PDA

مشاهده نسخه کامل : بحث نوسان برق و موبایل

life24
08-03-15, 21:39
سلام
این کابل هایی که به ضبط ماشین وصل میشه و از انطرف میخوره به موبایل ..
به نظرتان برای موبایل مضر نیست؟ بلاخره این بحث که یکطرفه نیست . هست؟
و برقی از سمت ماشین به سمت گوشی داره منتقل میشه و برعکس.
خوب چنین برقی مثل برق ماشین من فکر نکنم خالی از نوسان باشه...

AMD>INTEL
08-03-15, 21:53
سلام
این کابل هایی که به ضبط ماشین وصل میشه و از انطرف میخوره به موبایل ..
به نظرتان برای موبایل مضر نیست؟ بلاخره این بحث که یکطرفه نیست . هست؟
و برقی از سمت ماشین به سمت گوشی داره منتقل میشه و برعکس.
خوب چنین برقی مثل برق ماشین من فکر نکنم خالی از نوسان باشه...

شما دارید از رادیو و پخش ماشین به عنوان تغذیه استفاده میکنی و مستقیم از 12 ولت دینام استفاده نمیکنی . پس جلوی موبایل و دینام ماشین رادیو پخش هست .پس مشکلی نیست .

life24
08-03-15, 22:02
شما دارید از رادیو و پخش ماشین به عنوان تغذیه استفاده میکنی و مستقیم از 12 ولت دینام استفاده نمیکنی . پس جلوی موبایل و دینام ماشین رادیو پخش هست .پس مشکلی نیست .

خوب همین رادیو پخش ، برق را صاف نمی رسونه...جدیدا من در manual های موبایل خوندم که میگه از USB کامپیوتر به عنوان شارژر استفاده نکنید.
یعنی رادیو و پخش از USB کامپیوتر مطمئن تر است؟

AMD>INTEL
08-03-15, 22:23
خوب همین رادیو پخش ، برق را صاف نمی رسونه...جدیدا من در manual های موبایل خوندم که میگه از USB کامپیوتر به عنوان شارژر استفاده نکنید.
یعنی رادیو و پخش از USB کامپیوتر مطمئن تر است؟

usb کامپیوتر هم از پاور تغذیه میکنه . اون هم اگر پاور مشکل داشته باشه میتونه مشکل ساز بشه برای فلش و دستگاهای دیگر متصل به usb . پس لزوما usb سیستم هم بی عیب نیست .

life24
09-03-15, 08:55
usb کامپیوتر هم از پاور تغذیه میکنه . اون هم اگر پاور مشکل داشته باشه میتونه مشکل ساز بشه برای فلش و دستگاهای دیگر متصل به usb . پس لزوما usb سیستم هم بی عیب نیست .

من هم دقیقا همین رو میگم. که حتی موبایل ها رو جدیدا شرکت های سازنده میگن با USB کامپیوتر شارژ نکنید!
من تخصصی در زمینه برق ندارم اما باز به USB کامپیوتر. چون یک پاور داره برق رو صاف میکنه و پاور هم برق شهری داره تغذیه میشه و از اون ور مهم تر از همه مادربورد جلو قضیه هست که به خاطر خودش هم برق رو با حداقل نوسان مصرف میکنه و به USB می روسنه.
اما ماشین چی؟ پشت این رادیو و پخش چه منبع تغذیه معتبری قرار داره؟ همین رادیو و پخش با چه نوسانی برق رو میده به دستگاه؟
البته نکته که هست،باید دید چقدر برق به گوشی میروسنه این رادیو و پخش..

M3RS4D 50062
09-03-15, 10:47
سلام.
در مورد شارژ با کامپیوتر باید بگم که :

1)آیا برق USB یکنواخت تره یا شارژر ؟

خوب می ریم سراغ سیستم برق کامپیوتر : برق کامپیوتر شما از طریق یه پاور تامین می شه که اگه آشغالی ترین چیز ممکن باشه در گرفتن نوسانات بسیار قوی تر از شارژ است .

