PDA

مشاهده نسخه کامل : دلیل مصرف زیاد شارژ

iranch
12-03-15, 16:59
سلام
وقتی از اینترنت سیم کارت استفاده میکنیم چرا مصرف باتری زیاد میشود و حتی باتری برخی گوشی ها داغ میکند؟
اما اگر به wifi خانه وصل شویم این مشکلات نیست و مصرف کمتر و داغ هم نمیکند؟
مگر چه تفواتی بین تبادل اطلاعات در این بین هست؟

AMD>INTEL
12-03-15, 17:04
سلام
وقتی از اینترنت سیم کارت استفاده میکنیم چرا مصرف باتری زیاد میشود و حتی باتری برخی گوشی ها داغ میکند؟

این مورد به خاطر این هست با این کار سیم کارت برق بیشتری مصرف میکنه .

iranch
12-03-15, 17:36
این مورد به خاطر این هست با این کار سیم کارت برق بیشتری مصرف میکنه .

بله اما دلیل همین قضیه رو میخواهم :great:

AMD>INTEL
12-03-15, 18:12
بله اما دلیل همین قضیه رو میخواهم :great:

این بستگی به نسل تولید سیم کارت هم دارد . بعضی از سیم کارت های قدیمی همراه اول و ایرانسل برق بیشتری مصرف میکنند .

M A H R A D
12-03-15, 19:40
سلام

سلام

در نظر بگیرید که در هنگام استفاده از WiFi، انتقال اطلاعات داره بین موبایل شما و مودمی که در نزدیکی شماست صورت می‌گیره

اما در هنگام استفاده از 3G و ... انتقال اطلاعات بین موبایل شما و آنتن BTS محل شما که ممکنه دور باشه، صورت می‌گیره

بنابراین در حالت اول نیاز به توان کمی هست، اما در حالت دوم نیاز هست که موبایل شما تشعشع قوی‌تری داشته باشه که این امر، مصرف توان بالاتری هم می‌طلبه.

بنابراین در حالت دوم، باطری شما خیلی زودتر از حالت اول تموم میشه.

سپاس

iranch
18-03-15, 15:54
سلام

در نظر بگیرید که در هنگام استفاده از WiFi، انتقال اطلاعات داره بین موبایل شما و مودمی که در نزدیکی شماست صورت می‌گیره

اما در هنگام استفاده از 3G و ... انتقال اطلاعات بین موبایل شما و آنتن BTS محل شما که ممکنه دور باشه، صورت می‌گیره

بنابراین در حالت اول نیاز به توان کمی هست، اما در حالت دوم نیاز هست که موبایل شما تشعشع قوی‌تری داشته باشه که این امر، مصرف توان بالاتری هم می‌طلبه.

بنابراین در حالت دوم، باطری شما خیلی زودتر از حالت اول تموم میشه.

سپاس

با این حساب پس باید گفت برای سلامتی انسان هم بیشتر مضر هست؟ چون ارسال و دریافت بیشتری با توان بالاتری داره درسته؟
ترجیحا از دانگل استفاده کنیم تا اینترنت موبایل بهتر نیست؟

M A H R A D
18-03-15, 20:39
با این حساب پس باید گفت برای سلامتی انسان هم بیشتر مضر هست؟ چون ارسال و دریافت بیشتری با توان بالاتری داره درسته؟
ترجیحا از دانگل استفاده کنیم تا اینترنت موبایل بهتر نیست؟

بله تشعشع قوی‌تری داره و خطرناک‌تره.

و متأسفانه هر چقدر از BTS دورتر باشید و آنتن ضعیف‌تری داشته باشید، گوشی‌تون با تشعشع قوی‌تر با توان بالاتر سعی می‌کنه که ارتباط رو ایجاد و حفظ کنه و همین باعث اثرات منفی بیشتر بر بدن میشه.

