PDA

مشاهده نسخه کامل : جــمــعـــیـــت هــواداران اپرا : Opera (آموزش، مشکلات، دانلود)

صفحات : [1] 2

M A H R A D
15-07-07, 18:51
Only the registered members can see the link

سلام دوستان ...

اینجا تاپیک اختصاصی مرورگر محبوب ، Opera هست ...

در اینجا جدیدترین ورژنها و وWidgetها و ... معرفی میشه

راستی اگه با اپرا مشکلی دارید میتونید همینجا بپرسید تا با کمک دوستان حلش کنیم :1. (26):

Only Opera

راستی من بعد از مدتها از ورژن 7.6 به ورژن 9.10 کوچ کردم !

سپاس ( دوستان شما هم در این تاپیک کمک کنید لطفا)

M A H R A D
15-07-07, 19:26
Opera 9.22

Windows build 8800

Mac build 3686

UNIX build 652

M A H R A D
15-07-07, 19:30
آموزش حرکات مختلف ماوس و کارکردشون در اپرا ( بسیار عالیه)

hOjjAt_PcNeTwOrK
15-07-07, 19:48
سلام
راستش من تا چند روز پيش طرفدار سخت اپرا بودم
ولي ديگه ازش خسته شدم (تنوع)
الانم دارم از فايرفاكس استفاده ميكنم
راستي كسي ميدونه چطور ميشه تو فاير فاكس وقتي پنجره رو مي بندي تب (Tab) سيو بمونه
مثل اپرا
الانم ميخوام برم فاير فاكسو آنينستال كنم
اوپرا رو نصب كنم

Emperatour
15-07-07, 19:48
یکی د.تا ویدگت هم هدیه از طرف من

تقویم هجری خورشیدی(شمسی)وهجري قمري با دو حالت کوچک و بزرگ و مناسبت های روز و...

M A H R A D
15-07-07, 22:19
سلام
راستش من تا چند روز پيش طرفدار سخت اپرا بودم
ولي ديگه ازش خسته شدم (تنوع)
الانم دارم از فايرفاكس استفاده ميكنم
راستي كسي ميدونه چطور ميشه تو فاير فاكس وقتي پنجره رو مي بندي تب (Tab) سيو بمونه
مثل اپرا
الانم ميخوام برم فاير فاكسو آنينستال كنم
اوپرا رو نصب كنم
حجت جان اینجا جاش نیست ...

یه تاپیک جدید واسش باز کنید لطفا ...

مرسی از توجهت

fokonishi
16-07-07, 07:12
من هر چی با اپرا دانلود میکنم اجرا نمیشه و error میده و میگه دوباره دانلود کن

ولی در کل ازش راضیم .

Security
16-07-07, 11:56
يكي از مشكلات اصلي Opera باز كردن سايت و وبلاگ هاي فارسي هست . كه در كل چيدمان و نظم صفحه رو بهم ميريزه .

خصوصا نوشتن فارسي و ويرايش آن كه خيلي خسته كننده هست .

البته منم از اپرا 9.02 استفاده ميكنم و هنوز ورژن هاي بالاتر از اين ورژن رو امتحان نكردم .

آيا در ورژن هاي بالاتر اين طور مشكل ها حل شده ؟؟؟؟ يا روشي براي حل اين مشكلات هست يا ؟؟!!؟؟

M A H R A D
16-07-07, 13:49
يكي از مشكلات اصلي Opera باز كردن سايت و وبلاگ هاي فارسي هست . كه در كل چيدمان و نظم صفحه رو بهم ميريزه .

خصوصا نوشتن فارسي و ويرايش آن كه خيلي خسته كننده هست .

البته منم از اپرا 9.02 استفاده ميكنم و هنوز ورژن هاي بالاتر از اين ورژن رو امتحان نكردم .

آيا در ورژن هاي بالاتر اين طور مشكل ها حل شده ؟؟؟؟ يا روشي براي حل اين مشكلات هست يا ؟؟!!؟؟
سعید جان من نمیدونم این مشکل فارسی چی هست که شما میگید ولی من از ورژن 9.10 استفاده میکنم و قبلش هم از 7.6 استفاده میکردم و با زبان فارسی هیچ مشکلی نداشتم ...

پیشنهاد میکنم نسخه 9.10 یا جدیدتر رو دانلود کنید و امتحان کنید ...
به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه ... Only the registered members can see the link

M A H R A D
16-07-07, 13:52
من هر چی با اپرا دانلود میکنم اجرا نمیشه و error میده و میگه دوباره دانلود کن

ولی در کل ازش راضیم .
دوست عزیز شما از چه ورژنی استفاده میکنید؟

staywithme
17-07-07, 21:47
من از تمام ورژن هاش (از 7 به بعد) استفاده کردم و مشکلی با فارسی نداشته !! ، در ضمن اپرا یک بدی که داره اینه که سایت ها رو کش میکنه و در 60 درصد (از عدد 60 خوشم میاد :دی) موارد آپدیت سایت ها رو نشون نمیده ، و ایراد بعدی که داره و مربوط به همین کش کردن میشه اینه که حجم زیادی از هارد رو میگیره .

M A H R A D
18-07-07, 09:40
من از تمام ورژن هاش (از 7 به بعد) استفاده کردم و مشکلی با فارسی نداشته !! ، در ضمن اپرا یک بدی که داره اینه که سایت ها رو کش میکنه و در 60 درصد (از عدد 60 خوشم میاد :دی) موارد آپدیت سایت ها رو نشون نمیده ، و ایراد بعدی که داره و مربوط به همین کش کردن میشه اینه که حجم زیادی از هارد رو میگیره .
دوست عزیز مشکل شما به راحتی قابل حله !

Tools > Perferences > Advance > History

در قسمت Check Document از منوی کشویی ، گزینه Always رو انتخاب کنید ...
برای عکسها هم میتونید همین Always رو انتخاب کنید

در قسمت قبلی ( همونجا) میتونید مقدار Memory Cache و Disk Cache رو هم کم کنید تا حجم زیادی از هارد رو نگیره ( یه گزینه هم داره که در هنگام خروج از اپرا ، تمام کش موجود رو پاک میکنه)

سپاس

Emperatour
18-07-07, 10:03
ِک نکته اموزشی هم من بگم. تو اپرا فرض کنید یسری صفحه رو بستید و دوباره کاراتون بهش میفته. بجای ازول لود کردن اون کلیدهای ترکیببی ctrl +z رو بزنیدو میبینید صفحه اخری که دیدین باز میشه و اگر بازم نگر دارید قبلیاش هم باز میشه.

M A H R A D
18-07-07, 12:23
برگرداندن گزینه Save With Image as...

در نسخه های قبلی تر اپرا گزینه ای به این نام وجود داشت که در ورژنهای جدید مخفی شده ...

برای برگدوندنش این کارو بکنید :

C:\Program Files\Opera\defaults\standard_menu.ini

حالا این فایل رو باز کنید و دنبال باشید

و حالا :

Platform Mac, Item, 50977 = Save document with images as

فقط کافیه Platform Mac, رو از اولش حذف کنید و فایل رو Save کنید و اپرا رو ریستارت کنید !

[B]اکنون Save With Image As آماده است !

M A H R A D
18-07-07, 12:26
راستی سعید عزیز (سکیوریتی) برای حل مشکل فارسی :

البته فقط نسخه 9.02 کمی مشکل داشت که با راه حل بالا قابل حله ...

برای محکم کاری میتونید ورژن جدید نصب کنید

hOjjAt_PcNeTwOrK
18-07-07, 16:16
يه هديه به طرفداراي اوپرا:

الان سايت اوپرا بودم يه چيز جالب ديدم!
با اين پچي كه بهتون ميدم شما مي تونين تو اوپرا با تم منو و همه جيز فاير فوكس با هسته اوپرا مار كنين!
روش:
ابتدافايلو دريافت كرده بعد فايل را كپي كرده و به مكاني كه اوپرا رو دارين برين!
داخل پوشه skin شينو پست كنين
بعد وارد اوپرا شين از قسمت Tools وارد Appearnce بشين و از تب Skin گزينه آخرو بزنين تا operafox داشته باشين!
پچ:

M A H R A D
21-07-07, 17:53
يه هديه به طرفداراي اوپرا:

الان سايت اوپرا بودم يه چيز جالب ديدم!
با اين پچي كه بهتون ميدم شما مي تونين تو اوپرا با تم منو و همه جيز فاير فوكس با هسته اوپرا مار كنين!
روش:
ابتدافايلو دريافت كرده بعد فايل را كپي كرده و به مكاني كه اوپرا رو دارين برين!
داخل پوشه skin شينو پست كنين
بعد وارد اوپرا شين از قسمت Tools وارد Appearnce بشين و از تب Skin گزينه آخرو بزنين تا operafox داشته باشين!
پچ:
البته من محیط اپرا رو ترجیح میدم به فایرفاکس ...

Opera یه چیز دیگست !

M A H R A D
21-07-07, 18:10
یک ترفند :

با زدن کلید Ctrl+H میتونید اپرا رو به Tray ببرید !

M A H R A D
21-07-07, 18:11
یک ویدگت مفید برای محاسبه مدت زمان واسه دانلود / آپلود :

M A H R A D
23-07-07, 14:06
اپرا ، اولین مرورگری که قابلیت Tab را بکار برد

M A H R A D
24-07-07, 11:18
اپرا 9.5 در راه هست !

The last couple of months we've been working hard on the upcoming Opera 9.5 release, codename Kestrel. Opera 9.5 will contain many cool new features, improvement of existing features, and we fixed a lot of bugs. Within a few weeks we will publish 9.5 weeklies on this blog so everyone can start playing with it.

What's new!

After the release of Opera 9 last year, we continued the development of Opera's rendering engine for inclusion in the 9.5 release. As a result, Opera 9.5 contains more than a year of improvements on the rendering engine. This includes improved CSS3 support (text-shadow anyone ), superior SVG support and a brand new javascript engine with support for ECMAScript 4 'getters' and 'setters'. Apart from being the best standard compliant browser, Opera 9.5 will also display even more webpages with bad coding.

User Interface
Earlier we asked our users for feedback by enabling the usage statistics. Thanks to all the feedback that we got, we now know more about which features are most popular and which ones are used less. In the Opera 9.5 user interface we made several usability improvements that make the popular features easier to access, and more consistent with other browsers.

Accessibility
Opera's zoom function has always been a very popular accessibility feature. Opera 9.5 takes a big step forward in accessibility by introducing screen reader support , improved keyboard navigation and more consistent keyboard shortcuts.

Platform integration
To make sure that Opera remains the best choice on your platform, we spend a lot of time making Opera feel more integrated with your platform. Mac users can expect a nice new visual look and feel. Opera for Linux will add a QT4 build, so you can easily adjust the skin to match with desktop. There will also be 64-bit Linux/FreeBSD packages made available.

Performance
If you like speed, we've got good news for you! Opera 9.5 will be much faster, both in benchmarks (and we don't have to cheat ) and most important: on real web pages. The user interface will also feel snappier and more responsive, for example switching tabs is now a lot faster on UNIX.

And there is so much more! While we're preparing the first weekly build for you, we will introduce you to more new features and changes in 9.5. Keep yourself updated!

این عکس رو هم ببنید ، جالبه :

سپاس

hOjjAt_PcNeTwOrK
14-08-07, 21:56
سلام
فكر كردم ديدم چرا داره به طرفداران Opera ظلم ميشه!
همش بحث شده در مورد Fire Fox:1. (32):
تو اين تاپيك قصد داريم نكات ، اكستنشن مرورگر اوپـــــــــــــــرا را رو قرار بديم!
و همچنين د مورد اين مرو گر بحث كنيم!
البته تاپيكي در مورد اوپرا بود كه مدتها بود خاك ميخورد و من موضوعش رو كامل كردم!
ميخوام كاري كنم كه همه ي فروم بيان سراغ اوپرا!
ممنون
ببينم اوپرايي ها چيكار ميكنن:1. (10):

M A H R A D
14-08-07, 22:30
حجت جان تاپیک تکراریه ...

ث ، اكستنشن ، نكات جالب و.... هاي مرورگر اوپـــــــــــــــــــــر ا (Opera): فراتر از فاير فاكس

مگه اپرا اکستنشن داره ؟!!
اپرا widget داره ...

سپاس

hOjjAt_PcNeTwOrK
14-08-07, 23:24
سلام
گفتم يه موضوع كلي بزنم
اه .. شرمنده من نميدونستم.... لطفا اگه ميتوني نام تاپيكو درست كن..

M A H R A D
15-08-07, 16:07
ادغام شد ...

Security
05-12-07, 07:54
Opera 9.50b for Windows

English (US) : 5.0 MB (Only the registered members can see the link)

مهراد جان من دانلود کردم . حرف نداره و بیشتر مشکلات در ورزن های قبلی حل شده.

با اسکرول های متحرک هم مشکل نداره و کلید End و Home هم به خوبی کار میکنه.

و امکانات بسیار خوب دیگه ای هم بهش اضافه شده . . .

واقعا عالیه ... من که خیلی حال کردم .:party:

S A M
05-12-07, 08:24
بی صبرانه در انتظار نسخه کامل اپرا :1. (37):
البته دوستان بهتره نسخه ی 9.24 رو هم کنار 9.50b داشته باشن چون 9.5 هنوز بتاست و یکسری مشکلات داره.
بهترین قابلیتی که تو نسخه ی جدید اضافه شده به نظرم آوردن بوکمارکها موقع تایپ آدرس در نوارد آدرس بار هست که 100 درصد مطمئنم مورد تقلید اون یکی مرورگرها قرار میگیره:1. (38):

Mehdi_Full
05-12-07, 11:05
بله امتحان کردم بسیار خوب شده

فقط حیف که هنوز مشکل Ajax رو داره

دوستان نرم افزاری نیست که این مشکل رو حل بکنه ؟

Shahryar
05-12-07, 14:03
Opera 9.50b for Windows

English (US) : 5.0 MB (Only the registered members can see the link wnload%2F%3Fver%3D9.50b)

مهراد جان من دانلود کردم . حرف نداره و بیشتر مشکلات در ورزن های قبلی حل شده.

با اسکرول های متحرک هم مشکل نداره و کلید End و Home هم به خوبی کار میکنه.

و امکانات بسیار خوب دیگه ای هم بهش اضافه شده . . .

