PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید مودم ADSL ؟

amirpcp30
14-01-15, 21:21
سلام دوستان
یک عدد مودم adsl میخواستم بگیرم کارخاصی هم باهاش ندارم فقط اینترنت کابلی، ولی از انجایی که شاید بعدا کار شبکه ای هم خواستم باهاش انجام بدم یک مدلی میخواستم بگیرم که از هر نظر کارراه انداز باشه و همچنین نسبت به قیمتش خوب باشه
در نت یک جستجو کردم تا به این مدل رسیدم d-link 2750u new که قیمتش هم 110.000 هستش
اما سه تا عیب: اول اینکه انتن هااش جدا نمیشه ، دوم وایرلس 5 گیگاهرتز پشتیبانی نمیکنه و سوم چیپستش realtek هست که مثل اینکه ارزونی این مدل به این دلیل هستش
حالا سوالی که داشتم اینکه وایرلس 5 گیگاهرتز چه تفاوتی با 2.4 میکنه؟ و چیپست های متفاوت مودم ها چه تفاوتی با هم دارند؟
با سپاس

AMD>INTEL
14-01-15, 21:41
ASUS DSL-N10 C1 Wireless-N150
قیمتش 110 هست مورد خوبیه

amirpcp30
14-01-15, 21:50
ممنون
میتونم دلیل برتری این مودم رو بر 2750u بدونم؟
با سپاس

AMD>INTEL
14-01-15, 21:58
مشخصات هر دو رو مقایسه کن . قدرت آنتن اسوس بهتره و همچنین پردازندش که بردکام هست .
Networking - DSL-N10_C1 with 5dBi antenna - ASUS (Only the registered members can see the link)

amirpcp30
14-01-15, 22:50
بازم ممنون
انتن 2750 هم 5dbi هستش ، سوال من هم در پست اول این بود که چه تفاوتی در پردازنده هست؟
2750 usb3 هم داره که n10 فاقد این پورت هست + وایرلس 300mbps در مقابل 150
Only the registered members can see the link %258C%25D9%2585-ADSL2-%25D8%25AF%25DB%258C-%25D9%2584%25DB%258C%25D9%2586%25DA%25A9-%25D9%2585%25D8%25AF%25D9%2584-DSL-2750U-New&ei=H8e2VJq2L4X3ar78gdAB&usg=AFQjCNHH0YwaSXThHrZRp06unXxssupvfA&sig2=FVKP0wCj__hvnPGQYSDdbg&bvm=bv.83640239,d.d2s
با سپاس

Farc0da3lx
15-01-15, 00:32
به نظر بنده این مدل بسیار برای شما مناسب است TP -LINK TD-W8968

این امکانات رو داره که مدل دی لینک نداره
- آنتن ها قابل جدا شدنه
- قابلیت تخصیص پهنای باند برای کلاینت
- امکان استفاده یواس بی به عنوان دانگل مودم 3 جی سیم کارت خور

ولی یه عیب داره که در پهنای باند های بالا نویز رو خط میندازه به عنوان مثال برای پهنای بالا 5 مگابایت متوجه این مورد میشوید
این نویز فقط در اینترنت هست و مشکلی در شبکه داخلی ندارد

amirpcp30
15-01-15, 14:39
سلام
خیلی ممنون دوست عزیز
قابلیت تخصیص پهنای باند برای کلاینت رو اگه اشتباه نکنم با استفاده از مک ادرس داره
امکان استفاده از دانگل 3 جی فک میکنم یکجایی قبلا خوندم که داره
ولی انتن ها متاسفانه جدا نمیشه
در مورد نویز منظورتون رو متوجه نشدم (اینترنت 8 مگابیت استفاده میکنم)
در کل چیزی که فهمیدم با مقایسه ، 8968 انتن هاش جدا میشه اما usb2 هست 2750 انتن هاش جدا نمیشه اما usb3
در مورد کیفیت به نظرتون کدوما بهتره؟
بازم دوستان مدل بهتری اگه میشناسن معرفی کنند ممنون میشم و همینطور دو تا سوال پست اول
با سپاس

