PDA

مشاهده نسخه کامل : چـــه پـــاوری انـــتـــخــــاب کـــنــم ؟

Hossein.13
19-01-15, 16:31
سلام
من تصمیم بر خرید این سیستم رو گرفتم با این قطعات :

corei7-4790k 4.0 GH

ram : Kingston HyperX Beast 8GB 2400

BORD : ASUS Z97-A

ASUS strix GTX970 4GB GDDR5

حالا با توجه به این قطعات باید چه پاوری انتخاب کنم ؟ با چه توانی ؟

کم ترین توان مورد نیاز که میشه براش انتخاب کرد چیه ؟

اگه بخوام توان زیاد بخرم توان چند بخرم و چ برندی ؟ ممنون ازتون ♥

mrijoj
19-01-15, 16:33
برید به سایت زیر و به صورت آنلاین تخمین بزنید

نرم افزار آنلاین محاسبه توان مصرفی کامپیوتر (Only the registered members can see the link)

---

برادر میتونستی تو تاپیک قبلیت بپرسی و تاپیک جدید درست نمیکردی

AMD>INTEL
19-01-15, 16:36
سلام
من تصمیم بر خرید این سیستم رو گرفتم با این قطعات :

corei7-4790k 4.0 GH

ram : Kingston HyperX Beast 8GB 2400

BORD : ASUS Z97-A

ASUS strix GTX970 4GB GDDR5

حالا با توجه به این قطعات باید چه پاوری انتخاب کنم ؟ با چه توانی ؟

کم ترین توان مورد نیاز که میشه براش انتخاب کرد چیه ؟

اگه بخوام توان زیاد بخرم توان چند بخرم و چ برندی ؟ ممنون ازتون ♥

Cooler Master Vanguard 650W

Hossein.13
19-01-15, 16:39
Cooler Master Vanguard 650W

والا الان سیستمم خیلی ضعیفه و توان پاورم 650 اس کم نیست ؟

AMD>INTEL
19-01-15, 16:41
والا الان سیستمم خیلی ضعیفه و توان پاورم 650 اس کم نیست ؟

خیر عزیز این پاور gold هست . یکی از بهترین ها بازار هست . سیستم شما حدود 490 وات مصرف داره .

Hossein.13
19-01-15, 16:47
خیر عزیز این پاور gold هست . یکی از بهترین ها بازار هست . سیستم شما حدود 490 وات مصرف داره .

شرمنده ولی یعنی چی گلد هست ؟

میشه یه توضیح بدید چون من از یکسری ها پرسیدم میگند باید با این سیستم مد نظرتون بالای 700W بخرید ...

AMD>INTEL
19-01-15, 16:49
شرمنده ولی یعنی چی گلد هست ؟

میشه یه توضیح بدید چون من از یکسری ها پرسیدم میگند باید با این سیستم مد نظرتون بالای 700W بخرید ...

80 PLUS GOLD دارد . بهترین راندمان . یعنی حدود 90%
خیر 700 وات لازم ندارید . بله اگر گرین و پاورهای برنز بگیرید . بهتره 750 باشه . ولی این عالیه .

M3RS4D 50062
19-01-15, 16:49
Enermax Revolution X'T 630W Gold این پاور هم خیلی خوبه برای سیستم شما

Hossein.13
19-01-15, 17:02
80 PLUS GOLD دارد . بهترین راندمان . یعنی حدود 90%
خیر 700 وات لازم ندارید . بله اگر گرین و پاورهای برنز بگیرید . بهتره 750 باشه . ولی این عالیه .
آها Ok
داداش اگه بخوام سیستمو بعدها ارتقال بدم و یا رم اضافه کنم این پاور با تان 650 کفایت میکنه

یا اگه بخوام ارتقا بدم اینو بخرم ؟ Cooler Master Vanguard 700W

AMD>INTEL
19-01-15, 17:08
آها Ok
داداش اگه بخوام سیستمو بعدها ارتقال بدم و یا رم اضافه کنم این پاور با تان 650 کفایت میکنه

