PDA

مشاهده نسخه کامل : لرزش خفیف تصویر هنگام استفاده از باتری لپتاپ

M I L A D
10-12-14, 12:52
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما...
آیا طبیعیست که وقتی لپ تاپ با باتری کار میکند عکس صفحه دسکتاپ در حین ورود به صفحه دسکتاپ در سه چهار ثانیه اول کمی لرزش خفیف داشته باشد و سپس ثابت بماند؟؟ این مشکل در هنگام استفاده از برق رخ نــــمیدهد و در صفحات تیره تر و عکسهای تیره تر مشهود تر هست. مدل لپتاپ هم asus n56jk هست. آیا مشکل خاصی هست؟ چطور میشه این مشکل رو حل کرد؟؟

AMD>INTEL
10-12-14, 13:32
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما...
آیا طبیعیست که وقتی لپ تاپ با باتری کار میکند عکس صفحه دسکتاپ در حین ورود به صفحه دسکتاپ در سه چهار ثانیه اول کمی لرزش خفیف داشته باشد و سپس ثابت بماند؟؟ این مشکل در هنگام استفاده از برق رخ نــــمیدهد و در صفحات تیره تر و عکسهای تیره تر مشهود تر هست. مدل لپتاپ هم asus n56jk هست. آیا مشکل خاصی هست؟ چطور میشه این مشکل رو حل کرد؟؟

تنظیمات قسمت power ویندوز رو تغیر بدید .تو کنترل پنل بروید و در قسمت change advance setting . دنبال قسمت display و brightness باشید .

M I L A D
10-12-14, 13:43
تنظیمات قسمت power ویندوز رو تغیر بدید .تو کنترل پنل بروید و در قسمت change advance setting . دنبال قسمت display و brightness باشید .

روشنایی روی حداکثر قرار داره. مشکل فقط کم و زیاد شدن روشنایی نیست. لرزش خیلی خفیفی هم داره که البته با دقت و اون هم در حال استفاده از باتری دیده میشه.

AMD>INTEL
10-12-14, 13:59
روشنایی روی حداکثر قرار داره. مشکل فقط کم و زیاد شدن روشنایی نیست. لرزش خیلی خفیفی هم داره که البته با دقت و اون هم در حال استفاده از باتری دیده میشه.

توصیه میکنم بایوس و درایور کارت گرافیک لپتاپتون رو اپدیت کنید .

M I L A D
10-12-14, 14:26
توصیه میکنم بایوس و درایور کارت گرافیک لپتاپتون رو اپدیت کنید .

من تا به حال تجربه آپدیت نداشتم. حجم درایور ها چقدره ؟

AMD>INTEL
10-12-14, 14:30
من تا به حال تجربه آپدیت نداشتم. حجم درایور ها چقدره ؟

اپدیت بایوس که خیلی راحت هست . یک فایل ستاپ هست اجرا میکنید .باید شارژر وصل باشه و حداقل 70 درصد شارژ داشته باشید .
درایورهای هم برای کارت گرافیک در مجموع حدود 400 مگ میباشد . اینتل و nvidia
احتمال حل شدن مشکل با اپدیت بایوس و درایور کارت گرافیک هست .
Only the registered members can see the link

javadshahvand
10-12-14, 14:41
میتونه ایراد از باطری هم باشه اگر امکانش هست با یک باطری مطمئن هم تست کن

M I L A D
10-12-14, 15:26
اپدیت بایوس که خیلی راحت هست . یک فایل ستاپ هست اجرا میکنید .باید شارژر وصل باشه و حداقل 70 درصد شارژ داشته باشید .
درایورهای هم برای کارت گرافیک در مجموع حدود 400 مگ میباشد . اینتل و nvidia
احتمال حل شدن مشکل با اپدیت بایوس و درایور کارت گرافیک هست .
Notebooks & Ultrabooks - N56JK - ASUS (Only the registered members can see the link)
برای آپدیت درایور ها از چه نرم افزاری بهتره استفاده کنیم؟؟ و نکته مهم اینه که این مشکل فقط زمانی که از باتری استفاده میکنم رخ میده. بازم احتمال داره که مشکل از کارت گرافیک یا بایوس باشه؟؟ بعد توی اون لینکی که دادین دوتا بایوس نوشته. کدومو باید نصب کنیم؟؟؟

- - - Updated - - -

میتونه ایراد از باطری هم باشه اگر امکانش هست با یک باطری مطمئن هم تست کن

اگه ایراد از باطری باشه باید همه بخشها این اتفاق بیفته اما نمیفته. مثلا ممکنه توی صفحه استارت اینطوری بشه اما توی بخش دیگ نشه.

AMD>INTEL
10-12-14, 17:22
برای آپدیت درایور ها از چه نرم افزاری بهتره استفاده کنیم؟؟ و نکته مهم اینه که این مشکل فقط زمانی که از باتری استفاده میکنم رخ میده. بازم احتمال داره که مشکل از کارت گرافیک یا بایوس باشه؟؟ بعد توی اون لینکی که دادین دوتا بایوس نوشته. کدومو باید نصب کنیم؟؟؟

- - - Updated - - -

اگه ایراد از باطری باشه باید همه بخشها این اتفاق بیفته اما نمیفته. مثلا ممکنه توی صفحه استارت اینطوری بشه اما توی بخش دیگ نشه.