واقعا عالیه ... من که خیلی حال کردم .:party:

آره خيلي عاليه سعيد جان ! تازه خبر هايي كه امروز به دست من رسيد مبني بر اينه كه ان شا ال... Opera در ورژن 50.5 قراره مشكلات جاوااسكريپ و اي جكس را حل كنه كه قطعا مرورگر فوق العاده اي ميشه !!!‌:1. (38):

Mehdi_Full
05-12-07, 16:19
شهریار جان با قاطعیت میگم اپرا خیلی با کیفیت تره

M A H R A D
06-12-07, 14:12
ورژن آلفاش که زیاد دلچسب نبود ، ولی بتاش خیلی بهتر شده و پیشرفت قابل توجه داشته

هترین قابلیتی که تو نسخه ی جدید اضافه شده به نظرم آوردن بوکمارکها موقع تایپ آدرس در نوارد آدرس بار هست که 100 درصد مطمئنم مورد تقلید اون یکی مرورگرها قرار میگیره

دقیقا ! :دی

KING
06-12-07, 16:34
من موندم این اپرا چی داره اخه
فایر به این خوبی رو ول کردید رفتین سراغ اپرا Only the registered members can see the link
من یه سری نصب کردم اصلا" حال نکردم باهاش :دی

Shahryar
06-12-07, 16:38
دوستان من قاعدتا نبايد در اين تاپيك نظر مخالف بدم ولي با كسب اجازه از دوستان آپرايي بايد بگم كه توي تاپيك هايي كه زده شد كاملا بحث منطقي بود و به اتمام رسيد اما مشكل اينجاست كه از يك جا دوستان آپرايي ديگه ادامه ندادند بحث را چون حرفي نبود و دوباره از سر گرفتند ! :1. (38): به هر حال ورژن نهاييش اگه اومده بگيد تا من دانلود كنم و يك مقايسه كوچيك انجام بديم .

ممنون
شهريار:give_rose:

S A M
06-12-07, 18:20
من موندم این اپرا چی داره اخه
فایر به این خوبی رو ول کردید رفتین سراغ اپرا Only the registered members can see the link
من یه سری نصب کردم اصلا" حال نکردم باهاش :دی
ff فقط به این درد میخوره که روش پ ر ا ک س ی بزنی تا سایتهای ف ی ل ت ر رو باز کنه .:na:
IE هم به این درد میخوره که بعضی از سایتهای ایرانی رو که با اپرا سازگار نیست رو باز کنی:1. (38):

KING
06-12-07, 19:51
شهریار راس میگه بزار یه بار دیگه نصب کنم ببینم ای اپرا اپرا میکنید این اپرای شما چیه

Security
06-12-07, 19:56
شهریار راس میگه بزار یه بار دیگه نصب کنم ببینم ای اپرا اپرا میکنید این اپرای شما چیه

بهنام جان هوایی شدیا . آره عزیزم نصبش کن و دیگه هم به فکر مرورگر دیگه نباش .

Only Opera

KING
06-12-07, 22:32
نصب کردیم نظم کاری منو بهم زد سریعا" حذفش کردیم و دیگه هم نصبش نخواهیم کرد
چی خوش گفت شهریار راست گو که نباید هیچوقت نصب کرد این اپرای ناجور را
دیگه نمیام تو این تاپیک دعومون میشه Only the registered members can see the link ما دو نفریم همش ولی شما Only the registered members can see the link

Emperatour
06-12-07, 23:06
ادمين و غير ادمين توهين به اپرا ممنوع. وگرنه بن ميشيد. Only the registered members can see the link

M A H R A D
08-12-07, 18:56
بدون شرح

سپاس

Security
08-12-07, 19:38
مهراد جان خیلی حال کردم . .ولی این جماعت کم نمیارن . 1000 دلیل هم بیاری کم نمیارن .

Only Opera

Emperatour
08-12-07, 20:15
ايول مهراد.

Shahryar
09-12-07, 13:56
مهراد جان خیلی حال کردم . .ولی این جماعت کم نمیارن . 1000 دلیل هم بیاری کم نمیارن .

Only Opera

:1. (2)::1. (2): سعيد شما در بخش فكاهيات هم ميتونيد فعاليت داشته باشيد :1. (38): ( شوخي !‌‌)‌

آخه دوستان حرفه اي من مثل اين ميمونه كه شما بخواين بازي مثلا FIFA98 را با FIFA08 از نظر مقدار مصرفي رم محاسبه كنيد كاملا مشخصه آپرا مانند FIFA98 ميمونه و FF مانند فيفا 08 ، چون آپرا امكاناتي نداره .

دوستان اين تاپيك در قسمت چرا فايرفاكس كاملا بحث شد و تمامي طرفداران آپرا ميتونيد مشاهده كنيد كه زدند توي جاده خاكي :1. (38): :‌

در كل ما ديگه بحثي نداريم ، چون ما ميتونيد كمك كنيم كه شما از اينترنت بيشتر لذت ببريد و كمك هم زوري نيست !‌ براي مثال شما ميتونيد از ويرايشگر پيشرفته انجمن و بسياري از امكانات ديگر انجمن و ... استفاده نكنيد .

موفق باشيد
شهريار :1. (23):

M A H R A D
09-12-07, 14:56
قدرت و سرعت هر دو در دستان تنومند Opera است !

تمام رکوردها از آن اپراست ! :

سپاس

Security
09-12-07, 15:17
شهریار جان برو دیگه اینورا پیدات نشه ( شوخی )

ایول ایول داش مهراد ایول .

Galaxy
09-12-07, 19:34
قدرت و سرعت هر دو در دستان تنومند Opera است !

تمام رکوردها از آن اپراست ! :

سپاس

مهراد جان چرا شما كه اين قدر خوب بلديد عكس فيك نشون بديد توي اون تاپيك نيومديد ديگه ؟ بقيه دوستان را يادم نيست اما شما مهراد خان يادمه اونجا ديگه كم آورديد :1. (38): (‌البته قصد توهين يا تمسخر ندارم ) چون يادم هست كه ديگه به بحث ادامه نداديد .

شما اگه اشتباه نكنم از اين سايت برداشتيد :‌

البته در كل سرعت هم يكي از فاكتور هاست . من خودم مشكلم با اوپرا پشتيباني نكردن از بسياري از AJAX ها و جاواهاست و نداشتن امكانات . در كل فايرفاكس اورلال بهتري ميگيره .

M A H R A D
13-12-07, 15:28
مهراد جان چرا شما كه اين قدر خوب بلديد عكس فيك نشون بديد توي اون تاپيك نيومديد ديگه ؟ بقيه دوستان را يادم نيست اما شما مهراد خان يادمه اونجا ديگه كم آورديد :1. (38): (‌البته قصد توهين يا تمسخر ندارم ) چون يادم هست كه ديگه به بحث ادامه نداديد .

شما اگه اشتباه نكنم از اين سايت برداشتيد :‌

البته در كل سرعت هم يكي از فاكتور هاست . من خودم مشكلم با اوپرا پشتيباني نكردن از بسياري از AJAX ها و جاواهاست و نداشتن امكانات . در كل فايرفاكس اورلال بهتري ميگيره .
دستت درد نکنه دیگه ... حالا ما عکس فیک میذاریم ؟!

حالا خوبه خودت لینکش رو هم گذاشتی !

من توی اون تاپیک پست ندادم چون ربطی به موضوع نداشت و حتی تاپیک مقایسه رو ایجاد کردم شما حاضر نشدید بیاید

در هر صورت همونطور که قبلا گفتم عیسی به دین خود موسی به دین خود

از دلایل اصلی من برای انتخاب اپرا اینهاست :

1. سرعت فوق العاده

2. داشتن Process سبکتر ( من خوره تب هستم ! ) با فایرفاکس دو دقیقه که کار کنم بعدش باید خر بیارم و باقالی بار کنم !

3. داشتن امکانات در حد مناسب و فراتر از آن !

تمام شد - Finished

سپاس

Shahryar
13-12-07, 18:48
دستت درد نکنه دیگه ... حالا ما عکس فیک میذاریم ؟!

حالا خوبه خودت لینکش رو هم گذاشتی !

من توی اون تاپیک پست ندادم چون ربطی به موضوع نداشت و حتی تاپیک مقایسه رو ایجاد کردم شما حاضر نشدید بیاید

در هر صورت همونطور که قبلا گفتم عیسی به دین خود موسی به دین خود

از دلایل اصلی من برای انتخاب اپرا اینهاست :

1. سرعت فوق العاده

2. داشتن Process سبکتر ( من خوره تب هستم ! ) با فایرفاکس دو دقیقه که کار کنم بعدش باید خر بیارم و باقالی بار کنم !

3. داشتن امکانات در حد مناسب و فراتر از آن !

تمام شد - Finished

سپاس

مهراد جان سرعت كه من اصلا با فايرفاكس به خصوص با توجه به اكستنشن FasterFox اصلا پايين نيست و خيلي خوبه .

دوم اينكه شما تازه سيستمت از من هم قوي تره من معمولا با بيش از 20 تا tab كار ميكنم ( البته از سيستم تب خود فايرفاكس استفاده نميكنم و اين سيستمي كه دارم استفاده ميكنم امكانات فوق العاده داره ) ...

Mehdi_Full
13-12-07, 19:54
شهریار جان اگر میخوای که دوستانی که با اپرا کار میکنند رو یه جورایی قانع کنی ،

تمام اکستنشن هایی که خودت داری استفاده میکنی رو در این تاپیک یا تاپیک مربوطه با عملی که

انجام میده رو بزار تا روی آخرین نسخه Ff نصب کنیم ببینیم این Ff که شما اینقدر ازش دم میزنید چطوریه

حتما این کار رو بکن تا ببینیم میشه نتیجه گیری کرد یا نه

مثلا یک نمونه از مشکلی که بنده با Ff دارم اینکه صفحات بهم ریخته میشه موقعی که نصبش میکنم

با تشکر

KING
14-12-07, 20:20
ببخشید مهدی جان این کجاش بهم ریخته اس :1. (27):

KING
14-12-07, 20:26
:1. (2)::1. (2): سعيد شما در بخش فكاهيات هم ميتونيد فعاليت داشته باشيد :1. (38): ( شوخي !‌‌)‌

آخه دوستان حرفه اي من مثل اين ميمونه كه شما بخواين بازي مثلا FIFA98 را با FIFA08 از نظر مقدار مصرفي رم محاسبه كنيد كاملا مشخصه آپرا مانند FIFA98 ميمونه و FF مانند فيفا 08 ، چون آپرا امكاناتي نداره .

دوستان اين تاپيك در قسمت چرا فايرفاكس كاملا بحث شد و تمامي طرفداران آپرا ميتونيد مشاهده كنيد كه زدند توي جاده خاكي :1. (38): :‌

در كل ما ديگه بحثي نداريم ، چون ما ميتونيد كمك كنيم كه شما از اينترنت بيشتر لذت ببريد و كمك هم زوري نيست !‌ براي مثال شما ميتونيد از ويرايشگر پيشرفته انجمن و بسياري از امكانات ديگر انجمن و ... استفاده نكنيد .

موفق باشيد
ایول شهریار اینو خوب اومدید ما دوست داریم شما از نت لذت بیشتری با اپرا خودتون ببرید :1. (38):

S A M
14-12-07, 22:28

موفق باشيد

ایول شهریار اینو خوب اومدید ما دوست داریم شما از نت لذت بیشتری با اپرا خودتون ببرید :1. (38):
البته این یه معنای دیگه ای هم داره هااا
حالا شما نگاه کنید به تجربه و سابقه ی اپرا ببنید زمانی که اپرا بود اصلا ff وجود خارجی نداشت:merci:

Mehdi_Full
14-12-07, 22:59
ببخشید مهدی جان این کجاش بهم ریخته اس :1. (27):
بهنام جان با رنگ قرمز مشخص کردمش

تازه این یه قسمتش هست تو انجمن مخفی همش بهم ریختس که نزاشتمش :wink:

Emperatour
19-12-07, 23:44
Opera 9.25

M A H R A D
22-12-07, 14:19

مخصوص موبایل داران و GPRS بازان !

ورژن نهایی Opera Mini 4.0 مدتی است که ریلیز شده : Only the registered members can see the link

سپاس

Security
27-12-07, 20:14
امروز داشتم با Opera کار میکردم . یه دفعه متوجه یه موضوعی شدم . البته شاید دوستان از قبل اطلاع داشته باشند .

اونم اینکه کلید راست موس رو نگه داشتم و اسکرول موس رو بالا پایین کردم . یه پنجره باز شد که پیج های دیگه رو نشون میده و

اجازه انتخاب صفحه مورد نظر رو هم میداد . گفتم شاید بدرد دوستان اهل Opera بخوره البته اگر از قبل نمیدونستند .

با تشکر SECURITY

M A H R A D
28-12-07, 22:35
امروز داشتم با Opera کار میکردم . یه دفعه متوجه یه موضوعی شدم . البته شاید دوستان از قبل اطلاع داشته باشند .

اونم اینکه کلید راست موس رو نگه داشتم و اسکرول موس رو بالا پایین کردم . یه پنجره باز شد که پیج های دیگه رو نشون میده و

اجازه انتخاب صفحه مورد نظر رو هم میداد . گفتم شاید بدرد دوستان اهل Opera بخوره البته اگر از قبل نمیدونستند .

با تشکر SECURITY

بله سعید جان ... این حرکات اسمش Mouse Gestures هست که در راحتی کاربر خیلی موثره

اینجا میتونید لیست کاملی Gestures را ببنید :

سپاس

sAsAn.K
05-01-08, 09:52
برای اونایی که عشق Opera هستن .
Opera 9.50 (Kestrel) Build 9721 Beta
دانلود:

دانلود Beta Classic:

دانلود Beta English:

M A H R A D
05-01-08, 16:44
خب ساسان جان بحث Kestrel رو راه انداخت

باید بگم که یکی از ویژگیهای بسیار خوب در این ورژن اینه که شما میتونید در معدود مواردی که برخی سایتهای درپیت با اپرا مشکل دارند از این ویژگی استفاده کنید :

البته باید اون مرورگرها رو خودتون بصورت نصب شده روی سیستم داشته باشید !

سپاس

Galaxy
05-01-08, 18:58
خب ساسان جان بحث Kestrel رو راه انداخت

باید بگم که یکی از ویژگیهای بسیار خوب در این ورژن اینه که شما میتونید در معدود مواردی که برخی سایتهای درپیت با اپرا مشکل دارند از این ویژگی استفاده کنید :

البته باید اون مرورگرها رو خودتون بصورت نصب شده روی سیستم داشته باشید !

سپاس

كاملا مشخص هست ديگه كه وقتي آپرا همچين قابليتي را ميگذاره يعني اينكه كم نيست تعداد اون سايت ها .

در مورد سايت هاي درپيت من گمان نميكنم شركت Jelsoft شركت درپيتي محسوب بشه ! :lol:

يا مثلا مشهور ترين و قوي ترين اسكريپت هاي كد باز مثل جوملا و مامبو !

M A H R A D
05-01-08, 22:44
كاملا مشخص هست ديگه كه وقتي آپرا همچين قابليتي را ميگذاره يعني اينكه كم نيست تعداد اون سايت ها .

