PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] یک سوال در مورد بایوس F 10

mm65
17-01-15, 16:33
با عرض سلام .

تصمیم به آپدیت بایوس مادربردم گرفتم. مدل بورد G1 SNIPER 5 هستش. برای آپدیت بایوس F 9 با برنامه rufus باید بایوس رو روی فلش بوت میکردیم و روش دیگری نبود. الان که بایوس F10 رو نگاه کردم محتویات فایل به صورت زیر هستند:

Only the registered members can see the link

حتماً باید با Efiflash آپدیت کنم یا اینکه با Q-Flash هم میشه آپدیت کرد؟!
دفعه قبلی خود سایت گیگا هم تاکید کرده بود که با Efiflash آپدیت کنید اما واقعاً روش عجیبیه و ترجیح میدم با همون Q-Flash آپدیت کنم سایت گیگا در مورد بایوس F10 چیزی ننوشته. Q-Flash خیلی ساده تر و ریسک کمتری هم داره. لطفاً افراد مطلع راهنمایی کنند.
با تشکر

AMD>INTEL
17-01-15, 16:44
با عرض سلام .

تصمیم به آپدیت بایوس مادربردم گرفتم. مدل بورد G1 SNIPER 5 هستش. برای آپدیت بایوس F 9 با برنامه rufus باید بایوس رو روی فلش بوت میکردیم و روش دیگری نبود. الان که بایوس F10 رو نگاه کردم محتویات فایل به صورت زیر هستند:

حتماً باید با Efiflash آپدیت کنم یا اینکه با Q-Flash هم میشه آپدیت کرد؟!
دفعه قبلی خود سایت گیگا هم تاکید کرده بود که با Efiflash آپدیت کنید اما واقعاً روش عجیبیه و ترجیح میدم با همون Q-Flash آپدیت کنم سایت گیگا در مورد بایوس F10 چیزی ننوشته. Q-Flash خیلی ساده تر و ریسک کمتری هم داره. لطفاً افراد مطلع راهنمایی کنند.
با تشکر

حتما باید efi flash اپدیت کنید . با qflash موفق به اپدیت نمیشید و از سایز فایل بایوس ایراد میگیره .

AMD>INTEL
17-01-15, 16:49
یک راهنمایی کوتاه میکنم
1- ساخت فلش بوتیبل برای اپدیت بایوس
از اینجا دریافت کنید :Rufus - Create bootable USB drives the easy way
2-بعد از ساخت فلش بوتیبل فایل EXE و فایل بایوس رو به فلش کپی کنید .
3-سیستم رو ریستارت کنید و بگذارید از فلش بوت بشه . با دگمه F12 این کار امکان پذیر هست .
وقتی بوت شد
باید اینطوری تایپ کنید
efiflash xxxxxx.xx
به جای X نام فایل با پسوندش تایپ کنید .

mm65
17-01-15, 17:32
راستش در انجمن tweaktown گفته شده بود هر دو رو روی فلش بریزید و با Q-Flash هم میشه آپدیت کرد. با خودم گفتم بذار اینجا هم بپرسم که مطمئن بشم. آموزش فلش با Rufus رو خودتون قبلاً در سایت گذاشتید قبلاً هم از آموزشتون استفاده کردم و فلش کردم برای F9

الان هم دوباره با همین روش Efiflash آپدیت کردم به F10 کلاً روش جالبی نیست باید بعداز اتمام آپدیت که سیستم خاموش میشه سریع فلش رو خارج کرد وگرنه دوباره شروع میکنه به فلش کردن:1. (35):

آهان یک نکته دیگر هم در مورد این روش Efiflash در ورزن F9 هر دو بایوس رو آپدیت میکرد اما F10 فقط بایوسی که داریم استفاده میکنیم رو آپدیت میکنه و ریسک کمتری داره.

با تشکر:11():

AMD>INTEL
17-01-15, 17:36
راستش در انجمن tweaktown گفته شده بود هر دو رو روی فلش بریزید و با Q-Flash هم میشه آپدیت کرد. با خودم گفتم بذار اینجا هم بپرسم که مطمئن بشم. آموزش فلش با Rufus رو خودتون قبلاً در سایت گذاشتید قبلاً هم از آموزشتون استفاده کردم و فلش کردم برای F9

الان هم دوباره با همین روش Efiflash آپدیت کردم به F10 کلاً روش جالبی نیست باید بعداز اتمام آپدیت که سیستم خاموش میشه سریع فلش رو خارج کرد وگرنه دوباره شروع میکنه به فلش کردن:1. (35):

آهان یک نکته دیگر هم در مورد این روش Efiflash در ورزن F9 هر دو بایوس رو آپدیت میکرد اما F10 فقط بایوسی که داریم استفاده میکنیم رو آپدیت میکنه و ریسک کمتری داره.

با تشکر:11():

خواهش میکنم دوست گرامی .در حال حاضر چون در حال گذر از بایوس و ورود کامل به UEFI هستیم مدتی زمان میبرد .تا تمام برنامه های اپدیت بایوس به سطح بالا برسند .
ممنون میشم نظرتون را در مورد پشتیبانی آنلاین گیگابایت \ آواژنگ در انجمن شهر سخت افزار اعلام کنید .