PDA

مشاهده نسخه کامل : شایعه برای تخریب گیگابایت: "راه کار جدید یکی از معروف ترین برند ها برای کاهش قیمت؟"؛ چه کسی پشت پرده است؟

truthful
30-11-14, 09:45
چند روز پیش به دنبال یک مادربورد B85 مناسب می گشتم و به توصیه یکی از دوستان به سراع مادربورد GA-B85-HD3 رفتم.برای تحقیق بیشتر به سراغ وب سایت رسمی گیگابایت و این محصول به نشانی
GIGABYTE - Motherboard - Socket 1150 - GA-B85-HD3 (rev. 2.1) (Only the registered members can see the link)
مراجعه کردم.

اما همینطور که به مرور مشخصات این مادربورد می پرداختم متوجه نکته ای شدم.اینکه این مادربورد در 3 ورژن محتلف تولید شده وجالب هرچی ریویژنش میره بالاتره از امکانانش کاسته میشه!!!اما قیمت میره بالاتر...البته تو دنیا رو نمی دونم اما اینجا که می ره بالا تر.جالب تر اینه که مادربورد تو هر رویوژنش کوجکتر شده(از سرو تهش زدن تا قیمتش رو کم کننن )بعد هم متوجه شدم که هیتسینک رو حذف کردن و جالب اینکه ویژگی SBA اینتل رو که معمولا یک استاندارد برای ماردبورد هایی که از چیپ ست سری B اینتل می کنند هستش رو هم حذف کردن.

این هم عکس های مادربورد در ورژن های مختلف:

Only the registered members can see the link

موضوع برام موقعی جالبتر شد که رفتم رو مدل های دیگه هم تحقیق کردم و دیدم اون ها هم همچین وضعی دارن که لیست مدل ها رو می تونید در پایین ببینید:

GA-H81-D3
GA-H814M-DS2
GA-P85-D3
GA-B85M-D3V

و خیلی مدل های دیگه .......

حالا سوال من اینجاست که شرکت بزرگ و با کیفیتی مثل گیگابت دلیل این کارش چی می تونه باشه؟؟رقابت با رقبا؟؟؟یا.....

حالا هرچیزی که هست این دلیل نمیشه امکاناتش رو واسه رقابت کم کنه...حالا دیگه کیفیت رو نمی دونم.

لطفا هوشمندانه تصمیم بگیرید..

AMD>INTEL
30-11-14, 13:00
هر شرکتی یکسری تغیرات تو ریوژن های مادربردش میده .حتی این نکته هم توضیح داده شده که ممکنه مشخصات تغییر کند. این افزایش قیمت هم شامل تمام قطعات هست و به خاطر نوسان های دلار هست .از این مادربرد هم به خوبی تو ایران استقبال شده است . چون عملکرد خوبی نسبت به قیمتش دارد .

truthful
30-11-14, 13:06
هر شرکتی یکسری تغیرات تو ریوژن های مادربردش میده .حتی این نکته هم توضیح داده شده که ممکنه مشخصات تغییر کند. این افزایش قیمت هم شامل تمام قطعات هست و به خاطر نوسان های دلار هست .از این مادربرد هم به خوبی تو ایران استقبال شده است . چون عملکرد خوبی نسبت به قیمتش دارد .

حرف شما درست....اما سایز مادربورد رو تغییر دادن و هیت سنیک رو حذف کردن اونم رو یک مدل مشابه به نظر شما چیز عادی محصوب میشه؟؟بعد هم شما از کجا آمار دارید که خیلی ازش استقبال شده ؟اگر فروشنده مادربورد های گیگابایت هستید لطفا آدرس مغازتون رو بدید تا بیام پیش شما....بعد هم معمولا هرچی مشخصات یک مادربورد کمتر بشه معمولا ثیمتش میاد پایینتر اما نمی دونم چرا در مورد این موضوع این مسله شده شبیه لبنیات ....

AMD>INTEL
30-11-14, 13:12
حرف شما درست....اما سایز مادربورد رو تغییر دادن و هیت سنیک رو حذف کردن اونم رو یک مدل مشابه به نظر شما چیز عادی محصوب میشه؟؟بعد هم شما از کجا آمار دارید که خیلی ازش استقبال شده ؟اگر فروشنده مادربورد های گیگابایت هستید لطفا آدرس مغازتون رو بدید تا بیام پیش شما....بعد هم معمولا هرچی مشخصات یک مادربورد کمتر بشه معمولا ثیمتش میاد پایینتر اما نمی دونم چرا در مورد این موضوع این مسله شده شبیه لبنیات ....

مهم در این مادربرد تغییر نداشتن در قسمت vrm phase هست . که همانطور که دیده میشه تغییری نداشته .مسئله استقبال هم مشخص هست از میزان خریدهای دوستان انجمن و دوستان مغازه دار پیگیر هستم .در مورد قیمت هم توضیح دادم الان اکثر قطعات قیمتشون بالا رفته و با 10 روز پیش هم قابل مقایسه نیست .تو تمام صفحات سازنده شرکت های تولید کننده مادربردمراجعه کنید .به نوشته که این مشخصات ممکنه توسط تولید کننده تغییر کنند بدون اطلاع

truthful
30-11-14, 13:35
مهم در این مادربرد تغییر نداشتن در قسمت vrm phase هست . که همانطور که دیده میشه تغییری نداشته .مسئله استقبال هم مشخص هست از میزان خریدهای دوستان انجمن و دوستان مغازه دار پیگیر هستم .در مورد قیمت هم توضیح دادم الان اکثر قطعات قیمتشون بالا رفته و با 10 روز پیش هم قابل مقایسه نیست .تو تمام صفحات سازنده شرکت های تولید کننده مادربردمراجعه کنید .به نوشته که این مشخصات ممکنه توسط تولید کننده تغییر کنند بدون اطلاع

استاده عزیز اتفاقا تو این بخش هم دستکاری کردن..یک نگاه به مدل های GA-B85M-HD3 و GA-B85M-D3V بندازید بد نسیت.در این مدل ها فاز های و کلا سیستم برق رسانی تغییر کرده.

این هم از نظر شما مشکلی نیست و طبیعیه؟؟

AMD>INTEL
30-11-14, 13:44
استاده عزیز اتفاقا تو این بخش هم دستکاری کردن..یک نگاه به مدل های GA-B85M-HD3 و GA-B85M-D3V بندازید بد نسیت.در این مدل ها فاز های و کلا سیستم برق رسانی تغییر کرده.

این هم از نظر شما مشکلی نیست و طبیعیه؟؟

دوست گرامی این دو برد دو مدل جدا هستند. یک مدل با دو ریوژن نیستند .

truthful
30-11-14, 13:50
دوست عزیز من.من فکر کنم یا شما نمی خوای واقعیت رو قبول کنید و یا موضوع دیگه این وسطه..من این دو مدل رو واسه نمونه به شما عرض کردم که هر کدوم 3 تا ریویژن دارن که تو ریویژن آخرشون مدار برق رسانیشون تغییر کرده..لطفا اگر پاسختون منطقی هست اینجا مطرح کنید.مطمئن باشید کاربرای اینجا جیگر نیستن...

با تشکر.

AMD>INTEL
30-11-14, 13:53
دوست عزیز من.من فکر کنم یا شما نمی خوای واقیت رو قبول کنید و یا موضوع دیگه این وسط ..من این دو مدل رو واسه نمونه به شما عرض کردم که هر کدوم 3 تا ریویژن دارن که تو ریویژن آخرشون مدار برق رسانیش تغییر کرده..لطفا اگر پاسختون منطقی هست اینجا مطرح کنید.مطمین باشید کاربرای اینجا جیگر نیستن...

با تشکر.
شما تفاوت ها رو مشخص کنید . شما این vrm phase رو با مدل های مشابه شرکت های دیگه مقایسه کنید . توی چند تا از این برد با این قیمت از pwm دیجیتال استفاده شده است .
مدل b85 شرکت msi که ازvrmآنالوگ استفاده میکند

truthful
30-11-14, 13:58
پس بیاید با مدرک با هم صحبت کنیم. عکس های زیر خودش گویای همه چیز هستش.

AMD>INTEL
30-11-14, 13:59
شما تفاوت ها رو مشخص کنید . شما این vrm phase رو با مدل های مشابه شرکت های دیگه مقایسه کنید . توی چند تا از این برد با این قیمت از pwm دیجیتال استفاده شده است .
Gigabyte H81 & B85 Motherboards--Final Thoughts (Only the registered members can see the link)
مدل b85 شرکت msi که ازvrmآنالوگ استفاده میکند
بررسی کامل مادربرد MSI B85M GAMING : گیمرهای بی پول بشتابید! (Only the registered members can see the link)

این هم قسمت تغذیه گیگابایت
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
30-11-14, 14:03
پس بیاید با مدرک با هم صحبت کنیم. عکس های زیر خودش گویای همه چیز هستش.

این تغییرات بنا به صلاحدید شرکت گیگابایت ایجاد شده . در rev 3.0 به جای 4 فاز دیجیتال از سه فاز دیجیتال با کنترلر ISL95820
این کنترلر pwm
چیپ ISL95820 یکی از مدرن ترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین کنترلرها در این کلاس می باشد. پشتیبانی از استاندارد Intel VR12.5 و قابلیت هایی نظیر پشتیبانی از مودلاتور R3 برای داشتن پاسخ گذرا عالی و قابلیت پشتیبانی از DCR current sensing و ترمیستور های NTC برای سنجش حرارت تنها بخشی از قابلیت های این کنترلر مدرن می باشد.

truthful
30-11-14, 14:04
شما چرا من هر چیزی می پرسم یه چیز بی ربط جواب میدی..شما هنوز جواب اون دوتا عکس رو ندادی میری برند دیگرو میاری اینجا.فکر کنم الان واضحه که شما داری طرفداری می کنی کور کورانه....لطفا با منطق جواب منون بدید.اگر جوابی ندارید مجبور به پاسخ نیستید.بهتر قضاوت رو بزاریم بر عهده بقیه...