2)تفاوت ولتاژ :
اگه نوسانات رو در نظر نگیریم (که مال PC کمتره) دیگه هیچ فرقی نمی کنه .

3)آمپر (حد اکثر آمپری که اجازه عبور می دهد ) :
موضوع اصلی این جاست :حد اکثر آمپر خروجی شارژ های اپل خیلی بیشتر از حداکثر آمپر مجازیست که چیپ USB کامپیوتر شما اجازه ی عبور می دهد .

اما آیا آمپر بالاتر برای شارژ بهتر است با آمپر پایین ؟؟
اگه این موضوع رو بدون مدرک بگم صد در صد به من حمله می شه پس مستقیم می رم سراغ مدرک :

شارژ های باتری سونی در مودل های گران قیمتش سه نوع شارژ دارند :
الف ) شارژ سریع : باتری رو وقتی قرار می دی با آمپر بسیار بالا اونو شارژ می کنه
ب) شارژ معمولی : باتری رو با آمپر معمولی شارژ می کنه اما زمان بیشتری طول می کشه
پ) شارژ ریکاوری : باتری رو با آمپر بسیار کم صد در صد خالی (با مصرف خیلی آرام باتری) می کنه و بعد اونو با آمپر کم پر می کنه که البته زمان خیلی زیادی می بره
در توضیح هر یک از این حالات این مطالب رو نوشته :
الف) برای مواقعی که خیلی عجله دارید . در این حالت باتری شما میزان شارژ کمتری می گیرد و در صورت استفاده ی مکرر از این حالت عمر باتری شما کم خواهد شد .
ب) ....
پ) حد اکثر میزان شارژ را دارد و حد اکثر میزان عمر باتری .

حالا از لحاظ علمی این موضوع رو بررسی می کنیم : شما یه شیشه خالی بردارید و یه ظرف شن دفعه ی اول شن ها رو یک دفعه در شیشه بریزیذ و اون رو وزن کنید . حالا شیشه رو خالی کنید این دفعه آرام آرام شن رو داخل شیشه بریزید و دوباره اونو وزن کنید . همین اتفاق در ابعاد نانو و اتمی به صورت پیچیده تری می افته .

ولی در مورد ماشین ,نمیدونم که رادیو چقدر خروجی ولتاژ و آمپر داره ولی اگه مقدارشون رو بدست بیارین و با شارژتون مقایسه کنید , متوجه میشین که ضرر داره برای موبایل یا نه.

AMD>INTEL
09-03-15, 14:46
من هم دقیقا همین رو میگم. که حتی موبایل ها رو جدیدا شرکت های سازنده میگن با USB کامپیوتر شارژ نکنید!
من تخصصی در زمینه برق ندارم اما باز به USB کامپیوتر. چون یک پاور داره برق رو صاف میکنه و پاور هم برق شهری داره تغذیه میشه و از اون ور مهم تر از همه مادربورد جلو قضیه هست که به خاطر خودش هم برق رو با حداقل نوسان مصرف میکنه و به USB می روسنه.
اما ماشین چی؟ پشت این رادیو و پخش چه منبع تغذیه معتبری قرار داره؟ همین رادیو و پخش با چه نوسانی برق رو میده به دستگاه؟
البته نکته که هست،باید دید چقدر برق به گوشی میروسنه این رادیو و پخش..