یا اگه بخوام ارتقا بدم اینو بخرم ؟ Cooler Master Vanguard 700W

Cooler Master Vanguard 750W

AMD>INTEL
19-01-15, 17:22
یک توضیح بدم دوست عزیز . الان سیستم شما حدود 500 وات مصرف داره . حتی اگر قطعه ای اضافه کنید به نظرم بیشتر از 50 وات اضافه نمیشه . باز میل خودتون هست .

sisili123456789
03-06-15, 22:09
سلام

من تازه عضو شدم چون داخل اینترنت دارم دنبال یک پاور میگردم تا اینکه دیدم اقای AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) چند بار در مورد پاورهای کولر مستر نظر مساعد دادن .
تا حالا اصلا دنبال کولر مستر نبودم .... از بقیه مدلهای پاور هم چیز خاصی نمیدونم .
میخوام بپرسم این مدل پاور مدل قابل اطمینانی هست ؟

Cooler Master V750S 80Plus Gold Power Supply

از سایت زیر پیدا کردم
لیون کامپیوتر: خرید آنلاین قطعات کامپیوتر و لپ تاپ و تبلت :: Cooler Master V750S 80Plus Gold Power Supply (Only the registered members can see the link)

مثلا اگر یک سیستم قوی بگیرم مثلا z97 .... i7 .... 970 gtx .... 16 gig ram

ایا پاور قابل اطمینانی هستش یا مدل بهتری هم سراغ دارید ؟ البته قیمت بیشتر نباشه .

با تشکر فراوان

AMD>INTEL
03-06-15, 22:25
سلام

من تازه عضو شدم چون داخل اینترنت دارم دنبال یک پاور میگردم تا اینکه دیدم اقای AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) چند بار در مورد پاورهای کولر مستر نظر مساعد دادن .
تا حالا اصلا دنبال کولر مستر نبودم .... از بقیه مدلهای پاور هم چیز خاصی نمیدونم .

از سایت زیر پیدا کردم
لیون کامپیوتر: خرید آنلاین قطعات کامپیوتر و لپ تاپ و تبلت :: Cooler Master V750S 80Plus Gold Power Supply (Only the registered members can see the link)

ایا پاور قابل اطمینانی هستش یا مدل بهتری هم سراغ دارید ؟ البته قیمت بیشتر نباشه .

با تشکر فراوان

صدردصد مورد خوبی انتخاب کردید . گارانتیش هم آواژنگ هست که از این بابت هم خیالتون راحت باشه .

sisili123456789
03-06-15, 22:38
صدردصد مورد خوبی انتخاب کردید . گارانتیش هم آواژنگ هست که از این بابت هم خیالتون راحت باشه .

ممنون که جواب دادین .

بیزحمت جواب بدین فرق این مدل من با مدل شما Cooler Master Vanguard که شما معرفی کردین چیه ؟
کدوم بهتره ؟
بعدش اینکه اگر مثلا یه چیزایی به کامپیوترم اضافه کنم مثلا خنک کننده مایع و تعدادی فن و چیزای دیگه ایا پاور کم میاره ؟
اینم بگم اصلا اورکلاک نمیخوام بکنم ... فقط برای گیم میخوام .

:11():

AMD>INTEL
03-06-15, 22:38

این هم بررسی مدل 700 واتش
Cooler Master V Series 700W (V700) PSU Review | KitGuru (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
03-06-15, 22:42
ممنون که جواب دادین .

بیزحمت جواب بدین فرق این مدل من با مدل شما Cooler Master Vanguard که شما معرفی کردین چیه ؟
کدوم بهتره ؟
بعدش اینکه اگر مثلا یه چیزایی به کامپیوترم اضافه کنم مثلا خنک کننده مایع و تعدادی فن و چیزای دیگه ایا پاور کم میاره ؟
اینم بگم اصلا اورکلاک نمیخوام بکنم ... فقط برای گیم میخوام .