AMD>INTEL
30-11-14, 14:09
شما چرا من هر چیزی می پرسم یه چیز بی ربط جواب میدی..شما هنوز جواب اون دوتا عکس رو ندادی میری برند دیگرو میاری اینجا.فکر کنم الان واضحه که شما داری طرفداری می کنی کور کورانه....لطفا با منطق جواب منون بدید.اگر جوابی ندارید مجبور به پاسخ نیستید.بهتر قضاوت رو بزاریم بر عهده بقیه...

لطفا روی ادبیات نوشتاریتون دقت کنید . طرفداری نیست .من دارم با توضیح دادن قابلیت pwm controler گیگابایت با شما صحبت میکنم .شما فقط عکس بدون توضیح قرار میدید.مقایسه یک برند دیگه هم مهم هست . چون وقتی یک مادربرد B85 از برند دیگه که اسم گیمینگ هم بهش اضافه شده . از سه فاز آنالوگ استفاده میکنه .گیگابایت که از سه فاز دیجیتال با کنترلISL95820 مسلما برتری دارد . میتونید مقایسه کنید .

truthful
30-11-14, 14:19
لطفا روی ادبیات نوشتاریتون دقت کنید . طرفداری نیست .من دارم با توضیح دادن قابلیت pwm controler گیگابایت با شما صحبت میکنم .شما فقط عکس بدون توضیح قرار میدید.مقایسه یک برند دیگه هم مهم هست . چون وقتی یک مادربرد B85 از برند دیگه که اسم گیمینگ هم بهش اضافه شده . از سه فاز آنالوگ استفاده میکنه .گیگابایت که از سه فاز دیجیتال با کنترلISL95820 مسلما برتری دارد . میتونید مقایسه کنید .

شما لطفا ما رو جیگر فرض نکنید تا ما هم به شما درست صحبت کنیم....من اصلا راجه به هیچ برند دیگه ای صحبت نکردم چون تحقیق نکردم.پس من نظری ندارم.لطفا برای اینکه شفاف سازی بشه بگید که تو رویژن اول از چه نوع کنترلر استفاده می شده؟؟؟

AMD>INTEL
30-11-14, 14:24
شما لطفا ما رو جیگر فرض نکنید تا ما هم به شما درست صحبت کنیم....من اصلا راجه به هیچ برند دیگه ای صحبت نکردم چون تحقیق نکردم.پس من نظری ندارم.لطفا برای اینکه شفاف سازی بشه بگید که تو رویژن اول از چه نوع کنترلر استفاده می شده؟؟؟
منظورت از کلمه مکرر جیگر متوجه نمیشم .برای همه اشخصاص احترام قائلم .
در هر دو از ISL95820 استفاده شده است .کاش قبل از تحلیل موشکافانه مادربردهای گیگابایت نگاهی به بردهای سایر شرکت های سازنده پست میزدید.

truthful
30-11-14, 14:31
منظورت از کلمه مکرر جیگر متوجه نمیشم .برای همه اشخصاص احترام قائلم .
در هر دو از ISL95820 استفاده شده است .کاش قبل از تحلیل موشکافانه مادربردهای گیگابایت نگاهی به بردهای سایر شرکت های سازنده پست میزدید.

الان من متوجه نشدم.یعنی شرکتی مثل گیگابایت قبلا نمی دونسته که این کنترلر با 3 فاز هم جواب میده؟؟ و تازه الان متوجه شده؟؟

AMD>INTEL
30-11-14, 14:36
الان من متوجه نشدم.یعنی شرکتی مثل گیگابایت قبلا نمی دونسته که این کنترلر با 3 فاز هم جواب میده؟؟ و تازه الان متوجه شده؟؟

مسئله کنترلر نیست . پردازنده هاسول و هاسول ریفرش مخصوصا پردازنده هایی که معمولا روی مادربردهای value که از چیپست B85-H81 استفاده میشه . حتی با توجه استفاده شرکتهای رقیب از سه فاز آنالوگ جواب میدهد.گیگابایت هم به خاطر همین از تعداد فاز کاسته . چون با سه فاز دیجیتال هم پاسخگوست با توجه به Low RDS on بودن ماسفت ها و کنترلر قدرتمند ISL95820

truthful
30-11-14, 14:45
پس چرا قیمت همونه؟؟؟

AMD>INTEL
30-11-14, 15:05
پس چرا قیمت همونه؟؟؟

فکر نمیکنم قیمت گذاری گیگابایت تو کشورها دیگه بر اساس ریوژن باشه .یک مدل مادربرد قیمت گذاری میشه نه ریوژن

truthful
30-11-14, 15:12
دقیقا مشکل من هم همینجاست که چرا مدل ها قبل تر که امکانات بیشتری داشته با مدل های جدید که امکانات کمتری داره باید یک قیمت باشن...

AMD>INTEL
30-11-14, 15:28
دقیقا مشکل من هم همینجاست که چرا مدل ها قبل تر که امکانات بیشتری داشته با مدل های جدید که امکانات کمتری داره باید یک قیمت باشن...

این جمله رو اکثرا سازندگان روی صفحه محصولشون دارند .
The entire materials provided herein are for reference only. GIGABYTE reserves the right to modify or revise the content at anytime without prior notice.

truthful
30-11-14, 15:38
استاد شما که انگلیسیت خوبه میشه این جمله رو واسه من بیسواد ترجمه کنید؟

AMD>INTEL
30-11-14, 15:42
استاد شما که انگلیسیت خوبه میشه این جمله رو واسه من بیسواد ترجمه کنید؟

شما خودت استادی. نیاز به ترجمه من نیست :1. (35):.

truthful
30-11-14, 15:43
من واقعا بلد نیستم.خواهش می کنم برام ترجمه کنید.چون شما مطرحش کردید

AMD>INTEL
30-11-14, 15:44
تمام مواد ارائه شده در اینجا تنها مرجع هستند. گیگابایت حق تغییر یا تجدید نظر در محتوا در هر زمان بدون اطلاع قبلی برای خود محفوظ دارد .

truthful
30-11-14, 15:55
تمام مواد ارائه شده در اینجا تنها مرجع هستند. گیگابایت حق تغییر یا تجدید نظر در محتوا در هر زمان بدون اطلاع قبلی برای خود محفوظ دارد .

الان این چه ربطی به قیمت داشت.یعنی گیگابات اگر بخواد می تونه اسلات های رم رو م هم کم کنه ولی با همون قیمت بفروشه؟؟؟این الان چه فرقی با ایران خودرو و سایپا داره؟؟

I M A N
30-11-14, 16:07
الان این چه ربطی به قیمت داشت.یعنی گیگابات اگر بخواد می تونه اسلات های رم رو م هم کم کنه ولی با همون قیمت بفروشه؟؟؟این الان چه فرقی با ایران خودرو و سایپا داره؟؟

آره دوست من این حق رو به خودش میده . مصرف کننده خودش می تونه تصمیم بگیره بخره یا نه .

truthful
30-11-14, 16:12
آره دوست من این حق رو به خودش میده . مصرف کننده خودش می تونه تصمیم بگیره بخره یا نه .

راست می گید مصرف کنندست که باید خودش تصمیم بگیره.......این هم یک جواب منطقی در توجیه کار گیگابایت...واقعا ممنون جوابم رو گرفتم..

AMD>INTEL
30-11-14, 16:29

مقایستون منطقی نیست . با این سه فاز دیجیتال هم هنوز از مادربردهای مشابه که از سه فاز آنالوگ استفاده میکند یک سر و گردن جلوترهست .
ویژگی انحصاری گیگابایت روی کمتر مادربردی میشه دید .
این ویژگی های Ultra Durable™ 4 Plus
GIGABYTE Ultra Durable™ 4 Plus (Only the registered members can see the link)

truthful
30-11-14, 16:35
مقایستون منطقی نیست . با این سه فاز دیجیتال هم هنوز از مادربردهای مشابه که از سه فاز آنالوگ استفاده میکند یک سر و گردن جلوترهست .
ویژگی انحصاری گیگابایت روی کمتر مادربردی میشه دید .
این ویژگی های Ultra Durable™ 4 Plus
GIGABYTE Ultra Durable™ 4 Plus (Only the registered members can see the link)

من چه مقایسه ای کردم که بخواد منطقی باشه با نباشه.....من یک سوال ساده پرسیدم .اما تا اینجا همه چیز شنیدم الا جواب....شما هم معلومه فن گیگابایتی...کاش دو نفر دیگه هم غیر از شما می ومدن جواب منون می دادن....

truthful
30-11-14, 17:43
یک سوال دیگه..من الان داشتم دوباره سایت گیگابایت رو بررسی می کردم. مدل GA-P85-D3 رو دیدم که زده از سایت وزین شهر سخت افزار اوارد گرفته.اما تا اونجا که متوجه شدم شما ورژن اولش رو بررسی کردید و اینجا واسه هر دو ریویژنش اوارد شما رو زده.....در صورتی که اینها با هم تفاوت دارند.

آیا این کار درسته؟؟

Shahryar
30-11-14, 21:29
سلام دوست عزیز،

ما اینجاییم تا به تک تک سوالات شما پاسخ بدیم و صد البته کامل و تخصصی. پس در کمال احترام و حوصله کامل در خدمت شما هستیم و مطمئن باشید در صورت لزوم مواردی که لازم باشه با HQ هماهنگ میشه تا شما به عنوان مشتری گیگابایت پشتیبانی مناسبی دریافت کنید. :11():

در مورد قیمت revision های مختلف که فرمودید، اگه قیمت جهانی نرفته بالا و فقط قیمت در ایران رفته بالا، دلیل خیلی ساده ای داره که میتونید با سر زدن به سایت های مثقال و دو قرون و ... ببینید : گرون شدن دلار که جوش از چند هفته پیش روی بازار های مختلف سایه افکنده و درست هم بوده و دلار گرون شده. پس طبیعیه که نه تنها گرون شده ، بلکه گرون تر هم میشه و این ربطی به ریویژن های مختلف نداره، بلکه به این دلیل هست که هر چی پیش اومدیم توی این بازه اخیر که این مادربرد ها وارد ایران شده، دلار گرون و گرون تر شده تا الان که شده 3500 ...

در مورد Award های نسخه های مختلف P85-D3 ، بهتره قبلش صحبت کنیم در مورد Revision های مختلف یک مادربرد. وقتی صحبت از نسخه های مختلف یک قطعه میشه، منظور این نیست که کالای 100% جدید با کارایی متفاوت را دریافت می کنید بلکه تغییرات جزئی انجام میشه اون هم در جهت های مختلف بهینه سازی که حالا در ادامه خدمتتون میگم روی اون موردی که فرمودید کاهش امکانات رخ داده.

