PDA

مشاهده نسخه کامل : شناخته نشدن درایو ssd

green_ice_hz
30-01-15, 10:55
درود بر دوستان و استاتید عزیز
من یک ssd plextor m6s خریدم و ویندوز رو روش نصب کردم بعدش تو یکی از سایت ها یه سری کارایی رو پیشنهاد داده بودن برای کم کردن خواندن و نوشتن اطلاعات روی ssd که طول عمرش بره بالا، خلاصه انجامشون دادم، الان برنامه plexTool رو ریختم، اما موقع باز شدنش یه error میده و وقتی باز میشه باز error میده که روی این سیستم،اس اس دی پلکستور نصب نیستش و من یه مشکل اساسی دیگه که دارم نصب نشدن c++2008 و 2005هستش که error 1935 میده

AMD>INTEL
30-01-15, 12:29
من یک ssd plextor m6s خریدم و ویندوز رو روش نصب کردم بعدش تو یکی از سایت ها یه سری کارایی رو پیشنهاد داده بودن برای کم کردن خواندن و نوشتن اطلاعات روی ssd که طول عمرش بره بالا، خلاصه انجامشون دادم، الان برنامه plexTool رو ریختم، اما موقع باز شدنش یه error میده و وقتی باز میشه باز error میده که روی این سیستم،اس اس دی پلکستور نصب نیستش و من یه مشکل اساسی دیگه که دارم نصب نشدن c++2008 و 2005هستش که error 1935 میده

دقیقا چه تغییراتی دادید

green_ice_hz
30-01-15, 13:16
1.خاموش کردن خواب زمستانی Hibernation
2.جلوگیری از خاموش شدن SSD برای افزایش کارایی
SSD برای انجام آشغال جمع کنی (Garbage Collection) در حالت idle باید روشن بماند!
با توجه به این که کش برنامه ها به HDD منتقل شد نباید HDD هم خاموش شود!
3. جابه جا کردن فولدر های My Picture، دانلود، و غیرو
4.جابه جا کردن فولدر Temporary به هارد دیسک
5.از کار انداختن Prefetch and Superfetch
6. خاموش کردن سطل آشغال برای SSD
7.

AMD>INTEL
30-01-15, 13:22
1.خاموش کردن خواب زمستانی Hibernation
2.جلوگیری از خاموش شدن SSD برای افزایش کارایی
SSD برای انجام آشغال جمع کنی (Garbage Collection) در حالت idle باید روشن بماند!
با توجه به این که کش برنامه ها به HDD منتقل شد نباید HDD هم خاموش شود!
3. جابه جا کردن فولدر های My Picture، دانلود، و غیرو
4.جابه جا کردن فولدر Temporary به هارد دیسک
5.از کار انداختن Prefetch and Superfetch
6. خاموش کردن سطل آشغال برای SSD
7.

TRIM فعال هست یا غیر فعال
Prefetch and Superfetch رو دیفالت کنید .

green_ice_hz
30-01-15, 13:57
Trim فعال هست

AMD>INTEL
30-01-15, 14:20
فریم ویر جدید پلکستور M6S رو اپدیت کنید
Downloads - Firmware - PX-128M6S_1.07 (Only the registered members can see the link)

green_ice_hz
30-01-15, 15:07
فریم ویر جدید پلکستور M6S رو اپدیت کنید
Downloads - Firmware - PX-128M6S_1.07 (Only the registered members can see the link)

نمیریزه، این ارور رو میده
No matched drives detected

AMD>INTEL
30-01-15, 15:09
نمیریزه، این ارور رو میده
No matched drives detected

یک شات از برنامه SSDLIFE بهم بدید .