رادیو و پخش های معروف مثل jvc-پایونیر از طراحی استاندارد استفاده میکنند . تو مدارشون قبل رسوندن برق به usb کاملا استیبل میشه . اگر نوسانی هم بشه . خود رادیو پخش به مشکل میخوره ابتدا

life24
09-03-15, 18:51
رادیو و پخش های معروف مثل jvc-پایونیر از طراحی استاندارد استفاده میکنند . تو مدارشون قبل رسوندن برق به usb کاملا استیبل میشه . اگر نوسانی هم بشه . خود رادیو پخش به مشکل میخوره ابتدا

بحث قابل تحمل بودن نوسان برای هر دستگاه هست.
شاید این رادیو پخش بتونه و طوری طراحی شده که درصد بالایی از نوسانات رو تحمل کنه، اما چه تضمینی هست که خروجی اون صاف و با حداقل نوسان باشه؟

AMD>INTEL
09-03-15, 18:58
بحث قابل تحمل بودن نوسان برای هر دستگاه هست.
شاید این رادیو پخش بتونه و طوری طراحی شده که درصد بالایی از نوسانات رو تحمل کنه، اما چه تضمینی هست که خروجی اون صاف و با حداقل نوسان باشه؟

همانطور که روی pc هیچ تضمینی نیست به خاطر پاورهای غیر استاندارد که عموما تو ایران استفاده میشه . روی رادیو پخش هم تضمینی نیست .بلکه در پاورهای استاندارد و مناسب با مصرف سیستم و رادیو پخش های معروف این احتمال کمتر هست .

aryaiee
10-03-15, 13:42
اگر از پخش ماشین مستقیم بگیرید بهتره تا فندکی.نوسان برق فندکی در ماشین های معمولی زیاد هستش و بارها دیدم که موبایل یا دستگاه مشابه رو خراب کرده.

mmce
11-03-15, 00:22
سلام دوستان.دراکثررادیوپخش های اتومبیل بعلت استفاده ازusb,برق تثبیت خوب وقابل قبولی برای شارژ اظصراری داره,که خیلی بهترازشارژرفندکی میباشد.جریان هم بسته ب کیفیت پخش خودرو وقیمت از۸۰۰میلی تا۱/۲آمپرجریان کشیدم.فقط درهنگام استارت زدن ولتاژگاهی از۵/۲ب ۵/۸یازیر۴/۸افت میکنه)(بغیراز نیسان موتورکه رله های افت ولتاژ سیستم حفاظتی امنیتی رابرعهده دارد )دربیشترمواقع کارامدمیباشد.شارژرفندکی که عمرباطری را یک پنجم کاهش میدهد.تجربه راتجربه کردن,خطاست

life24
12-03-15, 21:23
سلام
متاسفانه علیرغم توضیحات عزیزان من قانع نشدم.
یعنی دلیل علمی که نوسان رو میتونه رادیو پخش بگیره ، گیر نیوردم. (یعنی اینکه چقدر نوسان رو به گوشی می رسونه و گوشی چقدر تحمل داره؟)
وقتی سازندگان گوشی های موبایل مبگن با USB کامپیوتر حتی شارژ نکنید. که تست کردند و دلیل دارند. ما چطور از برق ماشین میتونیم اعتماد کنیم؟

M3RS4D 50062
12-03-15, 22:33
سلام
متاسفانه علیرغم توضیحات عزیزان من قانع نشدم.
یعنی دلیل علمی که نوسان رو میتونه رادیو پخش بگیره ، گیر نیوردم. (یعنی اینکه چقدر نوسان رو به گوشی می رسونه و گوشی چقدر تحمل داره؟)
وقتی سازندگان گوشی های موبایل مبگن با USB کامپیوتر حتی شارژ نکنید. که تست کردند و دلیل دارند. ما چطور از برق ماشین میتونیم اعتماد کنیم؟

خوب وقتی کامپیوتر با اون پاورش برای شارژ موبایل مناسب نیست ,قطعا رادیو ضبط ماشین هم استاندار که نیست هیچ ,از استاندارد هم اونور تره.