اما در مورد این مادربرد خاص یعنی P85-D3 یه نگاهی دقیق بندازید میبینید چیزی تغییر نکرده جز چیدمان قطعات که بخواد کارایی فرقی بکنه برای همینه که از Award ما در دو جا استفاده شده و به احتمال زیاد تغییرات گیگابایت خیلی Minor بوده. باز هم تاکید میکنم منظور از Revision جدید یک مادربرد ، یک مادربرد تازه نیست که بگیم کلاً داستان دیگه ای را باهاش مواجهیم. پس برای همین توی این مورد میتونید متوجه بشید که چرا از Award استفاده شده در دو جا : تغییرات کم و بهینه سازی نه تغییر اصلی.

در مورد کوچک شدن سایز باید خدمتتون بگم این اصلاً چیزی نیست که عیب باشه ! چون اگه دقت کنید از عرض مادربرد اکثراً کم شده و نه از فاصله های بین اسلات های کارت گرافیک یا جاهایی که حساس باشه. برای اینکه ریز تر بشیم، میتونید روی مادربرد هایی که لینک دادید ببینید این موضوع را که با انتقال هیت سینک از پنل پشتی مادربرد به سمت راست سوکت پردازنده ، چیدمان را تغییر دادند و تونستند عرض را بدون مشکلی برای فاصله گذاری، کم کنند.

در مورد کم شدن تعداد فاز مدار تغذیه یا سایز امکانات، دو تا مدل شما اینجا گفتید که جفتش را براتون بازش میکنیم.

اولین مثالی زدید این عکس ها بود در پست اول :

Only the registered members can see the link D%D8%B1%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA%D8%9F%D8%9F%D8%9F-2014-11-30_10-07-41.jpgOnly the registered members can see the link D%D8%B1%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA%D8%9F%D8%9F%D8%9F-2014-11-30_10-07-54.jpgOnly the registered members can see the link D%D8%B1%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA%D8%9F%D8%9F%D8%9F-2014-11-30_10-08-14.jpg

بیایند با هم علمی صحبت کنیم، در این مدل هیچ تغییر خاصی جز چیدمان قطعات داده نشده و تعداد فاز ها یکسانه و تغییرات جزئیه. اندازه را هم توضیح دادم خدمتتون.

اما در مورد مدل بحث برانگیز ما یعنی یعنی B85M-HD3 :1. (35):

این عکس های شماست :

Only the registered members can see the link D%D8%B1%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA%D8%9F%D8%9F%D8%9F-2014-11-30_14-26-54.jpgOnly the registered members can see the link D%D8%B1%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA%D8%9F%D8%9F%D8%9F-2014-11-30_14-27-05.jpg

اینجا دو تا تغییر اساسی میبینیم ( تغییرات اصلی Revision های شرکت ها را هیچ کسی نمیدونه تقریباً ) :

1) کم شدن یک فاز
2) اضافه شدن بخشی که با نوار زرد رنگ جدا شده از قسمت اصلی برد !

که فکر میکنم شما قسمت دوم را ندیدید و قبل از توضیح بخش اول اون را براتون بازش میکنیم : دو تا تغییر اساسی ایجاد یک گارد برای کاهش نویز صدا ( با جدا کردن لایه های PCB این بخش با بخش اصلی و جدا کردن اتصال به زمین بخش دیجیتال و آنالوگ ) و اضافه شدن خازن های صوتی Nippon Chemicon برای بهبود کیفیت صدا.

پس این فرضیه که گیگابایت میخواسته سر هم بندی کنه که هزینه هاش بیاد پایین باطله، چون اگه میخواست این کارو بکنه نمیومد در آخرین نسخه از این مادربرد این قسمت شماره 2 را اضافه کنه و صرفاً به کاهش فاز بسنده میکرد. اما کاهش فاز :

پردازنده هایی که روی این مادربرد ها بیشتر استفاده می شوند همون جوری که توی بررسی مادربرد MSI B85-Gaming روی وب سایت شهر سخت افزار هم میتونید بخونید، غالباً پردازنده های High-End نیستند که دلیلش خیلی واضح هست و قطعاً کسی دنبال اورکلاک کردن خفن هم روی این مادربرد نیست. برای همین میاند بعد از عرضه میبینند اگه نیازی نباشه در نسخه های بعدی بهینه سازی میکنند تا قیمت پایین بیاد که حالا توی نسخه سوم میبینید کاهش هزینه ساخت را از یک طرف ( مورد 1 ) و افزایش هزینه ساخت ( مورد 2 ) را داریم.

پس خوب که دقت کنید میبینید که کاهش کیفیتی در کار نبوده به طور محسوس و هدف متضرر شدن مشتری باشه کما اینکه در نسخه سوم میبینید که قسمت جدیدی حتی اضافه شده.

اما جدای از بحث گیگابایت، یک موضوع کلی وجود داره که تجربه چندین ساله ما هست و یک چیز بین المللی :

اکثر شرکت ها سعی می کنند در نسخه های اولیه و مدیایی بهترین ها را بفرستند ( نه فقط از حیث جنس بلکه از هر نظر ) و بعد توی بازار در خیلی از موارد قطعات متفاوتی را میبینید که نمیشه گفت بدتره اما گاهی به خوبی سمپل نیست.

نمونه هاش :

ASUS Google Nexus 7 ، سلطان خرابی تبلت ها ! اما در نسخه هایی که برای CNET و ... رفت هیچ کدوم از مشکلات و خرابی های مشهورش را نداشت.
OnePlus One ، هیچ کدوم از جاهایی که بررسیش کردند مشکل زردی صفحه را گزارش ندادند.
G.SKILL ، قشنگ یادمه در رم های معروف Perfect Storm اش سری های اول چیپ های Bin شده Elpida Hyper بود اما در سری های بعدی تولیدش چیپ ها شده بود PSC !
و اما از همه این ها بگذریم ، اینتل !!!

این مقاله را ببینید ، اتفاقاً چند روز پیش توی شهر سخت افزار پابلیش شد :

براستی در پشت پرده ادغام دو بخش پردازنده های قابل حمل و کامپیوتری اینتل چه می گذرد؟ (Only the registered members can see the link)

این شرکت بعد از یک بازاریابی و تبلیغ گسترده در مورد کروم بوک های 300 دلاری که از پردازنده های Celeron با معماری Haswell برخوردار بودند از فروش مناسب آنها اطمینان پیدا کرد. سپس با استفاده از پردازنده های Celeron ای که بر پایه معماری Atom طراحی شده بودند توانست تا علاوه بر حذف یارانه پرداختی خود به سود بسیار مناسبی هم دست پیدا کند.

من خیلی مثال های دیگه روی تک تک برند های معروف نظیر سامسونگ و ... هم میتونم براتون بزنم. ما اینکه توی نسخه های مختلف قطعات تغییر کنه در جهات مختلف را تایید یا تکذیب نمیکنیم بلکه چیزیه که هست اما لزوماً به معنی ضرر مشتری نیست مثل مثال هایی که بالا آوردیم سر گیگابایت یا G.SKILL ...

امیدوارم پاسختون را گرفته باشید و البته مبارکتون باشه مادربردتون. :give_rose:

fereydun
02-12-14, 12:35
با سلام

خیلی ممنونم که :
"
ما اینجاییم تا به تک تک سوالات شما پاسخ بدیم و صد البته کامل و تخصصی. پس در کمال احترام و حوصله کامل در خدمت شما هستیم و مطمئن باشید در صورت لزوم مواردی که لازم باشه با HQ هماهنگ میشه تا شما به عنوان مشتری گیگابایت پشتیبانی مناسبی دریافت کنید. "

من چند تا پرسش دارم که ممنون میشم "کامل و تخصصی" پاسخ بدید.

یک مثال:
من به عنوان یک مشتری معمولی دنبال یک مادربورد بودم که با نیازهای من سازگار باشه. طبیعتا باید اول تحقیق می کردم و بعد از انتخاب مدل مناسب نسبت به خرید اقدام می کردم. با توجه به اینکه من دنبال یک مادربورد اداری نسبتا خوب بودم سراغ چیپ B85 رفتم.
میدونیم که این چیپ مناسب کاربری Business هست و امکانات مهمی مثل Intel SBA داره که اگه راجع بهش بخونید متوجه میشید خیلی مفید هستند.
از طرف دیگه درسته که من نمی خواستم با این سیستم بازی کنم اما Stable بودن سیستم برام خیلی مهم بود و همینطور چون مدت زمان روشن بودن سیستم زیاد بود و ممکن بود زیر بار کاری مدت زیادی رو روشن بمونه دنبال مادربوردی بودم که هم سیستم خنک کننده خوبی داشته باشه هم مدار تغذیه برق سی پی یو بتونه stability خوبی به من بده.
به نظر شما برای من سیستم صوتی چه اهمیتی داره ؟؟؟
ادامه میدم، من رفتم بازار و سراغ برندهای معتبر رفتم. یک بروشور مادربورد گیگا بایت پیدا کردم که خیلی خوب و با جزئیات اغلب مدل ها رو بررسی کرده بود.

تو این بروشور که از طرف شرکت آواژنگ منتشر شده و تو همه بازار هست کاملا راجع به تکنولوژی های مختلف مثل خازن های جامد مشکی به 10 هزار ساعت طول عمر و همینطور هیت سینک های با کیفیت و ... توضیح داده شده.
و در صفحه آخر این بروشور محصولی که میخواستم رو پیدا کردم.
B85-D3 و یا B85-HD3.
به نظرم عالی بود.

بر اساس اطلاعاتی به دست اوردم رفتم و این مادربورد رو خریدم

اما وقتی برگشتم شوکه شدم.
اول فکر کردم شاید اشتباه شده و یه مدل دیگه به من دادن.
بعد دوباره بروشور رو چک کردم.

