PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل جدی نور با مانیتور LG MP65HQ

problem
25-01-15, 08:50
سلام دوستان من امروز مانیتور Lg 23MP65hq رو خریداری کردم و به شدت ازش ناراضی هستم . این روشنایی صفحه ای که داره و رنگ مانیوتر (رنگ بنده منظورم نیست رنگ داخل خود مانیتور برای نمایش هست) بسیار افتضاح هست . طوری که من که وارد یک صفحه سفید میشم اصلا نمیشه توی اون صفحه نگاه کرد .یعنی یک جورایی خیلی خیلی کم مانیتور به قرمز میل میکنه و جالبه که در حالت ریست فکتوری برایتن(روشنای صفحه مانیتور) روی 100 تنظیم میشه (بالاترین درجه) در حالی که روی صد اصلا اینقدر نور زیاده که آدم نمیتونه نگاه کنه توی مانیتور ... من اوردمش برایتن رو روی 80 یکم بهتر شد اما بازم واقعا داره اذیت میکنه توی صفحات سفید ... طوری هست که مثلا با اینکه روی هشتاده وقتی میخوام با تبلت از مانیتور عکس بگیرم که ارسال کنم عکس که گرفته میشه دور مانیتور کلا سیاه می افته (از شدت نور خود مانیتور ) .. رنگ داخلی هم به صورت نرمال روی warm تنظیم شده و زیرش درصد سه رنگ رو همه رو 50 زده ... یعنی در کل از تنظیمات پنل به نظر میاد همه چیز در قسمت رنگ ها به صورت 50 50 استفاده شده اما واقعا نوری که این داره با اینکه حتی تاریک هم بشه اذیت کننده هست .. به نظرتون این مانیتور مشکل داره؟

M3RS4D 50062
25-01-15, 09:02
گرافیکتون چیه؟

problem
25-01-15, 09:07
گرافیکتون چیه؟

R9 290x ... من با مانیتور قبلیم مشکل نور و رنگ نداشتم !! اینو که گذاشتم اینطوری شده !!! ببینید مثلا الان من لپ تاپم رو با مانیتور مقایسه میکنم از لحاظ نوری لپ تاپ در جاهای سفید همون سفید رو نشون میده اما مانیتورم که به سیستم خانگی وصله درجاهای سفید یک جورایی حالت کرمی پیدا میکنه !! که اعصاب خورد کنه !!!

YosefFaraji
25-01-15, 09:51
مانیتور قبلیتون چی بود؟

problem
25-01-15, 12:32
مانیتور قبلیتون چی بود؟

مانیتور قبلی من E2260 ال جی بود .. دوستان من الان قسمت color temp مانیتور رو از روی حالت دیفالتش (وارم) میزارم روی حالت مدیوم تا حدودی ررنگش به آبی میل میکنه و خب میشه گفت تا حدودی نرمال میشه ... اما جالبه که توی بازی ها روی وارم کیفیت بیشتری داره و نور پردازی بیشتر اما توی صفحه با اینکه باز هم میشه گفت کیفیت بیشتری داری روی وارم اما توی قسمت های سفید واقعا چشم آدم اذیت میشه ... کلا این مانیتور رو میشه تنظیماتی که بهترین و وسط ترین تنظیمات هست (هم در قسمت کنتراست هم در قسمت روشنای و هم در قسمت کالر تمپ ) رو برای من بگید ؟

YosefFaraji
25-01-15, 12:40
مانیتور قبلی من E2260 ال جی بود .. دوستان من الان قسمت color temp مانیتور رو از روی حالت دیفالتش (وارم) میزارم روی حالت مدیوم تا حدودی ررنگش به آبی میل میکنه و خب میشه گفت تا حدودی نرمال میشه ... اما جالبه که توی بازی ها روی وارم کیفیت بیشتری داره و نور پردازی بیشتر اما توی صفحه با اینکه باز هم میشه گفت کیفیت بیشتری داری روی وارم اما توی قسمت های سفید واقعا چشم آدم اذیت میشه ... کلا این مانیتور رو میشه تنظیماتی که بهترین و وسط ترین تنظیمات هست (هم در قسمت کنتراست هم در قسمت روشنای و هم در قسمت کالر تمپ ) رو برای من بگید ؟
کلا هر چیز جدیدی رو میخرید یه مدت کارکردن باهاش آسون نیست و باید خودتونو بهش عادت بدید.مثلا من یه ماوس گیمینگ خریدم یه مدته.حدود یه هفته طول کشید تا بهش عادت کنم.تو مانیتور هم همینطوره.مانیتور جدیدم یه حالتی مثل مانیتور شما داشت.مثلا تو مانیتور قبلی بعضی رنگ ها که سفید بود رو خاکستری نشون میده