:11():

کلمه v مخفف vanguard هست دوست گرامی . خیر کم نمیاره ولی شما قطعات رو تهیه کنید . بعد با برنامه لینک زیر محاسبه کنید
Only the registered members can see the link

sisili123456789
03-06-15, 22:48
کلمه v مخفف vanguard هست دوست گرامی . خیر کم نمیاره ولی شما قطعات رو تهیه کنید . بعد با برنامه لینک زیر محاسبه کنید

ممنون .... چه سایت خوبی دارین شما .... سریع جواب میدین :11():
کمک بزرگی کردین شما .... ولی بازم مزاحم میشم از این به بعد حتما .... کلی سوال دارم

بازم ممنون:Love-ssa~! (1):

nima_hl
03-06-15, 23:45
سلام

از سایت زیر پیدا کردم

با تشکر فراوان

سلام

مصرف این قطعات چیزی حدود 250 تا 300 وات خواهد بود

برای این مصرف این پاور خیلی زیاد است

اگر قصد آورکلاک حرفه ای نداربد یک پاور ماکزیمم 550 واتی تهیه کنید

پیشنهادم برای این قطعات با توجه به بازار این پاور (Only the registered members can see the link) است

AMD>INTEL
03-06-15, 23:54
نیما جان دوست خوب من هست . ولی دوران پاورهای مثل 430 و 330 توم شده . چون کاملا طراحی های منبع تغذیه تغییر کرده . دیگه مثل پاور های قدیمی 330 برای هر ولتاژ یک ماسفت و دیود رکتیفیر و جود ندراد . مدارهای dc to dc جدید جای خود را به طراحی منسوخ سون تیم دادند .

nima_hl
04-06-15, 01:36
نیما جان دوست خوب من هست . ولی دوران پاورهای مثل 430 و 330 توم شده . چون کاملا طراحی های منبع تغذیه تغییر کرده . دیگه مثل پاور های قدیمی 330 برای هر ولتاژ یک ماسفت و دیود رکتیفیر و جود ندراد . مدارهای dc to dc جدید جای خود را به طراحی منسوخ سون تیم دادند .

با پائین آمدن مصرف قطعات دوران پاورهای زیر 500 وات تازه شروع شده و به احتمال قوی ما در آینده نچندان دور باید از پاورهای زیر 200 وات استفاده کنیم

پینوشت 1 : پاور 550 که معرفی کردم در استاندارد 2.4 تولید میشه و صد البته از تکنولوژی dc to dc بهره میبره

پینوشت 2 : متوجه منظور شما در مورد طراحی منسوخ سون تیم نشدم . اگر ممکنه بیشتر توضیح بدید

AMD>INTEL
04-06-15, 05:24
با پائین آمدن مصرف قطعات دوران پاورهای زیر 500 وات تازه شروع شده و به احتمال قوی ما در آینده نچندان دور باید از پاورهای زیر 200 وات استفاده کنیم

پینوشت 1 : پاور 550 که معرفی کردم در استاندارد 2.4 تولید میشه و صد البته از تکنولوژی dc to dc بهره میبره

پینوشت 2 : متوجه منظور شما در مورد طراحی منسوخ سون تیم نشدم . اگر ممکنه بیشتر توضیح بدید
درود نیما جان گرامی
اطلاعات درباره EPS12V 2.92
و ATX12V 2.4
که در 330 این ورژن 1.3 میباشد که قدیمی میباشد و مناسب سخت افزارهای جدید نیست .