خلاصه دیدم که خبری از هیت سینک نیست و گیگابایت صلاح دونسته یه سری تغییرات بده

سوال اول من:
اگه شما جای من بودید احساس نمی کردین سرتون رو کلاه گذاشتن ؟؟

بعد که کلی تحقیق کردم دیدم این کار گیگابایت فقط تو این مدل نیست.
خوشحالم که B85-HD3 نخریدم چون از رو اون مدل حتی Intel SBA رو هم برداشته، جالبه که این تکنولوژی مال چیپ ست اینتله نه گیگابایت
خلاصه متوجه شدم در بیشتر از 6-7 تا از مدلهای H81 دیگه خبری از اون خازنهای خاص و با کیفیت نیست.
مدار تغذیه خیلی (بیش از 10 مدل) از مادربوردهای B85 و H81 افت کرده و تکنولوژی Intel SBA رو هم از بیشتر از 5 تا از مدل ها برداشتن
اما بازم این همه ماجرا نیست . Bios Flash و اندازه برد و خیلی چیزهای دیگه هم فقط تو بروشور های گیگابایت میشه پیدا کرد.

سوال دوم:
این همه کم کردن امکانات از روی مادربورد B85 و بعد اضافه کردن چند قابلیت صوتی به چه درد من می خورد ؟؟ یعنی گیگابایت صلاح دونسته امکاناتی که برای من مهم بوده مثل SBA , هیت سینک و ... رو برداره بعد یه قابلیت صوتی واسه مادربورد سری Business قرار بده ؟؟؟؟

سوال سوم و سوال اصلی:
منتشر کردن بروشور و انواع تبلیغات بر اساس امکاناتی که وجود ندارند چه معنی میده ؟؟ آیا گیگابایت یا آواژنگ موظف به اطلاع رسانی نسبت به این تغییرات نیستند؟؟

سوال چهارم:
به نظر شما با توجه به اینکه من دقیقا با ارائه بروشور به فروشنده ازش خواستم دقیقا مدلی که مد نظرم بود رو به من بده. و اینکه فروشنده الان حاضر نیست کالا رو پس بگیره من باید چیکار کنم؟
به نظر شما من باید برم اتحادیه یا صنف شکایت کنم ؟

من که دیگه هرگز گیگابایت نمیخرم اما امیدوارم بقیه مشتری ها اول خوب نسبت به سابقه برند ها تحقیق کنند
از کجا معلوم ، شاید یه روز گیگا بایت تصمیم بگیره سوکت سی پی یو رو برداره جاش برف پاک کن بزاره. شاید به نظر گیگا بایت این قطعه مفیدتره.

truthful
02-12-14, 12:45
به به ...بالاخره یک نفر پیدا شد که تجربه من رو داشته باشه..فریدون جان...نگرد نیست من گشتم نبود..به نظرم به صورت نمادین مادربورد رو خورد کن و فیلمشو تو محیط نت بزار.حالا خوبه به جای خازن لامپ 100 نزاشته....چون الان لامپ طرفدار زیاد داره

Avenger
02-12-14, 19:14
با سلام خدمت همه دوستان

به نظر من شهریار داره با اطلاعات تخصصی قضیه رو پیچیده می کنه!
ببین یه نفر رفته بر اساس بروشور یه شرکت خرید کرده و باید در قبال پولی که میده همون چیزی رو دریافت کنه خواسته!
انگار شما برید برای 206 تیپ 5 ثبت نام کنید و پول بدید بعد به شما تیپ 2 بدن! اصلا تو خواب هم چنین چیزی رو قبول می کنین!!!!
truthful (Only the registered members can see the link) حق داره هرچی می گه، منم اگه از رو کاتالوگ خرید می کردم، باید عین همونو می گرفتم، قیمت دلار و رویژن و این حرفا به درد نمی خوره!!!
لطفا در مقابل اشتباه گیگابایت مقاومت نکنید.

Admiral_Hunter
02-12-14, 20:28
شما موقع خرید از revision اطلاعی نداشتید.کاتالوگی دیدید با ریوی مثلا 1.0 بعد موقع خرید چون اطلاع نداشتی به شما ریویو 1.1 دادند که با عکسی که دیدی تفاوت داره

اگر شما از این موضوع خبر داشتی قبل از خرید ریویو رو هم به فروشنده میگفتید.

اگه شما عکسشو دادی فروشنده گفتی اینو دقیقا میخوام پس به طور غیر مستقیم ریویو هم بهش گفتی..پس فروشنده باید بهت میگفته که این تغییر کرده ولی به هر دلیل نگفته به نظر من باید پسش بگیره...

Admiral_Hunter
02-12-14, 20:31
با سلام

سوال چهارم:
به نظر شما با توجه به اینکه من دقیقا با ارائه بروشور به فروشنده ازش خواستم دقیقا مدلی که مد نظرم بود رو به من بده. و اینکه فروشنده الان حاضر نیست کالا رو پس بگیره من باید چیکار کنم؟

من که دیگه هرگز گیگابایت نمیخرم اما امیدوارم بقیه مشتری ها اول خوب نسبت به سابقه برند ها تحقیق کنند
از کجا معلوم ، شاید یه روز گیگا بایت تصمیم بگیره سوکت سی پی یو رو برداره جاش برف پاک کن بزاره. شاید به نظر گیگا بایت این قطعه مفیدتره.

بله صنف دارن میتونی شکایت کنی حتما پیگیری میکنند.
بهترین گارانتی که دیدم آواژنگ بوده..بعضی از این فروشنده های بی سواد هستند که کار خراب میکنند.

truthful
03-12-14, 09:01
بله صنف دارن میتونی شکایت کنی حتما پیگیری میکنند.
بهترین گارانتی که دیدم آواژنگ بوده..بعضی از این فروشنده های بی سواد هستند که کار خراب میکنند.
جسارتا میشه به من یکی بگه این اقلام تبلیغاتی رو فروشگاه میزنه یا نماینده فروش و گارانتی؟؟؟اگر نماینده فروش تبلیغ می کنه پس این الان چه ربطی به سواد فروشنده داره....

IM_JOKER
03-12-14, 09:26
سلام به همگی، من مطالب رو خوندم و رفتم توی اینترنت خیلی از سایت هایی که این مدل رو معرفی کردن خوندم.
همشون به طور مثال هیت سینک رو دارن و مدل کامل این بورد معرفی شده. یه کاربر معمولی مگه چقدر اطلاعات داره ؟ آیا فروشنده نباید بگه این مدلی که داره میفروشه با عکس کاتالوگش فرق داره ؟
همه مگه تو بازار مهندس آی تی هستن ؟ وقتی طرف تو اینترنت سرچ می کنه و یه مدل رو انتخاب می کنه از کجا باید بدونه که فروشگاه از همون مدل کیفیت پایین ترشو میده بهش؟
به نظر من اگه 10% خریدار اشتباه کرده، فروشنده 60% خطا کاره و آواژنگ 30% که فروشنده و کاتالوگشو چک نمی کنه.
البته ممکن این اشتباهات برای همه پیش بیاد، لطفا قضیه رو خیلی جدی نکنین بر علیه گیگابایت، بالاخره یه برند بزرگ محسوب می شه.
لینک سایت هایی که دیدم رو ببینید:
کامپیوتر و الکترونیک :: قطعات اصلی رایانه :: مادربرد :: GIGABYTE GA-P85-D3 - (Only the registered members can see the link)

GIGABYTE GA-P85-D3 LGA 1150 Intel B85 HDMI SATA 6Gb/s USB 3.0 ATX Intel Motherboard - Newegg.com (Only the registered members can see the link)

Gigabyte GA-P85-D3 - 1.0 - motherboard - ATX - LGA1150 Socket - B85 Overview - CNET (Only the registered members can see the link)

GIGABYTE - Motherboard - Socket 1150 - GA-P85-D3 (rev. 1.x) (Only the registered members can see the link)

Gigabyte GA-P85-D3 Intel B85 LGA1150 Haswell ATX Desktop Motherboard - Wootware (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link ����� � ������������ ����������� ����� GIGABYTE GA-P85-D3 (Only the registered members can see the link)

موفق و پیروز باشید.

fereydun
03-12-14, 12:56
خیلی ممنونم از دوستان
اما متاسفانه من هنوز جوابی از آقای شهریار نگرفتم:

ما اینجاییم تا به تک تک سوالات شما پاسخ بدیم و صد البته کامل و تخصصی. پس در کمال احترام و حوصله کامل در خدمت شما هستیم و مطمئن باشید در صورت لزوم مواردی که لازم باشه با HQ هماهنگ میشه تا شما به عنوان مشتری گیگابایت پشتیبانی مناسبی دریافت کنید.

دوستان عزیز می تونن این ویدئو رو تماشا کنن که کاملا گویاست:

تبلیغات نادرست در مادربورد های گیگابایت (Only the registered members can see the link)

من همچنان منتظر جواب اون 4 تا سوالم از آقا شهریار میمونم.

sasan_hn
03-12-14, 16:55
آقا فریدون عزیز، ظاهر قضیه اینه که شاید اشتباها روی اون مدل مادربوردی که شما خریدین مدل اشتباه چاپ شده وگرنه اصلا امکان نداره گیگابایت بدون اطلاع رسانی یا اینکه روی جعبه مادربورد درج کنه ریویژن جدید رو بخواد مادربورد به بازار عرضه کنه. قاعداتا اشتباهی از سوی آواژنگ در رابطه با اشتباه چاپ کردن بروشور نبوده چون با گیگابایت سالهاست داره دوشا دوش کار میکنن و احتمالا مشکل فنی توی چاپ روی مادربرد بوده که شما گریبان گیرش شدی .
گیگا بایت بهترین مادربوردهارو تولید میکنه. اگه یادتون باشه Rampage III Exreme تا دو سال بهترین مادربورد دنیا بود.

truthful
03-12-14, 17:39
آقا فریدون عزیز، ظاهر قضیه اینه که شاید اشتباها روی اون مدل مادربوردی که شما خریدین مدل اشتباه چاپ شده وگرنه اصلا امکان نداره گیگابایت بدون اطلاع رسانی یا اینکه روی جعبه مادربورد درج کنه ریویژن جدید رو بخواد مادربورد به بازار عرضه کنه. قاعداتا اشتباهی از سوی آواژنگ در رابطه با اشتباه چاپ کردن بروشور نبوده چون با گیگابایت سالهاست داره دوشا دوش کار میکنن و احتمالا مشکل فنی توی چاپ روی مادربرد بوده که شما گریبان گیرش شدی .
گیگا بایت بهترین مادربوردهارو تولید میکنه. اگه یادتون باشه Rampage III Exreme تا دو سال بهترین مادربورد دنیا بود.