AMD>INTEL
25-01-15, 13:20
درایورش رو نصب کنید
LG 23MP65HQ-P Support: Find Manuals & Warranty Info | LG UK (Only the registered members can see the link)

problem
25-01-15, 21:49
درایورش رو نصب کنید
LG 23MP65HQ-P Support: Find Manuals & Warranty Info | LG UK (Only the registered members can see the link)

سلام متوجه شدم به صورت اتوماتیک و به صورت کامل شناسایی شده توسط ویندوز ... من با کمی ور رفتن به آپشن هایی که داشت تونستم به اون رنگ و میزان نور مورد نظر نزدیکش کنم و الان همه رنگ هاش اوکی هست اما با سفید نمیدونم چه مشکلی داره که هر رنگی که سفید باشه واقعا چشم رو اذیت میکنه یعنی مثل اینه که توی محیط ادوب دریمویور یا حتی داخل فایل ها و فولدر ها که محیط سفید هست زیاد آدم نمیتونه بمونه ... توی آپشن های مانیتور برای کمتر شدن حساسیت رنگ سفید ( اینقدر سفیدش تو چشم نزنه) آپشنی هست که بشه اوکی کرد این مشکلو؟ حتی اگر من برایتنس رو هم 10 بکنم بازم رنگ سفیدش تو چشم میزنه با اینکه تاریک شده !!! یعنی کلا رنگ سفیدش اینجا باید یک عملیاتی روش انجام بشه ... راهی هست؟

amirpcp30
25-01-15, 23:10
سلام
گزینه ی backlight اگه داره کمتر کنید

problem
26-01-15, 18:25
سلام
گزینه ی backlight اگه داره کمتر کنید

سلام با اینکه کمتر کردم اما بازم سفیدیش یک حالیه .. طوری هست که چشم رو واقعا میسوزونه ... سفیدیش نرمال نیست اگر کل برایتن هم کم بشه مشکل رو داره بالاخره !!! چیکار کنم به نظرتون دوستان؟ آیا میشه گفت مانیتوری که خریداری کردم از لحاظ رنگ بندی مشکل داره (از توی کارخانه منظورمه) ؟

az700
30-01-15, 00:23
سلام بر همگی
من هم این مانیتور رو تازه گرفتم چند تا سوال دارم که با اجازه استارتر محترم میپرسم
اول اینکه وقتی اسپیکر رو روشن یا خاموش میکنم برای چند لحظه تصویر میره و دوباره میاد
دوم اینکه وقتی با hdmi وصلش می کنم،وقتی که سیستم رو خاموش میکنم پیغام نبود سیگنال میده و بعد توی مدت 10 ثانیه برای ذخیره انرژی کامل خاموش میشه و بعد که سیستم رو دوباره روشن میکنم باید مانیتور رو جدا روشن کنم ولی با vga این مشکل رو نداره
کیفت صدای خروجی هدفونش هم خیلی بده
این موارد طبیعیه؟
پیشاپیش ممنون

problem
19-02-15, 22:16
سلام بر همگی
من هم این مانیتور رو تازه گرفتم چند تا سوال دارم که با اجازه استارتر محترم میپرسم
اول اینکه وقتی اسپیکر رو روشن یا خاموش میکنم برای چند لحظه تصویر میره و دوباره میاد
دوم اینکه وقتی با hdmi وصلش می کنم،وقتی که سیستم رو خاموش میکنم پیغام نبود سیگنال میده و بعد توی مدت 10 ثانیه برای ذخیره انرژی کامل خاموش میشه و بعد که سیستم رو دوباره روشن میکنم باید مانیتور رو جدا روشن کنم ولی با vga این مشکل رو نداره
این موارد طبیعیه؟
پیشاپیش ممنون

سلام والا مورد اول که اسپیکر روشن و خاموش ...... رو باید بگم من مشکلی نداشتم !!!! در مورد دومی که خب بله نوسیگنال میده با اچ دی ام آی در حالتی که شما گفتید .... حالا با وی جی ای رو چک نکردم ... کیفیت صدای خروجی ماله من که عالیه حالا احتمال داره مشکل از ریسیور شما (هدفون) باشه ...

