PDA

مشاهده نسخه کامل : درایوهای هارد

Meysam_M69
17-12-14, 13:50
سلام یه مشکل تو درایو های هاردم دارم 2 تا از درایوام که c .d باشه primary partition هست 2 تای دیگش logical drive هر کاری میکنم این 2 تا رو هم primary partition کنم نمیشه ؟

AMD>INTEL
17-12-14, 13:57
yahoo.com[/MENTION];305064]سلام یه مشکل تو درایو های هاردم دارم 2 تا از درایوام که c .d باشه primary partition هست 2 تای دیگش logical drive هر کاری میکنم این 2 تا رو هم primary partition کنم نمیشه ؟

یک درایور پرایمری میشه . نه همه لوجیکال درایو ها .

Meysam_M69
17-12-14, 14:02
یک درایور پرایمری میشه . نه همه لوجیکال درایو ها .

ویندوز عوض کردم فقط درایو c پرایمری بود بعد با یه برنامه درایو d هم پرایمری کردم ولی بقیش نشد یعنی الان درایو d رو به همون لوجیکال برگردونم

AMD>INTEL
17-12-14, 14:05
yahoo.com[/MENTION];305072]ویندوز عوض کردم فقط درایو c پرایمری بود بعد با یه برنامه درایو d هم پرایمری کردم ولی بقیش نشد یعنی الان درایو d رو به همون لوجیکال برگردونم

واقعا دلایل بعضی از کارها رو نمیدونم . بعضی سوال ها از پایه اشتباه هست . به چه دلیل میخواهید پرایمری کنید ؟ چه تفاوتی هست ؟

Meysam_M69
17-12-14, 14:07
واقعا دلایل بعضی از کارها رو نمیدونم . بعضی سوال ها از پایه اشتباه هست . به چه دلیل میخواهید پرایمری کنید ؟ چه تفاوتی هست ؟

فرق بین پرایمری با لوجیکال در چیه

AMD>INTEL
17-12-14, 14:14
yahoo.com[/MENTION];305075]فرق بین پرایمری با لوجیکال در چیه

شما میخواهید چیکار کنید ؟
موقع پارتشین بندی یک درایور پرایمری میشه .

Meysam_M69
17-12-14, 20:35
شما میخواهید چیکار کنید ؟
موقع پارتشین بندی یک درایور پرایمری میشه .

کار خاصی نمیخوام بکنم دوست عزیز اخه یه جند تا تبدیل بود مثلا پرایمری لوجیکال دینامیکی میخواستم فرقشونو بدونم واسه چی هستن

AMD>INTEL
17-12-14, 20:51
در سيستم پارتيشن بندي هارد ديسك سه نوع پارتيشن پايه وجود دارند : Primary و Extended و Logical .
پارتيشن هاي Extended ميتوانند به Logical قسمت شوند.
هر هارد ديسكي ميتواند شامل چهار پارتيشن Primary باشد ، يا ميتوان يك هارد ديسك را به سه پارتيشن Primary و يك پارتيشن Extended تقسيم كرد.
زماني كه شما در يك هارد ديسك چند پارتيشن Primary داشته باشيد تنها ميتوانيد در هر زمان يكي از آنها را Active نماييد و ساير پارتيشنها مخفي ( Hidden ) ميباشند .
اين پارتيشنها به صورت فيزيكي درون هارد ديسك وجود دارند اما در سيستم عامل ديده نميشوند. دليل اين امر Master Boot Record ( يا همان اولين سكتور فيزيكي هارد ديسك ) ميباشد.
براي سيستم يك ميز پارتيشن يا partition table تعريف ميشود كه پارتيشن فعال يا همان Active Partition را به سيستم عامل نشان ميدهد و باعث ميشود كه قسمت پردازش بوت سيستم به آن پارتيشن فعال ( Active Partition ) پرش نمايد.
يكي از ويژگيهاي درايوهاي Primary كه در سيستمهاي multi-boot توصيه ميشود از آنها استفاده شود اين است كه اين درايوها كلا از دسترس يكديگر خارج ميباشند و دقيقا به همين دليل پيشنهاد ميشود هر ويندوزي در يك درايو Primary نصب گردد تا به اين ترتيب اگر يكي از ويندوزها دچار آسيب و يا ويروس شد ويندوز ديگر بدون كوچكترين مشكلي به كار خود ادامه دهد و ويروس و ... نميتوانند هيچ دسترسي به آن داشته باشند.
تفاوت در برچسب گذاري درايو يا Drive Letter در سيستم DOS ( كه البته تاثير آن را در سيستم عامل نيز مشاهده ميكنيد ). به اين شكل كه شما براي نامگذاري يك درايو Primary بايد از حروف C و D و در صورت بيشتر بودن درايو هاي Primary حروف E و F استفاده نماييد ( آن هم به ترتيب ) . در صورتي كه شما نميتوانيد يك درايو Logical با برچسب C ايجاد نماييد.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در مورد چگونگي تبديل نوع پارتيشن ها، در اين مورد همواره بهتر است در هنگام پارتيشن بندي اوليه اين تصميم گرفته شود ، زيرا در برخي موارد اين كار غير ممكن است و در بسياري از حالات با از دست رفتن اطلاعات همراه خواهد بود ( زيرا به كلي ساختار برچسب هاي درايوها تغيير خواهد كرد ). در هر صورت ابتدا مطالب فوق را دقيقا مطالعه نماييد و سپس تصميم گيري كنيد.