دوست عزیز من.من هم تجربه فریدون رو داشتم و فرقمون این بود که قیل از خریدن من موضوع رو متوجه شدم.دقیقا داستان همینه که بروشور هایی که تو بازار وجود داره با محصولاتی که تو مغازه هاست متفاوته...مشکل فنی توی چاپ اگر کم باشه قابل قبوله نه اینکه اکثر مدل ها مشکل داشته باشن....

این جمله آخرتون نمی دونم تیکه بود و یا واقعا نمی دونید که Rampage III Extreme برای ایسوس هست نه گیگابایت...

Shahryar
03-12-14, 21:46
دوستان عزیز،

مطالب مربوط به این تاپیک برای پاسخگویی بهتر به تیم e-Support خود گیگابایت محول شده و طی صحبتی که باهاشون داشتم به زودی پست مربوط به جواب شما عزیزان را ارسال خواهند کرد ( کاربر Avajang ).

مطالب خیلی جالبی را ایشون مطرح کردند که ایشالله در اختیار شما کاربران عزیز هم قرار خواهد گرفت خیلی زود. :give_rose:

sasan_hn
03-12-14, 22:15
عزیز دل، من متوجه نمیشم دقیقا به کجای مساله به مشکل برخوردی!
1- بروشورهای موجود در بازار دچار مشکل هستند یا مادربوردهای درون بروشور اشتباهن؟ که لازم به ذکره احتمال اینکه آواژنگ بخواد همچین اشتباهی کنه صفره! چون کاملا تخصصی روی مادربورد گیگابایت داره کار میکنه.
2- شما مدل مادربوردهای چاپ شده توی بروشور های گیگابایت رو پیدا نکردی یا مادربوردهای چاپ شده توی بروشور رو تو بازار پیدا نکردی؟
3- کالاهایی که آواژنگ داخل بروشور ها قرار داده اصله یا کالا هایی که به قوله آقای فریدون که داخل جعبه ، مادربورد دیگری قرار داده شده فیکه؟
من پیشنهاد میدم این سوالات رو روشن کنی. که لااقل به خودت واسه خرید خوب کمک کنی

چون به هیچ وجه هیچ برندی نمیتونه بخواد توجیه بکنه این مساله رو که روی یه مدل خاص بیاد بدون اینکه حداقل با چاپ روی جعبه مادربورد هم به فروشنده و هم به خریدار اطلاع رسانی کنه این کار رو انجام بده ! چون عملا کلاه برداری و سوء استفاده از اعتماد خریدار محاسبه میشه و بــه هیــچ عنوان قابل توجیه نیست. من شخصا به آواژنگ در این مورد اعتماد کامل دارم چون سالها رو این موضوع کار کرده. و این مورد صرفا اشتباه چاپی بوده.

گیگابایت قطعا بهترین تولید کننده مادربورد در دنیاست، از این رو چون مادربوردهای متوسط به پایین رو شرکت دیگری تولید میکنه امکان این هست که اشتباها روی یه مادربورد دیگه اسم یه مادربورد دیگه چاپ شده باشه! این کاملا طبیعیه که تمرکز گیگابایت روی مادربوردهای اشرافی و سود آور باشه . این نشون میده که گیگابایت چقدر هوشمندانه عمل میکنه ! بیخود بهترین تولید کننده مادربورد دنیا نیست. این رو دوست گرامی بدون!

Avajang
04-12-14, 17:34
سلام دوستان؛

اگه شما هم مثل ما به نحوه سوالات بسیار زیاد نامرتبط و جهت دار این عزیزان شک کردید، تا آخر این مطلب با ما باشید چون شاید به کمک شما عزیزان بتونیم بفهمیم که پشت پرده شایعه ای که برای تخریب برند گیگابایت ایجاد شده چه کسانی هستند ، پس با ما همراه باشید ...

ما شاید اولین شرکتی باشیم که در ایران با وجود همه مشکلاتی که هست، خواستیم e-Support ای باشه تا کاربران ایرانی بدون نیاز به رفتن به انجمن های خارجی و یا دانش انگلیسی بتونند به راحتی سوالات خودشون را در محیطی فارسی زبان و تخصصی مطرح کنند تا در کوتاه ترین زمان ممکن جواب بگیرند و در صورت نیاز به گارانتی هدایت شوند.

در این تاپیک هم در ابتدا جریان به همین شکل بود و تیم پشتیبانی ما که متشکل از تیم فنی شهر سخت افزار با حمایت تیم فنی گیگابایت ایران و تایوان هست، اقدام به پاسخگویی به این عزیزان کردند اما متاسفانه شاهد مسائل جالبی بودیم که طی چند روز پیگیری بدست اومد و امروز میخوایم با شما عزیزان مطرح کنیم ...

جریان از جایی برای ما از روال عادی e-Support فرق کرد که در عرض یکی دو روز در بسیاری از انجمن ها و وب سایت های اینترنتی ما شاهد کاربران تازه عضو شده ای بودیم که تنها به این موضوع پرداخته بودند و شک ما از زمانی بیشتر شد که این موضوع در بازار، Viber بازاری ها، آپارات و ... هم پخش شد ! و اینجاست که خیلی ساده میشه فهمید که اگر یک کاربر مشکلی با محصول خریداری شده خودش داشت یا سوالاتی داشت قطعاً در کل بازار و اینترنت پخش نمیکرد و صبر میکرد ببینه پاسخگویی به چه شکلی پیش میره نه اینکه مدام سعی در جهت دهی به سمت اینکه من که دیگه گیگابایت نمیخرم و ... داشته باشه. اینجا بود که ما متوجه شدیم قصد تخریب برند گیگابایت را دارند این عزیزان.

این طوری بود که ما به این کاربرانی که اطلاعات را پخش کردند شک کرده، تحقیقاتی را با کمک وب سایت های مختلف شروع کردیم و متوجه شدیم که این موضوعات از طرف یک شخص نیست بلکه سازمان دهی شده و به احتمال زیاد توسط رقیبان گیگابایت داره اتفاق میوفته.

اما بیایند با هم ریز بشیم و جریان را باز کنیم تا شما عزیزان هم در اصل ماجرا قرار بگیرید.

اگر دقت کنید در ابتدا که کاربری با نام truthful، سوالاتی را مطرح کرد که جهت دار بودند اما مسئله ای نبود چون میشد اون ها را تخصصی برداشت کرد. اما بعد از جواب دادن جناب آقای بارانی و توضیحات تخصصی، ایشون جواب خاصی روی صحبت های آقای بارانی ندادند پس از سه روز و پس از آن شخصی با نام کاربری فریدون که در ادامه مشخصات بیشتری ازشون قرار میدیم شروع کردند به پست زدن با محتوا هایی مثل:

خلاصه دیدم که خبری از هیت سینک نیست و گیگابایت صلاح دونسته یه سری تغییرات بده

و

خلاصه متوجه شدم در بیشتر از 6-7 تا از مدلهای H81 دیگه خبری از اون خازنهای خاص و با کیفیت نیست.

و

اما بازم این همه ماجرا نیست . Bios Flash و اندازه برد و خیلی چیزهای دیگه هم فقط تو بروشور های گیگابایت میشه پیدا کرد.

ایشون همچنین در ویدئویی در آپارات که در زیر میتونید ببینید:

تبلیغات نادرست در مادربورد های گیگابایت (Only the registered members can see the link)

در این ویدئو ایشون اشاره به این دارند که مادربرد P85-D3 را خریدند طبق بروشور گیگابایت و بروشور را کامل خوندند و دیدند که خیلی از قابلیت ها که نیست مثل خازن های مشکی 10 هزار ساعته و هیت سینک و ... ، تازه مادربرد کوچیک شده و قیمتم ارزون نشده ! که در ادامه به تک تک این ها خواهیم پرداخت. :wink:

خب قبل از اینکه در مورد این اشخاص صحبت کنیم بیایند تخصصی موضوع و ادعاهای این دوستمون یعنی جناب به اصطلاح فریدون را بررسی کنیم:

ایشون در ویدئویی که منتشر کردند بروشوری را در دست دارند که از روی اون اطلاعات را در مورد خازن ها، هیت سینک ها و ... مطالعه و اقدام به خرید کردند. اما بد نیست نگاهی به این بروشور بندازید تا از نیت واقعی این عزیزان و جوسازیشون مطلع بشید:

دانلود کاتالوگ مشخصات تکنولوژی ها و مدل های مادربردهای سری 9 گیگابایت به همراه برخی از مدل های سری 8
(Only the registered members can see the link)
اما بیایند چند صفحه از این کاتالوگ را باهم اینجا ورق بزنیم، صفحاتی که مد نظر ایشونم هستند. دوستان عزیز همین طوری که میبینید این کاتالوگ مربوط به معرفی رده مادربردهای مختلف سری 9 مثل G1 Gaming، اورکلاکینگ و Ultra Durable هست و در صفحه آخر مشخصات برخی مدل های رده پایین تر. در هر بخش اورکلاکینگ، گیمینگ و Ultra Durable با تگ رنگ خودش مدل های مربوطه معرفی شدند.

چند صفحه از بخش اورکلاکینگ:

چند صفحه از بخش Ultra Durable:

و صفحه آخر:

حالا بیایند تک به تک و تخصصی صحبت کنیم.