M3RS4D 50062
15-01-15, 15:17
سلام دوستان
یک عدد مودم adsl میخواستم بگیرم کارخاصی هم باهاش ندارم فقط اینترنت کابلی، ولی از انجایی که شاید بعدا کار شبکه ای هم خواستم باهاش انجام بدم یک مدلی میخواستم بگیرم که از هر نظر کارراه انداز باشه و همچنین نسبت به قیمتش خوب باشه
در نت یک جستجو کردم تا به این مدل رسیدم d-link 2750u new که قیمتش هم 110.000 هستش
اما سه تا عیب: اول اینکه انتن هااش جدا نمیشه ، دوم وایرلس 5 گیگاهرتز پشتیبانی نمیکنه و سوم چیپستش realtek هست که مثل اینکه ارزونی این مدل به این دلیل هستش
حالا سوالی که داشتم اینکه وایرلس 5 گیگاهرتز چه تفاوتی با 2.4 میکنه؟ و چیپست های متفاوت مودم ها چه تفاوتی با هم دارند؟
با سپاس

The major differences between the two are the type of frequencies (channels) they offer and the Wi-Fi protocols they support. The 2.4GHz band offers 3 non overlapping channels and supports 802.11 b/g/n. The 5GHz band offers at least 23 non overlapping channels and supports 802.11a/n.

The GHz range of a wireless radio does not entirely relate to the speed of a wireless network. For example, 802.11a runs only on the 5GHz band and supports a maximum data rate of 54 mbps which is the same as 802.11g running on the 2.4GHz band. What really must be taken into account is the environment in which the network will be setup.

The 2.4GHz band covers a larger range than 5GHz and is commonly used throughout the US in consumer products such as PC’s, PDA, Bluetooth Devices, cordless phones, and microwaves. 2.4GHz can occasionally experience interference from these devices when the same frequency (channel) is used. 5GHz on the other hand has a shorter range but because it offers numerous non over lapping channels it’s not as susceptible to interference. However, because of its shorter range it does not penetrate solid objects nearly as well as 2.4GHz and limits its reach inside the home. This can be resolved by adding more access points in the home when using 5Ghz.

تجهیزاتی که با فرکانس 5 کار میکنند بیشتر واسه مسافتهای طولانی استفاده میشن و هرچفدر فرکانس بالاتر بره پهنای باند بالاتر و برد پایین تر میاد

نظرمم اینه که این مدله D-Link DSL-2890AL Dual Band Wireless AC1750 Gigabit Cloud ADSL2+ Modem Router یا این مدل ایسوس هست (البته اگه قیمتش مناسب باشه و موجود باشه) Asus AC2400 RT-AC87U Dual-band Wireless Gigabit Router

Farc0da3lx
15-01-15, 15:25
سلام
خیلی ممنون دوست عزیز
قابلیت تخصیص پهنای باند برای کلاینت رو اگه اشتباه نکنم با استفاده از مک ادرس داره
امکان استفاده از دانگل 3 جی فک میکنم یکجایی قبلا خوندم که داره
ولی انتن ها متاسفانه جدا نمیشه
در مورد نویز منظورتون رو متوجه نشدم (اینترنت 8 مگابیت استفاده میکنم)
در کل چیزی که فهمیدم با مقایسه ، 8968 انتن هاش جدا میشه اما usb2 هست 2750 انتن هاش جدا نمیشه اما usb3
در مورد کیفیت به نظرتون کدوما بهتره؟
بازم دوستان مدل بهتری اگه میشناسن معرفی کنند ممنون میشم و همینطور دو تا سوال پست اول
با سپاس