ramtiinn
24-02-15, 04:51
سلام من دیروز این مانیتور رو خریدم:1. (28): پشیمونم

الکی تعریف ازش کردن

واسه من مشکلش اینه که در حال فیلم دیدن یا سریال در حال پخش یهو یه رنگ سیاه تیره در میاد فیلم بعد اینکه ماوس کامپیوتر رو تکون میدی دوباره رنگ فیلم برمیگرده اعصابمو داره خورد میکنه فکر کنید داری سریال میبینی یهو تصویر فیلم یهو به رنگ سیاه تیره در بیاد و بعد چند ثانیه بره این مشکل چیه چشه چه مرگشه چرا ایجوری میکنه پوله زیاادی بالای این مانیتور دادم اعصابم بهم ریخته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:1. (28): پسش بدم یعنی؟

I M A N
24-02-15, 11:52
سلام من دیروز این مانیتور رو خریدم:1. (28): پشیمونم

الکی تعریف ازش کردن

واسه من مشکلش اینه که در حال فیلم دیدن یا سریال در حال پخش یهو یه رنگ سیاه تیره در میاد فیلم بعد اینکه ماوس کامپیوتر رو تکون میدی دوباره رنگ فیلم برمیگرده اعصابمو داره خورد میکنه فکر کنید داری سریال میبینی یهو تصویر فیلم یهو به رنگ سیاه تیره در بیاد و بعد چند ثانیه بره این مشکل چیه چشه چه مرگشه چرا ایجوری میکنه پوله زیاادی بالای این مانیتور دادم اعصابم بهم ریخته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:1. (28): پسش بدم یعنی؟

سلام . دوست عزیز توی کامپیوتر چیزی هست به نام Screen Saver که در صورت بیکاری موس و کیبورد برای محافظت از صفحه نمایش کاربرد داره و بعد چند دقیقه اجرا میشه . اون رو غیرفعال کنین تا شاهد این موضوع نباشین .

روی صفحه Desktop کلیک راست کنین > Personalize > حالا روی Screen Saver کلیک کنین > در صفحه باز شده روی گزینه باز شونده حالت None را انتخاب کنین و Apply , ok . امیدوارم حل بشه .

Only the registered members can see the link

ramtiinn
25-02-15, 20:32
سلام . دوست عزیز توی کامپیوتر چیزی هست به نام Screen Saver که در صورت بیکاری موس و کیبورد برای محافظت از صفحه نمایش کاربرد داره و بعد چند دقیقه اجرا میشه . اون رو غیرفعال کنین تا شاهد این موضوع نباشین .

روی صفحه Desktop کلیک راست کنین > Personalize > حالا روی Screen Saver کلیک کنین > در صفحه باز شده روی گزینه باز شونده حالت None را انتخاب کنین و Apply , ok . امیدوارم حل بشه .

Only the registered members can see the link

سلام نه داداش مشکلش اون نبود :love: اونو که میدونم هویچ نیستم خخ

داداش دفترچه راهنما رو خوندم درست شد باز ممنون از کمکت
مشکلش این بود این مانیتور ها جدید ال جی یک قابلیت داره به اسم کاهش توان مصرفی مانیتور یا همون super saving energy اسمشه این قابلیت کارش اینه که شما در حال ویدئو یا فیلم دیدن خود به خود ماینتور جاه هایی که فیلم جایه تاریک هست اونجا رو تاریک تر میکنه سیاه نشون میده رفتم تو تنظیمات مانیتور قابلیت کاهش توان مصرفی انرژیشو خاموش کردم درست شد . در کل بازم ممنون حالا نظرمو عوض میکنم هه عالیه مانیتور کیفیت تصویر خداست:give_rose: 180 درجه نظرم برگشت :lol:

ramtiinn
25-02-15, 20:52
سلام اون دوستمون که میگه نور سفید زیاده نور مانیتور خیلیه باید بگم مشکلی نداره شما از حالت warm تغییر بده به medium و اینکه کاهش توان مصرفی مانیتور هم خاموش کن در کل مانیتور بجز اون حاشیه سیاه که دور تا دور مانیتور هست مشکله دیگه ای نداره ولی از حالت warm درش بیار. درست میشه:1. (26):

I M A N
26-02-15, 12:02
سلام نه داداش مشکلش اون نبود :love: اونو که میدونم هویچ نیستم خخ

