PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در هارد (سیاه شدن صفحه در هنگام لود)

maysamsina
20-12-14, 20:41
سلام دوستان تا حالا دوبار هارد سوزوندم ! حال نمیدونم از پاوره یا چیز دیکه ؟ ویندوزم xp هستش وقتی صفحه پنجره ویندوز بالا میاد یعنی ویندوز میخاد بیاد بالا ! صفحه ساهی میاد روی لود شدن و گیر میکنه ! حال پاورمو عوض کردم ولی باز اینطور میشه ! کابل دیتاشم تست کردم مشکل نبود ! نمیدونم اشکال از سیمه و............. یه هارد نو خریدم حال جرات نمیکنم وصلش کنم حتی بایاکنه پاور 430 خریدم گرین ! لطفا راهنمایی کنید !

AMD>INTEL
20-12-14, 20:57
سلام دوستان تا حالا دوبار هارد سوزوندم ! حال نمیدونم از پاوره یا چیز دیکه ؟ ویندوزم xp هستش وقتی صفحه پنجره ویندوز بالا میاد یعنی ویندوز میخاد بیاد بالا ! صفحه ساهی میاد روی لود شدن و گیر میکنه ! حال پاورمو عوض کردم ولی باز اینطور میشه ! کابل دیتاشم تست کردم مشکل نبود ! نمیدونم اشکال از سیمه و............. یه هارد نو خریدم حال جرات نمیکنم وصلش کنم حتی بایاکنه پاور 430 خریدم گرین ! لطفا راهنمایی کنید !

هارد به راحتی دچار مشکل نمیشه . احتمالا مشکل همون پاور شما بوده .

maysamsina
20-12-14, 21:05
هارد به راحتی دچار مشکل نمیشه . احتمالا مشکل همون پاور شما بوده .

الان چرا باز اینوطری میشه ؟ ممکنه پاور قبلی روش هارد تاثیر گذشته باشه و تا اخر همینطوری باشه هارد یعنی بعضی وقتا تصویر سیاه بیاد ؟ هارد قبلیم 400 وات بود عوضش کردم دو رزو پیش ! حال پاور نو 430 گرین بستم ولییی و.... ؟ :1. (28):

AMD>INTEL
20-12-14, 21:16
شما اول چک کنید هارد تو بایوس دیتکت میشه یا نه ؟
جای ساتای رو برد رو عوض کنید . شما باید از صحت و سلامت چیپ مادربردتون مطمئن بشید .

maysamsina
20-12-14, 22:43
جای ساتای رو برد رو عوض کنید . شما باید از صحت و سلامت چیپ مادربردتون مطمئن بشید .

یعنی وقتی سیستم خاموشه کابل ساتا رو که تو مین هست رو بکشم و بعد بزنم ویندوز بیاد بالا ؟

AMD>INTEL
20-12-14, 22:45
یعنی وقتی سیستم خاموشه کابل ساتا رو که تو مین هست رو بکشم و بعد بزنم ویندوز بیاد بالا ؟
بله
روی پورت ساتا دیگه تست کنید .

AMD>INTEL
20-12-14, 22:51
تو hirenboot cd نسخه تحت داس برنامه hd senitel هست . با اون چک کنید وضعیت هارد سیستمتون رو

YosefFaraji
20-12-14, 22:53
این مشکل سایهی صفحه که میگین به خیلی چیزا ربط داره.شاید گرافیکتون مشکل داره.شاید مین مشکل دارهوهمینطوری نمیشه گفت مشکل از هارده.هارد رو رو سیستم دیگه ای تست کردید ببینید کار میکنه؟مشخصات کامل سیستمتون چیه؟

maysamsina
20-12-14, 23:33
این مشکل سایهی صفحه که میگین به خیلی چیزا ربط داره.شاید گرافیکتون مشکل داره.شاید مین مشکل دارهوهمینطوری نمیشه گفت مشکل از هارده.هارد رو رو سیستم دیگه ای تست کردید ببینید کار میکنه؟مشخصات کامل سیستمتون چیه؟

رفیق هارد سالمه و حتی دو تا هارد یکی 1 ترا و یکی 500 گیگ بود زد خرابشون کرد یعنی صفحه سیاه میشد و بعد از چند روز کلا محو میشد و نمیرفت !

maysamsina
20-12-14, 23:42

سیستم رو خاموش کردم و کابل ساتا رو از هارد بیرون کشیدم و فقط برق هارد وصل بود وقتی سیستم روشن شد این پیام رو داد

disk boot failure ,insert system disk and press enter

AMD>INTEL
20-12-14, 23:57
سیستم رو خاموش کردم و کابل ساتا رو از هارد بیرون کشیدم و فقط برق هارد وصل بود وقتی سیستم روشن شد این پیام رو داد

تو بایوس چک کنید . بوت روی هارد باشه . هارد هم شناخته شده باشه .

YosefFaraji
21-12-14, 00:00
رفیق هارد سالمه و حتی دو تا هارد یکی 1 ترا و یکی 500 گیگ بود زد خرابشون کرد یعنی صفحه سیاه میشد و بعد از چند روز کلا محو میشد و نمیرفت !
آخه سیاه شدن صفحه که فقط مربوط به هارد نیست.هارد ها رو رو سیستم دیگه تست کردید؟میشه مشخصات کامل سیستمتونو بگید

maysamsina
21-12-14, 00:24
آخه سیاه شدن صفحه که فقط مربوط به هارد نیست.هارد ها رو رو سیستم دیگه تست کردید؟میشه مشخصات کامل سیستمتونو بگید

+AMD 5000
POWER 430 W
GIGA 9600 GT
RAM 3 GIG
GA - M52 L- S3
DVB CARD S2 HD

AMD>INTEL
21-12-14, 00:29
+AMD 5000
POWER 430 W
GIGA 9600 GT
RAM 3 GIG
GA - M52 L- S3
DVB CARD S2 HD

چیپ های NFORCE زمینه خرابی و مشکلات نشناختن هارد دارند . هاردتون رو روی سیستم دیگه تست کنید به احتمال زیاد مشکل چیپست مادربردتون هست .

YosefFaraji
21-12-14, 00:33
+AMD 5000
POWER 430 W
GIGA 9600 GT
RAM 3 GIG
GA - M52 L- S3
DVB CARD S2 HD
بله همونطور که آقا امید گفتن احتمال مشکل چیپ مین هست.شما هاردهاتونو رو سیستم دیگه امتحان کنید به احتمال زیاد سالم باشن

maysamsina
21-12-14, 00:38
چیپ های NFORCE زمینه خرابی و مشکلات نشناختن هارد دارند . هاردتون رو روی سیستم دیگه تست کنید به احتمال زیاد مشکل چیپست مادربردتون هست .

بوت اول رو گذاشتم رو هارد ! باز اینو پیام داد وقتی کابل ساتار و کشیدم

AMD>INTEL
21-12-14, 00:39
بوت اول رو گذاشتم رو هارد ! باز اینو پیام داد وقتی کابل ساتار و کشیدم

چیپتون 80% مشکل خورده . هاردها را روی سیستم دیگه تست کنید .