دوست عزیز در شبکه که پهنای باند وایرلس محدود است،پهنای باند یو اس بی 2 با 3 فرقی نمیکنه !
اگه شما بالاتر از 10 مگابایت بر ثانیه بتونی از روی یو اس بی بخونی باید کلاهتون رو بندازین هوا !
بعدا این مدلی که من چند وقت پیش خریدم انتن ها جدا میشن و من یکی از آنتن های رو که مال تقویت سیگنال بود (طرف مخالف دکمه پاور )رو با آنتن ها خارجی تعویض کردم که نتیجه خیلی بهتر شد

بعد در مورد پهنای باند این مودم به خاطر نوع چیپست که داره به سه ورژن موجود هست که اگه در هنگام خرید به روی پاکت مودم نگاهی بیاندازید که نوع سوم Version 3.0 خیلی بهتره از بقیه هست !

این نویزی که منظورم هست مثلا پهنای باند شما رو چیزی کمتر از پهنای باند اختصاصی شما که مخابرات برای شما اختصاص داده، محدود میکند .
در مورد من که این طور بود ولی نمی دونم چون این مودم روی پهنای باند 10 مگابایت بستم پهنای باند به 8 کاهش پیدا مردم ولی با یه مودم دیگه تست کردم پهنای باند دوباره به حالت اولیه برگشت

اگر برای شما پهنای باند برای شما مهم است یه مودم تک پورت بگیرید و روی وردی مودم قرار داده و به جای یه مودم ADSL یه روتر تهیه بفرماید که قابلیت های بسیار بیشتر و مهم تری به شما می افزاید !
ولی در آن طرف هزینه تهیه مودم اضافی و روتر به مراتب بیشتر از تهیه یه مودم معمولی (مودم پیشنهادی بنده ) است !

amirpcp30
15-01-15, 15:35
سلام
بازم ممنون دوست عزیز
اره اصلا حواسم به این نبود که حتی با کابل هم 100 مگابیت میشه 12.5 مگابایت باز هم از تمام توان usb2 استفاده نمیکنه
نظرتون در مورد مدل 8970 چی هست؟ االبته کارکرده...
TP-Link TD-W8970 300Mbps Wireless N Gigabit ADSL2+ Modem Router - مودم-روتر بی‌سیم 300Mbps تی پی-لینک مدل TD-W8970 (Only the registered members can see the link)
البته این یکی اگه usb3 بود خیلی فرق میکرد ولی حیف...
پردازنده 2750 - 320 مگاهرتز هست
Only the registered members can see the link
پردازنده 6870 - مدل تک usb - بردکام هست 400 مگاهرتز
پردازنده 6870 - مدل دو usb - از Lantiq هست 500 مگاهرتز
من فقط شنیدم بردکام خوبه دلیلش هم نمیدونم حالا میخواستم بپرسم مدل دو usb که 100 مگاهرتز هم بیشتره قویتره و بهتر هستش؟ کارکرده مدنظرم همین مدل هست
راستی در مورد مودم های تک پورت شنیده بودم که عموما چون ارزونترین ها هستند چیپ های ضعیفی روی انها هست
با سپاس

Farc0da3lx
19-01-15, 09:11
سلام
بازم ممنون دوست عزیز
اره اصلا حواسم به این نبود که حتی با کابل هم 100 مگابیت میشه 12.5 مگابایت باز هم از تمام توان usb2 استفاده نمیکنه
نظرتون در مورد مدل 8970 چی هست؟ االبته کارکرده...
TP-Link TD-W8970 300Mbps Wireless N Gigabit ADSL2+ Modem Router - مودم-روتر بی‌سیم 300Mbps تی پی-لینک مدل TD-W8970 (Only the registered members can see the link)
البته این یکی اگه usb3 بود خیلی فرق میکرد ولی حیف...
پردازنده 2750 - 320 مگاهرتز هست
پردازنده 6870 - مدل تک usb - بردکام هست 400 مگاهرتز
پردازنده 6870 - مدل دو usb - از Lantiq هست 500 مگاهرتز
من فقط شنیدم بردکام خوبه دلیلش هم نمیدونم حالا میخواستم بپرسم مدل دو usb که 100 مگاهرتز هم بیشتره قویتره و بهتر هستش؟ کارکرده مدنظرم همین مدل هست
راستی در مورد مودم های تک پورت شنیده بودم که عموما چون ارزونترین ها هستند چیپ های ضعیفی روی انها هست
با سپاس

