PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل مادربرد asus b85 plus با گرافیکهای 5450 2گیگ 64 بیت و کارت 5570 2 گیگ 128 بیت ddr3

ston cold
12-12-14, 20:37
با سلام من یک مادربرد asus b85 plus گرفتم که قابلیت کراس فایر و اس ال ای دارد و 4 جای رم و دوجای کارت گرافیک دارد و مشکلم اینه که کارتهای گرافیکم که مدل ati radeon 5450 و5570 وهر دو دو گیگ ddr 3 هستند ولی وقتی روی hdmi به led نصب میکنم سیستم بالا نمیاد ودر بوت ufei که بوت با قابلیت موس و گرافیکی هست نمیرود حال اخرین بایوس ممکن را ریختم و این دو کارت هر دو روی مادر بردهای دیگر سالم بودند و led منم تلوزیون بوده و من با سیستم دیگری تست کردم جواب داد راحت حال در این سیستم وقتی کارت گرافیک اولی که بیت بالاتری دارد در جایگاه اصلیه مادربرد و اون یکی کارت را در پایینش میزنم و پورت htmi رو به گرافیک دوم رو مادربرد میزنم سیستم بالا میاد ولی هنگ کمی زیاده در باز کردن برنامه ها و همچنان uefi bios نمیاد بالا ولی وقتی یک مانیتور عادی با پورت vga وصل میکنم مشکلات حل میشوند و همه چی خوب میاد بالا در ضمن این دو کارت اسلات کراس فایر ندارند ولی در gpu z هر دو شناخته شدند البته گرافیکهارو جدا جدا هم امتحان کردم ولی hdmi سیستم بالا نمیاد مگر با ایراد و هنگ پاورم هم 700 گرین هستش.

مشکل من کجاست کارت گرافیک gddr5 باید بخرم؟ led مخصوص کامپیوتر باید بخرم؟سیستم وقتی تک کارت میزنم یک بوق اطولانی و 3 بوق پشت هم میزند که این نوع بوق زدن اشکال از گرافیک هست

ایا در بایوس نباید چیزیو تغییر بدم تا همه چی درست بشه ؟

خواهش میکنم دوستان نظرتون رو بگید راهنمایی و کمکم کنید کلافه شدم خودتونو جای من بزارید خواهش میکنم

AMD>INTEL
12-12-14, 20:38
بایوس رو اپدیت کنید .آخرین بایوسش برای B85-PLUS BIOS 2108
معلومه مشکل بایوس زیادی داشته تا حالا 20 تا بایوس براش منتشر شده است .
Only the registered members can see the link

ston cold
13-12-14, 09:35
دوست عزیز این بایوس را ریختم ولی باز مشکل پا بر جاست با این کارت و پورت hdmi

AMD>INTEL
13-12-14, 10:13
کارت گرافیک برای چه برندی هست و مدل دقیق

AMD>INTEL
13-12-14, 11:56
این ناسازگاری بایوس کارت گرافیک و مادربرد تومواردی دیده میشه .

ston cold
13-12-14, 16:22
کارت ها ati radeon هست
5570 2 گیگ دی دی ار 3 128 بیت بدون اسلات کراس فایر
5450 2 گیگ دی دی ار 3 64 بیت بدون اسلات کراس فایر این دو کارت روی دو مادر برد گیگابایت و الایت گروپ که هر دو جای دو اسلات رم و یک گرافیک بودند ولی این مادربرد 2014 اومده بیرون 4 جای رم و 2 جای گرافیک است کهsliوcrossfire ready هست 10 گیگ رم و یه cori3 3.6 است و سر گرافیک داره اذیت میکنه هر جورم که بگین تست کردم کارتها رو روی مادربرد ولی 4 روزه روزو شب بازی در میاره یه پاور 700 های پرفرمنس گرین 2013 انداختم بهش اشکال از led یا کارت گرافیک یا مادربرد؟کلا خستم کرده لطفا راهنماییم کنین

AMD>INTEL
13-12-14, 17:01
کارت ها ati radeon هست
5570 2 گیگ دی دی ار 3 128 بیت بدون اسلات کراس فایر
5450 2 گیگ دی دی ار 3 64 بیت بدون اسلات کراس فایر این دو کارت روی دو مادر برد گیگابایت و الایت گروپ که هر دو جای دو اسلات رم و یک گرافیک بودند ولی این مادربرد 2014 اومده بیرون 4 جای رم و 2 جای گرافیک است کهsliوcrossfire ready هست 10 گیگ رم و یه cori3 3.6 است و سر گرافیک داره اذیت میکنه هر جورم که بگین تست کردم کارتها رو روی مادربرد ولی 4 روزه روزو شب بازی در میاره یه پاور 700 های پرفرمنس گرین 2013 انداختم بهش اشکال از led یا کارت گرافیک یا مادربرد؟کلا خستم کرده لطفا راهنماییم کنین