وقتی پاورهای 2000 وات توسط شرکتهای بزرگ طراجی میشه . یعنی چیزی که شما نیما جان دربارش میگید اشتباه هست . شاید نیما جان شما از این شرکت ها اطلاعات بیشتری داشته باشید .
اما درباره پاورهای قدیمی که بابت ساخت هر ولتاژی از یک دیود ریکتیفیر استفاده میشید . 3.3 یگی برای 5 و یکی برای 12 و 3.3
ولی در پاورهای جدید فقط شما برای 12 ولت دیود دی.د ریکتیفیر دارید . بقیه ولتاژهای توسط مبدل dc to dc ساخته میشه . این کار باهش کاهش ریپل خروجی میشه. بررسی پاورهای جدید رو ببینید متوجه حرف من میشید .
یک پاور 330 گرین رو باز کنید و عدد و قدرت واقعیش که زیرش نوشته رو حتما ببینید . من دوربین خوب نداشتم ولی عبارت st-250 رو میبینید یعنی این برد 250 وات هست .
بطور مثال در پاور آنتک 1200 . برای ولتاژ 5 ولت و 3.3 ولت دو دو داتر برد برد تبدیل 12 ساخته شده در طبقه دوم به وضوح میبینید
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
اما دلایل دیگر عدم انتخاب 330 وات توسط من و خیلی از دوستان. چیپ wt7510 این پاور فاقد پروتکشن لازم برای محافطت هایی هست که برای پاور جدید لازم هست یعنی otp/ocp رو ندارد.یا ایسی اسیلاتور tl 494 که در330 -380 گرین استفاده میشه سالهاست ازدور خارج شده و فقط در پاورهایی مثل viera میبینید.
پاوری که فاقد خروجی Pcie برای کارت گرافیک هست مسلما مناسب قطعات جدید نیست .
همین گرین در پاورهای 530 و 580 واتش از ایسی ps 223 استفاده میکنه که تمام پروتکشن ها رو دارد .
این هم انواع ایسی های که برای پروتکشن استفاده میشوند

این هم دو برد dc-dc در پاور 850 وات be quiet
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
سینک دوم پاور انرمکس 850 فقط 12 ولت ساخته میشه و دو برد dc-dc ولتاژهای دیگر رو تامین میکند
باز اگر تو توضیحات ضعفی وجود دارد نیما جان ببخش .چیزی هست که دارم نزدیک دو سال دربارش مطالعه میکنم .
اگر واقعا نیازی به پاورهای وات بالا نبود شرکتهایی مثل super flower پاورهای 2000 وات تولید نمیکردن

این هم یک پاور 550 که از دو مبدل dc to dc استفاده میکنه
پردازنده اینتل corei7 5930k با مصرف حدودی 140 وات

دیگه دوران پاورهایی که از طرح قدیمی برای هر ولتاژ یک دیود ریکتیفیر استفاده میکردند به سر رسیده .
این اطلاعات و یکسری اطلاعات دیگه در مورد منابع تغذیه نتیجه دو سال مکاتبه با پرفسور JESTIE YONG بدست آوردم . چون در ایران کسی یا اطلاع نداشت یا حاضر نبود یاد بدهد . ایشون بااین که فهمید من از ایران هستم ولی کتاب هاشو برام فرستاد .
کتاب ایشون درباره منبع تغذیه بهترین رفرنسی هست که تا حالا درباره پاور خوندم و مختص PC نیست .

nima_hl
05-06-15, 00:29
درود نیما جان گرامی
اطلاعات درباره EPS12V 2.92
و ATX12V 2.4
که در 330 این ورژن 1.3 میباشد که قدیمی میباشد و مناسب سخت افزارهای جدید نیست .

وقتی پاورهای 2000 وات توسط شرکتهای بزرگ طراجی میشه . یعنی چیزی که شما نیما جان دربارش میگید اشتباه هست . شاید نیما جان شما از این شرکت ها اطلاعات بیشتری داشته باشید .
اما درباره پاورهای قدیمی که بابت ساخت هر ولتاژی از یک دیود ریکتیفیر استفاده میشید . 3.3 یگی برای 5 و یکی برای 12 و 3.3
ولی در پاورهای جدید فقط شما برای 12 ولت دیود دی.د ریکتیفیر دارید . بقیه ولتاژهای توسط مبدل dc to dc ساخته میشه . این کار باهش کاهش ریپل خروجی میشه. بررسی پاورهای جدید رو ببینید متوجه حرف من میشید .
یک پاور 330 گرین رو باز کنید و عدد و قدرت واقعیش که زیرش نوشته رو حتما ببینید . من دوربین خوب نداشتم ولی عبارت st-250 رو میبینید یعنی این برد 250 وات هست .
بطور مثال در پاور آنتک 1200 . برای ولتاژ 5 ولت و 3.3 ولت دو دو داتر برد برد تبدیل 12 ساخته شده در طبقه دوم به وضوح میبینید
اما دلایل دیگر عدم انتخاب 330 وات توسط من و خیلی از دوستان. چیپ wt7510 این پاور فاقد پروتکشن لازم برای محافطت هایی هست که برای پاور جدید لازم هست یعنی otp/ocp رو ندارد.یا ایسی اسیلاتور tl 494 که در330 -380 گرین استفاده میشه سالهاست ازدور خارج شده و فقط در پاورهایی مثل viera میبینید.
پاوری که فاقد خروجی Pcie برای کارت گرافیک هست مسلما مناسب قطعات جدید نیست .
همین گرین در پاورهای 530 و 580 واتش از ایسی ps 223 استفاده میکنه که تمام پروتکشن ها رو دارد .
این هم انواع ایسی های که برای پروتکشن استفاده میشوند
Everything You Need to Know About Power Supply Protections | Hardware Secrets (Only the registered members can see the link)