داداش دفترچه راهنما رو خوندم درست شد باز ممنون از کمکت
مشکلش این بود این مانیتور ها جدید ال جی یک قابلیت داره به اسم کاهش توان مصرفی مانیتور یا همون super saving energy اسمشه این قابلیت کارش اینه که شما در حال ویدئو یا فیلم دیدن خود به خود ماینتور جاه هایی که فیلم جایه تاریک هست اونجا رو تاریک تر میکنه سیاه نشون میده رفتم تو تنظیمات مانیتور قابلیت کاهش توان مصرفی انرژیشو خاموش کردم درست شد . در کل بازم ممنون حالا نظرمو عوض میکنم هه عالیه مانیتور کیفیت تصویر خداست:give_rose: 180 درجه نظرم برگشت :lol:

سلام دوست عزیز . ببخشین اگه جسارتی شد . :love: . خوشحالم که مشکلتون حل شد .

ramtiinn
04-03-15, 22:56
سلام داش یه کار واجب داشتم این مانیتور که گرفتی میشه به قاب پشتش یک نگاه بندازی من الان متوجه این شدم

مانیتور در حال کار کردن یک صدا های ریزی میخوره به پشتش نگاه کردم دیدم حدود نیم سانت هم از سمت چپ هم راست باز شده مثل این میمونه که مانیتور رفته باشه تعمیر بعد قاب پشتشو بد جا بزنن مدلش اینجوریه یه نگاه بنداز بم خبر بده دقیقا جایه دکمه های مانیتور کجا هستش پشتش دقیقا یکم باز شده... یه مشکل دیگه داره به ماوس دست میزنی مانیتور میلرزه پایه هاشو خیلی خوب جا زدم اما معلوم نیست چرا تا به میز دست میزنن رقص میکنه
:1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28): فکر کنم مانیتور دسته دوم بم اینداختن

ramin1000
29-04-15, 14:56
سلام دوستان من امروز مانیتور Lg 23MP65hq رو خریداری کردم و به شدت ازش ناراضی هستم . این روشنایی صفحه ای که داره و رنگ مانیوتر (رنگ بنده منظورم نیست رنگ داخل خود مانیتور برای نمایش هست) بسیار افتضاح هست . طوری که من که وارد یک صفحه سفید میشم اصلا نمیشه توی اون صفحه نگاه کرد .یعنی یک جورایی خیلی خیلی کم مانیتور به قرمز میل میکنه و جالبه که در حالت ریست فکتوری برایتن(روشنای صفحه مانیتور) روی 100 تنظیم میشه (بالاترین درجه) در حالی که روی صد اصلا اینقدر نور زیاده که آدم نمیتونه نگاه کنه توی مانیتور ... من اوردمش برایتن رو روی 80 یکم بهتر شد اما بازم واقعا داره اذیت میکنه توی صفحات سفید ... طوری هست که مثلا با اینکه روی هشتاده وقتی میخوام با تبلت از مانیتور عکس بگیرم که ارسال کنم عکس که گرفته میشه دور مانیتور کلا سیاه می افته (از شدت نور خود مانیتور ) .. رنگ داخلی هم به صورت نرمال روی warm تنظیم شده و زیرش درصد سه رنگ رو همه رو 50 زده ... یعنی در کل از تنظیمات پنل به نظر میاد همه چیز در قسمت رنگ ها به صورت 50 50 استفاده شده اما واقعا نوری که این داره با اینکه حتی تاریک هم بشه اذیت کننده هست .. به نظرتون این مانیتور مشکل داره؟

سلام
می دونم که تاپیک قدیمیه اما یه سوال دارم

می شه نظرت رو در مورد پایه اون بگی چون تو چند تا فیلم دیدم که شل هست و اگه یه ذره میز تکون بخوره یا دستمون بهش بخوره شروع می کنه به لرزیدن

البته ببخشید که سوالم رو برای دو نفر فرستادم گفتم شاید یکی جوابم رو بده

ramin1000
29-04-15, 14:58
سلام بر همگی
این موارد طبیعیه؟
پیشاپیش ممنون

سلام
می دونم که تاپیک قدیمیه اما یه سوال دارم

می شه نظرت رو در مورد پایه اون بگی چون تو چند تا فیلم دیدم که شل هست و اگه یه ذره میز تکون بخوره یا دستمون بهش بخوره شروع می کنه به لرزیدن

البته ببخشید که سوالم رو برای دو نفر فرستادم گفتم شاید یکی جوابم رو بده

aryaiee
29-04-15, 21:44
کلا مانیتورهای مید رنج الجی رو اصلا قبول ندارم!

az700
30-04-15, 20:39
سلام
تا حالا زیاد دقت نکرده بودم ولی یکمی شل هست وقتی دستم به میز میخوره یکمی چپ و راست میشه و تکون میخوره
پیروز و سربلند باشید