در مورد سايت هاي درپيت من گمان نميكنم شركت Jelsoft شركت درپيتي محسوب بشه ! :lol:

يا مثلا مشهور ترين و قوي ترين اسكريپت هاي كد باز مثل جوملا و مامبو !
باز هم همون حرفای قدیمی !

سایت Jelsoft رو همین الان چک کردم مشکلی نداشت

در مورد جوملا و مامبو بهتره که اونا خودشون رو با اپرا هماهنگ کنند ( قبلا توضیح داده ام )

سپاس

Shahryar
06-01-08, 09:47
باز هم همون حرفای قدیمی !

سایت Jelsoft رو همین الان چک کردم مشکلی نداشت

در مورد جوملا و مامبو بهتره که اونا خودشون رو با اپرا هماهنگ کنند ( قبلا توضیح داده ام )

سپاس

مهراد جان فكر كنم سپهر عزيز منظورش بخش هاي AJAX و اديتور بود .

M A H R A D
06-01-08, 16:34

قبلا در این مورد بحث کرده ایم ...

و شما هم دارید همون حرفای قبلی رو مطرح میکنید Only the registered members can see the link

M A H R A D
14-01-08, 22:25
و اما بشنوید از کولاک Opera 9.5 (Kestrel) که .........

خودتون ببنید بهتره ( فقط مقایسه کنید Only the registered members can see the link ) :

کمتر = بهتر ( Look @ the diffrence )

لود سایت BBC : (کمتر = بهتر )

و البته : ( کمتر = بهتر )

توجه داشته باشید که Kestrel = Opera 9.5 و Merlin = Opera 9.23

در انتظار Opera 9.5 Final

سپاس

Galaxy
14-01-08, 22:39
و اما بشنوید از کولاک Opera 9.5 (Kestrel) که .........

خودتون ببنید بهتره ( فقط مقایسه کنید Only the registered members can see the link ) :

کمتر = بهتر ( Look @ the diffrence )

لود سایت BBC : (کمتر = بهتر )

و البته : ( کمتر = بهتر )

توجه داشته باشید که Kestrel = Opera 9.5 و Merlin = Opera 9.23

در انتظار Opera 9.5 Final

سپاس

بنده الان با آخرين نسخه Beta اومدم بالا سرعت خوبي داره و طبق تايمر بنده 3 ثانيه زودتر لود كرده اما متاسفانه اون انتظاراتي كه بنده داشته هيچ كدومش رفع نشده ! چرا اينقدر شما عادت داريد غير استاندارد باشيد ؟ نكنه منتظريد دنيا با شما مچ بشه ؟

اديتور همچنان همون وضع ! CMS ها هنوز همين وضع ! AJAX اصلا خوب لود نميشه و كامل كد ها را نميخونه . سرعت لود تصاوير GIF همچنان استاندارد نيست ! و ... .

اما سرعتش بهتر از نسخه هاي قبلي شده و من چيزي كه وجود داره را انكار نميكنم اما خوب همچنان Flock و فايرفاكس را ترجيح ميدم چون با آپرا نصف عمرت را بايد استفاده نكني متاسفانه :wink:

M A H R A D
15-01-08, 12:36
این نامردیه که شما پیشرفتهای این مرورگر رو نادیده بگیرید

شما توقع دارید که یه دفعه توی یک ورژن تمام مشکلات حل بشه ! از قدیم گفتند Step by Step !

========

پیشرفت قابل توجه Opera 9.5

جالبه بدونید که این مرورگر در تستهای Selectorهای CSS3 از 578 تست موجود، تمامی 578 تست رو با موفقیت پشت سر گذاشته !:party:

ضمن اینکه مشکل Borderهای Tables راست به چپ کاملا حل شده:party:

راستی نسخه 9 هم که قبلاً تست Acid2 رو با موفقیت کامل پشت سر گذاشته بود !:yes:

سپاس

sAsAn.K
15-01-08, 12:41
بهترین نسخه ی Opera که همتون استفاده می کنید و راضی هستید رو بدید ببینیم چیه این مرورگرتون ! :1. (38):

Emperatour
15-01-08, 12:46
پيشته. پيشته :دي

Stream
15-01-08, 12:50
خبری از Peregrine نیست هنوز ؟ بد جوری منتظرم ببینم چه کار می کنه این Opera ! :love:

sAsAn.K
15-01-08, 12:54
سعید جون ناقلا شدی ! :1. (38):
نه واقعا بی شوخی بهترین نسخه الان کدومه ؟

M A H R A D
15-01-08, 12:58
خبری از Peregrine نیست هنوز ؟ بد جوری منتظرم ببینم چه کار می کنه این Opera ! :love:
مثل اینکه شما هم مثل من خیلی هولید !! :love:

فعلا بذار این Opera 9.5 Final بیاد بعد بریم سراغ Peregrine :wink:

در حقیقت Kestrel یک Preview از Peregrine هست

مطمئن باشید چیز خوبی از آب در میاد

سپاس

M A H R A D
15-01-08, 13:02
سعید جون ناقلا شدی ! :1. (38):
نه واقعا بی شوخی بهترین نسخه الان کدومه ؟
بهترین نسخه Final الان 9.25 هست

ولی Opera 9.5 Beta رو پیشنهاد میکنم که با سرعتش میتونید تشریف ببرید فضا !

سپاس

sAsAn.K
15-01-08, 13:03
آخر کدوم ؟!

M A H R A D
15-01-08, 13:10
آخر کدوم ؟!
من 9.5 بتا رو پیشنهاد میکنم

لینکش ( با تشکر از سعید سکیوریتی عزیز ) :

سپاس

sAsAn.K
15-01-08, 13:20
مهراد جان هم 9.25 فینال هم بتا و هم 9.5 بتا رو پیشنهاد کردی !

Armin-N
15-01-08, 13:24
واقعا اپرا کارش حرف نداره
سالهاس دارم ازش استفاده میکنم
عالی
سریع
و ابزارهای توپی داره

اینم بگم
تو گوشیم هم اپرا ریختم
وقتی ایرانسلم رو میذارم باهاش میرم تو اینترنت حال میکنم
با مرورگر خود گوشی همه چی فیل تره
اما با اپرا تو گوشی هیچ سایتی فیل تر نیست
امتحان کنین شما هم

Emperatour
15-01-08, 13:32
مهراد جان هم 9.25 فینال هم بتا و هم 9.5 بتا رو پیشنهاد کردی !

منم ميگم همون بتا رو نصب كن. چيز خوبيه :دي. هرچند من الان 9.25 فاينال دارم خودم و عين بنز كار ميكنه:1. (38):

sAsAn.K
15-01-08, 13:42
خداییش خودتون هم نمی دونین کدوم رو استفاده کنین !

M A H R A D
15-01-08, 13:43
مشتی جان!

پست 73 رو نگاه بینداز:great:

Emperatour
15-01-08, 14:09
9.50 beta

sAsAn.K
15-01-08, 14:30
با بتا حال نمی کنم !
صبر می کنم Final بیاد ، بعد تستش می کنم .

Stream
15-01-08, 14:32
مثل اینکه شما هم مثل من خیلی هولید !! :love:

فعلا بذار این Opera 9.5 Final بیاد بعد بریم سراغ Peregrine :wink:

در حقیقت Kestrel یک Preview از Peregrine هست

مطمئن باشید چیز خوبی از آب در میاد

سپاس
پس منتظر Kestrel میشیم. الان 9.5 بتا رو دانلود کردم. خوشمان آمد ! :1. (5):

Galaxy
15-01-08, 14:48
این نامردیه که شما پیشرفتهای این مرورگر رو نادیده بگیرید

شما توقع دارید که یه دفعه توی یک ورژن تمام مشکلات حل بشه ! از قدیم گفتند Step by Step !

========

پیشرفت قابل توجه Opera 9.5

جالبه بدونید که این مرورگر در تستهای Selectorهای CSS3 از 578 تست موجود، تمامی 578 تست رو با موفقیت پشت سر گذاشته !:party:

ضمن اینکه مشکل Borderهای Tables راست به چپ کاملا حل شده:party:

راستی نسخه 9 هم که قبلاً تست Acid2 رو با موفقیت کامل پشت سر گذاشته بود !:yes:

سپاس

سلام خوبيد ؟

آقا دارم تست ميگيرم با ADSL براي لود صفحه اصلي انجمن شهر سخت افزار با قالب دوم .

روي چند نسخه آپرا ميخوام تست كنم :

Opera 9.20 : بيست و پنچ ثانيه و 4 ثانيه .

فايرفاكس 2.0.0.11 : 14 و 958 صدم ثانيه .

نسخه ديگر آپرا را هم الان تست ميكنم ميگم .

----------------------------------------------------

اما در مورد مشكلات فعلا كه خيلي غير استاندارد هست هر وقت خوب شد ميشه تازه روش بحث كرد .

آپرا اما ديشب كه تست كردم سريعتر از فايرفاكس در حالت عادي كار كرد كه حدود 3 ثانيه سريعتر بود فكر كنم با تمام كار هايي كه ميشه انجام داد باز هم كمي آپرا در نسخه جديد سريعتر باشه ولي در كل باز هم آپرا خيلي ضعيف تر هست چرا ؟ هم بيشترين دليلم يكي استاندارد بودن هست و ديگري هم با اجازتون اكستنشن ها .

يك سوالي دارم آپرا باگ تركر نداره كسي گزارش بده اين مشكلات را بهش ؟ اگه داره بهش گزارش بديد .

M A H R A D
15-01-08, 14:53
با توجه به اینکه دوستان خیلی به غیر استاندارد بودن Opera اهتمام می ورزند ( مثل سپهر عزیز و پست بالا )

بزودی یک تاپیک در این مورد میزنم تا مرورگرهای مختلفمون رو با تستهای استاندارد مورد وثوق تست کنیم

Coming Soon

سپاس

Galaxy
15-01-08, 15:07
با توجه به اینکه دوستان خیلی به غیر استاندارد بودن Opera اهتمام می ورزند ( مثل سپهر عزیز و پست بالا )

بزودی یک تاپیک در این مورد میزنم تا مرورگرهای مختلفمون رو با تستهای استاندارد مورد وثوق تست کنیم

Coming Soon

سپاس

اين بخش را قبول ندارم . چون متود هاي تست سايت هاي مختلف به درد خودشون ميخوره من و شما بايد با قسمت هايي باهاش كار ميكنيم ، سايت هايي كه ميرم و ... تست كنيم .

Galaxy
15-01-08, 15:11
آقا نتيجه تست با :

Opera 9.25 :‌سرعت لود صفحه ياد شده 13.45 ثانيه ! :great:

sAsAn.K
15-01-08, 15:17
البته 90 درصد به سرعت اینترنت بستگی داره .

Stream
15-01-08, 15:44
خب بعد از کمی کار کردن با نسخه 9.50 ...
Mouse Gestures خیلی بهتر از قبل شده. Shortcut ها فوق العاده اند. فقط سیستم Voice اش رو هم نصب کنم ببینم Speech Recognition نسبت به قبل چه فرقی کرده ...
با مشکلی از نظر ناسازگاری و غیر استاندارد بودن هنوز مواجه نشدم. سرعتش نسبت به Flock و Firefox به نظر میاد بیشتر باشه + مقدار کمی از حافظه سیستم رو میگیره.
قبلا گفته بودم :

خوشمان آمد !
حالا میگم :

خیلی خوشمان آمد :yes:!

sAsAn.K
15-01-08, 16:19
نصب می کنیم ببینیم چی میشه ، البته همچنان Ff انتخاب اول من ! :1. (40):

sAsAn.K
15-01-08, 16:33
یه مشکلی که همیشه با همه ی ورژن های Opera روی سیستم های مختلف داشتم ، اینه که بعضی وقت ها اسم سایت رو که بنویسی و Enter بزنی ، تا 1 روزم که وایسی سایتو نمیاره ! ولی گه دوباره روش Enter کنی همون موقع میره ! و خیلی اعصاب خورد کنه این مشکل .
این مشکل رو با هیچ کدوم از ورژن های Firefox نداشتم .

Stream
15-01-08, 17:43
یه مشکلی که همیشه با همه ی ورژن های Opera روی سیستم های مختلف داشتم ، اینه که بعضی وقت ها اسم سایت رو که بنویسی و Enter بزنی ، تا 1 روزم که وایسی سایتو نمیاره ! ولی گه دوباره روش Enter کنی همون موقع میره ! و خیلی اعصاب خورد کنه این مشکل .
این مشکل رو با هیچ کدوم از ورژن های Firefox نداشتم .این اسمش مشکل نیست فقط عادت کردن به اون حالته !

Armin-N
15-01-08, 17:52
من توی 4 سالی که دارم با اپرا کار میکنم یادم نمیاد چنین مشکلی رو
شایدم بوده ولی من یادم نمیاد

Ramin_Zero1818
15-01-08, 20:07

منم هرگز به این مشکل نخوردم.
یعنی امتحان کردم ولی درست بود میره.

Shahryar
15-01-08, 20:10
دوستان تند سازي فايرفاكس ! :

لود صفحه ي ياد شده توسط سپهر با فايرفاكس تند سازي شده با همون Isp مورد استفاده سپهر ( روي يك كامپيوتر ) :

سرعت لود :‌6.281 اسكرين شات هم هست .

در حال دانلود آخرين نسخه موجود آپرا هستم به محضي كه تموم شد روي اون هم تست ميكنم .

تايمري براي آپرا سراغ نداريد كه اتوماتيك سرعت را اندازه بگيره ؟

Shahryar
15-01-08, 20:22
دوستان نتيجه با آپرا 9.50b :

13 ثانيه و 2 صدم ثانيه !

بچه ها مطمئن هستيد كه من ورژن صحيح را دانلود كردم ؟!؟!

ftp://mirror.pacific.net.au/OpenSource/Opera/win/950b/en/Opera_9.50b_Eng_Setup.exe

چون اين نسخه سرعتش بهتر شده اما افتضاح هست از نظر استاندارد بودن يعني در خوندن كد بسيار مشكل داره گرچه نسخه بتا هست و اين مشكلات طبيعي هست اما خيلي زياده اين مشكلات :1. (38): ببينيد :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Emperatour
15-01-08, 20:50
فرومت استاندارد نيست :دي . منم احساس ميكنم باگ داره واي امكانات و سرعت فوق العادس تو نسخه بتا

Stream
15-01-08, 20:56

13 ثانيه و 2 صدم ثانيه !

ftp://mirror.pacific.net.au/OpenSource/Opera/win/950b/en/Opera_9.50b_Eng_Setup.exe

چون اين نسخه سرعتش بهتر شده اما افتضاح هست از نظر استاندارد بودن يعني در خوندن كد بسيار مشكل داره گرچه نسخه بتا هست و اين مشكلات طبيعي هست اما خيلي زياده اين مشكلات :1. (38): ببينيد :

پش شهریار باید دست بکار بشه و فروم رو با Opera هماهنگ کنه :whistle:

Shahryar
15-01-08, 21:15
دوستان نگيد اين حرف را اصلا نميتونه بخونه اين كد ها را آپرا ! البته در نسخه 9.25 اين مشكل نبود ولي الان كه هست ! :1. (23):

اگه قرار بود استاندارد كنم در نسخه 9.25 اين مشكلات نبود پس نميشه نتيجه گرفت كه كد ها استاندارد نيست :1. (26):

sAsAn.K
15-01-08, 21:34
Virgil جان مشکل نیست پس چیه ؟
عادت چیه دیگه ؟!
ضمنا با حرفهای شهریار کاملا موافقم .
سازگاری فایرفاکس رو هیچ مرورگری نداره .