سپاس

mmce
18-03-15, 21:24
سلام.ماژول وای فای دیتارابصورت کدهای انالیزشده واستانداردی بسته میکنه جهت دریافت ورسیوبدون رندوم!ولی درسیم کارت بادرنظرداشتن فرستادن کدهای صحیح دریافت ونرخ تبادل,ازبلوک وفضای رم مجازی استفاده میکنه!ودلیلی که مهندس هم اشاره کردن هردو,عامل مصرف جریانی بیش از حالت وای فای میباشد.(سیستم نرخ تبادل دیتا درgsmتدریس شده اموزشگاه برقکاران )

iranch
19-03-15, 08:32
ممنون از پاسخ هاتون
این ماسله برای Access Point های چطور هست؟ من مودم دارم 2 آنتن که 10 dbi قدرت داره. و از عمد برای ضرر کمتر اون رو توانش رو کردم نصف..
و برخی نقاط خانه ، مقدار سیگنال خیلی کم و حداقلی دارم باهاش کار میکنم
این مورد چی؟ مثل موبایل ها براش صادق است یا فرق دارد؟ توصیه دوستان چیه؟

M3RS4D 50062
19-03-15, 09:15
ببینید دوست عزیز ,این مورد که این موج ها برای بدن مشکل ساز هستن هیچ حرفی نیست و کاملا درسته.
ولی خوب فقط اثر Access Point شما نیست که بگید اگه از توانش کم کنم دیگه بهم ضرر نمیرسونه ,Access Point همسایه چی؟ Access Point محل کار چی؟ Access Point توی کافه و رستورانی که میریم چی؟ Access Point محل های دیگه چی؟؟؟
تازه دیش بانک ها و پلیس های راهنمایی و رانندگی رم حساب نکردم.

ولی خوب اونقدرا هم مشکل ساز نیستن این امواج

iranch
19-03-15, 09:34
ببینید دوست عزیز ,این مورد که این موج ها برای بدن مشکل ساز هستن هیچ حرفی نیست و کاملا درسته.
ولی خوب فقط اثر Access Point شما نیست که بگید اگه از توانش کم کنم دیگه بهم ضرر نمیرسونه ,Access Point همسایه چی؟ Access Point محل کار چی؟ Access Point توی کافه و رستورانی که میریم چی؟ Access Point محل های دیگه چی؟؟؟
تازه دیش بانک ها و پلیس های راهنمایی و رانندگی رم حساب نکردم.

ولی خوب اونقدرا هم مشکل ساز نیستن این امواج

اینکه بله اما من میخواهم جهت افزایش اطلاعات علمی این موضوع ها را بدانم
و خوب اگر چند تا مورد مضر اطراف ما هست .. خوب خودمان بدترش نکنیم...
تازه انتن وایرلس همسایه سیگنال بسیار ضعیفی می رسونه به خانه ما بیشتر انتن های خودمون هست که نزدیکمون ه

iranch
16-04-15, 10:19
بله تشعشع قوی‌تری داره و خطرناک‌تره.

و متأسفانه هر چقدر از BTS دورتر باشید و آنتن ضعیف‌تری داشته باشید، گوشی‌تون با تشعشع قوی‌تر با توان بالاتر سعی می‌کنه که ارتباط رو ایجاد و حفظ کنه و همین باعث اثرات منفی بیشتر بر بدن میشه.

سپاس

سلام
راستش من چند تا سوال برام پیش آمد...
اصولا تا چه فاصله ای این تششع ها به بدن اسیب می رسونه؟ منظورم این هست که گوشی در دستمون می گیریم. حالا فرضا گوشی رو بخواهیم با فاصله از خودمان بزاریم، چقدر فاصله رعایت کنیم، امن است؟
و سوال بعد: این مودم های 3g چطور؟ همین موارد صادق است؟ این مودم های پشت کیس یا لپ تاپ بزنیم ، باز همین میزان مضرات ، مثل گوشی را دارد؟

من چندین مقاله خوندم که همین صحبت شما رو تائید میکنه، میگه هر چه از انتن دور تر باشیم ، وضعیت بدتر میشه ... حتی برخی اوقات گوشی داغ میکنه و مشخص میشه تحت فشار است برای ارسال و دریافت داده با BTS