فقط باید از سایت اسوس دریافت کنید . نرم افزار لازم نیست

M I L A D
10-12-14, 17:30
فقط باید از سایت اسوس دریافت کنید . نرم افزار لازم نیست

ممنون که راهنمایی کردید، محبت کردید. فقط میشه بفرمایید کدوم بایوسی که توی سایت نوشته رو باید دانلود و نصب کنیم؟ و اینکه ورژن گرافیکم به روزه اما اینتل ورژه جدیدش 10.18.10.3496.01 هست اما برای من نوشته 10.18.10.3496 اینا باهم تفاوت دارن؟
ورژن فعلی بایوسم رو از کجا میتونم ببینم؟

AMD>INTEL
10-12-14, 17:39
ممنون که راهنمایی کردید، محبت کردید. فقط میشه بفرمایید کدوم بایوسی که توی سایت نوشته رو باید دانلود و نصب کنیم؟ و اینکه ورژن گرافیکم به روزه اما اینتل ورژه جدیدش 10.18.10.3496.01 هست اما برای من نوشته 10.18.10.3496 اینا باهم تفاوت دارن؟
ورژن فعلی بایوسم رو از کجا میتونم ببینم؟

توی دیوایس منیجر nvidia رو به نام چه مدلی شناسایی کرده که لینک جدیدترش رو بتون بدم .برای مدل به مدلی که زیر لپتاپ نوشته سرچ کنید .و از صفحه خودش تو سایت اسوس دریافت کنید تو بایوس .
این درایور رو بگیرید

M I L A D
10-12-14, 17:51
توی دیوایس منیجر nvidia رو به نام چه مدلی شناسایی کرده که لینک جدیدترش رو بتون بدم .برای مدل به مدلی که زیر لپتاپ نوشته سرچ کنید .و از صفحه خودش تو سایت اسوس دریافت کنید تو بایوس .
این درایور رو بگیرید
الان nvidia مگه برای من آپدیت نیست؟ جدیدتر هم اومده؟ فقط نسخه اینتل من یکم قدیمیه. در مورد بایوس کدوم یکی رو باید نصب کنیم؟

AMD>INTEL
10-12-14, 17:53
الان nvidia مگه برای من آپدیت نیست؟ جدیدتر هم اومده؟ فقط نسخه اینتل من یکم قدیمیه. در مورد بایوس کدوم یکی رو باید نصب کنیم؟

آخرین درایور همونی که هست از سایت ایرانی لینک دادم که سرعت بیشتر باشه . نسخه اینتل رو از سایت اسوس بگیرید .بایوس جدیدترین نسخه روی تاریخ مشخص هست .

M I L A D
10-12-14, 17:58
آخرین درایور همونی که هست از سایت ایرانی لینک دادم که سرعت بیشتر باشه . نسخه اینتل رو از سایت اسوس بگیرید .بایوس جدیدترین نسخه روی تاریخ مشخص هست .

الان اون لینکی که دادین برای لپتاپ من هم هست؟؟
منظورم از بایوس اینه که توی سایت ایسوس یکی نوشته bios و یکی نوشته bios utility بین این دوتا کدومو باید بگیرم نصب کنم؟؟ الان از کجا باید ببینم بایوسم نسخه چنده؟ من زیاد با اینا آشنا نیستم.

AMD>INTEL
10-12-14, 18:03
الان اون لینکی که دادین برای لپتاپ من هم هست؟؟
منظورم از بایوس اینه که توی سایت ایسوس یکی نوشته bios و یکی نوشته bios utility بین این دوتا کدومو باید بگیرم نصب کنم؟؟ الان از کجا باید ببینم بایوسم نسخه چنده؟ من زیاد با اینا آشنا نیستم.

بایوس رو دانلود کنید .اون هم برنامه اپدیت هست برای اپدیت تحت ویندوز
هردو رو لازم دارید

M I L A D
10-12-14, 18:24
بایوس رو دانلود کنید .اون هم برنامه اپدیت هست برای اپدیت تحت ویندوز
هردو رو لازم دارید

اونوقت نصب هردوشون به سادگی همین اجرای ستاپ هست؟ توی محیط داس که نمیره میره؟؟؟

AMD>INTEL
10-12-14, 18:26
اونوقت نصب هردوشون به سادگی همین اجرای ستاپ هست؟ توی محیط داس که نمیره میره؟؟؟

هر دو رو دانلود کنید . برنامه و یوتیلیتی بایوس اپدیت رو اجرا میکنید و بایوس رو اپدیت میکنند .خیلی راحت هست .

M I L A D
10-12-14, 18:28
هر دو رو دانلود کنید . برنامه و یوتیلیتی بایوس اپدیت رو اجرا میکنید و بایوس رو اپدیت میکنند .خیلی راحت هست .

ممنون، لطف کردین

M I L A D
11-12-14, 20:27

ببخشید من یه جستجویی کردم که توی یه منبع خارجی در مورد این مشکلی که دارم توضیح داده. لینکشو پایین گذاشتم. اما چون ترجمه شده هست دقیقا متوجه نشدم برای غیرفعال کردنش کجا باید برم. شما متوجه میشید کجارو میگه؟؟

چگونه برای غیر فعال کردن خودکار روشنایی در لپ تاپ شما (Only the registered members can see the link )