M A H R A D
15-01-08, 22:13
من هم مثل سایر دوستان تا به حال با این مشکل برخورد نکردم

راستی منظورت از همه ورژنها چیه ؟! اگه برفرض هم این مشکل وجود داشته باشه در ورژنهای آخری حل شده

سپاس

M A H R A D
15-01-08, 22:24

13 ثانيه و 2 صدم ثانيه !

دقیق بگو مشکل چیه !

راستی اگه من هم فروم رو توی فایر بصورت Cache شده داشتم توی 2 ثانیه لود میکردم!

اومدی اپرا رو با فایرفاکس با کش مقایسه کردی توقع غیر از این هم داری ؟!

دوستان نگيد اين حرف را اصلا نميتونه بخونه اين كد ها را آپرا ! البته در نسخه 9.25 اين مشكل نبود ولي الان كه هست ! :1. (23):

اگه قرار بود استاندارد كنم در نسخه 9.25 اين مشكلات نبود پس نميشه نتيجه گرفت كه كد ها استاندارد نيست :1. (26):
دوستان مثل این که فراموش کردند ...

بابا این نسخه بتا است

تازه با همین بتا بودن تمام تستهای CSS رو Pass کرده وای به حال فاینالش !!

سازگاری فایرفاکس رو هیچ مرورگری نداره .

چرا ، IE داره :1. (38):

سپاس

M A H R A D
15-01-08, 22:30
راستی یادمه اون قدیما دوستان گله میکردند که چرا وقتی روی آخرین ارسالها (بالای انجمن) میریم وای نمیسته

خدمت این دسته از دوستان عزیز و عزیزان دوست (!) عرض میکنم که در نسخه 9.5 این مشکل حل شده

Waiting For Opera 9.5 Final

سپاس

sAsAn.K
15-01-08, 22:32
مهراد جان منظورم از ورژن 7 تا حالا هست که دارم استفاده می کنم .
من روی همه ی سیستم ها این مشکل رو داشتم ، شاید شما چون عادت کردید به نظرتون نمیاد .

M A H R A D
15-01-08, 22:43
مهراد جان منظورم از ورژن 7 تا حالا هست که دارم استفاده می کنم .
من روی همه ی سیستم ها این مشکل رو داشتم ، شاید شما چون عادت کردید به نظرتون نمیاد .
عادت ؟!

تنها من نیستم که ... سه چهارتا از دوستان هم چنین مشکلی نداشتند

سپاس

sAsAn.K
15-01-08, 22:58
پس چرا من روی همه ی سیستمها ، از ورژن 7 تا حالا این مشکل رو داشتم ؟
حتی روی این نسخه ی 9.5 بتا .

Shahryar
16-01-08, 10:12
دقیق بگو مشکل چیه !

راستی اگه من هم فروم رو توی فایر بصورت Cache شده داشتم توی 2 ثانیه لود میکردم!

اومدی اپرا رو با فایرفاکس با کش مقایسه کردی توقع غیر از این هم داری ؟!

دوستان مثل این که فراموش کردند ...

بابا این نسخه بتا است

تازه با همین بتا بودن تمام تستهای CSS رو Pass کرده وای به حال فاینالش !!

چرا ، IE داره :1. (38):

سپاس

مهراد جان دقت كن به navbar بالاي صفحه و بنر !!!!!! كد ها را نخونده اصلا :lol:

در مورد سرعت لود اول از همه اينكه اين تست بنده با فايرفاكس Tweak شده هست نه معمولي و توش همه چيزي امكان داره اما اتفاقا اصلا از كش استفاده نشده و اگه بخواي اسكرين شات هم دارم .

راستي مهراد جان يك سوالي آيا شما هنوز بر اين باوريد كه آپرا استاندارد هست ؟! :1. (27):

Shahryar
16-01-08, 10:18

اين مشكل عزيزم توي آپرا هست اما توي فايرفاكس هم وجود داره و چيز طبيعي محسوب ميشه . :1. (23): ( بيشتر بستگي به ISP و شبكه داره تا بروزر )

sAsAn.K
16-01-08, 10:34
شهریار باورت میشه من تا حالا این مشکل رو یه بار هم روی Firefox نداشتم و ربطی هم به ISP نداره .
میگم روی همه ی سیستم های با Opera همین مشکل رو داشتم .
با اینترنت های مختلف ، از Dial-Up گرفته تا DVB-2Mbps همشون همین طور بودن .

M A H R A D
16-01-08, 10:45
به احتمال 90% مشکل از ISP هست به نظرم

=====

مهراد جان دقت كن به navbar بالاي صفحه و بنر !!!!!! كد ها را نخونده اصلا

در مورد سرعت لود اول از همه اينكه اين تست بنده با فايرفاكس Tweak شده هست نه معمولي و توش همه چيزي امكان داره اما اتفاقا اصلا از كش استفاده نشده و اگه بخواي اسكرين شات هم دارم .

راستي مهراد جان يك سوالي آيا شما هنوز بر اين باوريد كه آپرا استاندارد هست ؟!

من Shahrsakhtafzar.com رو با دایل آپ توی 14 ثانیه لود کردم بعد شما چجوری با ADSL توی 13.02 ثانیه لود کردید؟!

در مورد کدها چندبار بگم؟!! بالام جان این نسخه بتا است ...

سپاس

Shahryar
16-01-08, 10:48
به احتمال 90% مشکل از ISP هست به نظرم

=====

من Shahrsakhtafzar.com رو با دایل آپ توی 14 ثانیه لود کردم بعد شما چجوری با ADSL توی 13.02 ثانیه لود کردید؟!

در مورد کدها چندبار بگم؟!! بالام جان این نسخه بتا است ...

سپاس

گلم شهر سخت افزار دات كام مورد تست من و سپهر نيست ! انجمن هاي پي سي نتورك با قالب دوم !

دوم شما تايمري براي آپرا سراغ داريد ؟ اگه داريد بديد تا بهتون اسكرين شات هم بدم .

قربانت شهريار

Shahryar
16-01-08, 10:55
مهراد جان نظرت در مورد اين چيه ؟؟! :1. (38): اين هم با تكنيك هايي كه هم از Cache استفاده شده و هم از امكانات ديگه :

:1. (26):

M A H R A D
16-01-08, 21:45
گلم شهر سخت افزار دات كام مورد تست من و سپهر نيست ! انجمن هاي پي سي نتورك با قالب دوم !

دوم شما تايمري براي آپرا سراغ داريد ؟ اگه داريد بديد تا بهتون اسكرين شات هم بدم .

قربانت شهريار
دیگه بدتر !

چون من قالب دوم رو توی 13 ثانیه لود کردم !!

تایمر :

سپاس

M A H R A D
16-01-08, 21:56
مهراد جان نظرت در مورد اين چيه ؟؟! :1. (38): اين هم با تكنيك هايي كه هم از Cache استفاده شده و هم از امكانات ديگه :

:1. (26):
شما نظرت در مورد این چیه : ( موتور جدید جاوا اسکریپت در ورژن 9.5 ) :

==========

راستی دوستان Full Text History Search رو در اپرا 9.5 دیدید ؟

فوق العاده است ( یحتمل کما فی السابق به زودی مورد تقلید سایر مرورگرها قرار میگیره! )

( مثل قضیه Speed Dial و Mouse Gesture و ... Only the registered members can see the link )

sAsAn.K
16-01-08, 22:00
مهراد جان این بنچمارک ها رو از کجا میاری ؟

Shahryar
16-01-08, 22:19
مهراد جان معلومه كه فايرفاكس هم نصفي از كد ها را لود نميكرد سريعتر لود ميشد صفحه :1. (38):

در مورد امكان ياد شده هم نگرانش نباش فايرفاكس بگردي توي اكستنشن هاي سايت موزيلا قطعا داره و كامل تر . تازه شما توي آپرا ميتونيد كلا مثلا 7 روز كل كار هايي و جاهايي كه در هر روز رفتيد با مرورگر را داشته باشيد ؟!

با اين وجود آپرا 9.5 در سرعت لود در مقايسه با فايرفاكسTweak نشده سريعتر هست اما متاسفانه نه امكانات فايرفاكس را داره نه استاندارديس ( نسخه فينالش هم فوقش دو تا باگ ها رفع ميشه نه 100 تاش!‌)

Emperatour
16-01-08, 22:25
نه امكانات فايرفاكس را داره
فايرفاكس اين اكشتنش ها را نداشت چيكار ميكرد؟Only the registered members can see the link

M A H R A D
16-01-08, 23:25
مهراد جان معلومه كه فايرفاكس هم نصفي از كد ها را لود نميكرد سريعتر لود ميشد صفحه

یا اخی! این موتور جدید JS واسه خودش یه غولیه. اون سایتی که تست میکرده خودش عقلش میرسیده که لود میکنه یا نه!
راستی توی تست موجود در پست 112 میدونی چرا فایرفاکس2 و IE رو نذاشته؟
چون IE که Fail داده و FF2 هم بیش از 700 ثانیه بوده !! (یعنی چیزی تو مایه های شاهکار!) Only the registered members can see the link

در مورد امكان ياد شده هم نگرانش نباش فايرفاكس بگردي توي اكستنشن هاي سايت موزيلا قطعا داره و كامل تر .

عرض کردم خدمتتون که بزودی شاهد تقلید سایر مرورگرها خواهیم بود ...

نمونش هم گفتم مثل Speed Dial و Mouse Gesture و حتی Tab Browsing !!

چون همونطور که میدونید اولین مرورگری که از تب برای مرور استفاده کرد همین اپرای خودمون بود ،

که بعدها مرورگرهای دیگه هم ازش استفاده کردند ( شاید هم سو ء استفاده !)

انشالله بزودی شاهد تقلید Full Text Hisotry Search خواهیم بود !! Only the registered members can see the link

تازه شما توي آپرا ميتونيد كلا مثلا 7 روز كل كار هايي و جاهايي كه در هر روز رفتيد با مرورگر را داشته باشيد ؟!

هفت روز ؟! شما بگو یک ماه ( البته بیشتر هم داره ها ولی من تخفیف دادم بهتون!)

این موضوع چندین راه حل داره

استفاده از History قدرتمند اپرا :

از یک جهت دیگه هم میشه موضوع رو بررسی کرد، مثلا من میخوام بدونم که آخرین باری که از mail.yahoo.com بازدید کردم کی بوده :

میگم یه دفعه نرید از روش اکستنشن بسازیدااا Only the registered members can see the link

راستی شما میتونید کل لینکهای موجود در یک صفحه رو بصورت یکجا و کامل ببینید ؟!

======

مهراد جان این بنچمارک ها رو از کجا میاری ؟

It's so secret!

خارج از شوخی سایتهای مختلفی هستند گاهی به بررسی مرورگر می پردازند

البته بنده به شما فروم سایت اپرا رو پیشنهاد میکنم ببنید

سپاس

M A H R A D
17-01-08, 12:12
سلام.

این یک سایت خوب برای اضافه کردن دکمه (Button) به اپرا :

روی هر دکمه ای که خواستید کلیک کنید و بعد OK کنید

سپاس

sAsAn.K
17-01-08, 12:24
سعید جان خوب مشکلی هست که اکستنشن داره ؟!
داره که داره خوش بحالش و خوش بحال طرفدارهاش ! :yes:

مهراد حان فروم هر نرم افزاری از نرم افزار خودش طرفداری می کنه .
از این نمودار ها منم به راحتی میتونم درست کنم .

بیا اینم نمونش ! :

M A H R A D
17-01-08, 12:45
سعید جان خوب مشکلی هست که اکستنشن داره ؟!
داره که داره خوش بحالش و خوش بحال طرفدارهاش ! :yes:

مهراد حان فروم هر نرم افزاری از نرم افزار خودش طرفداری می کنه .
از این نمودار ها منم به راحتی میتونم درست کنم .

بیا اینم نمونش ! :

واقعا چه انسان هنرمندی هستی تو ساسان !! Only the registered members can see the link

راستی من اون بنچمارکها رو از فروم اپرا نیاوردم که ... شما بد برداشت کردی

گفتم فروم اپرا رو ببینی مفیده ، نگفتم بنچمارک از اونجا گذاشتم

بنچمارکها واسه سایت Only the registered members can see the link هست

سپاس

sAsAn.K
17-01-08, 12:48
خوب از کجا میدونی این سایت معتبره ؟
سایت TopTenReviews هم که سایت بزرگیه هیچ کس قبولش نداره چون اصلا درست نیست .

M A H R A D
17-01-08, 13:06
خوب از کجا میدونی این سایت معتبره ؟
سایت TopTenReviews هم که سایت بزرگیه هیچ کس قبولش نداره چون اصلا درست نیست .
بر فرض محال هم اون سایت معتبر نباشه

سایتهای دیگه هم خالی می بندند ؟!

همه سایتهایی که مرورگرها رو بررسی کردند متفق القول هستند که ورژن 9.5 پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته

با یک سرچ ساده میتونی انبوهی از سایتها رو ببینی Only the registered members can see the link

نکنه کل دنیا دارن در مورد اپرا خالی می بندند ؟!!

سپاس

sAsAn.K
17-01-08, 13:48
مهراد جان من منکر پیشرفت ورژن 9.5 نیستم .
من میگم که Opera اون مشکلی که گفتم رو داره .
و اینکه سازگاری خوبی نداره .

M A H R A D
17-01-08, 13:57
مهراد جان من منکر پیشرفت ورژن 9.5 نیستم .
من میگم که Opera اون مشکلی که گفتم رو داره .
در اون مشکلتون دیدید که بنده و چندتا از دوستان دیگه گفتیم که چنین مشکلی نداشتیم تا بحال

فکر میکنم مشکل از ISP شما باشه شاید ...

در این مورد بارها و بارها بحث کرده ایم

سپاس

sAsAn.K
17-01-08, 14:38
مهراد جان گفتم روی سایر Isp ها هم تست کردم .