M A H R A D
18-04-15, 13:37
سلام
راستش من چند تا سوال برام پیش آمد...
اصولا تا چه فاصله ای این تششع ها به بدن اسیب می رسونه؟ منظورم این هست که گوشی در دستمون می گیریم. حالا فرضا گوشی رو بخواهیم با فاصله از خودمان بزاریم، چقدر فاصله رعایت کنیم، امن است؟
و سوال بعد: این مودم های 3g چطور؟ همین موارد صادق است؟ این مودم های پشت کیس یا لپ تاپ بزنیم ، باز همین میزان مضرات ، مثل گوشی را دارد؟

من چندین مقاله خوندم که همین صحبت شما رو تائید میکنه، میگه هر چه از انتن دور تر باشیم ، وضعیت بدتر میشه ... حتی برخی اوقات گوشی داغ میکنه و مشخص میشه تحت فشار است برای ارسال و دریافت داده با BTS

فاصله خاصی نمیشه اعلام کرد چون کاملاً ربط داره به میزان تشعشع که در هر جایی متفاوته.

اما چیزی که مشخصه اینه که میزان تشعشع با زمان رابطه مستقیم و با مجذور فاصله نسبت عکس داره. بنابراین مثلاً هنگام مکالمه هر قدر بتونید از گوشی فاصله بگیرید (با هندزفری و...) خیلی وضعیت بهتر میشه:

Only the registered members can see the link
اگه موبایل رو یه منبع نقطه‌ای فرض کنیم تشعشعی مشابه شکل فوق داره. همین‌طور که می‌بینید با افزایش فاصله، چگالی خطوط قوای الکترومغناطیسی کمتر و کمتر میشه.

امواج الکترومغناطیسی باعث قطبیده شدن مولکول‌ها (خصوصا در قسمت‌های آبدار بدن مثل گوش و چشم) میشن و همین باعث گرم شدن بیشتر اون قسمتا میشه. در جاهایی که خون به راحتی جریان داره این گرما از طریق پمپاژ خون پخش میشه و مشکل حادی ایجاد نمیکنه. اما در جایی مثل چشم که این امکان به راحتی وجود نداره، باعث مشکلات بیشتری میشه.

بله مودم‌های 3G هم در باند فرکانسی UHF کار می‌کنن و همین موارد در موردش صادق است.

سپاس

iranch
18-04-15, 19:26
فاصله خاصی نمیشه اعلام کرد چون کاملاً ربط داره به میزان تشعشع که در هر جایی متفاوته.

اما چیزی که مشخصه اینه که میزان تشعشع با زمان رابطه مستقیم و با مجذور فاصله نسبت عکس داره. بنابراین مثلاً هنگام مکالمه هر قدر بتونید از گوشی فاصله بگیرید (با هندزفری و...) خیلی وضعیت بهتر میشه:

Only the registered members can see the link
اگه موبایل رو یه منبع نقطه‌ای فرض کنیم تشعشعی مشابه شکل فوق داره. همین‌طور که می‌بینید با افزایش فاصله، چگالی خطوط قوای الکترومغناطیسی کمتر و کمتر میشه.

امواج الکترومغناطیسی باعث قطبیده شدن مولکول‌ها (خصوصا در قسمت‌های آبدار بدن مثل گوش و چشم) میشن و همین باعث گرم شدن بیشتر اون قسمتا میشه. در جاهایی که خون به راحتی جریان داره این گرما از طریق پمپاژ خون پخش میشه و مشکل حادی ایجاد نمیکنه. اما در جایی مثل چشم که این امکان به راحتی وجود نداره، باعث مشکلات بیشتری میشه.

بله مودم‌های 3G هم در باند فرکانسی UHF کار می‌کنن و همین موارد در موردش صادق است.

سپاس

درود و سپاس از توضیحات شما
در مورد BTS ها ، من نمی دانم اینها چطور امواج رو پخش میکنند، اما اگر دقیقا زیر BTS ما بیاستیم ، باز هم تششعات ش به ما میخوره؟ چون به نظر میاد از یک فاصله ای به بعد ، امواج خوب ارسال میشه.. ایا درسته؟

M A H R A D
18-04-15, 20:54
در مهندسی مخابرات (گرایش میدان) برای هر نوع آنتن یه Pattern داریم. برای یه آنتن نوعی، Pattern زیر رو داریم:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

بنابراین همونطور که می‌بینید سطح پوششی و تشعشع در جهت‌های مختلف، متفاوت هست.