PDA

مشاهده نسخه کامل : با توجه به نرخ دلار برا خرید صبر کنم بهتره یا الان خرید کنم؟

iSaad
03-01-15, 16:54
سلام

من یه سیستم قوی و پرسرعت میخوام بخرم. با انتخاب قطعات توسط خودم و گرفتن قیمت روز از یه سایت دیگه و جمع قیمت دیدم 13 میلیونی میشه. به پدر و مادرم گفتم آیا میتونم با این هزینه بخرم. مادرم گفت 10 میلیون بیشتر نشه. پدرم گفت مسئله ای نیست. حالا من نمیدونم اگه صبر کنم آیا نرخ دلار میاد پایین یا اینکه ثابت میمونه، تا صبر کنم، یا اینکه تحریمها بیشتر میشه و گرونتر میشه. شما چی پیش بینی میکنید؟ من یه سیستم میخوام تا نسخه های بروز برنامه هایی مثل Visual Studio و Photoshop و مبدل ویدئوها و... خوب کار کنن. حداقل تا پنج سال. به نظرتون به صرفه ست که الان بگیرم؟ نمیخوام جلو پدرمادرم شرمنده باشم و نمیخوام چیزی بخرم که بعد بگم کاش بهتر میخریدم و یا صبر میکردم. متاسفانه سیستم من الان امکانات سه بعدی فتوشاپ رو نمیکشه و آیتمها قفل هستن. اما من لازم دارم.

Hessam II
03-01-15, 17:09
سلام دوست گرامی؛

کسی پیشگو نیست و از آینده خبر نداره... امروز شاهد کاهش برخی از قطعات کامپیوتر در بازار بودیم. این در حالی هست که کسی نمی تونست دیروز پیش بینی کنه که امروز مثلاً سی پی یو های اینتل کاهش قیمت پیدا می کنه! کما اینکه از وضعیت قیمت ها در فردا هم کسی خبر نداره.

در مجموع در کشور ما در طی سالیان گذشته هیچ قطعه ای هیچوقت به طور محسوس ارزان نشده؛ مگر اینکه در شرف از رده خارج شدن باشه که قیمت جهانیش اون زمان کاهش پیدا می کنه و در ایران هم طبعاً میاد پایین قیمتش!

M3RS4D 50062
03-01-15, 18:44
بنظرم بهتره الان شروع کنید به خرید
ولی خوب بنظرم اگه زیاد تخصصی کار نمیکنید یه سیستم 1150 تا رنج قیمت 6 میلیون هم کار شما رو راه یندازه و بمرور سیستمتون رو از لحاظ سخت افزار بروز کنید