PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل فرمت هارد در ویندوزهای جدید

Chanlibell
13-02-15, 09:05
با سلام خدمت دوستان و اساتید بزرگوار

نمی دانم آیا عنوان تاپیک را درست انتخاب کرده ام یا خیر

بهتر است مشکلم را اینطوری مطرح کنم .
من روی سیستم ام چندین هارد مختلف دارم که همشون به یک پارتیشن فرمت شده اند ( به غیر از هارد ویندوز )
در گذشته هر بار که ویندوز را تغییر می دادم ( در زمان ویندوز ایکس پی و هفت ) هاردی که در قبل هم به عنوان درایو D شناخته شده بود باز هم همان D در ویندوز جدید شناسایی می شد و همینطور الی آخر .
اما از زمان ویندوز 8 و 8.1 به بعد هر بار که ویندوز جدید نصب می کنم با اینکه این هاردها را فرمت نمی کنم ولی بعد از بالا آمدن ویندوز ترتیب شناسایی درایوها بر هم می خورد . یعنی درایوی که در ویندوز قبلی به عنوان D می شناخته الان به F ( مثلا ) می شناسد .

اینقدری که من در اینترنت خواندم ظاهرا به دلیل نوع فرمت MBR و GPT است که ویندوزهای 8 و 8.1 از فرمت GPT به عنوان استاندارد استفاده می کنند .

اگر از دوستان و اساتید اطلاعاتی در این زمینه دارند لطفا در تاپیک مطرح کنند . در ضمن راه حل این مشکل چیست ؟ آیا باید دیتاها را از روی هاردها بردارم و درایو را دیلیت کنم و دوباره به فرمت GPT تبدیل کنم ؟

با مهر

SajjadKhati
13-02-15, 09:18
رو my computer کلیک راست کن :
manage>Disk Manengment
رو بزن و با کلیک راست روی هر درایو و انتخاب گزینه ی change drive letter ، لتر هر درایو (همون اسم هر درایو) رو تغییر بده

Chanlibell
13-02-15, 09:19
دوست عزیز
جناب سجاد

با تشکر از شما
این روش را می دانم موضوع مورد بحث من چرایی این مساله است یعنی اینکه چرا اساسا این اتفاق در ویندوزهای قبل از 8 و 8.1 رخ نمی داد اما در این سری ویندوزها این اتفاق می افتد .

SajjadKhati
13-02-15, 09:55
خاهش میشود
ممکنه موقع نصب ویندوز از فلش یا حافظه ی جانبی استفاده کرده باشی . یه نمونه اش میتونه این باشه . بقیه ی دلایل رو نمیدونم

Chanlibell
13-02-15, 11:08
سلام
نه این مورد نبوده است . موقع نصب ویندوز جدید من تمام فلش ها و هاردهای اکسترنال را از سیستم جدا می کنم .
این مورد در ویندوزهای 8 و 8.1 اتفاق می افتد و در ویندوزهای قدیمی تر پدید نمی آید .