مدل اولی که فرموده بودید رو بنظرم خوب هست ولی در مورد خرید جنس کارکرد خیلی دقت بخرج بدید و از فروشنده مورد اطمینان خرید کنید این یک مسئله
در مورد دی لینک 2750 اگه بتونی رنگ مشکی اون رو با چیپ بردکام پیدا کنید خوب هست
با بقیه تا حالا کار نکردم در نتیجه نمی تونم نظرم بدم این رو می زارم به عهده اساتید محترم .

amirpcp30
27-01-15, 23:28
سلام دوستان
چه مودم هایی در رنج قیمتی 8970 هستش؟ حالا ی مقدار بیشتر کمتر مهم نیست - usb نداشته باشه مهم نیست چون 8970 usb 2 هستش که حیفه هارد رو به این متصل کنیم به همین دلیل usb به کارم نمیاد میخواستم بپرسم چه مودم های دیگه ای در این رنج هستند - 10/100/1000 بودن + آنتن های قابل تعویض برام مهمه
8970 از اونجایی که usb هاش به دلیل usb2 بودن به کارم نمیاد میخواستم بپرسم چه مودم های دیگه ای هست
با سپاس

MAZY
28-01-15, 09:02
من این مدل دی لینکی که تو پست اول گفتین رو سفارش دادم امروز به دستم میرسه.
قبلا رنگ مشکیشو داشتم خیلی عالی بود ولی امروز رنگ سفیدشو سفارش دادم.امیدوارم مثه همون باشه.
با توجه به نظراتی که دادن به نظر میرسید از تی پی لینک بهتر هست.به خاطر همین اینو سفارش دادم.

Reza Eshraghi
28-01-15, 10:54
قبلا رنگ مشکیشو داشتم خیلی عالی بود ولی امروز رنگ سفیدشو سفارش دادم.امیدوارم مثه همون باشه.
با توجه به نظراتی که دادن به نظر میرسید از تی پی لینک بهتر هست.به خاطر همین اینو سفارش دادم.

دوست عزیزم . برای کشور ما فقط رنگ سفید وارد میشه و رنگ مشکی دیگه موجود نیست و نخواهد بود !
تفاوتش هم در چیپ مورد استفاده هست .
در کل مودم خوب و با امکانات و البته با کیفیتی هست

amirpcp30
28-01-15, 12:02
سلام
مودم قبلی شما 2750u (مشکی) و مودم جدید شما 2750u1 هستش (سفید)
D-Link | محصولات | مودم روتر ADSL | ADSL مودم روتر بی سیم | DSL-2750U (Only the registered members can see the link)
D-Link | محصولات | مودم روتر ADSL | ADSL مودم روتر بی سیم | DSL-2750U-U1 (Only the registered members can see the link)
تفاوت هم همونطور که دوستمون گفتند در چیپ هستش - مدل مشکی برد کام و 320 مگاهرتز هستش اما مدل سفید ریلتک اما قدرتش رو متاسفانه نمیدونم-مشخصات رو میتونید در لینک های زید ببینید:

سلام دوستان

چه مودم هایی در رنج قیمتی 8970 هستش؟ حالا ی مقدار بیشتر کمتر مهم نیست - usb نداشته باشه مهم نیست چون 8970 usb 2 هستش که حیفه هارد رو به این متصل کنیم به همین دلیل usb به کارم نمیاد میخواستم بپرسم چه مودم های دیگه ای در این رنج هستند - 10/100/1000 بودن + آنتن های قابل تعویض برام مهمه

8970 از اونجایی که usb هاش به دلیل usb2 بودن به کارم نمیاد میخواستم بپرسم چه مودم های دیگه ای هست

با سپاس
با سپاس