در مورد خازن های 10 هزار ساعت، هیچ جا گفته نشده که همه مادربرد های سری 9 و 8 شامل این خازن ها هستند و توی هر دو صفحه گفته شده که مشخصات فرق میکنه برای مدل های مختلف و حتی مادربرد های H81 که شما میگید مادربرد های ارزان قیمتی هستند که اصلاً از اول از این خازن ها نداشت از اول ! :1. (35): قسمت های سبز را ببینید:

و تمامی مدل های H81 که نسخه های مختلف دارند، لینک نسخه اول را تقدیم حضورتون میکنیم ، آیا شما روی نسخه اول هم حتی خازن مشکی میدید که "خلاصه دیگه خبری ازش نیست ؟! " :1. (27):

GIGABYTE - Motherboard - Socket 1150 - GA-H81M-S2PV (rev. 1.0) (Only the registered members can see the link)

GIGABYTE - Motherboard - Socket 1150 - GA-H81M-S2PH (rev. 1.0) (Only the registered members can see the link)

GIGABYTE - Motherboard - Socket 1150 - GA-H81M-S1 (rev. 1.0) (Only the registered members can see the link)

GIGABYTE - Motherboard - Socket 1150 - GA-H81M-H (rev. 1.0) (Only the registered members can see the link)

GIGABYTE - Motherboard - Socket 1150 - GA-H81-D3 (rev. 1.0) (Only the registered members can see the link)

GIGABYTE - Motherboard - Socket 1150 - GA-H81M-D2V (rev. 1.0) (Only the registered members can see the link)

GIGABYTE - Motherboard - Socket 1150 - GA-H81M-DS2 (rev. 1.0) (Only the registered members can see the link)

GIGABYTE - Motherboard - Socket 1150 - GA-H81M-S1 (rev. 1.0) (Only the registered members can see the link)

GIGABYTE - Motherboard - Socket 1150 - GA-H81M-DS2 (rev. 1.0) (Only the registered members can see the link)

این از اولین ادعای کذب این دوستان و مدل های H81 هیچ خاصی تغییری کلاً نکردند. :1. (23):
اما در مورد ورژن های مختلف P85-D3 و صحبت های شما که به قول خودتون در ویدئو " نصف امکاناتش حذف شده و قیمتش تغییر نکرده ! "

نگاهی به دو مدل بندازید :

Only the registered members can see the link D%D8%B1%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA%D8%9F%D8%9F%D8%9F-2014-11-30_10-07-41.jpgOnly the registered members can see the link D%D8%B1%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA%D8%9F%D8%9F%D8%9F-2014-11-30_10-07-54.jpgOnly the registered members can see the link D%D8%B1%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA%D8%9F%D8%9F%D8%9F-2014-11-30_10-08-14.jpg

دوست عزیز جناب بارانی توضیح کامل دادند در مورد اندازه برد ، دوباره مطالعه کنید:

در مورد کوچک شدن سایز باید خدمتتون بگم این اصلاً چیزی نیست که عیب باشه ! چون اگه دقت کنید از عرض مادربرد اکثراً کم شده و نه از فاصله های بین اسلات های کارت گرافیک یا جاهایی که حساس باشه. برای اینکه ریز تر بشیم، میتونید روی مادربرد هایی که لینک دادید ببینید این موضوع را که با انتقال هیت سینک از پنل پشتی مادربرد به سمت راست سوکت پردازنده ، چیدمان را تغییر دادند و تونستند عرض را بدون مشکلی برای فاصله گذاری، کم کنند.

این پاسخ تخصصی شماست. تغییر اندازه در عرض برد ، بدون تغییر فاصله های مهم = صرفاً تغییر چیدمان و هیچ پوینت منفی نیست.

و در مورد هیت سینک ها که گفتید برش داشتند ! آیا در تصاویر بالا هیت سینک ها برداشته شدند ؟! صرفاً جای هیت سینک PWM از بالا اومده راست و کمی کوچکتر شده . در مورد کوچک شدنش هم دلیلش خیلی واضح هست و پاسخ رسمی گیگابایت تایوان به سوال شما :

" بعد از عرضه اولیه دیدیم که با توجه به اینکه این هیت سینک ها خنک کار می کردند، ما دوباره محاسبه کردیم و اندازه را کوچکتر کردیم بدون اینکه مشکلی از نظر دمایی برای قطعه ایجاد بشه و قیمت را چند دلاری کاهش دادیم. "

چه در ایران، چه در دنیا قیمت این مادربرد به خاطر همین کاهش هیت سینکی که برای کاربر هم مشکلی ایجاد نمیکرد، چندین دلاری قیمت برد را کم کرد. در ایران البته اثرش را به خاطر گرونی دلار نتونستیم شاید ببینید اما در فاکتور های فروش شرکت آواژنگ موجوده.

پس ادعای دوم شما مبنی بر حذف هیت سینک هم کذب هست هیچ Feature و امکانی از مادربرد P85-D3 در نسخه های مختلف برداشته نشده و لینک هاش را هم کاربران فهیم میتونند ببینند و مقایسه کنند:

GIGABYTE - Motherboard - Socket 1150 - GA-P85-D3 (rev. 2.x) (Only the registered members can see the link)

شما فرمودید که در سایت گیگابایت فرق داره با چیزی که شما خریدید اما میبینید که شما دقیقاً ریویژن دوم را خریدید که در سایت گیگابایت هم همینه. از طرف دیگه شما که همه صفحات بروشور را خوندید پایین بسیاری از صفحاتی که حتی بالا هم چند نمونه اش را نشونتون دادم، ندید که عکس ها و مشخصات صرفاً برای اطلاع هستند و عکس ها میتونند تغییر کنند ؟! شما که تمامی صفحات من جمله خازن و ... را خوندید پس اون را هم باید دیده باشید.

طبیعیه که اگه فروشنده گفتید بهش عین عکس را بهتون بده و نداده این خطای فروشنده هست و ارتباطی با گیگابایت نداره. پس میتونید از طریق مراجع قانونی از ایشون شکایت کنید.

شما در ضمن فرمودید در ویدئو که اندازه هم با چیزی که در سایت گیگابایت هست فرق داره، اما این طور نیست و اندازه دقیقاً برابر ریویژن دوم مادربرد هست.

پس باز هم فرافکنی و ادعای کذب .

و باز هم ایشون می فرمایند که:

Bios Flash و اندازه برد و خیلی چیزهای دیگه هم فقط تو بروشور های گیگابایت میشه پیدا کرد.

بایوس فلش ؟! :1. (27): بایوس ها در نسخه های مختلف یکسان بوده و این ادعا هم متاسفانه کذب هست. :1. (35):

اما بریم سراغ بخش تخصصی تر موضوع یعنی B85M-HD3 و فاز ها و Intel SBA که ما پاسخ سوالات ایشون را مستقیم از HQ گیگابایت گرفتیم تا کاربران ایرانی بتونند از پشتیبانی واقعی استفاده کنند:

از طرف دیگه درسته که من نمی خواستم با این سیستم بازی کنم اما Stable بودن سیستم برام خیلی مهم بود و همینطور چون مدت زمان روشن بودن سیستم زیاد بود و ممکن بود زیر بار کاری مدت زیادی رو روشن بمونه دنبال مادربوردی بودم که هم سیستم خنک کننده خوبی داشته باشه هم مدار تغذیه برق سی پی یو بتونه stability خوبی به من بده.

پاسخ را جناب آقای بارانی هم خدمتتون دادند، پایداری سیستم هیچ فرقی نکرده. شما با اون سیستم نمیخوایند 4770K را اورکلاک کنید احیاناً که ؟ چون قطعاً میدونید که این برد قابلیت اورکلاکینگ خاص نداره. دوستان تیم فنی تایوان جواب دادند که ما ساعت ها تست پایداری را با سنگین ترین پردازنده ممکن برای این رده انجام دادیم و هیچ تغییری در پایداری نداریم و دما ها هم همون طوری که گفتیم صرفاً با کمی کوچکتر شدن هیت سینک تغییر خاصی نداشته.

پس جواب شما : هیچ تغییری در پایداری نخواهید داشت و دما نیز تفاوتی ندارد که در پایداری و خرابی قطعه موثر باشد.

اما جواب رسمی گیگابایت در مورد Intel SBA :

"اولاً که Intel SBA مخصوص مادربرد های چیپست B85 هست در این رده و چند تا مدل خاص و مادربردهای این رده بیشتر از همه در کشور های آمریکایی و اروپایی به فروش رسیده و پس از عرضه اولیه محصول و نظرسنجی های مختلفی که انجام دادیم، کاربران این مناطق میخواستند قیمت این مادربرد کاهش پیدا کنه و قابلیت Intel SBA چندان برایشان مهم نبود، لذا بنابر درخواست این قابلیت حذف شد و قیمت نهایی محصول کاهش یافت"

گیگابایت این لینک را هم برای کاهش قیمت خدمت شما عزیزان ارائه کرده است:

لینک : Price history for Gigabyte GA-B85M-HD3 - Find the best price (Only the registered members can see the link)

این مادربرد از 60 دلار رسیده به تقریباً 43 دلار و در بازار ایران هم حتی با وجود دلاری که روز به روز گران شده، قیمت این مادربرد کاهش یافته !

با این همه گیگابایت قابلیت صوتی بهتری را هم که در بالا ذکر شد به مادربرد اضافه کرده در نسخه های جدید که به زودی در ایران موجود میشه.

پس ادعای شما مبنی بر اینکه قابلیت کم شده و قیمت ثابت مونده هم درست نیست.

اما در ادامه ایشون فرمودند:

این جملات دیگه خودش کاملاً واضح هست از جهت دار بودن مطلب. :1. (35):

و کاربران دیگه این جوسازی :

به نظر من شهریار داره با اطلاعات تخصصی قضیه رو پیچیده می کنه!
ببین یه نفر رفته بر اساس بروشور یه شرکت خرید کرده و باید در قبال پولی که میده همون چیزی رو دریافت کنه خواسته!

انگار شما برید برای 206 تیپ 5 ثبت نام کنید و پول بدید بعد به شما تیپ 2 بدن! اصلا تو خواب هم چنین چیزی رو قبول می کنین!!!!

truthful (Only the registered members can see the link)
حق داره هرچی می گه، منم اگه از رو کاتالوگ خرید می کردم، باید عین همونو می گرفتم، قیمت دلار و رویژن و این حرفا به درد نمی خوره!!!
لطفا در مقابل اشتباه گیگابایت مقاومت نکنید.

:1. (27)::1. (27):

اما چه کسی پشت پرده این جوسازی بوده؟ ما هم مثل شما بی خبریم اما شاید به کمک شما عزیزان بتونیم اطلاعاتی پیدا کنیم ...

امیدواریم در آینده دیگه شاهد همچین جوسازی های تخریبی و بچه گانه نباشیم. قطعاً در صورت مشخص شدن این عزیزان پیگیری های قانونی و شکایت رسمی برای شرکت گیگابایت و آواژنگ محفوظ خواهد بود.

