PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل مانیتور LG با HDMI ؟

amirpcp30
24-01-15, 13:08
سلام دوستان
من یک عدد مانیتور lg m2794dp دارم که اگه لپ تاپ با سیستم رو با hdmi بهش متصل کنم تصویر دیگه وضوح و خوانایی خودش رو نداره قبلا فکر میکردم مانیتور مشکل داره ولی لپ تاپ رو به یک تلویزیون LG هم متصل کردم دیدم باز همینطوره
تنظیمات تصویر مانیتور در حالت hdmi نسبت به display port یا dvi خیلی کاملتره ولی نتونستم تصویری که با پورت های دیگه میگیرم رو با این پورت بگیرم
دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم
با سپاس
:give_rose:

AMD>INTEL
24-01-15, 13:11
باید تو تنظیمات کارت گرافیک لپتاپ تنظیمات hdmi رو چک کنید .

YosefFaraji
24-01-15, 13:12
باید رزولوشن رو بصورت دستی تغییر بدید از Screen Resolution به رزولوشن اصلی مانیتورتون

amirpcp30
24-01-15, 14:10
باید تو تنظیمات کارت گرافیک لپتاپ تنظیمات hdmi رو چک کنید .
ممنون
تنظیمات خاصی ندیدم با سیستم هم همین مشکل رو داره

باید رزولوشن رو بصورت دستی تغییر بدید از Screen Resolution به رزولوشن اصلی مانیتورتون
روزولوشن همون 1920*1080 هستش

YosefFaraji
24-01-15, 14:27
منظورتون از وضوح و خوانایی چیه؟میشه یه عکس بگیرید؟
چون منم وقتی لپتاپمو وصل میکنم به تی وی یه همچین حالتی که شما میگید داره.فکر کردم مشکل شما رزولوشنه.ولی منم یه همچین مشکلی مثل شما دارم

AMD>INTEL
24-01-15, 14:33
تنظیمات scaling option رو باید با دقت تغییر بدید .

amirpcp30
24-01-15, 14:46
منظورتون از وضوح و خوانایی چیه؟میشه یه عکس بگیرید؟
چون منم وقتی لپتاپمو وصل میکنم به تی وی یه همچین حالتی که شما میگید داره.فکر کردم مشکل شما رزولوشنه.ولی منم یه همچین مشکلی مثل شما دارم
یک حالت کارتونی به خودش میگیره ، عکس گرفتم ولی در عکس مشخص نشد به همین دلیل آپ نکردم
من به تی وی سونی متصل میکنم مشکلی نداره (مدلش رو یادم نیست ولی چون دو تا الجی هر دو اینطوری هستند گفتم مشکل با مانیتور الجی)

تنظیمات scaling option رو باید با دقت تغییر بدید .
از نظر scaling مشکلی نیست و در hdmi هم تصویر نسبت به گوشه ها درسته

YosefFaraji
24-01-15, 14:56
یک حالت کارتونی به خودش میگیره ، عکس گرفتم ولی در عکس مشخص نشد به همین دلیل آپ نکردم
من به تی وی سونی متصل میکنم مشکلی نداره (مدلش رو یادم نیست ولی چون دو تا الجی هر دو اینطوری هستند گفتم مشکل با مانیتور الجی)

فکر کنم به تلویزیونش بستگی داره.مثلا تو LCDکه قدیمی تره این مشکل پیش بیاد و تو LEDنباشه.ولی در کل تلویزیون رو با تی وی نمیشه مقایسه کرد.تی وی برای فاصله دور ساخته شده و اگه از دور بهش نگاه کنید وضوح اصلیشو میبینید(از نزدیک کیفیت تصویر پایین تره)

amirpcp30
24-01-15, 15:06
تلویزیون الجی که گفتم این مشکل رو داشت تا اونجایی که یادمه led بود
حرفتون در مورد تلویزیون کاملا درسته چون نسبت به رزولوشنی که دارند بزرگتر هستند نسبت به مانیتور، یعنی ppi کمتر
اما اینجا من مانیتور دارم که با rgb و dvi درسته ولی با hdmi کارتونی میشه و دور متن ها مقداری سفید میشه

YosefFaraji
24-01-15, 15:20
تلویزیون الجی که گفتم این مشکل رو داشت تا اونجایی که یادمه led بود
حرفتون در مورد تلویزیون کاملا درسته چون نسبت به رزولوشنی که دارند بزرگتر هستند نسبت به مانیتور، یعنی ppi کمتر
اما اینجا من مانیتور دارم که با rgb و dvi درسته ولی با hdmi کارتونی میشه و دور متن ها مقداری سفید میشه
احتمال داره مشکل از کابلHDMIباشه.با یه کابل hdmiدیگه تست کنید

amirpcp30
24-01-15, 15:32
با همین کابلی که به مانیتور هست با تی وی سونی تست کردم درست بود
با یک کابل دیگه با یک تی وی الجی تست کردم دیدم این مشکل هست
حدس زدم یک تنظیم خاص الجی ها داشته باشند برای hdmi

amirpcp30
27-09-15, 20:25
سلام دوستان
امروز بعد به صورت اتفاقی فک میکم دلیل مشکل hdmi رو فهمیدم
داخل راهنمای مانیتور نوشته hdmi از کامپیوتر پشتیبانی نمیکنه یعنی به همین دلیل هست که تصویر تفاوت میکنه و متن واضح نیست؟ مگه چنین چیزی امکانش هست و ایا در دستگاه دیگه ای چنین موردی دیدید که چنین چیزی نوشته باشند؟
این عکس از صفحه ی 19 این راهنما
Only the registered members can see the link
راهنما:
LG M2794DP-PZ Support: Find Manuals & Warranty Info | LG UK (Only the registered members can see the link)
با سپاس