Reza Eshraghi
30-01-15, 15:42
سلام .
SSD توی بایوس شناخته میشه ؟
مشخصصات کامل سیستمتون رو قید کنید

Reza Eshraghi
30-01-15, 15:48
در مورد C++ هم خودتون دقت اگر بفرمائید علت مشکل مثل روز واضحه !! مشکل عدم هماهنگی ستاپی که شما دارید اجرا می کنید و ویندوزتون از نظر 32 و 64 بیتی بودن هست !!!
ستاپ درست رو انتخاب کنید مشکل حل میشه .

green_ice_hz
30-01-15, 19:57
سلام .
SSD توی بایوس شناخته میشه ؟
مشخصصات کامل سیستمتون رو قید کنید

سلام، بله تو بایوس شناخته میشه
Core i7 920, giga x58 ud3r rev.10 , cooler master v 750, 3 * 1gig gskill, gtx 750 ti zotac, wd 1 tb blue *2 160 gig maxtor* ssd m6s plextor
منظورتون از ستآپ چیه دوست عزیز؟

Reza Eshraghi
30-01-15, 20:01
سلام، بله تو بایوس شناخته میشه
Core i7 920, giga x58 ud3r rev.10 , cooler master v 750, 3 * 1gig gskill, gtx 750 ti zotac, wd 1 tb blue *2 160 gig maxtor* ssd m6s plextor
منظورتون از ستآپ چیه دوست عزیز؟

منظورم فایل نصبی C++ بود چون اون ارور حاکی از عدم هماهنگی نسخه ستاپ و ویندوز داره .
و گفتم عدم هماهنگی از نظر 32 و 64 بیتی بودن

green_ice_hz
30-01-15, 20:09
در مورد C++ هم خودتون دقت اگر بفرمائید علت مشکل مثل روز واضحه !! مشکل عدم هماهنگی ستاپی که شما دارید اجرا می کنید و ویندوزتون از نظر 32 و 64 بیتی بودن هست !!!
ستاپ درست رو انتخاب کنید مشکل حل میشه .

منظورم فایل نصبی C++ بود چون اون ارور حاکی از عدم هماهنگی نسخه ستاپ و ویندوز داره .
و گفتم عدم هماهنگی از نظر 32 و 64 بیتی بودن

الان یه موضوعی که هست، اینکه ورژن های بالاتر راحت ریخته میشه و از طرفی برای نصب کردن برنامه هایی مثل 3d max و cad باید هر دوتا نسخه 32 و 64 بیتش ریخته بشه، که من ورژن های 2010 و بالاتر رو بدون مشول ریختم اما ورژن 2005 و 2008 .....

Reza Eshraghi
30-01-15, 20:14
الان یه موضوعی که هست، اینکه ورژن های بالاتر راحت ریخته میشه و از طرفی برای نصب کردن برنامه هایی مثل 3d max و cad باید هر دوتا نسخه 32 و 64 بیتش ریخته بشه، که من ورژن های 2010 و بالاتر رو بدون مشول ریختم اما ورژن 2005 و 2008 .....

این C++ در پوشه Tools اغلب دیسک های بازی موجوده
می تونید با ستاپ دیگه ای تست کنید همین 2005 و 2008 رو ؟ یا دانلود کنید ؟
الآن نسخه ویندوزتون دقیقاً چیه ؟

green_ice_hz
30-01-15, 20:18
این C++ در پوشه Tools اغلب دیسک های بازی موجوده
می تونید با ستاپ دیگه ای تست کنید همین 2005 و 2008 رو ؟ یا دانلود کنید ؟
الآن نسخه ویندوزتون دقیقاً چیه ؟

من از چند جا گرفتم و تست کردم اما نشد، نسخه ویندوز win 7 ultimate service packe 1

ARMIN ABISHI
31-01-15, 00:18

سلام دوست خوبم

شما نیازی به نصب برنامه ی PlexTool ندارید،

--

در مورد جابه جایی User Forlder ها به هارد دیسک، این کار باید پیش از نصب برنامه ها انجام بشه، وگرنه مشکل ساز میشه.

--

در مورد عدم نصب C++ هم پیشنهاد میکنم از ویندوز دیگری استفاده کنید، ممکنه ویندوز خراب باشه. تو گوگل فارسی سرچ کنید "دانلود ویندوز 7" و اولین سایتی که معرفی کرد، ویندوز را از آنجا دانلود کنید.

green_ice_hz
31-01-15, 18:37
سلام دوست خوبم

شما نیازی به نصب برنامه ی PlexTool ندارید،

--

در مورد جابه جایی User Forlder ها به هارد دیسک، این کار باید پیش از نصب برنامه ها انجام بشه، وگرنه مشکل ساز میشه.