Armin-N
18-01-08, 10:22
خوشم میاد از ترنس اخبار خوبی میذاره

قابل توجه دوستان

در جدول رتبه بندی مرورگرهای وب بر مبنای تعداد آسیب پذیری های کشف شده در سال 2007، ابتدا مرورگر وب فایرفاکس به همراه 64 نقص امنیتی سپس مرورگر اینترنت اکسپلورر با 43 آسیب پذیری و مرورگرهای اپرا و سفری هر دو با 14 آسیب پذیری قرار می گیرند.

متن کامل خبر :

M A H R A D
18-01-08, 22:31
حالا هی دوستان میگن فایر امنه فایر امنه !

دیگه ببین چی بوده که از IE هم پیشی گرفته :1. (38):

بهتون قول میدم که حداقل 80% این حفره ها واسه اکستنشن هاست

Live With Opera

سپاس

M A H R A D
19-01-08, 23:36
سلام

بچه ها شاید لوگوی اپرا عوض بشه :

سپاس

M A H R A D
20-01-08, 00:02
خوشم میاد از ترنس اخبار خوبی میذاره

قابل توجه دوستان

در جدول رتبه بندی مرورگرهای وب بر مبنای تعداد آسیب پذیری های کشف شده در سال 2007، ابتدا مرورگر وب فایرفاکس به همراه 64 نقص امنیتی سپس مرورگر اینترنت اکسپلورر با 43 آسیب پذیری و مرورگرهای اپرا و سفری هر دو با 14 آسیب پذیری قرار می گیرند.

متن کامل خبر :

در ادامه پست آرمین جان :

با این ویدگت میتونید میزان آسیب پذیری مرورگرهای مختلف رو در یک صفحه وب مشاهده کنید

توجه داشته باشید که هرچی تعداد خانه ها کمتر باشه ، امنیت اون مرورگر بیشتره

این ویدگت منبعش از سایت Secunia هست که خبر پست 125 هم مربوط به همین سایت میشه

Feel Security With Opera

سپاس

M A H R A D
23-01-08, 22:26
سلام

تعداد حفره های امنیتی در مرورگرها و تعداد Patchهای اون مرورگر برای رفع اون حفره :

Browser patches between Feb 2003 and Jan 2007:
IE6 – 67% patched (out of 110 reported bugs).
IE7 – 25% patched (out of 4 reported bugs).
Firefox 1 – 87% patched (out of 39 reported bugs).
Firefox 2 – 50% patched (out of 4 reported bugs).
Opera 8 – 100% patched (out of 15 reported bugs).
Opera 9 – 100% patched (out of 3 reported bugs).
Safari 1 – 93% patched (out of 15 reported bugs).
Safari 2 – 33% patched (out of 6 reported bugs).

می بینید که اپرا در هر دو ورژن 100% حفره ها رو Patch کرده :1. (26):

و البته کلاً تعداد حفره هاش کمتر از مرورگرهای دیگه بوده

سپاس

sAsAn.K
25-01-08, 23:21
نسخه ی جدید این مرورگرتون هم اومد !
Opera 9.50 (Kestrel) Build 9755 Beta
دانلود:

sAsAn.K
25-01-08, 23:34
دوستان نسخه ی جدید رو شخصا تست کردم ، سرعت بسیار خوبی داره ، فعلا دارم روش کار میکنم .

M A H R A D
26-01-08, 11:34
نسخه ی جدید این مرورگرتون هم اومد !
Opera 9.50 (Kestrel) Build 9755 Beta
دانلود:

ممنون ساسان جان

درسته این Build 9755 هست ولی واسه من 9613 هست

سپاس

Emperatour
29-01-08, 21:00
با این plugin می تونید برای منوی کلیک راست اپرای جان منوی دانلود با دانلود مینجر مورد نظرتون رو به راحتی درست کنید .
Opera 9.x is a great web browser but its compatibilty and integration with download managers is nothing to be praised about. While some download managers proclaim support for Opera plug-ins, they hardly integrate or give any options in the browser’s context menu like in Firefox or Internet Explorer. oGet is a free addon for Opera that supports the following information in the context menu:

- Download Link
- Download Selection
- Download All
- Referrer is passed in all of cases.
- At the use of Ctrl+Click, cookie and post-info is passed.

List of supported Download Managers include:

- BitComet
- Download Accelerator Plus
- Download Master
- FlashGet
- Free Download Manager
- FreshDownload
- GetRight
- GigaGet
- HiDownload
- InstantGet
- Internet Download Accelerator
- Internet Download Manager
- LeechGet
- Mass Downloader
- NetAnts
- Net Transport
- Net Transport 2
- Orbit
- ReGet
- Star Downloader
- TrueDownloader
- Thunder
- WellGet
- wxDownload Fast
- RapGet
- Universal Share Downloader

Download oGet for Opera 9.x here. You can also download the Get File Size addon for Opera here, an addon that basically displays the size of a file before downloading.

Installation:

Close Opera, start oGet_setup.exe and specify the folder where Opera is installed
Select the Download Manager of your choice under Tools->Select Download Manager. For direct download, choose “Full integration with Opera”.

dl

M A H R A D
29-01-08, 21:36
ماشالله سعید جان فعال شدی!:love:

====

این هم از برخی کلیدهای میانبر در Opera :

Open a new page with ----- Ctrl+N

Duplicate your current page with ------ Ctrl+Alt+Shift+N

Reload all pages using -------- Ctrl+F5

Cascade pages by pressing ----- Shift+F5

Tile all pages horizontally to fill the workspace with --- Alt+F6

Tile all pages vertically to fill the workspace with --- Shift+F6

Restore focus on current page by pressing ---------F9

Switch view between open pages using ------ 2 or Ctrl+Tab

Minimize current page with ------- 4

Maximize current page with ------5

Close all open pages by pressing ------Ctrl+Alt+W

Undo closing of page with ------- Ctrl+Z

Open a new application window with ------ Ctrl+Alt+N

Close application window by pressing ------ Ctrl+Shift+W

سپاس

sAsAn.K
02-02-08, 00:20
Opera 9.50 (Kestrel) Build 9770 Beta
دانلود:

Only the registered members can see the linkتغییرات اعمال شده در این نسخه :

* Images in mail and standalone images are now printed
* Significant mail startup speed improvement on systems with NTFS and ReiserFS filesystems, like Windows and openSUSE.
* Fixed a rare crash when importing Thunderbird mail
* Reduced CPU usage when downloading mail
* Fixed the "prioritize excludelist" option in urlfilter.ini
* Fixed import of IE favorites with dots in their name
* Fixed issue where you would get duplicate trash folders when using Opera Link
* Fixed a few spatial navigation issues (Shift+arrows to navigate on the page)
* The spam filter should start remembering marked mail on Windows now
* Fixed a CSS parser error that caused layout errors on Facebook, Yahoo! Mail, Last.fm etc.
* Fixed dynamic updating of CSS3 selectors (:first-child, :last-child, :empty etc. selectors)
* Opera now supports getClientRects and getBoundingClientRect
* Added support for the CSS color and background-color properties for the ::selection pseudo-element
* UNIX: Fixed a crasher when closing tabs when using the MDI controls (present without close button on tabs)
* UNIX: Tooltip generation CPU usage is again back to normal
* Windows: Torrent applications now show up correctly in the download dialog if you've disabled Bittorrent in Opera

sAsAn.K
02-02-08, 00:38
راستی یه چیز جالب ، میدونستید Avant Browser در سایت Download.com در قسمت Browser ها بیشترین دانلود رو داشته ؟! حدود 19.7 میلیون بار دانلود شده تا حالا !
Firefox با حدود 12.5 میلیون دوم ، IE با حدود 9.8 سوم ، Netscape با حدود 8 میلیون 4 ام و بالاخره Opera با حدود 7.2 میلیون پنجم !
به نظرتون چه دلیلی داره ؟

sAsAn.K
02-02-08, 01:04
دوستان ، من اینو میگم :

Opera is the Fastest Browser on Earth but it's not the Best

قبول دارید ؟

Emperatour
02-02-08, 01:10
سرعتش که حرف نداره. یسری ناسازگاری بعضی دوستان اشاره میکنند که من به شخصه مشکلی نداشتم و کاملا راضیم. امکانات اولیش هم کمی از بقیه نداره و حتی بیتشره. فایرفاکس و.. به لطف پلاگین زنده اند.

sAsAn.K
02-02-08, 01:24
اصلا با این حرفت که Firefox به لطف پلاگین زندست موافق نیستم .
Firefox سازگاری فوق العاده بالاتری با سایت ها نسبت به Opera داره ولی سرعتی که Opera داره به طور محسوس بالاتره .
ولی اینو بگم که بعضی اوقات انقدر اعصاب آدمو خورد می کنه که حتی ممکنه اگه چیزی دم دستت باشه بزنی بشکنیش !
مثلا شما میتونی یه سایت مثال بزنی که با Opera سازگار باشه ولی با Firefox نه ؟

Emperatour
02-02-08, 09:00
امکاناتی مثل اسپید دیال و... اپرا کشکه پس؟ لابد میخای بگی اکستنشن هست. سازگاری هم من نگفتم فایر سازگار نیست.

sAsAn.K
02-02-08, 10:09
بله منم نگفتم که Speed Dial اپرا کشکه ولی از این پلاگین ها برای Firefox خیلی خیلی زیاده دوست عزیز .

sAsAn.K
02-02-08, 10:24
مثلا سعید جان نگاه کن ، این عکس مال یدونه Speed Dial دقیقا مشابه Opera برای Firefox هست ، امکانانات فوق العاده بیشتری هم داره نسبت به Opera Speedi Dial :

راستی بهتر نیست یه تاپیک به اسم بحث در مورد مرور گر ها بزنیم و اونجا ادامه بدیم ؟

Emperatour
02-02-08, 13:04
من خودمم این پلاگین رو نصب کردم اتفاقا. سرعت لود رو وحشتناک میاره پایین و یک تب جدید باز میکنی جون میده تا تمب ها لود بشن برا من. در کل منم حرفم این نیست که فایر بده. گفتم : به لطف پلاگیناشه ک زندس . وگرنه خودش خیلی امکانات نداره نسبت به اپرا. در هر صورت بحث خیلی فایده نداره و بهتره هرکی مرورگر خودشو نصب کنه. ضمن اینکه من هردو را نصب کردم و هردو رو استفاده میکنم و قبول دارم. اما 80% با اپرا کار میکنم به دلیل سرعت

M A H R A D
02-02-08, 15:04
راستی یه چیز جالب ، میدونستید Avant Browser در سایت Download.com در قسمت Browser ها بیشترین دانلود رو داشته ؟! حدود 19.7 میلیون بار دانلود شده تا حالا !
Firefox با حدود 12.5 میلیون دوم ، IE با حدود 9.8 سوم ، Netscape با حدود 8 میلیون 4 ام و بالاخره Opera با حدود 7.2 میلیون پنجم !
به نظرتون چه دلیلی داره ؟
دلیل خاصی نداره ...

اگه منظورت دفعات دانلود و برتری فایرفاکس هست که پس IE هم از Opera بهتره دیگه ؟!

دوستان ، من اینو میگم :

Opera is the Fastest Browser on Earth but it's not the Best

قبول دارید ؟

نــه.

برای بار صدم میگم : عیسی به دین خود ، موسی به دین خود

اصلا با این حرفت که Firefox به لطف پلاگین زندست موافق نیستم .
Firefox سازگاری فوق العاده بالاتری با سایت ها نسبت به Opera داره ولی سرعتی که Opera داره به طور محسوس بالاتره .
ولی اینو بگم که بعضی اوقات انقدر اعصاب آدمو خورد می کنه که حتی ممکنه اگه چیزی دم دستت باشه بزنی بشکنیش !

پس شما موافقی که اپرا رو با فایرفاکس بدون اکستنشن مقایسه کنیم؟

(یادمه این پیشنهاد رو اون قدیما دادم دوستان دیگه پشت گوششون رو هم نگاه نکردند:1. (38):)

یه کار میگم انجام بده و از اون صفحه ای که میاد عکس بذار اینجا:

این لینک رو (Only the registered members can see the link) باز کن و روی Take The Acid2 Test کلیک کن

حالا صبر کن تا صفحه رو لود کنه ... حالا یه عکس ازش بگیر و بذار اینجا:1. (26):

سپاس

M A H R A D
02-02-08, 15:12
مثلا سعید جان نگاه کن ، این عکس مال یدونه Speed Dial دقیقا مشابه Opera برای Firefox هست ، امکانانات فوق العاده بیشتری هم داره نسبت به Opera Speedi Dial :

راستی بهتر نیست یه تاپیک به اسم بحث در مورد مرور گر ها بزنیم و اونجا ادامه بدیم ؟
چند تا از این "امکانانات فوق العاده بیشتر" رو هم میگی ؟

بهتره این کارو نکنی ... چون یه بار زدم و دوستان شرکت نکردند

ضمن این که ممکنه خون و خونریزی پیش بیاد!

سپاس

Emperatour
02-02-08, 16:09
امکانات نمیخاد. سرعت لود رو بیاره بالا بسه :دی. هزارجور باگ هم داره. همین اسپید دیالشو من نصب کردم. هی میپره عکس و باید رفرش کنی و..

Shahryar
02-02-08, 16:12
دلیل خاصی نداره ...

اگه منظورت دفعات دانلود و برتری فایرفاکس هست که پس IE هم از Opera بهتره دیگه ؟!

نــه.

