربه هیچگاه مشخص نمیشد!!حالاهی رم ارتقاء بدم,سی پی یو رندوم کنم یامیگیم مادربرد نهایت بیش ازاین جواب نمیده!!!هرکاری تجربه وکمی تأمل درآن میتوان بهترین بهره را برد.باتشکراز استادان محترم ودوستان که باطرح مشکلات باعث تفکرعمیقتر میشن.