این هم دو برد dc-dc در پاور 850 وات be quiet
سینک دوم پاور انرمکس 850 فقط 12 ولت ساخته میشه و دو برد dc-dc ولتاژهای دیگر رو تامین میکند
Enermax Platimax 850 W Power Supply Review | Hardware Secrets (Only the registered members can see the link)
باز اگر تو توضیحات ضعفی وجود دارد نیما جان ببخش .چیزی هست که دارم نزدیک دو سال دربارش مطالعه میکنم .
اگر واقعا نیازی به پاورهای وات بالا نبود شرکتهایی مثل super flower پاورهای 2000 وات تولید نمیکردن
Super Flower 2000W Power Supply Introduced - Designed With 8PACK - Legit Reviews (Only the registered members can see the link)

این هم یک پاور 550 که از دو مبدل dc to dc استفاده میکنه
Rosewill CAPSTONE-550M Power Supply Review | Hardware Secrets (Only the registered members can see the link)
پردازنده اینتل corei7 5930k با مصرف حدودی 140 وات

دیگه دوران پاورهایی که از طرح قدیمی برای هر ولتاژ یک دیود ریکتیفیر استفاده میکردند به سر رسیده .
این اطلاعات و یکسری اطلاعات دیگه در مورد منابع تغذیه نتیجه دو سال مکاتبه با پرفسور JESTIE YONG بدست آوردم . چون در ایران کسی یا اطلاع نداشت یا حاضر نبود یاد بدهد . ایشون بااین که فهمید من از ایران هستم ولی کتاب هاشو برام فرستاد .
کتاب ایشون درباره منبع تغذیه بهترین رفرنسی هست که تا حالا درباره پاور خوندم و مختص PC نیست .
switch mode power supply repair (Only the registered members can see the link)
Electronic repair to make you a good repairer (Only the registered members can see the link)

امید جان من خوب میدونم مدار dc to dc چیه و در مورد ریورژنها هم اطلاعاتم بد نیست

من در این تاپیک کجا اسمی از پاور 330 آوردم ؟

شما برای یک دستگاه با مصرف ماکزیمم 300 وات یک پاور 750 واتی از کولر مستر را توصیه فرمودید که ریورژنش 2.31 است و از ماژول dc-dc هم بهره میبرد

بنده پاور 550 (Only the registered members can see the link) وات گرین را پیشنهاد دادم که هم قیمتش نصف پاور پیشنهادی شماست و هم ریورژنش 2.4 است و مدل مبدل ولتاژش هم dc to dc است

یک زمانی یک کارت های اند نیاز به پاور قوی 600-700 واتی داشت که برای استفاده از چند گرافیک کارت احتمالا پاور 2000 واتی هم نیاز میشد ولی الان مصرف کارتهای های اند زیر 300 واته و احتمالا این مصرف در سالهای آینده خیلی کمتر هم خواهد شد

2 سال پیش برای یک کامپیوتر گیمینگ متعارف باید یه پاور 700-1000 واتی تهیه میشد الان یه پاور 500-600 واتی تمام کامپیوترهای بروز را جواب میده