mmce
16-03-15, 23:34
سلام.بهتره ی نگاه اجمالی رو شارژ های موبایل بندازین,بعدبگین برق شهر وپاور وپخش ماشین.کمپانی میگه شارژر رو ب usbکامپیوتر نزن,که اول شارژ بفروشه,بعد باطری.شخصا الان۴سال شب گوشی روباپی سی یالپ تاپ شارژ میکنم.واقعا ولتاژسولاریزه باآمپرعالی واسه باطری.تشکرازاستادانم ودوستانم که بحث های جالبی میکنن

life24
16-03-15, 23:58
سلام.بهتره ی نگاه اجمالی رو شارژ های موبایل بندازین,بعدبگین برق شهر وپاور وپخش ماشین.کمپانی میگه شارژر رو ب usbکامپیوتر نزن,که اول شارژ بفروشه,بعد باطری.شخصا الان۴سال شب گوشی روباپی سی یالپ تاپ شارژ میکنم.واقعا ولتاژسولاریزه باآمپرعالی واسه باطری.تشکرازاستادانم ودوستانم که بحث های جالبی میکنن

سلام خوبید؟
عزیز بنده موردی رو مطرح کردم که دلیل ی براش نداشتم و از دوستان خواستم دلیلی بیاورند
متاسفانه شما هم دلیل و مدرکی ارائه نمی کنید و صرفا تجربه شخصی رو بیان میکنید
شارژر که روی گوشی موبایل داده میشه.. چی رو اضافه بفروشه؟
باطری بفروشه؟ الان که دیگه موبایل ها به سمتی میرن که باطری ها جدا نمیشن.. که بخواد باطری اضافی بفروشه
اگر بخواد باطری و شارژر بیشتر بفروشه کمپانی که باید یک کاری کنه که زودتر باطری و شارژر خراب بشه..
یعنی شما میفرمائد برق شهری که باهاش گوشی شارژ میکنیم بدتر از usb کامپیوتر است؟
ایا مدرکی برای اثبات این صحبت ها هست؟

mmce
17-03-15, 00:10
سلام خوبید؟
عزیز بنده موردی رو مطرح کردم که دلیل ی براش نداشتم و از دوستان خواستم دلیلی بیاورند
متاسفانه شما هم دلیل و مدرکی ارائه نمی کنید و صرفا تجربه شخصی رو بیان میکنید
شارژر که روی گوشی موبایل داده میشه.. چی رو اضافه بفروشه؟
باطری بفروشه؟ الان که دیگه موبایل ها به سمتی میرن که باطری ها جدا نمیشن.. که بخواد باطری اضافی بفروشه
اگر بخواد باطری و شارژر بیشتر بفروشه کمپانی که باید یک کاری کنه که زودتر باطری و شارژر خراب بشه..
یعنی شما میفرمائد برق شهری که باهاش گوشی شارژ میکنیم بدتر از usb کامپیوتر است؟
ایا مدرکی برای اثبات این صحبت ها هست؟
درود.دوست گرامی قطعاتی که درشارژربکاررفته,بعلت حالاهرگونه صرفه و...اصولانسبت ب یک منبع تغذیه مثل باطری ماشین که توسط پخش ب5vکاهش پیدامیکنه,داری ثبات پایدارتر,نویزدرحدصفر وجریان خوبی که اکثرابارگولاتور7805تهیه میشه داره!البته این نکته که درهنگام استارت یاوقتی آلتانوژاتوریادینام درمدارهست(وقتی ماشین روشن میشه درحال کار ) این ولتاژکمی نویز وضربه داره!بهرحال شماشارژرhtc diser816رو برای مثال ب گوشی هوواوی متصل کنی,هردو یک ولتاژ وجریان دارن دارن ولی شارژر بشدت گرم میشه,وباطری بیشتر!!توضیح اینکه شارژربفروشه در کل شماهرجوری ملاحضه شارژر روکنی,یاکابل قطع میشه,یامدارداخلی بعدازمدتی ولتاژ ب آستانه۹ولت هم میرسه که درتجربه عملا دیدم سیاست های کاریه!!یا شرکت سازنده یا کمپانی...!یاعلی مدد