PDA

مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن گهگدار سیستم با مادربورد asus Z97 Deluxe with i7-4790K

M_E_H_D_I
21-01-15, 12:21
با عرض سلام.
بنده این مادربود و سی پی یو و همچنین رم با باس 2666 گرفتم که متاسفانه اولش سیستم روشن نمیشد که با زدن کلید CMOS Clear و پاک کردن بایوس و روش شدن سیستم و لود شدن بایوس default سیستم روشن و بالا میاد.
بعضی مواقع هم پیش میاد که سیستم بعد از روشن شدن قبل از بایوس فریز میشه و تصویری نمیاد تا وقتی که دوباره کلید پاک کردن بایوس را بزنم.

اینو فهمیدم که در هنگام فریز چراغ مربوط به چک CPU روشنه و انگار همونجا میمونه. البته کدخطایی که در مادربورد نشون میده 00 هست که مربوط به هیچ چیزی نیست..!

همچنین در صورتی که در تنظیمات بایوس Intel Virtualization Technology را فعال میکنم (چون برای برنامه ای نیاز دارم که فعال باشه) دوباره همچین مشکلی بوجود میاد.

کلا انگار هر کاری بخوام انجام بدم قراره که اصلا روشن نشه و باید هی بایوس را پاک کنم و فقط به صورت دیفالت بالا بیارم.

دوستان میتونن حدس بزنن که مشکل میتونه از چی باشه؟

این را هم اضافه کنم که درجه cpu روی 50-70 درجه است و از فن استوک استفاده میکنم.(ممکنه از فن باشه؟)

باتشکر از همه

AMD>INTEL
21-01-15, 12:27
ورژن بایوس ؟ و مدل پاورتون ؟
وضعیت کلیدهای TPU , EPU

AMD>INTEL
21-01-15, 12:38
بایوس رو به ورژن BIOS 2012 اپدیت کنید .

M_E_H_D_I
24-01-15, 13:04
بایوس را قبلا ارتقاء دادم ولی مشکل همچنان پا برجاست.

جالبه وقتی روشن نمیشه با نگه داشتن بلندمدت پاور خاموش میکنم. بعضی مواقع با دستکاری سوکت مربوط به کارت گرافیک درست میشه!!!

مدل پاور green 1070w باید باشه.. البته پاور را حدود پنج سالی هست که دارم.

راستی این مشکل را در سیستم قبلیم هم داشتم! سیستم قبلی فقط مادربورد و پردازنده و رم را به ارتقاء دادم.

یعنی میتونه مثلا از کارت گرافیک باشه..؟ چون این مادربرد یه چراغ هم برای کارت گرافیک داره که وقتی میخواد چک کنه روشن میشه و بعد خاموش میشه.

AMD>INTEL
24-01-15, 13:07
بایوس را قبلا ارتقاء دادم ولی مشکل همچنان پا برجاست.

جالبه وقتی روشن نمیشه با نگه داشتن بلندمدت پاور خاموش میکنم. بعضی مواقع با دستکاری سوکت مربوط به کارت گرافیک درست میشه!!!

مدل پاور green 1070w باید باشه.. البته پاور را حدود پنج سالی هست که دارم.

راستی این مشکل را در سیستم قبلیم هم داشتم! سیستم قبلی فقط مادربورد و پردازنده و رم را به ارتقاء دادم.

یعنی میتونه مثلا از کارت گرافیک باشه..؟ چون این مادربرد یه چراغ هم برای کارت گرافیک داره که وقتی میخواد چک کنه روشن میشه و بعد خاموش میشه.

با یک پاور دیگه تست کنید . این پاور احتمالا ولتاژ vbat standby کاهش داره . اگر ولتاژ کاهش داشته باشه این مشکل ایجاد میشه .
پاوری که 5 سال کار کرده باید حتما بررسی بشه . تا حد ممکن روی سیستم های اند جدید نصب نشه .

sinos
24-01-15, 14:01
دقیقا مشکل مشابهی با مین z68 ایسوس داشتم .مین رو به گارانتی دادم و مشکلش رو تایید کرد و مبلغ مادربرد رو به من برگردوند . یه 3 هفته ای طول کشید

M3RS4D 50062
24-01-15, 18:35
فعلا باید با یه پاور دیگه تست کنن و اگه بازم مشکل داشت میشه رو این مسئله هم فکر کرد که میتونه مشکل از مادربرد هم باشه:great:

Reza Eshraghi
24-01-15, 21:44
دوست عزیز سلام .
بایوس آخرین نسخه موجود در سایت باشه حتماً ون باگ های زیادی دیده شده از بایوس های ایسوس ! ( باگی دیدیم که با فعال کردن XMP مود ساتا به حالت RAID می رفت !!! )
وضعیت TPU و EPU رو که بهادر جان فرمودند حتماً بررسی کنید . و همچنین تست با پاور دیگه

sinos
24-01-15, 23:37
[QUOTE=M3RS4D 50062;309478]فعلا باید با یه پاور دیگه تست کنن و اگه بازم مشکل داشت میشه رو این مسئله هم فکر کرد که میتونه مشکل از مادربرد هم باشه:great:[/

مشکل شبهت بسیار زیادی با مشکل من داره . دقیقا فریز شدن سیستم قبل از بوت و روشن موندن چراغ سی پی یو چک .گه گداری با کلیر کردن بایوس درست میشد . با لا میومد گه گداری هم با کلیر کردنم بالا نمیومد . من روش های مختلفی رو برای درست کردنش تست کردم ولی نشد .

امیدوارم که مشکلشون سریع و آسان حل بشه .