PDA

مشاهده نسخه کامل : معرفی کتاب

M3RS4D 50062
10-03-15, 15:40
Only the registered members can see the link

داستان انتشار اتحادیه‌ی ابلهان نوشته‌ی جان کندی تول داستان غریبی است. جان کندی کتاب را در سی سالگی نوشت و بعد از اینکه هیچ ناشری زیر بار چاپ آن نرفت به زندگی خود پایان داد. مادرش یازده سال تلاش کرد تا بالاخره دانشگاه لوییزیانا راضی به انتشار کتاب شد. کتاب به محض انتشار غوغا به پا کرد و همان سال - 1981 - جایزه پولیتزر را ربود. شاید بتوان محبوبیت کتاب را با ناطور دشت سلینجر مقایسه کرد.

ایگنیشس جی رایلی، قهرمان داستان، یک متخصص قرون وسطا است که تمام دنیا را از دریچه‌ی کتاب تسلای فلسفه‌ی بوئتیوس، فیلسوف قرون وسطایی، می بیند. تمام زندگی اش فلسفه بافی است و انزجار از جامعه‌ی آمریکا. او که یک دن کیشوت امروزی است، وادار می شود از خلوت خود بیرون بیاید و با جامعه ای که از آن متنفر است روبه‌رو شود و به شیوه‌ی دیوانه‌وار خود با آن بستیزد. بسیاری از منتقدان، اتحادیه ابلهان را بزرگ‌ترین رمان کمدی قرن می‌دانند.
رمان اتحادیه‌ی ابلهان توسط پیمان خاکسار به فارسی ترجمه شده و نشر چشمه آنرا منتشر کرده است.

Nomix
26-04-15, 22:16
خواستم تایپک جدید بزنم دیدیم اینجا هست گفتم همین ادامه بدیم ، نیست خیلی کتاب معرفی شده :lol:

دوستان به زودی نمایشگاه بین المللی کتاب برگزار مبشه یه لطفی کنید چندتا کتاب مفید که ارزش خوندن داره معرفی کنید

مهم نیست در چه زمینه ای باشه سیاسی - اجتماعی ، عملی ، فلسفه ، داستانی و...

من خودم تازه با کتاب آشنا شدم . فعلا چیزی برای معرفی ندارم

سپاس

AMD>INTEL
26-04-15, 22:20
بی حسی موضعی /گراس
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
انتشارات نیلوفر کتاب «بی‌حسی موضعی» نوشته‌ گونتر گراس با ترجمه‌ حسن نقره‌چی را پس از انتشار «قرن من» این نویسنده روانه بازار نشر کرد. رمان «بی حسی موضعی» که در برلین می گذرد اولین کتاب گراس بعد از سه گانه مشهور او محسوب می شود: «طبل حلبی، موش و گربه، سالهای سگی».
گونتر ویلهم گراس روز 16 اکتبر سال 1927 از پدری پروتستان و مادری کاتولیک متولد شد. در سن پانزده‌‌سالگی برای فرار از محیط فقیرانه‌ی خانوادگی، خدمت در ارتش هیتلر را داوطلبانه پذیرفت و در سن هفده‌‌سالگی به لشکر دهم توپخانه‌ی اس‌اس - فروندبرگ فراخوانده شد. مشهورترین اثر او «طبل حلبی» است که در سال 1959 به‌ چاپ رسید و موجب شهرت فراوانش شد. دیگر رمان مشهور گراس، «سال‌های سگی» است که در 1963 منتشر شد و ترکیبی از واقعیت و تخیل است. «موش و گربه» و «موش صحرایی» از دیگر آثار او هستند. از جمله جایزه‌ها و افتخاراتی که گراس دریافت کرده است، به جایزه‌ «گئورگ بوشنر» در سال 1965، جایزه‌ «توماس‌ مان» در سال 1996، جایزه‌ «شاهزاده آستوری» در سال 1999، جایزه‌ نوبل ادبیات در سال 1999 می‌توان اشاره کرد.

fz CODER
27-04-15, 08:46
خواستم تایپک جدید بزنم دیدیم اینجا هست گفتم همین ادامه بدیم ، نیست خیلی کتاب معرفی شده :lol:

دوستان به زودی نمایشگاه بین المللی کتاب برگزار مبشه یه لطفی کنید چندتا کتاب مفید که ارزش خوندن داره معرفی کنید

مهم نیست در چه زمینه ای باشه سیاسی - اجتماعی ، عملی ، فلسفه ، داستانی و...

من خودم تازه با کتاب آشنا شدم . فعلا چیزی برای معرفی ندارم

سپاس

کتاب های جبران خلیل جبران فوق العاده هستن پیشنهاد می کنم هر کدوم رو تونستید بخونید.:11():

M A H R A D
06-05-15, 13:44
پیشنهاد می‌کنم به جای کتاب‌هایی که معرفی‌شون توی نت هست و حالت Copy/Paste داره بیایم کتاب‌هایی رو معرفی کنیم و درباره‌شون بنویسیم که خودمون خوندیم و برامون جالب و مفید بوده:

Only the registered members can see the link»»-معرفی-کتاب-هایی-که-تا-به-حال-خوندید-؟-32140/

سپاس