همچنین در صورت مشاهده دوباره فرافکنی و جوسازی دسترسی این عزیزان قطع خواهد شد.

با احترام برای تمامی کاربران گیگابایت در ایران. :11():

ALI_TI
04-12-14, 18:04
من امروز از توی بازار فهمیدم و اومدم ببینم چه خبره و الان دیدم که اوخ اوخ ! چه سوتی دادند نامردا :lol:

من آمار می گیرم از رفیقام توی بازار تهران و این شرکت ها اگه کسی از این ها را آشنا پیدا کردم میگم.

مرسی گیگابایت و شهر سخت افزار ووووووو متاسفم واسه این بچه بازی ها:great:

Accordion
04-12-14, 22:01
دوست عزیز (Avajang)

فرافکنی و این حرفای قلمبه سلمبه چیه میزنی داداش . چرا میزنی به صحرای کربلا. من که هیچ کاره ام دارم میبینم این بنده خدا رفته یه مادربورد گیگابایت بخره یه چیزه دیگه تو تبلیغ بوده یه چیزه دیگه دستش رسیده. تو ال ای دی بخری بهت ال سی دی بدن قبول میکنی. اصلا همونی می خوادکه تو کاتالوگش بوده و تبلیغش دیده

درضمن تا اوجائیکه من میدونم سایت شهر سخت افزار یه فضای تعامل و جای بی طرف هست .منظورت ونفهمیدم که گفتی "در صورت مشاهده فرافکنی و جو سازی دسترسی این عزیزان قطع خواهد شد"...میخوای بگی این سایت گیگابایتی هست ؟ چون بیطرف هست تازه خشحال میشن که یه نفر تجربه خودش و اینجا بگذاره

مرسی

truthful
04-12-14, 22:46
دوست عزیزی که از طرف شرکت آوازنگ جواب می دید.شما به اصطلاح شفاف سازی کردید پس لطفا پاسخ سوالات زیر رو بدید:

1- اولا شما به جای اینکه فرافکنی کنید،بیاید پاسخ سوالات رو با صراحت و صداقت بدید.نه این که سوال رو با سوال جواب بدید.
2- شما با اینکه همینجا اعتراف کردید که تو بروشورتون اشتباه عکس محصول دیگه رو چاپ کردید و امسال مثل من رو گمراه کردید ،باز هم در کمال نا باوری طلبکار هستید می گید میخواستی دقت کنی؟؟مشکل من نیستش که؟؟؟؟
3- دقیقا عنوان تاپیک درسته و شما خودتون همینجا اعتراف کردید که گیگابایت واسه کاهش قیمت برخی ویژگی ها رو حذف کرده.اما هیچکس تو این فروم نگفت کیفیتش رو اورده پایین.
4- اینکه کسی می خواد با مادربوردی که داری چیپ B85 هستش چه کار کنه و چه پردازنده ای رو اورکلاک کنه به خودش مربوطه..اما شما که انقدر دم از تست های اطمیان و با کیفیت می زندید پس باید از هر کارایی از مادربردتون مطمئن باشید.ما هم می دونیم که مادربورد ها سری B85 به چه منظور ساخته شده.پس لازم نیست شئور کسی رو زیر سوال ببرید.
5- این پست شما من یاده اون مدیری می ندازه که به جایی اینکه بیاد جواب بده چرا تیم های ملی به کشور های درجه 4 آسیا می بازن سری میاد حق پخش تلوزیونی رو وسط میکشه و ذهن ها رو منحرف می کنه به جایی که می خواد.این سیاست بسیار نخ نما شده.کاربران این فروم محترم خودشون شعور دارن و بهتر قضاوت رو بگزارید بر عهده اونها.
6- مدیریت عزیز فروم.شما اسامی رو اینجا ذکر کدید که من نمی دنوم درسته یا غلط.اگر درسته اینها چه طوری به دست آواژنگ افتاده.مگر شما متعهد به حریم خصوصی کاربرانتون نیستید؟؟!!!اگر هم غلطه که پس تکلیف پست آواژنگ همینجا معلومه....
7- در مورد شکایت هم اتفاقا مراجع نظارتی خیلی خوشحال خواهند شد واقعیت های تبلیغاتی رو متوجه شوند!

8-مدیریت محترم هم اگر دوست دارید این پست و باقی پست های من رو پاک کنید تا به راحتی صورت مسئله رو پاک کنید.
در آخر با تشکر از همه کسانی که به دنبال حقیقت هستند

Rezasam1
04-12-14, 23:47
دوست عزیز ببخشید من دخالت میکنم جوابهای شمارو هر دو عزیز آواژنگ و آقای بارانی دادند

عکس rev1 عین خودش هست و چیزی که شما خریدید revision 2 هست ! این کجاش مشکل داره؟

وقتی قیمت کم شده که دیگه نمیشه گفت کیفیت اومده پایین که، مثل اینه که شما بیای Samand SE را با LX مقایسه کنی و بعد بگی کیفیت اومده پایین !

با توجه به اینکه دوست عزیز میدونستن این مادربرد سه تا ورژن داره باید نگاه دقیق تری به خریدشون میکردند اشتباه فروشنده به گیگابایت چه ربطی داره آخه؟

گیگابایت تغییراتی داده قیمتش هم پایینتر اومده

خب تو بازار ما زیاد نمیشه به قیمتها امیدوار بود دلار که شد 3500 هارد یک ترابایت از 180 به 195 تغییر کرد الان دلار 3370 هست هارد همون 195 هست پایین نیومده

3000 تومن هم بشه طرف هاردو 195 میده حرف بزنی میگه من با دلار 3500 خریدم

این بازار اشفته قیمتهای ایران به گیگابایت چه ربطی داره ؟

فکر نمیکنی این خرابکاریتون داره به بچه بازی تبدیل میشه و ممکنه خدای ناکرده کار دسته خودتون بدین ؟

ALI_TI
04-12-14, 23:49
1- اولا شما به جای اینکه فرافکنی کنید،بیاید پاسخ سوالات رو با صراحت و صداقت بدید.نه این که سوال رو با سوال جواب بدید.
2- شما با اینکه همینجا اعتراف کردید که تو بروشورتون اشتباه عکس محصول دیگه رو چاپ کردید و امسال مثل من رو گمراه کردید ،باز هم در کمال نا باوری طلبکار هستید می گید میخواستی دقت کنی؟؟مشکل من نیستش که؟؟؟؟
3- دقیقا عنوان تاپیک درسته و شما خودتون همینجا اعتراف کردید که گیگابایت واسه کاهش قیمت برخی ویژگی ها رو حذف کرده.اما هیچکس تو این فروم نگفت کیفیتش رو اورده پایین.
4- اینکه کسی می خواد با مادربوردی که داری چیپ B85 هستش چه کار کنه و چه پردازنده ای رو اورکلاک کنه به خودش مربوطه..اما شما که انقدر دم از تست های اطمیان و با کیفیت می زندید پس باید از هر کارایی از مادربردتون مطمئن باشید.ما هم می دونیم که مادربورد ها سری B85 به چه منظور ساخته شده.پس لازم نیست شئور کسی رو زیر سوال ببرید.

آقا این بنده خدا که اومد تا ته جریان را بازش کرد و حتی بروشورم آپلود کرد که ! صراحت و صداقت و ... چیه دیگه ؟!

اون زمان که کاتالوگ اومده نسخه یک بوده بعد نسخه دوم اومده. توی کاتالوگم که گفته عکس ها و مشخصات ممکنه تغییر کنه دقیقاً به همین خاطر، قیمتم از دلار که بگذریم کمتر شده، اینجا دیگه مشکل فروشنده است که متوجه نشده عینشو بهتون بده نه شرکت اصلی.

بعد شما یک جا میگی قیمت را ثابت نگه داشته سود بیشتر بکنه، یک جا چیز دیگه میگی. آقا جان اگه قابلیتی کم کرده قیمتم کم کرده و توی سایتش هم اطلاع رسانی کرده. توی بروشم گفته که ممکنه این ها تغییر کنه و عکس نسخه یک اونجا بوده.

کاهش قیمت وقتی توی جیب شما میره دیگه عیب نیست که. خیلی ساده این مادربرد دو تا نسخه داره با قیمت های مختلف.

یک کاری میکنید اما جداً شکش به یقین تبدیل بشه از یک جایی اومدیدا.

خداوکیلی دقت کردید از اول تاپیک تا الان سیصد تا ایراد بنی اسرائیلی گرفتید که همشم جواب دادند بازم دنبال یه چیزی میگردی بگی آره گیگابایت فلان؟ شما با فروشنده مشکل داری برو شکایت کن ازش خب. اول چرا award در دو جا هست، بعد سایز ، بعد خازن، بعد bios flash، بعد نمیدونم قیمت چرا گرون شده و ... :whistle:

این accordion هم که تازه عضو هست دوباره! :whistle:

MAZY
04-12-14, 23:50
به نظر من هر کسی حتی اگه عنصر نفوذی و دشمن یا رغیب شرکت گیگابایت هم باشه اگه ایراداته منطقی بگیره شرکت گیگابایت به خاطر اعتبارش باید پاسخ گو باشه.

به صورت عامیانه بخوام بگم اگه گیگابایت سوتی نداده پس بیاد جواب انتقادات بی پایه و اساس رو بده اگه سوتی داده باید قبول کنه.

البته این عمل که کسی تو فضای مجازی همه جا سعی در بدنام کردن یه فرد یا گروه یا شرکتی بکنه خیلی کار کثیفیه...

lorn
05-12-14, 00:01
دوست عزیزی که از طرف شرکت آوازنگ جواب می دید.شما به اصطلاح شفاف سازی کردید پس لطفا پاسخ سوالات زیر رو بدید:

5- این پست شما من یاده اون مدیری می ندازه که به جایی اینکه بیاد جواب بده چرا تیم های ملی به کشور های درجه 4 آسیا می بازن سری میاد حق پخش تلوزیونی رو وسط میکشه و ذهن ها رو منحرف می کنه به جایی که می خواد.این سیاست بسیار نخ نما شده.کاربران این فروم محترم خودشون شعور دارن و بهتر قضاوت رو بگزارید بر عهده اونها.
6- مدیریت عزیز فروم.شما اسامی رو اینجا ذکر کدید که من نمی دنوم درسته یا غلط.اگر درسته اینها چه طوری به دست آواژنگ افتاده.مگر شما متعهد به حریم خصوصی کاربرانتون نیستید؟؟!!!اگر هم غلطه که پس تکلیف پست آواژنگ همینجا معلومه....
7- در مورد شکایت هم اتفاقا مراجع نظارتی خیلی خوشحال خواهند شد واقعیت های تبلیغاتی رو متوجه شوند!