برند کارت ها برای چه شرکتی هست .

ston cold
13-12-14, 18:48
برند کارت ها برای چه شرکتی هست .
برندش خود ati radeon xfx game hard هست

AMD>INTEL
13-12-14, 18:51
برندش خود ati radeon xfx game hard هست

با گرافیک برند دیگه تست کردید ؟

nima_hl
13-12-14, 19:33
سلام

سئوالتون را خیلی گنگ مطرح کردید

در کل بعضی از گرافیک کارتها با hdmi تصویر اولیه را نمیدهند و باید وارد ویندوز شوند تا تصویر بر روی این پرت ارسال گردد

حال اگر با هیچ یک از گرافیک کارتهاتون روی هیچ یک از پرتها ( dvi و vga ) تصویر ندارید 2 حالت داره

یا در بایوس تنظیمات خروجی روی pci-e نیست و یا مادربردتون مشکل داره

ولی اگر مشکلتون اینهائی که گفتم نیست لطفا سئوالتون را واضح تر بیان کنید

ston cold
13-12-14, 19:59
با گرافیک برند دیگه تست کردید ؟

نه دوست عزیز همین دوتا تست کرده ام

ston cold
13-12-14, 20:13
سلام

سئوالتون را خیلی گنگ مطرح کردید

در کل بعضی از گرافیک کارتها با hdmi تصویر اولیه را نمیدهند و باید وارد ویندوز شوند تا تصویر بر روی این پرت ارسال گردد

حال اگر با هیچ یک از گرافیک کارتهاتون روی هیچ یک از پرتها ( dvi و vga ) تصویر ندارید 2 حالت داره

یا در بایوس تنظیمات خروجی روی pci-e نیست و یا مادربردتون مشکل داره

ولی اگر مشکلتون اینهائی که گفتم نیست لطفا سئوالتون را واضح تر بیان کنید

این دو کارت روی مادربردهای ddr3 و lga 775 که یکی گیگابایت و یکی الایت گروپ بودند خیلی عالی جواب داده اند منتها این دو مین بورد جای یک گرافیک و جای دو رم داشتند. حال این مادربورد جدید asus b85 plus lga 11150 و چهار جای رم و دو جای گرافیک دارد و کارتها هیچ کدوم با htmi نمیان بالا یا وقتی هم سیستم بالا میاد من کارتها رو به طوری میزنم اونی که بیتش 128 در جای اصلی کارت گرافیک روی مین بورد و کارت 64 بیتیرو در جای دوم میزنم و کابل htmi رو میزنم به دومی اینطوری تو ویندوز میره ولی صفحه ی اول که مارک مادربورد رو میزنه وuefi بوت بالا نمیاد ولی با مانیتور و کابل عادی vga بالا میاد چیکار کنم گرافیکها و led تست شده اند

nima_hl
14-12-14, 02:47
این دو کارت روی مادربردهای ddr3 و lga 775 که یکی گیگابایت و یکی الایت گروپ بودند خیلی عالی جواب داده اند منتها این دو مین بورد جای یک گرافیک و جای دو رم داشتند. حال این مادربورد جدید asus b85 plus lga 11150 و چهار جای رم و دو جای گرافیک دارد و کارتها هیچ کدوم با htmi نمیان بالا یا وقتی هم سیستم بالا میاد من کارتها رو به طوری میزنم اونی که بیتش 128 در جای اصلی کارت گرافیک روی مین بورد و کارت 64 بیتیرو در جای دوم میزنم و کابل htmi رو میزنم به دومی اینطوری تو ویندوز میره ولی صفحه ی اول که مارک مادربورد رو میزنه وuefi بوت بالا نمیاد ولی با مانیتور و کابل عادی vga بالا میاد چیکار کنم گرافیکها و led تست شده اند

من هنوز متوجه نمیشم شما چکار میخواهید بکنید

تصویر در بایوس روی hdmi پخش نمیشه

اگر میخواهید این سیستم را روی تلوزیون استفاده کنید اول باید سیستم را بوسیله dvi یا d-sub به مانیتور متصل کنید

ویندوز و درایور را کامل نصب کنید

بعد کیس را به تلوزیون متصل کنید

در این حالت تا موقعی که سیستم وارد ویندوز نشده هیچ تصویری ندارید ولی بعد از لود شدن درایور بایستی تصویر را روی تلوزیون داشته باشید