برای بار صدم میگم : عیسی به دین خود ، موسی به دین خود

پس شما موافقی که اپرا رو با فایرفاکس بدون اکستنشن مقایسه کنیم؟

(یادمه این پیشنهاد رو اون قدیما دادم دوستان دیگه پشت گوششون رو هم نگاه نکردند:1. (38):)

یه کار میگم انجام بده و از اون صفحه ای که میاد عکس بذار اینجا:

این لینک رو (Only the registered members can see the link) باز کن و روی Take The Acid2 Test کلیک کن

حالا صبر کن تا صفحه رو لود کنه ... حالا یه عکس ازش بگیر و بذار اینجا:1. (26):

سپاس

مهراد جان عيسي به دين خود موسي هم ديگران را به دين خود دعوت ميكند :1. (38):

اين هم عكس اون تست به اصطلاح درست !‌ : با آپرا با IE و FireFox هم بهم ريخته تر تقريبا آورد اما به نظر شما واقعا اين تست معلوم ميكنه كه آپرا استاندارد تر از IE و فايرفاكس هست ؟! :1. (2):

فايرفاكس را با آپرا بدون اكستنشن مقايسه كنيم ؟! :1. (27): دوستان انگار اصلا توجه به اين موضوع مهم ندارند بابا فايرفاكس Open Source هست و آپرا Open Source . دوستان قطعا تفاوت اين دو را ميدونند پس ديگه چرا همچين حرفي ميزنيد كه آپرا را با فايرفاكس بدون اكستنشن مقايسه كنيد ! :1. (23):

با اين حال بنده عرض كردم لود سرعت اپرا 9.5 از FireFox معمولي بيشتر و اين حرف كاملا درست هست ! ( بايد واقع بين باشيم تا تعصبي )

موفق باشيد
شهريار:1. (26):

Shahryar
02-02-08, 16:12

sAsAn.K
02-02-08, 18:05
نه مهراد جان منظورت تعداد دانلود نیست منظورم اینه که بررسی کنیم دلیل برتری Avant با این تعداد دانلود زیاد چیه ؟
شما همون Opera خودتونو استفاده کن اصلا سراغ Firefox نیا ، ما که نگفتیم شما Firefox ای شد که !
نخیر موافق نیستم که Opera رو با Firefox بدون اکستنشن مقایسه کنیم ! خوب شما هم اگه اکستنشن یا پلاگین دارید رو کنید ! بالاخره اینم جزیی از برنامس و قابلیت های برنامه .
ضمنا اون تستی که دادی نتایج بنده هم مثل مال شهریار شد .
البته فکر کنم شهریار منظورش این بود که اپرا Operan Source نیست .
ضمنا من هم که قبلا گفته بودم سرعت Opera بالاتر هست .
با حرف شهریار هم موافقم ، این تست مشخص نمی کنه که Opera استاندارد تر از Firefox هست .

sAsAn.K
03-02-08, 00:19
ضمنا سعید جان هیچ کدوم از این مشکل هایی رو که شما گفتی من با این پلاگین ندارم .

sAsAn.K
03-02-08, 14:53
ضمنا اینجاها رو نگاه کنید :

SO WAITING FOR FIREFOX 3

M A H R A D
03-02-08, 15:40
مهراد جان عيسي به دين خود موسي هم ديگران را به دين خود دعوت ميكند

دعوت ما برای شما هیچ تاثیری ندارند و همچنین دعوت شما برای ما ...:cool:

اين هم عكس اون تست به اصطلاح درست !‌ : با آپرا با IE و FireFox هم بهم ريخته تر تقريبا آورد اما به نظر شما واقعا اين تست معلوم ميكنه كه آپرا استاندارد تر از IE و فايرفاكس هست ؟!

1. اینجا رو نگاه کن :

و من هم این تست رو براشون گذاشتم.

2. این تست Acid2 تستهای CSS و HTML رو از مرورگر میگیره و تا اینجا هم اغلب کمپانیها این تستها رو قبول کردند و حتی همین موزیلا جون (!) هم گفته که بزودی این تست رو حمایت میکنیم (البته این حرف رو حدود 2 سال پیش زده بود!)

اینا رو گفتم تا بدونید که این تست همچین بی اعتبار هم نیست!

======

در کل دوستان تست رو با فایرفاکس نذاشتند که من میذارم تا همه فیض ببرند :

تست با Firefox :

تست با IE6 ( آخر هرچی مرورگره!!)

و اینک تست با Opera :

=====

فايرفاكس را با آپرا بدون اكستنشن مقايسه كنيم ؟!

ساسان جان یه لحظه یه گریزی زد ما هم اعلام آمادگی کردیم!!

دوستان انگار اصلا توجه به اين موضوع مهم ندارند بابا فايرفاكس Open Source هست و آپرا Open Source . دوستان قطعا تفاوت اين دو را ميدونند پس ديگه چرا همچين حرفي ميزنيد كه آپرا را با فايرفاكس بدون اكستنشن مقايسه كنيد !

اینکه جفتش یکیه!

با اين حال بنده عرض كردم لود سرعت اپرا 9.5 از FireFox معمولي بيشتر و اين حرف كاملا درست هست ! ( بايد واقع بين باشيم تا تعصبي )

کما فی السابق ...

سپاس

sAsAn.K
03-02-08, 16:15
مهراد جان مثل اینکه اون لینکایی که من دادم رو ندیدی عزیز .

M A H R A D
03-02-08, 16:34
مهراد جان مثل اینکه اون لینکایی که من دادم رو ندیدی عزیز .
بله عزیز ... قبلش میدونستم که FF3 از اسید2 پشتیبانی میکنه.

باید دید و منتظر ماند

Shahryar
03-02-08, 19:26
دعوت ما برای شما هیچ تاثیری ندارند و همچنین دعوت شما برای ما ...:cool:

1. اینجا رو نگاه کن :

و من هم این تست رو براشون گذاشتم.

2. این تست Acid2 تستهای CSS و HTML رو از مرورگر میگیره و تا اینجا هم اغلب کمپانیها این تستها رو قبول کردند و حتی همین موزیلا جون (!) هم گفته که بزودی این تست رو حمایت میکنیم (البته این حرف رو حدود 2 سال پیش زده بود!)

اینا رو گفتم تا بدونید که این تست همچین بی اعتبار هم نیست!

======

در کل دوستان تست رو با فایرفاکس نذاشتند که من میذارم تا همه فیض ببرند :

تست با Firefox :

تست با IE6 ( آخر هرچی مرورگره!!)

و اینک تست با Opera :

=====

ساسان جان یه لحظه یه گریزی زد ما هم اعلام آمادگی کردیم!!

اینکه جفتش یکیه!

کما فی السابق ...

سپاس

شرمنده مهراد جان اشتباه تايپي بود آپرا Open Source نيست و اين خودش خيلي !!! :1. (23): و تا آپرا OpenSource نباشه هيچ وقت نميتونه به پاي فايرفاكس برسه و قطعا آينده هم ازآن فايرفاكس هست چرا ؟؟‌

دليل‌ : همين طوري كه داريد ميبينيد اكستشن هاي مختلف ضمن رفع مشكلات و نقص هاي فايرفاكس امكانات بسيار بسيار زيادي به اون ميده از جمله امكانات خوب مرورگر ديگه از جمله آپرا ! :1. (23):

فكر كنم شما هم قبول داريد كه Open Source بودن فايرفاكس برتري محسوب ميشه ؟!

Labyrinth
03-02-08, 19:55
ببخشید یک سوال شما Firefox 3.0 رو هم گفتید ؟

چون من که نصب کردم و مثل تصویری که آقا مهراد گداشته نبود و کاملا درست بود !!

سرعتش هم خوبه

نظر شما چیه ؟

:great:

Shahryar
03-02-08, 21:02

سرعتش هم خوبه

نظر شما چیه ؟

دوست عزيزم به قول دوستان تازه اين نسخه بتاش هست ! :1. (23): پس مشكل از اين جهت در فايرفاكس 3.0 هم رفع شده .

M A H R A D
04-02-08, 15:47
شرمنده مهراد جان اشتباه تايپي بود آپرا Open Source نيست و اين خودش خيلي !!! :1. (23): و تا آپرا OpenSource نباشه هيچ وقت نميتونه به پاي فايرفاكس برسه و قطعا آينده هم ازآن فايرفاكس هست چرا ؟؟‌

دليل‌ : همين طوري كه داريد ميبينيد اكستشن هاي مختلف ضمن رفع مشكلات و نقص هاي فايرفاكس امكانات بسيار بسيار زيادي به اون ميده از جمله امكانات خوب مرورگر ديگه از جمله آپرا ! :1. (23):

فكر كنم شما هم قبول داريد كه Open Source بودن فايرفاكس برتري محسوب ميشه ؟!
البته این اکستنشنها خودشون یک مشکل امنیتی خطرناک محسوب میشن ... پس اینو هم در نظر داشته باشید.

سرعتش هم خوبه

نظر شما چیه ؟

بله ، قبلا هم عرض کردم که ورژن 3 این تست رو رد کرده ... البته باید ببنیم بقیه تستها رو چیکار میکنه (ورژن فاینال)

سپاس:great:

sAsAn.K
04-02-08, 17:59
یعنی شما میگید همه ی اکتنشن ها مشکل امنیتی ایجاد می کنن ؟!

Labyrinth
04-02-08, 20:49
خوب اگر مشکل امنیتی ایجاد میکرد که برای عموم نمیگذاشتند بعد اگر اکستنشنی مورد داشته باشه میتونی به سازنده خبر بدی درستش کنه

بحث جالبیه :love:

sAsAn.K
04-02-08, 22:58
البته این اکستنشنها خودشون یک مشکل امنیتی خطرناک محسوب میشن ... پس اینو هم در نظر داشته باشید.

بله ، قبلا هم عرض کردم که ورژن 3 این تست رو رد کرده ... البته باید ببنیم بقیه تستها رو چیکار میکنه (ورژن فاینال)

سپاس:great:
مهراد جان این طور که شما گفتی یعنی همه ی اکستنشن ها ، ضمنا شما هم نگفتی که برخی اکستنشن ها ، در ضمن فعلا که میبینی همین اکستنشن ها خودشون به تهایی دلیل برتری Firefox بر Opera هستن .

ضمنا در مورد اون پلاگین هم باید عرض کنم که شما روی هر کدوم از مربع ها توی Opera کلیک راست بزن و Edit کن .
چی میبینی ؟ مطمئنم چیزی جز این نمیبینی فقط ممکنه اسم سایت های اون وسط فرق داشته باشه ! :

حالا من توی Firefox کلیک سمت رایت کردم روی یه مربع و Edit رو زدم .
حالا این عکس ها رو ببین :

نظرت چیه ؟

sAsAn.K
04-02-08, 23:11
ضمنا مهراد جان فقط اکستنشن های پیشنهاد خود Firefox تایید میشه ، نه اکستنشن های دیگه .
مثلا این اکستنشن خیلی اکستنشن خوبی هست و خود Firefox هم پیشنهاد داده این اکستنشن رو :

Stream
04-02-08, 23:52
ضمنا مهراد جان فقط اکستنشن های پیشنهاد خود Firefox تایید میشه ، نه اکستنشن های دیگه .
مثلا این اکستنشن خیلی اکستنشن خوبی هست و خود Firefox هم پیشنهاد داده این اکستنشن رو :

کلا وقتی برای هر برنامه ای Extension نوشته بشه مسلمه امکان وجود باگ های امنیتی بالاتر میره. به خصوص اگه Extension ها 3rd-party باشند. این مسئله فقط برای فایرفاکس نیست...

sAsAn.K
05-02-08, 00:44
من که گفتم فقط Add-on های پیشنهادی خود Firefox پیشنهاد میشه نه سایر Add-on ها .

Galaxy
05-02-08, 22:17
به نظر من حرف شهريار جان درست تر هست :cool: فايرفاكس OP هست كه خودش براي پاسخ به همه جواب هاي مشكلات امنيتي مهراد خان ، سوالات ساسان جان و ... كافي باشه .

Emperatour
06-02-08, 00:07
دوستان مقایسه نکنیم و به خود اپرا بپردازیم تو این تاپیک فکنم بهتر باشه

Emperatour
06-02-08, 17:06

اینم بازی معروف حباب برا اپرا

Emperatour
06-02-08, 17:08
ماشین حساب

M A H R A D
06-02-08, 21:26
ممنون سعید جان ... عالیه کارت:love:

=====

خب دوستان در تاپیک فایرفاکس صحبت از اکستنشن Pic 2 Life کردند و اینکه :

خدا وکیلی کجای Opera همچین قابلیتی داره !!!

میخوام این ویدگت رو خدمت این دوستان عزیز تقدیم کنم::yes: :

Online Image Editor (Only the registered members can see the link)

البته من همچین نیازی ندارم ولی خوب شاید بعضیها نیاز داشته باشند

سپاس

KING
09-02-08, 00:34
یه سری از پست های این تاپیک حذف شد
بدلیل تغیر مسیر تاپیک به کل کل و ....

M A H R A D
09-02-08, 16:05
ممنون بهنام جان:1. (21):

======

خب این هم یک ویدگت دیگه برای اپرا که میتونه آخرین نتایج مسابقات فوتبال دنیا رو برای شما نمایش بده!!

دانلود : Only the registered members can see the link

من الان دانلودش کردم ... نتایج فوتبال تا به اینجا بدین شرح هست ::lol:

امروز غنا با ساحل عاج بازی داره ( جام باشگاههای افریقا)

در لیگ انگلیس، تا دقیقه 14 نیوکاسل 1 بر هیچ از استون ویلا پیش افتاده:whistle:

( خیلی چیز کاملیه ... برنامه و نتایج باشگاههای اکوادور و کلمبیا و شیلی و اسرائیل و ... رو همه رو من دارم مبینیم!)

نتایج از سایت Only the registered members can see the link گرفته میشه و هر 2 دقیقه آپدیت میشه

سپاس

M A H R A D
10-02-08, 14:00
WoW

این ویدگت که در پست بالا معرفی کردم لیگ ایران رو هم داره !! :yes:

(البته سرعت آپدیتش به اندازه بقیه نیست)

سپاس

sAsAn.K
11-02-08, 13:53
Opera 9.50 Build 9789 Beta

دانلود:

M A H R A D
11-02-08, 14:36
ممنون ساسان جان

تغییرات این Build رو داری ؟

sAsAn.K
11-02-08, 17:27
خواهش می کنم مهراد جان .
والا تغییرات 9770 رو زدن همه جا .
فعلا خبری از تغییرات 9789 نیست .

* Images in mail and standalone images are now printed
* Significant mail startup speed improvement on systems with NTFS and ReiserFS filesystems, like Windows and openSUSE.
* Fixed a rare crash when importing Thunderbird mail
* Reduced CPU usage when downloading mail
* Fixed the "prioritize excludelist" option in urlfilter.ini
* Fixed import of IE favorites with dots in their name
* Fixed issue where you would get duplicate trash folders when using Opera Link
* Fixed a few spatial navigation issues (Shift+arrows to navigate on the page)
* The spam filter should start remembering marked mail on Windows now
* Fixed a CSS parser error that caused layout errors on Facebook, Yahoo! Mail, Last.fm etc.
* Fixed dynamic updating of CSS3 selectors (:first-child, :last-child, :empty etc. selectors)
* Opera now supports getClientRects and getBoundingClientRect
* Added support for the CSS color and background-color properties for the ::selection pseudo-element
* UNIX: Fixed a crasher when closing tabs when using the MDI controls (present without close button on tabs)
* UNIX: Tooltip generation CPU usage is again back to normal
* Windows: Torrent applications now show up correctly in the download dialog if you've disabled Bittorrent in Opera

sAsAn.K
11-02-08, 17:28
راستی نسخه ی 9.5 نهایی تاریخ انتشارش کی هست ؟

M A H R A D
12-02-08, 18:21
اطلاع ندارم ... بزودی !

