PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب نور مانیتور

am1n71
13-12-14, 19:33
سلام دوستان

من جدیدا یه مشکلی با مانیتور لپ تاپم دارم .

اونم اینه که وقتی به سایت یا هرچیزی که صفحه ی سیاه و تیره داشته باشه میرم حس میکنم Brightness مانیتور کم میشه و نور کمتر میشه. و وقتی به جاهای سقید و روشن میام نور صفحه در عرض 2 ثانیه به حالت عادی برمیگرده

میخواستم بدونم این سنسوری چیزی هست یا نه ممکنه یه مشکل باشه. مثلا مشکل از درایور گرافیک

keyone72
13-12-14, 20:31
بله من هم رو چند تا از مانیتور های سایت دانشگاه که lcd بودن این مورد رو دیدم. مانیتورتون خراب نیست باید تو تنظیمات جایی برای غیر فعال کردنش باشه
احتمالا ویندوزتون سون هست درسته؟

am1n71
13-12-14, 21:22
نه ویندوز 8.1 هستش

مانیتور PC نیست . مانیتور لپ تاپ. نحوه ی غیر فعال کردنشو بلدین؟

keyone72
13-12-14, 22:18
نه ویندوز 8.1 هستش

مانیتور PC نیست . مانیتور لپ تاپ. نحوه ی غیر فعال کردنشو بلدین؟

میدونم لب تاب هست
این رو امتحان کنید

Only the registered members can see the link
(Only the registered members can see the link)

فقط اخرش تو پنجره Change plan settings گزینه save changes رو بزنید اگه غیر فعال بود یه تغییر الکی بدید مثلا برای خاموش شدن مانیتور زمان رو زیاد کنید
(Only the registered members can see the link)

M I L A D
14-12-14, 08:08
سلام دوستان

من جدیدا یه مشکلی با مانیتور لپ تاپم دارم .

اونم اینه که وقتی به سایت یا هرچیزی که صفحه ی سیاه و تیره داشته باشه میرم حس میکنم Brightness مانیتور کم میشه و نور کمتر میشه. و وقتی به جاهای سقید و روشن میام نور صفحه در عرض 2 ثانیه به حالت عادی برمیگرده

میخواستم بدونم این سنسوری چیزی هست یا نه ممکنه یه مشکل باشه. مثلا مشکل از درایور گرافیک

من هم همین مشکل رو داشتم و دوسه روز قبل اینجا تاپیک هم گذاشتم. مهم نیست شما چه ویندوزی دارید. خیلی ها میان میگن مشکل از بخش adaptive brightness بخش پاور ویندوز هست در حالیکه اینطور نیست. این کاهش و افزایش نور اگرچه مربوط به پاور هست اما نه پاور ویندوز، بلکه پاور کارت گرافیک. اول از همه باید به settings کنترل پنل کارت گرافیکتون برید و در بخش پاور هر گزینه ای که مربوط به صرفه جویی در انرژی میشه رو غیرفعال و خاموش کنید. این مشکل کاملا حل خواهد شد. هرچند این یک مشکل نیست ولی بدجور روی اعصاب هست. بنده خودم تست کردم و جواب گرفتم.

am1n71
15-12-14, 01:38
من هم همین مشکل رو داشتم و دوسه روز قبل اینجا تاپیک هم گذاشتم. مهم نیست شما چه ویندوزی دارید. خیلی ها میان میگن مشکل از بخش adaptive brightness بخش پاور ویندوز هست در حالیکه اینطور نیست. این کاهش و افزایش نور اگرچه مربوط به پاور هست اما نه پاور ویندوز، بلکه پاور کارت گرافیک. اول از همه باید به settings کنترل پنل کارت گرافیکتون برید و در بخش پاور هر گزینه ای که مربوط به صرفه جویی در انرژی میشه رو غیرفعال و خاموش کنید. این مشکل کاملا حل خواهد شد. هرچند این یک مشکل نیست ولی بدجور روی اعصاب هست. بنده خودم تست کردم و جواب گرفتم.
من هم روش شما رو تست کردم هم روش دوستمونو. اما باز همونطوریه. یعنی وقتی جاهایی که صفحه تیره س میرم brightness حس میکنم کم میشه .جاهای سفیذ نور به حداکثر میرسه. مال شما هم همینطوری بود؟

M I L A D
15-12-14, 07:30
من هم روش شما رو تست کردم هم روش دوستمونو. اما باز همونطوریه. یعنی وقتی جاهایی که صفحه تیره س میرم brightness حس میکنم کم میشه .جاهای سفیذ نور به حداکثر میرسه. مال شما هم همینطوری بود؟

آره دقیقا. شما سعی کن کارت گرافیکت رو آپدیت کنی یا اگر آپدیت هست ریموو یا دانگرید کنی. بعضی از ورژنها انگار کلا ناقصن. من شخصا هنوز نسخه قدیمی درایور کارت گرافیکم رو استفاده میکنم. و ناگفته نماند که هر ورژنی هم با سیستم شما نمیخونه.

ashoori2233
23-02-15, 12:01
من لب تاب لنووا مدل z50 دارم . و ویندوز 8.1 روش نصبه . توی فروشگاه فروشنده از طریق دکمه روی کیبورد نور صفحه رو کم و زیاد کرد . ولی الان نمیتونم از طریق اون دکمه ها نور رو کم کنم . چه راهی پیشنهاد میکنید

AMD>INTEL
23-02-15, 12:20
اگر ویندوز رو عوض کردید باید درایورهای رو بصورت کامل به همراه نرم افزارهای lenovo رو نصب کنید .