این نه ربطی به بیت ریت گرافیک داره نه تعداد اسلت رم مادربرد

SOHR@B
14-12-14, 09:36
درود
دوست من همینطور که نیمای عزیز گفتم سوالتون گیج کنندس
شما الان با 1 گرافیک و با کابل مانیتور بدون مشگل وارد ویندوز میشین؟

green pc
14-12-14, 17:03
دوست عزیز خود بنده اتفاقا مین برد asus b85 plus دارم گرافیکمم asus radeon hd5450 هستش همچین مشکلی که شما میگید ندارم شما برای اینکه دوستان بهتر بتونن کمک کنن مشخصات کل سیستمتون رو بذارید

ston cold
14-12-14, 21:40
دوست عزیز مشکل من این بود که دو کارت گرافیک که قابلیت و اسلات کراس فایر نداشتنو رو مادربرد نصب کردم مشکل این بود که در gpu zهر دو کارتها شناخته میشدن ولی با هم مچ نبودن هر کدوم ساز خودشونو میزدن واسه همین سیستم در بالا امدن اشکال پیدا کرده بود حالا یک کارت گرافیک رو سیستم هست و درایور قبلیو پاک کردم و با یک کارت راحت سیستم بوت میشه hdmi رو هم میشناسه call of dutty advance warfare هم راحت بالا میاد و مشکلی نداره و مشکل من بودم که دو کارتی که قابلیته کراس فایر نداشتن نصب کرده بودم رو سیستم.

الان فقط یکم هنگ میکنه سیستم که cpu usage0 و از 10 گیگ رم هم 12 درصدش استفاده میشه مشکل من الان یکم هنگ بی دلیل سیستم هست ایا سیستم هنوز داره گرافیکو اشتباه میخونه یا بایوس جدیدو دوباره باید بریزم یا ویندوزو در همین حالت پایدار که درست شده ویندوز نصب کنم که قشنگ همین گرافیکو بشناسه یا تو دیوایس منیجر ان اینستال کنم دوباره گرافیکو نصب کنم چون هنگ داره یکم سیستم نه برنامه ایی بازه هم cpu usage صفر هست هم رم خیلی جا داره فقط موقع این هنگها چراغ هارد روشن میمونه باید وایسم تا هنگ بر طرف بشه یه هارد یک ترابایت دارم با یه 200 گیگ ساتا hdd هستن هر دو ؟

- - - Updated - - -

من هنوز متوجه نمیشم شما چکار میخواهید بکنید

تصویر در بایوس روی hdmi پخش نمیشه

اگر میخواهید این سیستم را روی تلوزیون استفاده کنید اول باید سیستم را بوسیله dvi یا d-sub به مانیتور متصل کنید

ویندوز و درایور را کامل نصب کنید

بعد کیس را به تلوزیون متصل کنید

در این حالت تا موقعی که سیستم وارد ویندوز نشده هیچ تصویری ندارید ولی بعد از لود شدن درایور بایستی تصویر را روی تلوزیون داشته باشید

این نه ربطی به بیت ریت گرافیک داره نه تعداد اسلت رم مادربرد

دوست عزیز مشکل من این بود که دو کارت گرافیک که قابلیت و اسلات کراس فایر نداشتنو رو مادربرد نصب کردم مشکل این بود که در gpu zهر دو کارتها شناخته میشدن ولی با هم مچ نبودن هر کدوم ساز خودشونو میزدن واسه همین سیستم در بالا امدن اشکال پیدا کرده بود حالا یک کارت گرافیک رو سیستم هست و درایور قبلیو پاک کردم و با یک کارت راحت سیستم بوت میشه hdmi رو هم میشناسه call of dutty advance warfare هم راحت بالا میاد و مشکلی نداره و مشکل من بودم که دو کارتی که قابلیته کراس فایر نداشتن نصب کرده بودم رو سیستم.

الان فقط یکم هنگ میکنه سیستم که cpu usage0 و از 10 گیگ رم هم 12 درصدش استفاده میشه مشکل من الان یکم هنگ بی دلیل سیستم هست ایا سیستم هنوز داره گرافیکو اشتباه میخونه یا بایوس جدیدو دوباره باید بریزم یا ویندوزو در همین حالت پایدار که درست شده ویندوز نصب کنم که قشنگ همین گرافیکو بشناسه یا تو دیوایس منیجر ان اینستال کنم دوباره گرافیکو نصب کنم چون هنگ داره یکم سیستم نه برنامه ایی بازه هم cpu usage صفر هست هم رم خیلی جا داره فقط موقع این هنگها چراغ هارد روشن میمونه باید وایسم تا هنگ بر طرف بشه یه هارد یک ترابایت دارم با یه 200 گیگ ساتا hdd هستن هر دو ؟

ston cold
14-12-14, 21:44
درود
دوست من همینطور که نیمای عزیز گفتم سوالتون گیج کنندس
شما الان با 1 گرافیک و با کابل مانیتور بدون مشگل وارد ویندوز میشین؟