====

این هم یه ویدگت مفید دیگه که Headline خبرهای BBC رو براتون میزنه

سپاس

M A H R A D
12-02-08, 18:38
این هم یه ویدگت دیگه که متنی که وارد میکنید رو بصورت Ascii مینویسه براتون! :

نمونه کار :
PCNetwork

/**////** **////**
/** /** ** //
/******* /**
/**//// /**
/** //** **
/** //******
// //////
**** ** ******** ********** ** ** ******* ******* ** **
/**/** /**/**///// /////**/// /** /** **/////** /**////** /** **
/**//** /**/** /** /** * /** ** //**/** /** /** **
/** //** /**/******* /** /** *** /**/** /**/******* /****
/** //**/**/**//// /** /** **/**/**/** /**/**///** /**/**
/** //****/** /** /**** //****//** ** /** //** /**//**
/** //***/******** /** /**/ ///** //******* /** //**/** //**
// /// //////// // // // /////// // // // //

/**/** **/** **** /** /**/**////** **** /**////**
/**//** ** /** **//** /** /**/** /** **//** /** /**
/** //*** /** ** //** /**********/******* ** //** /** /**
/** //* /** **********/**//////**/**///** **********/** /**
/** / /**/**//////**/** /**/** //** /**//////**/** **
/** /**/** /**/** /**/** //**/** /**/*******
// // // // // // // // // // ///////

سپاس :دی

sAsAn.K
14-02-08, 21:05
Opera 9.25 Build 8827/ Opera 9.26 Build 8833 Beta

Download 9.26 Beta:

Download 9.25 Final:

مگه نسخه ی 9.5 بتا نیست ؟!
پس این 9.26 بتا دیگه چیه که تازه اومده ؟!

M A H R A D
14-02-08, 21:48
9.26 فکر کنم واسه ویستا باشه (شاید)

sAsAn.K
14-02-08, 22:53
مگه 9.5 بتا و 9.25 روی ویستا جواب نمیده ؟

M A H R A D
14-02-08, 23:18
چرا جواب میدن
باید یه تحقیقی بکنم ...

Keih@n.G
19-02-08, 15:40
مگه 9.5 بتا و 9.25 روی ویستا جواب نمیده ؟

سلام اقا ساسان جواب میده من دارم

پ.ن. منم طرفداره اپرا هستم سرعتش 4 برابر بقیس:great::1. (10)::whistle::cool::give_rose:

M A H R A D
19-02-08, 21:59
کیهان جان خوش اومدید به جمع اپرایی ها ! :love:

بچه ها لطفا بگید که از چه ورژنی از اپرا استفاده میکنید

من خودم 9.23 استفاده میکنم و در کنارش 9.5 بتا هم دارم

شما هم بگید

سپاس

Emperatour
19-02-08, 22:12
من 9.5 بتا. به نظر مشکل داره یسری چیزاش یا فرق کرده من بلد نیستم. اما سرعتش باور نکردنیه. مثلا روی لینک میبری موس رو نشون نمیده لینک رو تا کلیک نشه

sAsAn.K
20-02-08, 00:34
Opera 9.26 Build 8835 - Final

Download Classic

Download English US

Download International

M A H R A D
20-02-08, 14:45
من 9.5 بتا. به نظر مشکل داره یسری چیزاش یا فرق کرده من بلد نیستم. اما سرعتش باور نکردنیه. مثلا روی لینک میبری موس رو نشون نمیده لینک رو تا کلیک نشه
خب بتاست و غیر از این نمیشه انتظار داشت

ولی همونطور که گفتی سرعتش فوق العاده شده ... گاهی اوقات میشه که من یه صفحه رو نمیتونم با 9.23 باز کنم

ولی با 9.5 خیلی سریع باز میشه

سپاس

maryam-n
25-02-08, 11:05
سلام دوستان عزيز من از اين ورژن استفاده مي كنم : 9.26 كه با تازگي اونو دانلودكردم.
ا:11()::11()::11():

M A H R A D
25-02-08, 22:48
سلام دوستان عزيز من از اين ورژن استفاده مي كنم : 9.26 كه با تازگي اونو دانلودكردم.
ا:11()::11()::11():
سلام دوست عزیز ، خوش اومدید:1. (26):

لطف میکنید برخی از ویژگیهای جدیدشو بگید ( البته اگه تغییر محسوسی بوده باشه )

سپاس

M A H R A D
20-03-08, 13:49
معرفی ویدگت Flash Video Downloader

با این ویدگت میتونید ویدئوهای فلش رو از سایتهای مختلف دانلود کنید

Currently supported sites: YouTube (youtube.com), Google Video (video.google.com), MySpace Video (vids.myspace.com), DailyMotion (dailymotion.com), Metacafe (metacafe.com), Break.com (break.com), Blip.tv (blip.tv), Spike (spike.com), MyVideo.de (myvideo.de), YourFileHost (yourfilehost.com) and others.

دانـــلــود (Only the registered members can see the link)

سپاس

M A H R A D
20-03-08, 15:03
دوستان عزیز ، بالاخره راهکار تازه برای حل مشکل ادیتور WYSIWYG در اپرا رو یافتم!

به تاپیک زیر سر بزنید :

سپاس:lol:

M A H R A D
22-03-08, 01:26
یکی دیگه از قابلیتهای خوب اپرا

با این ترفند شما میتونید در سایت مورد نظر یک دایرکتوری به عقب برگردید ... در واقع Go Up کنید

برای این کار کافی است در صفحه مورد نظر کلیدهای Ctrl + Backspace را بزنید ، همین!

سپاس

D J V A H I D
28-03-08, 11:19
منم از opera استفاده میکنم ... واقعا که عالیه هم سرعت رو میبره بالا هم اینکه کار باهاش خیلی آسونه !!!

M A H R A D
28-03-08, 16:28
Opera gets 100/100 on the Acid3 test

اطلاعات بیشتر : Only the registered members can see the link

سپاس

D J V A H I D
31-03-08, 10:16
یه سوال دارم : چیکار کنیم وقتی که میخواهم در مرورگر اپرا فایلی رو دانلود کنیم با IDM دانلود بشه ؟ چون کلیک راست که میزنیم گزینه IDM در اون دیده نمیشه !! در صورتی که در IE چنین نیست .آیا میشه این قابلیت رو به OPERA اضافه کرد ؟ چون سرعتی که opera داره هیچ مرورگری نداره ... لطفا راهنمائی کنید ...زیرا عمده کار من دانلود هستش ...>>> Only the registered members can see the link

D J V A H I D
31-03-08, 10:17
یه سوال دارم : چیکار کنیم وقتی که میخواهم در مرورگر اپرا فایلی رو دانلود کنیم با IDM دانلود بشه ؟ چون کلیک راست که میزنیم گزینه IDM در اون دیده نمیشه !! در صورتی که در IE چنین نیست .آیا میشه این قابلیت رو به OPERA اضافه کرد ؟ چون سرعتی که opera داره هیچ مرورگری نداره ... لطفا راهنمائی کنید ...زیرا عمده کار من دانلود هستش ...>>>

Emperatour
31-03-08, 11:17
معرفی شده قبلا

Armin-N
31-03-08, 11:34
آقا میشه یه توضیحی در موردش بدی؟
من نصبش کردم ولی بازم نمیتونم از Idm دانلود کنم

Emperatour
31-03-08, 15:51
والا من نصبش نکردم و معمولا لینک انتحاب شده رو کپی که میکنم خود idm تشخیص میده و دانلود میکنه. اما خوب
این مراحل رو انجام دادی؟

Close Opera, start oGet_setup.exe and specify the folder where Opera is installed
Select the Download Manager of your choice under Tools->Select Download Manager. For direct download, choose “Full integration with Opera

D J V A H I D
31-03-08, 16:25
مشتی دمت گرم .جواب داد !!! خوشحال شدم کلی حال کردم tnnx

M A H R A D
02-04-08, 14:53
اینجا رو هم بخونید :

سپاس

sAsAn.K
02-04-08, 20:20
Opera 9.27 Build 8841 - Final

بارگذاری !!! ( اینطوری خوبه ؟! ) :

M A H R A D
03-04-08, 16:08
Opera 9.27 Build 8841 - Final

بارگذاری !!! ( اینطوری خوبه ؟! ) :

ممنون ساسان جان

این ورژن نسبت به 9.26 فاینال ، از نظر امنیتی قوی تر شده

سپاس

Keih@n.G
12-04-08, 17:18
یک هدیه به اپرا ایی ها Only the registered members can see the link

M A H R A D
26-04-08, 14:55
سلام دوستان

مدتی است که Opera 9.5 Beta 2 منتشر شده

میتونید این ورژن رو از اینجا (Only the registered members can see the link) دانلود کنید

Changelog (since the last snapshot)
Fixed Bug 324643: "Remove from toolbar" doesn't work
Fixed Bug 324645: Right-clicking an IRC channel prevents it from showing new messages
Fixed Bug 324678: Mail attachment options don't work on Windows
Fixed Bug 324696: The "Go to Web Address" action fails
Fixed Bug 324699: Crash when choosing "Open Opera" from the tray icon after hiding Opera on Windows when the mail client is disabled
Fixed Bug 324700: "Save image" context menu item doesn't work
Fixed a crash on start-up for some POP mail users
Fixed a problem where inline find highlighting didn't work correctly in mail (or when using "white-space: pre-wrap")
Fixed incorrect label on "Remove" button in newsfeed views
Re-added the "Delete mail" action for backwards compatibility

سپاس

mojtaba_n87
26-04-08, 15:02
من هم چند وقتیه که به جمع اپرا پیوستم .البته اولش از opera mini موبایل شروع کردم :great:

M A H R A D
26-04-08, 15:06
من هم چند وقتیه که به جمع اپرا پیوستم .البته اولش از opera mini موبایل شروع کردم :great:
به جمع اپرایی ها خوش اومدید! :love:

شما از چه ورژنی استفاده میکنید ؟ ( هم دسکتاپ ، هم مینی )

سپاس

ALIRE7A
26-04-08, 15:45
سلام دوستان

مدتی است که Opera 9.5 Beta 2 منتشر شده

میتونید این ورژن رو از اینجا دانلود کنید

با سلام
مشکلاتش نسبت به بتا 1 کمت شده یا نه

M A H R A D
26-04-08, 15:53
با سلام
مشکلاتش نسبت به بتا 1 کمت شده یا نه
سلام

مشخصاً کمتر شده.

ولی در هر صورت باز بتا هست و مشکلاتی هم باید داشته باشه

اگه نمیخواید از بتا استفاده کنید من ورژن 9.27 ( آخرین ورژن فاینال ) رو پیشنهاد میکنم

سپاس

ALIRE7A
26-04-08, 16:51
با سلام
مهراد دارم استفاده میکنم بتا رو هم همین الان گرفت استفاده کردم چندان فرقی نکرده و تاز خیلی هم کند شده بود پاکش کردم من خودم یه اپرایی تعصبی هستم
با تشکر

M A H R A D
26-04-08, 17:05
سرعت کم شده ؟!!

من امتحان کردم سرعتش همون بود ولی بیشتر مشکلات مربوط به میل و ... حل شده بود

سپاس

™Ali
26-04-08, 18:48
من نمی دونم چرا ذاتا خوشم از اپرا میاد و از فایر فاکس لذت نمی برم.
با تشکر

™Ali
04-05-08, 12:24
انشاالله اگه بچه ها ترفند هایی رو برا OPERA بلدن به ما بگن و دریغ نکنن اینم دو ترفند:
کلید سمت داست موس رو نگه دارید و با اسکرول رو بچرخانید اون وقت میبینید که دارید بین TAB ها جا به جا می شید.
ممیز رو فشار بدید( قسمت عددی کی برد سمت راست 0 و سمت چپ Enter ) اون وقت میبینید که صفحه ای کوچک در سمت راست پایین تصویر باز می شه که سرچ OPERA هست .(توجه: سرچ در صفحه)
منبع: خودمم دیگه:whistle:

Agne
04-05-08, 13:25

تو رو خدا ببینید اپرا چه تواضعی داره!!
این عکس یه ویدگته که میزان امنیت مرورگرها رو نشون میده اونوقت اپرا واسه خودش هیچ level ی نداده!
به این میگن رقابت سالم
زنده باد اپرا!!!!!!!!!!!
:1. (10)::1. (10)::1. (10)::1. (10):

sAsAn.K
08-05-08, 11:18
اونوقت توی این عکس Firefox سطح امنیتش از IE کمتره و با Safari مساویه ؟!
فکر کنم بر عکس باشه ، یعنی اونی که خطش کمتره بهتره .
اینطور نیست ؟
و یا اینکه آپرا امنیت خودش رو در سطح پایینی دونسته .
یا اینکه اپرا امن ترینه ؟!
هیچ کدوم با عقل جور در نمیادا .
جریان چیه ؟

Shahryar
08-05-08, 14:42

تو رو خدا ببینید اپرا چه تواضعی داره!!
این عکس یه ویدگته که میزان امنیت مرورگرها رو نشون میده اونوقت اپرا واسه خودش هیچ level ی نداده!
به این میگن رقابت سالم
زنده باد اپرا!!!!!!!!!!!
:1. (10)::1. (10)::1. (10)::1. (10):

واقعا چه پسر خوبیه این آپرا ! شما از کجا تشخیص دادید فروتنند ؟؟

بنده با حرف ساسان جان تقریبا موافقم ! چراکه IE بیشترین سوراخ ها را داره و Safari از نظر امنیتی مثلا خیلی بالا تر از IE هست و فایرفاکس هم همین طور پس مطمئن باشید برعکس هست یعنی اونی که مقدار کمتری پر شده امنیت بیشتری داره . در مورد امنیت آپرا هم نمیدونم در چه سطحی نسبت به بقیه مرورگر هاست .

sAsAn.K
09-05-08, 22:42
Opera 9.50 Build 9981 Beta

Known Bugs and Changelg :

Known Issues
* [Bug 327180] Dragonfly does not work when JavaScript is disabled.
* [Bug 324985] International installer on Windows is broken when using some languages.
* [Bug 324377] Save Linked Content As fails sporadically.
* [Bug 327333] Some SVGs do not paint on Windows.
* [Bug 328186] Crash when using Master Password.
* [Bug 324727] The Octoshape plug-in causes Opera to crash on start-up.
* The tab bar on Mac may mix up favicon/text placement.
Changelog
* Fix for reloading inline elements.
* Fixed cookie settings for local server names.
* Fixed forwarding, replying and redirecting of HTML-only mails.
* Fixed high CPU usage when subscribed only to the IMAP Inbox folder on GMail.
* F8 now works again to focus address field when focus is in panels.
* [Bug 328318] Wand button is fixed again.
* Fixed problem downloading POP mail from bellsouth.net (and other providers).
* Fixed extensions in File > Save As and File > Open dialogs.

Download:

Size : 5.36MB

M A H R A D
10-05-08, 15:02
قبلا معرفی شده بود : Only the registered members can see the link

ضمنا هر چی خونه ها کمتر باشه ، اون مرورگر امن تر هست

shows the current security status of different browsers.