--

در مورد عدم نصب C++ هم پیشنهاد میکنم از ویندوز دیگری استفاده کنید، ممکنه ویندوز خراب باشه. تو گوگل فارسی سرچ کنید "دانلود ویندوز 7" و اولین سایتی که معرفی کرد، ویندوز را از آنجا دانلود کنید.

چرا میگین plextool رو نباید نصب کنم؟! برنامه اختصاصی خود پلکستور هستش برای اس اس دی و نکته دیگه اینکه من قبل نصب برنامه ها فولدر temp رو جابجا کرده بودم

green_ice_hz
31-01-15, 20:38
الان من یه مشکل اساسی دارم و اینکه توی بایوس وقتی ساتا کنترل رو روی AHCI میزارم، دیویدی رایتر و اون 2تا هارد 160 که به پورت های ساتا 2 وصل هستن رو نمیبینم توی تنظیمات بایوس و وقتی بوت رو روی cd rom میزارم فک کنم چون حالت AHCI روشن هستش اصلا از روی دی وی دی رآم بوت نمیکنه، الان بنظرتون ویندوز رو با تغییر تنظیم AHCI به IDE بریزم و بعدا تغییر بدم و روی AHCI بزارم؟

AMD>INTEL
31-01-15, 20:40
الان من یه مشکل اساسی دارم و اینکه توی بایوس وقتی ساتا کنترل رو روی AHCI میزارم، دیویدی رایتر و اون 2تا هارد 160 که به پورت های ساتا 2 وصل هستن رو نمیبینم توی تنظیمات بایوس و وقتی بوت رو روی cd rom میزارم فک کنم چون حالت AHCI روشن هستش اصلا از روی دی وی دی رآم بوت نمیکنه، الان بنظرتون ویندوز رو با تغییر تنظیم AHCI به IDE بریزم و بعدا تغییر بدم و روی AHCI بزارم؟

همون حالت ata -ide نصب کنید .

green_ice_hz
31-01-15, 20:48
همون حالت ata -ide نصب کنید .

بعد از نصب ویندوز تغییر بدم رو حالت AHCI ؟
یجا نوشته بود که حالت ide پایدارتر هستش درسته؟

AMD>INTEL
31-01-15, 21:14

بعد از نصب تغییر بدید ویندوزت بالا نمیاد. به نظرم ide بگذارید

green_ice_hz
31-01-15, 21:31
بعد از نصب تغییر بدید ویندوزت بالا نمیاد. به نظرم ide بگذارید

من الان درایور هامو نصب کردم اما با 2تا درایور نشکل دارم برای نصبشون، فرمت فایل ستآپشون OEM هستش، باید چجوری بازشون کنم؟

AMD>INTEL
31-01-15, 21:45
من الان درایور هامو نصب کردم اما با 2تا درایور نشکل دارم برای نصبشون، فرمت فایل ستآپشون OEM هستش، باید چجوری بازشون کنم؟

اسم درایور ها

green_ice_hz
31-01-15, 21:56
اسم درایور ها

Motherboard_driver_sata_gb_sata2raid_bootdisk_64

Motherboard_driver_intel_sataraid_bootdisk_irst_64
این دوتا هستش که بعد از اکسترکت کردنشون، فایل ستآپشون فرمتش OEM هستش

AMD>INTEL
31-01-15, 22:02
Motherboard_driver_sata_gb_sata2raid_bootdisk_64

Motherboard_driver_intel_sataraid_bootdisk_irst_64
این دوتا هستش که بعد از اکسترکت کردنشون، فایل ستآپشون فرمتش OEM هستش

اینها برای ساخت دیسک بوت raid هستند و نصبی نیستند

green_ice_hz
31-01-15, 22:47
اینها برای ساخت دیسک بوت raid هستند و نصبی نیستند

من اطلاعاتم یکم پایینه در این مورد، الان من باید اینارو استفاده کنم یا خیر؟!من ار raid استفاده نمیکنم

AMD>INTEL
31-01-15, 22:49
من اطلاعاتم یکم پایینه در این مورد، الان من باید اینارو استفاده کنم یا خیر؟!من ار raid استفاده نمیکنم

نه عزیز دل . فقط برای ساخت دیسک raid هست . شما نیازی بهش ندارید .

Reza Eshraghi
01-02-15, 08:53

SSD باید همون ابتدا روی AHCI باشه .
بعد از نصب تغییر بدید بالا نمیاد