بله دوست گل دو کارت من قابلیت کراس فایر نداشتن و نصب دو تاشون که هم مدل هم بودن اشکالاته زیادی بوجود می اورد الان یک کارت نصبه همه چی خوبه hdmi مشکلی نداره دیگه ویندوز بازی راحت میاد بالا ولی کمی هنگ دارم بعضی وقتها میام یه چیزیو باز کنم هنگ میشه سیستم:1. (27):

ston cold
14-12-14, 21:51
دوست عزیز خود بنده اتفاقا مین برد asus b85 plus دارم گرافیکمم asus radeon hd5450 هستش همچین مشکلی که شما میگید ندارم شما برای اینکه دوستان بهتر بتونن کمک کنن مشخصات کل سیستمتون رو بذارید

دوست عزیز مادربرد من مثل مال شماست cpu:cori3 4190 با فرکانس 3.6 نسل چهارم سی پی یوهای اینتل که پردازشگر گرافیکی روش داره 10 gig ram ddr3 کینگ استون 1333 الان مشکلم هنگ هست سیستم یهو هنگ میکنه چراغ هارد روشن میمونه 12 درصد رم پر هست و سی پی یو یوزیج 0 هست ولی هنگ داره سیستم شما در تنظیمات بایوس ایا تغییری ایجاد کردید یا خیر؟

AMD>INTEL
14-12-14, 21:59
پاور سیستم شما چی هست گرامی ؟

nima_hl
14-12-14, 22:40

- - - Updated - - -

به چه دلیلی دو کارت گرافیک را با هم روی سیستم میخواهید نصب کنید ؟

قدرت 5570 بیشتر از 3 برابر از 5450 بیشتر است و این دو کارت نمیتوانند به صورت کراسفایر از قدرت یکدیگر استفاده کنند

هر یک از این گرافیک کارتها حدود 70-80 وات از مادربرد برق دریافت میکنند که فشار زیادی به مادربرد وارد میکند

بنظرم کارت 5450 را از سیستم خارج کرده و با کارت 5570 سیستم را کانفیگ کنید

green pc
15-12-14, 00:37
دوست عزیز مادربرد من مثل مال شماست cpu:cori3 4190 با فرکانس 3.6 نسل چهارم سی پی یوهای اینتل که پردازشگر گرافیکی روش داره 10 gig ram ddr3 کینگ استون 1333 الان مشکلم هنگ هست سیستم یهو هنگ میکنه چراغ هارد روشن میمونه 12 درصد رم پر هست و سی پی یو یوزیج 0 هست ولی هنگ داره سیستم شما در تنظیمات بایوس ایا تغییری ایجاد کردید یا خیر؟

خیر اتفاقا هیچ تعییراتی انجام ندادم من هم نظرم با نیما جان هستش گرافیک 5450 زیاد قوی نیستش با همون 5570 سیستم رو کانفیگ کنید مشکل هنگ کردن از هاردم میتونه باشه پس صدای خاصی نمیده هاردتون؟؟ شما مشخصات دقیق پاورتون رو بذارید لطفا

ston cold
15-12-14, 16:54
پاور سیستم شما چی هست گرامی ؟
با سلام خدمت دوست گل پاور من 700 وات گرین مدل hp هستش مشکلمم هنگ بیمورد هست الان کارت گرافیک قویترو گذاشتم رو سیستم مشکل کابل اچ دی ام ای و اینا کاملا برطرف شده ممکنه من این دو کارتو که با هم وی مین زدم از بایوس سیستم مشکل پیدا کرده؟یا باید یه ویندوز جدید بریزم ؟چون این ویندوز از وقتی سیستمو به اشتباه با دو کارت بوت میکردم روش بوده احتمال ایراد رو کجا میبینید نرم افزاری لطف میکنید برای تست هارد رم و گرافیک معرفی کنید نظر شما چیست:give_rose:

AMD>INTEL
15-12-14, 16:59
با سلام خدمت دوست گل پاور من 700 وات گرین مدل hp هستش مشکلمم هنگ بیمورد هست الان کارت گرافیک قویترو گذاشتم رو سیستم مشکل کابل اچ دی ام ای و اینا کاملا برطرف شده ممکنه من این دو کارتو که با هم وی مین زدم از بایوس سیستم مشکل پیدا کرده؟یا باید یه ویندوز جدید بریزم ؟چون این ویندوز از وقتی سیستمو به اشتباه با دو کارت بوت میکردم روش بوده احتمال ایراد رو کجا میبینید نرم افزاری لطف میکنید برای تست هارد رم و گرافیک معرفی کنید نظر شما چیست:give_rose:

BURN IN TEST بهترین برنامه برای تست قطعات تحت ویندوز هست .
دانلود BurnInTest Professional v7.1 Build 1017 x86/x64 - نرم افزار تست (Only the registered members can see the link)

ston cold
15-12-14, 17:00
به چه دلیلی دو کارت گرافیک را با هم روی سیستم میخواهید نصب کنید ؟

قدرت 5570 بیشتر از 3 برابر از 5450 بیشتر است و این دو کارت نمیتوانند به صورت کراسفایر از قدرت یکدیگر استفاده کنند

هر یک از این گرافیک کارتها حدود 70-80 وات از مادربرد برق دریافت میکنند که فشار زیادی به مادربرد وارد میکند

بنظرم کارت 5450 را از سیستم خارج کرده و با کارت 5570 سیستم را کانفیگ کنید

بله دوست عزیز همینکارو گفتید کردم منتها هنگ کردن مدام اذیت میکنه در صورتی که استفاده سی پی یو 0 و 90 درصد رمام خالیه ایا ممکنه از وقتی دو کارت گرافیک داشتم اثراتش مونده باشه رو ویندوز یا بایوس سیستم :give_rose:؟

- - - Updated - - -

BURN IN TEST بهترین برنامه برای تست قطعات تحت ویندوز هست .
دانلود BurnInTest Professional v7.1 Build 1017 x86/x64 - نرم افزار تست (Only the registered members can see the link)

دوست گرامی نظری ندارید که اشکال ممکنه از کجا باشه؟:give_rose:

AMD>INTEL
15-12-14, 17:04
بله دوست عزیز همینکارو گفتید کردم منتها هنگ کردن مدام اذیت میکنه در صورتی که استفاده سی پی یو 0 و 90 درصد رمام خالیه ایا ممکنه از وقتی دو کارت گرافیک داشتم اثراتش مونده باشه رو ویندوز یا بایوس سیستم :give_rose:؟

- - - Updated - - -

دوست گرامی نظری ندارید که اشکال ممکنه از کجا باشه؟:give_rose:

شما ویندوز جدید با درایورهای اپدیت شده نصب کنید و بعد با برنامه BURN IN TEST یک تست بزنید خبرش رو بدید

ston cold
15-12-14, 17:09
خیر اتفاقا هیچ تعییراتی انجام ندادم من هم نظرم با نیما جان هستش گرافیک 5450 زیاد قوی نیستش با همون 5570 سیستم رو کانفیگ کنید مشکل هنگ کردن از هاردم میتونه باشه پس صدای خاصی نمیده هاردتون؟؟ شما مشخصات دقیق پاورتون رو بذارید لطفا

بله دوست گل همینکارو کردم مشکل هنگ دارم و مشکل بالا امدن سیستم و اچ دی ام ای حل شده هاردم صدای عادی داره دفرگمنت کردم حالا باید با hd tune هم تست کنم پاور من گرین مدل hp هست دوست عزیزم در روی این مین برد دو جای fan expert هست ایا لازمه من که در کیسم بازه و دمای پردازنده از 35 بالا نمیره از فن های دیگر استفاده کنم مثلا روی چیپست یا جایی از مین بورد؟

- - - Updated - - -

شما ویندوز جدید با درایورهای اپدیت شده نصب کنید و بعد با برنامه BURN IN TEST یک تست بزنید خبرش رو بدید

سپاس دوست با مرام :11(): بله چشم ممنونم

green pc
16-12-14, 00:11
[QUOTE=ston cold;304893]بله دوست گل همینکارو کردم مشکل هنگ دارم و مشکل بالا امدن سیستم و اچ دی ام ای حل شده هاردم صدای عادی داره دفرگمنت کردم حالا باید با hd tune هم تست کنم پاور من گرین مدل hp هست دوست عزیزم در روی این مین برد دو جای fan expert هست ایا لازمه من که در کیسم بازه و دمای پردازنده از 35 بالا نمیره از فن های دیگر استفاده کنم مثلا روی چیپست یا جایی از مین بورد؟

خیر دوست عزیز نیاز به فن اضافی با توجه به دمای پایینی که سیستم داره نیست همچنین اینکه در کیس رو باز میزارید