This widget shows the security status of the latest versions of IE, Firefox, Opera, Safari and Konqueror. The bars represent how dangerous is the worst unfixed hole (not the number of holes) - the lower a bar, the better security. The data about the vulnerabilities is loaded from Secunia site. It's refreshed once per hour.

سپاس

™Ali
14-05-08, 18:46
به نظرتون اپرا سریعتره یا فایر فاکس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟/

M A H R A D
15-05-08, 10:31
به نظرتون اپرا سریعتره یا فایر فاکس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟/
قبلا بحث شده بود

با توجه به آخرین ورژنهای فاینال ، اپرا سریعتره

( دوستان لطفا این موضوع رو کش ندن چون به موضوع تاپیک ارتباطی نداره )

سپاس:1. (23):

Armin-N
15-05-08, 11:41
سلام
نسخه 9.5 رو دانلود کردم
خیلی عالی شده نسبت به 9.21 قبلیم
خصوصا با فارسی دیگه اصلا مشکل نداره
اسکرول سمت چپ رفته و خیلی چیزای دیگه
فقط یه چیزی هست که تو نسخه های بتا قبلی هم دیدم اینه که وقتی حتی عکسی رو هم سیو میکنی پنجره Transfers باز میشه

راهی هست که این اتفاق نیفته؟

M A H R A D
15-05-08, 12:25
سلام
نسخه 9.5 رو دانلود کردم
خیلی عالی شده نسبت به 9.21 قبلیم
خصوصا با فارسی دیگه اصلا مشکل نداره
اسکرول سمت چپ رفته و خیلی چیزای دیگه
فقط یه چیزی هست که تو نسخه های بتا قبلی هم دیدم اینه که وقتی حتی عکسی رو هم سیو میکنی پنجره Transfers باز میشه

راهی هست که این اتفاق نیفته؟
آره درسته.

فعلا برای اینکه کارت راه بیفته وقتی میخوای عکسی رو Save کنی، دکمه Ctrl رو نگه دار و بعد کلیک کن روش. اینجوری راحت سیو میشه

ولی من دارم میگردم ببینم راه حل دیگه ای هم داره یا نه ( البته این مشکل در نسخه های بعدی رفع میشه )

سپاس

Armin-N
15-05-08, 12:39
آرهمن همیشه ctrl+click میکنم
اما بازم میاد

درسته تو نسخه های بعدی حل میشه
بیشتر تو نسخه های بتا اینطوریه
ممنون

M A H R A D
15-05-08, 13:14
اگه میخوای میتونی این کارو هم بکنی :

میتونی Never Show رو بزنی یا Show in background

سپاس

Babak
21-05-08, 18:28
سلام.

ورژن جدید اپرا: Only the registered members can see the link

این نسخه، Opera 9.50 Build 10005 Beta هست.

:wink:

sAsAn.K
28-05-08, 21:50
Opera 9.50 Build 10024 Beta

Known issues:
* Dragonfly does not work when JavaScript is disabled.
* Dragonfly doesn't work on Mac
* Save Linked Content As fails sporadically.
* Marking messages Unread in the Trash view will actually permanently delete them.
* Text selections don't draw correctly in Opera Mail and MHTML documents.

Changelog:
* Fixed Opera icon in add/remove programs in Windows Vista
* Startup is now a lot faster when having many bookmarks
* Made http authentication work in Widgets again
* UNIX: Fixed wrong dependency on libqt3-mt in static deb packages
* Check spelling item is grayed out when mouse cursor is not over textarea
* Better handling of local cookies
* Progress bar briefly appears below address bar while loading sites with an iframe
* Image title isn't displayed in tooltip when the image is a link
* Fixed the missing tag list on del.icio.us
* Fixed an issue with pages that never finished loading
* Fixed a jQuery/Backbase regression
* Fixed display of Japanese file names in Mail
* Fixed an issue where clicking an input type=image fired click then blur
* Fixed "match whole word only"
* onmousedown="this.focus()" caused onblur event
* Fixed search completion on Facebook
* Password not sent for NNTP accounts
* Check spelling item is grayed out when mouse cursor is not over textarea

M A H R A D
03-06-08, 15:20
کم کم صدای پای Opera 9.5 فاینال داره میاد ظاهراً

سایت اپرا اینو گذاشته :

بی صبرانه منتظریم ...

سپاس

Shahryar
03-06-08, 16:14
رقابت سختی خواهند داشت 9.5 و 3 فایرفاکس از نظر سرعت ، سازگاری با صفحات وب و ...

M A H R A D
10-06-08, 16:36
آخرین Build اپرا (10051) و پیش نمایشی از اسکین جدیدی که اپرا برای ورژن 9.5 در نظر گرفته است :

من این Build رو دانلود کردم ، سرعتش خیلی خوب بود و خوشمان آمد!

ولی هنوز همون مشکل Save کردن عکسها رو داره ( Save از طریق Transfers )

سپاس

sAsAn.K
10-06-08, 17:29
مهراد جان فکر نمی کنم مشکل بشه بهش گفت .
اگه مشکل بود مطمئنا رفع شده بود تا حالا .
Firefox هم همینطوری Save می کنه عکس ها رو .

sAsAn.K
11-06-08, 08:54
Opera 9.50 Build 10057 RC

Only the registered members can see the link in this build:

# Copied the latest Dragonfly to the live servers (Only the registered members can see the link p%3Fs%3Dmp%26k%3Dlive%2Bservers%26lnk2%3DrhhE%253F ..pAspl%2527Btgeel%2527pDB.ExeyiAhy%2527zyE%253EEk xhCexsq%253D99GGL2%2529jeCqDxmq%253DM49HL8%2529htE e%253DG%2529pDqe%253DHG19M819%2529xkhe%253DLGGL8H6 8M%2529px%253DLGGL8H44L%2529qDBksC%253DrhhE%253F.. vvv%2527QRPDqYrDv%2527pDB%25295iext%253D9G9H94226G M8M%2523HK%2523HK8H%25279H8%252796G%252761%2523HK% 2523HKAsje%2526yexjexy%2529xCl%253D9%2529hyyhkgsq% 253DHG49%2529geDhkgsq%253D6814%2529ixA%253DrhhE%25 23HK%2523Gc%2523Gcvvv%2527QRPDqYrDv%2527pDB%2523Gc %257C2%252729G8%26p%3D74936%26sid%3D431876%26ex%3D 1213160069432%26snid%3D70) - Check out their blog for the latest info
# Various stability fixes
# Opera no longer wants to update a nonexistent mail store when upgrading from 9.2 to 9.5
# 'Download message bodies' is now enabled on all POP accounts
# Fixed a loss of filter rules on upgrade from 9.2
# Fixed an issue with a missing Panel button
# Fixed an issue where the 'New tab' toolbar was hidden behind the panel toggle button when no tabs were open
# Added sharper panel selector icons
# Fixed dragging of multiple items in the bookmark manager
# Fixed Russian and German dictionary search
# Improvements in backwards compatibility with skins
# Fixed login with cookie on the 31st of all months bug

sAsAn.K
11-06-08, 09:12
این عکس به درد کسی میخوره ؟! :

M A H R A D
12-06-08, 12:08
مهراد جان فکر نمی کنم مشکل بشه بهش گفت .
اگه مشکل بود مطمئنا رفع شده بود تا حالا .
Firefox هم همینطوری Save می کنه عکس ها رو .
چرا مشکله!

توی بتای ورژنهای قبلی هم همینطور بود

با اومدن فاینال حل میشده این مشکل همیشه ( چه جمله بندی! )

فایرفاکس مشکل ذاتی داره:1. (38): (شوخی)

سپاس

M A H R A D
12-06-08, 12:13
Opera 9.50 Build 10057 RC

Only the registered members can see the link in this build:

# Copied the latest Dragonfly to the live servers (Only the registered members can see the link p%3Fs%3Dmp%26k%3Dlive%2Bservers%26lnk2%3DrhhE%253F ..pAspl%2527Btgeel%2527pDB.ExeyiAhy%2527zyE%253EEk xhCexsq%253D99GGL2%2529jeCqDxmq%253DM49HL8%2529htE e%253DG%2529pDqe%253DHG19M819%2529xkhe%253DLGGL8H6 8M%2529px%253DLGGL8H44L%2529qDBksC%253DrhhE%253F.. vvv%2527QRPDqYrDv%2527pDB%25295iext%253D9G9H94226G M8M%2523HK%2523HK8H%25279H8%252796G%252761%2523HK% 2523HKAsje%2526yexjexy%2529xCl%253D9%2529hyyhkgsq% 253DHG49%2529geDhkgsq%253D6814%2529ixA%253DrhhE%25 23HK%2523Gc%2523Gcvvv%2527QRPDqYrDv%2527pDB%2523Gc %257C2%252729G8%26p%3D74936%26sid%3D431876%26ex%3D 1213160069432%26snid%3D70) - Check out their blog for the latest info
# Various stability fixes
# Opera no longer wants to update a nonexistent mail store when upgrading from 9.2 to 9.5
# 'Download message bodies' is now enabled on all POP accounts
# Fixed a loss of filter rules on upgrade from 9.2
# Fixed an issue with a missing Panel button
# Fixed an issue where the 'New tab' toolbar was hidden behind the panel toggle button when no tabs were open
# Added sharper panel selector icons
# Fixed dragging of multiple items in the bookmark manager
# Fixed Russian and German dictionary search
# Improvements in backwards compatibility with skins
# Fixed login with cookie on the 31st of all months bug
متاسفانه تو وب پر شده که میگن این ورژن 9.5 فاینال هست

در صورتی که فعلا RC هست و تا مدت اندکی دیگه 9.5 فاینال عرضه میشه

Opera 9.5 is now (almost) ready to be released.

منتظریم!

Stream
12-06-08, 14:56
Opera 9.5 Final

سایت اپرا هم تغییر قیافه داده. به سایت Opera برید و دانلود کنید:

لینک دانلود مستقیم (Only the registered members can see the link)

Stream
12-06-08, 15:16
Opera 9.5 Final

سایت اپرا هم تغییر قیافه داده. به سایت Opera برید و دانلود کنید:

لینک دانلود مستقیم (Only the registered members can see the link)
نظر خودم رو می گم:

نسبت به نسخه Release Candidate سرعت خیلی بهتری داره. (به نظر من نسبت به Firefox 3.0 RC2 هم سرعت بیشتری داره)

از همه صفحاتی که تا حالا چک کردم بدون هیچ مشکلی پیشتیبانی می کنه، هیچ صفحه ای رو داغون نشون نمی ده...

(فقط از Editor اینجا در حالت Enhanced باز هم پشتیبانی نمی کنه)

M A H R A D
12-06-08, 15:42
مبارکه Opera 9.5 Final !

داریم میدانلودیم!

sAsAn.K
12-06-08, 16:52
تبریک میگم به Opera ای ها !
منم دانلود می کنم تست می کنم .

sAsAn.K
12-06-08, 16:57
نسخه ی English با حجم کمتر ( سایر زبان ها رو نداره ) .
دانلود از لینک مستقیم :

لینک کمکی Rapidshare :

:give_rose:

Stream
12-06-08, 17:06
مبارکه Opera 9.5 Final !

داریم میدانلودیم!

تبریک میگم به Opera ای ها !
منم دانلود می کنم تست می کنم .

منتظریم!! :party:

sAsAn.K
12-06-08, 17:08
Opera 9.50 Final Acid3 Test Score

توی این نسخه وقتی عکس ها رو Save کنید ، هنوز پنجره ی Transfers باز میشه ( قابل توجه مهراد عزیز ! ، بهت گفتم که حتما دلیلی داره این کار که اینطوریش کردن ، ضمنا با این حساب Opera هم مشکل ذاتی داره :1. (38): (شوخی!!!) ) .

sAsAn.K
12-06-08, 17:17
دوستان یه چیز جالب ، میدونستید هسته ی Opera 10، توی تست Acid3 امتیاز 100/100 رو گرفته !
توی Wikipedia نوشته :

A post-Kestrel build of Presto scores 100/100 on the Acid3 (Only the registered members can see the link) test and renders the test correctly, but does not pass the test due to slow performance

کلا تا حالا Browser هایی که تونستند امتیاز 100 رو توی تست اسید 3 بگیرن اینا هستن :

Opera با هسته ی Presto نسخه ی Development
Apple Safari با هسته ی WebKit نسخه ی Development

Emperatour
13-06-08, 00:49
دانلود کردم و دارم کار میکنم باش. فکر نمیکردم قیافش تغییر کنه :دی فعلا سرعتش خیلی تو چشه.

M A H R A D
14-06-08, 13:25
توی این نسخه وقتی عکس ها رو Save کنید ، هنوز پنجره ی Transfers باز میشه ( قابل توجه مهراد عزیز ! ، بهت گفتم که حتما دلیلی داره این کار که اینطوریش کردن ، ضمنا با این حساب Opera هم مشکل ذاتی داره (شوخی!!!) ) .

بله اپرا هم به این درد مبتلا شد ( احتمالا بیماری FF مسری بوده! )

واقعا مسخره است که وقتی عکس رو Save میکنی ، پنجره Transfers باز بشه

ویژگیهای این ورژن از نظر من :

سرعت بسیار عالی
سرعت Start برنامه بیشتر شده ، چه Cold Start و چه Warm Start
تنوع در محیط ظاهری

سپاس

M A H R A D
14-06-08, 13:28
به نظر من باید بزودی منتظر Opera 9.51 بود!

چون این ورژن به نظرم هنوز جای کار داشت

M A H R A D
14-06-08, 21:49
طبق تحقیقات به عمل آمده در مورد باز شدن پنجره Transfers در هنگام ذخیره عکسها، به این نتیجه رسیدیم که فعلا راهی نداره و

تنها راهش اینه که صبر کنیم تا ورژن 9.51 بیاد ( دقیقا همون اتفاقی که در ورزن 9 افتاد و در 9.01 اصلاح شد)

راستی از اینجا هم میتونید اسکینهای زیبایی واسه اپرا دانلود کنید (اگه از اسکین جدید اپرا هم ناراضی هستید، میتونید اسکین قبلی رو دانلود کنید) :

سپاس

Shahryar
15-06-08, 16:42
بله اپرا هم به این درد مبتلا شد ( احتمالا بیماری FF مسری بوده! )

واقعا مسخره است که وقتی عکس رو Save میکنی ، پنجره Transfers باز بشه

ویژگیهای این ورژن از نظر من :

سرعت بسیار عالی
سرعت Start برنامه بیشتر شده ، چه Cold Start و چه Warm Start
تنوع در محیط ظاهری

سپاس

والا فایرفاکس ما که این طور نیست :

قربانت شهریار :1. (38):

M A H R A D
16-06-08, 12:44
والا فایرفاکس ما که این طور نیست :