PDA

مشاهده نسخه کامل : کمبود سرعت لپ تاپ

life24
13-02-15, 09:31
سلام
N43JF ایسوس رو دارم که مشکل کمبود سرعت رنج می برم. حدودا 2 گیگ از 4 گیگ رم مصرف میشه در حالت عادی.
به نظرتون SSD بزارم بهتره یا 4 گیگ رم اضافه کنم؟
من نظرم بیشتر روی گلوگاه شدن هارد هست

AMD>INTEL
13-02-15, 12:57
هر دو کار نقش دارد ولی رم بیشتر تو مورد شما بیشتر تاثیر دارد .

life24
13-02-15, 12:59
هر دو کار نقش دارد ولی رم بیشتر تو مورد شما بیشتر تاثیر دارد .

چطور میشه مطمئن شد؟ من حدسم روی گلوگاه شدن هارد هست. چون موقع روشن شدن روی 100 درصد فعال هست. اما رم 2 گیگ هنوز خالی داره

amirpcp30
13-02-15, 14:49
سلام
اگه منظورتون از کمبود سرعت در زمان بوت هست و اجرای برنامه ها خب هارد گلوگاه شده ولی اگه برنامه ای باز میکنید مثل فتوشاپ یا مکس و... که رم زیادی میخوان بعد سرعتتون کاهش پیدا میکنه به دلیل استفاده از رم مجازی (هارد) که خب باید رم اضافه کنید تا این مشکل رفع شه البته در اینجا هم اضافه کردن اس اس دی باز هم در سرعت تاثیر داره (به شرط اینکه رم مجازی روی اس اس دی انتخاب شه) ولی رم با اس اس دی در این مشکل قابل قیاس نیست و صد در صد رم

AMD>INTEL
13-02-15, 14:57
چطور میشه مطمئن شد؟ من حدسم روی گلوگاه شدن هارد هست. چون موقع روشن شدن روی 100 درصد فعال هست. اما رم 2 گیگ هنوز خالی داره

از من میشنوید هر دو قطعه رو ارتقا بدید .

life24
13-02-15, 17:01
از من میشنوید هر دو قطعه رو ارتقا بدید .

محدودیت مالی
سی پی یو این لپ اپ چطوره؟ ارزش ارتقا داره این لپ تاپ اصلا؟

AMD>INTEL
13-02-15, 17:04
محدودیت مالی
سی پی یو این لپ اپ چطوره؟ ارزش ارتقا داره این لپ تاپ اصلا؟

cpu پیدا نمیشه تو ایران . خرید ssd رو تو الویت بگذارید

life24
13-02-15, 17:13
cpu پیدا نمیشه تو ایران . خرید ssd رو تو الویت بگذارید

نه بیشتر منظورم این هست که سی پی یو جون دار هست؟ ارتقا بدیم بعد سی پی یو ضعیف باشه!!

- - - Updated - - -

سلام
اگه منظورتون از کمبود سرعت در زمان بوت هست و اجرای برنامه ها خب هارد گلوگاه شده ولی اگه برنامه ای باز میکنید مثل فتوشاپ یا مکس و... که رم زیادی میخوان بعد سرعتتون کاهش پیدا میکنه به دلیل استفاده از رم مجازی (هارد) که خب باید رم اضافه کنید تا این مشکل رفع شه البته در اینجا هم اضافه کردن اس اس دی باز هم در سرعت تاثیر داره (به شرط اینکه رم مجازی روی اس اس دی انتخاب شه) ولی رم با اس اس دی در این مشکل قابل قیاس نیست و صد در صد رم

راستش زمان بوت سرعت کم هست.
زمان کار کردن هم کند میشه اما از فتوشاپ اینها استفاده ندارم. من احساس میکنم چند وقت هست که بدتر شده . من با همین لپ تاپ 2 سال پیش 2 تا ویندوز همزمان ران میکردم تو vmware
شاید هارد عمرش خلاص کرده؟>

AMD>INTEL
13-02-15, 17:15
مشکلی نیست . پردازندتون مناسبه