8-مدیریت محترم هم اگر دوست دارید این پست و باقی پست های من رو پاک کنید تا به راحتی صورت مسئله رو پاک کنید.
در آخر با تشکر از همه کسانی که به دنبال حقیقت هستند

سلام می کنم به همه کسانی به دنبال روشن شدن نهایی این موضوع هستند.

آقای e-support آواژنگ:
چرا اینقد قضیه رو پلیسی می کنین! من یه کاربر بودم که اومدم مادربورد گیگابایت رو سرچ کردم و با این مطب روبرو شدم و یه نظر هم دادم. درسته من عضو نبودم و اولین بارم بود و دلیل نمی شه جزو مافیای علیه گیگابایت باشم. حتما این کاربر Accordion (Only the registered members can see the link) هم جزو مافیای علیه گیگابایته!!! استدلال شما در حد یه فرد خیلی خیلی کم سن بود! اصلا چرا اینقد عصبانی شدین ؟؟؟ نمی دونم چرا وقت گذاشتین و ایمیل منو کشف کردین!! خندم گرفت!!!

خیلی جالبه که یک سوال و یک مشکل برای کاربری ساده، اینقدر باعث کاراگاه بازی آواژنگ شده و البته یه نتیجه خیلی خوب داشت و اون هم این بود که نشون داد آواژنگ چه رابطه نزدیکی با شهرسخت افزار داره! اینجا یه جوری شده انگار کسی نباید بر علیه آواژنگ حرف بزنه! حتی تهدید به نابودی هم می کنن!!!

به جای اینکه کاراگاه شین و به حریم خصوصی دیگران وارد شین... برید و سوالات رو درست جواب بدین... چرا برای برندهای دیگه این اتفاقات نیوفتاده! چرا؟؟؟

واسه شهر سخت افزار هم خیلی متاسفم (shahryar) که با روابط اطلاعات خصوصی دیگران رو در اختیار دوستانش قرار می ده!

من دیگه هیچوقت به سایت شهر سخت افزار اطمینان نمی کنم. به بقیه هم توصیه می کنم این کار رو انجام ندن! هم تهدید! هم تهمت!

طرف صحبتم یا شما و امسال جناب عالی هست

ببینید دوسته من بنده زیاد از این پیگیری های بی موردتون سر درنمیارم
اگر شما تو این رنج low end واسه دوتا هد سینک انقدر جنجال می کنید اگر یه مهندس IT یا اورکلاکر بودین چی کار می کردین
حالا گیرم که اصلا سوتی بود که شما راحت می تونستی با تماس به مراجعه زیر صلاح راحت مادربرد رو به فروشنده پس بدید و مادربرد عین کاتالوگ دریافت می کردین یا مبلغ رو پس می گرفتین مراجعه ای هستن که کاملا بطور جدی در صنف کامپیوتر پیگیری می کنن در خصوص حق مشتری و رعایت قوانین توسط فروشنده :wink:
در ضمن همونجور که شهریار عزیز گفتن این موارد ، موضوعی نیست که حداقل تاثیری برای کاربران رده پایینی مثل شما بزاره از همین نمونه هایی که شما دوستان عرض کردین در برندهای دیگه کاملا قابل مشاهده است و از طرفی توضیحات دوستان عزیز کاملا قانع کننده هست اگر موردی حذف شده اولا کاهش قیمتی داشته دوما در بعضی موارد مثل همینجا قابلیتی اضافه شده سوما نه گیگابایت نه آواژنگ نمی تونن تضمین بدن که خرده فروشها و چنلهای فروش حتما از بروز رسانی قیمت و کاتالوگها پیروی کنن
متاسفانه در کشوری هم زندگی می کنیم که هیچی سر جاش نیست بعد شما اومدی دنبال قاتل بروسلی هم می گردی :lol:(شوخی بود که روحیاتمون عوض شه )

دوست نداشتم این رو بگم ولی در برند های رقیب گیگابایت به شخص در مدل های فوق حرفه ای سوتی های دیدم که باعث شده سی پی یو های گران قیمت و با ارزشی از بین برن به عنوان مثال در سری مادربرد های z87 برندی بسیار معتبر و حرفه ای در طراحی حرفه ای ترین مادربرش دچار یه سوتی شده بود که بطور مستقیم کاربران رده بالا رو متضرر می کرد و با اورکلاک سی پی یو و افزایش ولتاژ احتمال آسیب رسوندن به پردازنده بسیار بالا می رفت در صورتی که در حرفه ای ترین مدل انتظار می ره کوچکترین تلورانسی در مدارهای تغذیه و.... بوجود نیاد یا در پایینترین حد ممکن باشه چه برسه به اینکه مدار تغذیه در نتظیم ولتاژ دچار مشکل بشه و دچار سوختن سی پی یو هایی بشه که بخاطره خاص بودنش گاهی قیمتشون بالاتر از 1000 دلار هست
از این مثال ها زیاده از مادربرد بگیر تا پاورهای رده بالا با برند معتبر و +1200 وات بگیر که در مدار پروتکت دچار اخلال می شن و قیمت های گزافی هم دارن و تاثیر مستقیمی در سوختن قطعات و کاهش کارایی و خیلی از موارد دیگه می زارن (ذکر برند ها خودداری می کنم تا مشکلی برای کسی ایجاد نشه)
این مثالها رو هم برای دوستی عرض کردم که میگن در برندهای دیگه همچین اشتباهی نیست خوبه بدونید که همچین اشتباهاتی وجود داره که باعث ضرر یقرون دوهزار نمی شه بلکه گاهی سیستمهای چند میلیونی رو دچار مشکل خواهند کرد

شما به ظاهر گیر دادین در صورتی که مواردی هست که واقعا این موردی که عرض کردین هیچی حساب نمی شه جلوی ایراد های باطنی که در دل بعضی از قطعات وجود داره و حتی خیلی از کاربران حرفه ای هم از پی بردن به اون عاجز هستن چه برسه به کاربران عادی
و کلام آخرم اینه شما در یک جمع حرفه ای قدم گذاشتین و پافشاری روی چنین مواردی پیش روی کاربران حرفه ای و..... دو نتیجه بیشتر نخواهد داشت
1. خدایی نکرده همه فکر می کنن قرض ورزی درکاره
2. یا فکر می کنن لج و لج بازی هست که در کودک درونه همه ما هست
امیدوارم در ادامه پستهای شما رنگ و بوی دو موردی که عرض کردم رو نداشته باشه

truthful
05-12-14, 00:03
دوست عزیز ببخشید من دخالت میکنم جوابهای شمارو هر دو عزیز آواژنگ و آقای بارانی دادند

عکس rev1 عین خودش هست و چیزی که شما خریدید revision 2 هست ! این کجاش مشکل داره؟

وقتی قیمت کم شده که دیگه نمیشه گفت کیفیت اومده پایین که، مثل اینه که شما بیای Samand SE را با LX مقایسه کنی و بعد بگی کیفیت اومده پایین !

با توجه به اینکه دوست عزیز میدونستن این مادربرد سه تا ورژن داره باید نگاه دقیق تری به خریدشون میکردند اشتباه فروشنده به گیگابایت چه ربطی داره آخه؟

گیگابایت تغییراتی داده قیمتش هم پایینتر اومده

خب تو بازار ما زیاد نمیشه به قیمتها امیدوار بود دلار که شد 3500 هارد یک ترابایت از 180 به 195 تغییر کرد الان دلار 3370 هست هارد همون 195 هست پایین نیومده

3000 تومن هم بشه طرف هاردو 195 میده حرف بزنی میگه من با دلار 3500 خریدم

این بازار اشفته قیمتهای ایران به گیگابایت چه ربطی داره ؟

فکر نمیکنی این خرابکاریتون داره به بچه بازی تبدیل میشه و ممکنه خدای ناکرده کار دسته خودتون بدین ؟

دوست عزیز

لطفا شما یک بار بروشور رو دانلود کنید و مشاهده بفرمایید...من یک سوال از شما دارم.لطفا بدون هیچ قصد و قرضی جواب بدید؟یک برند در سال چند بار ریویژن می زنه؟؟؟ماهی 1 بار؟؟اگر نه همین بروشوری که گزاشتند یعنی از 1 سال پیش تا الان تغییرش ندادن؟؟؟

ما هم از همون اول گفتیم ترفندی برای کاهش قیمت؟؟؟آیا به نظر شما این چیزی به غیر از این موضوعه؟؟

شما هم دارید تهمت هاییی رو میزنید ..به روزی فکر کنید که خلافش ثابت شه...لطفا شما وارد بازی های تبلیغاتی نشید و با منطق جواب بدید.این که 300 تا ایراد بنی اسرائیلی گرفته شده همش بر اساس مدرک بوده...شما چیزی غیر از این دیدید؟؟؟

در ضمن تمامی بحث های در این تاپیک با مدرک بوده.پس کسی اگر شک داره می تونه مدارک رو خودش با دوستانی که خریدن هماهنگ کنه ببینه...

Rezasam1
05-12-14, 00:20
دوست عزیز

لطفا شما یک بار بروشور رو دانلود کنید و مشاهده بفرمایید...من یک سوال از شما دارم.لطفا بدون هیچ قصد و قرضی جواب بدید؟یک برند در سال چند بار ریویژن می زنه؟؟؟ماهی 1 بار؟؟اگر نه همین بروشوری که گزاشتند یعنی از 1 سال پیش تا الان تغییرش ندادن؟؟؟

ما هم از همون اول گفتیم ترفندی برای کاهش قیمت؟؟؟آیا به نظر شما این چیزی به غیر از این موضوعه؟؟

شما هم دارید تهمت هاییی رو میزنید ..به روزی فکر کنید که خلافش ثابت شه...لطفا شما وارد بازی های تبلیغاتی نشید و با منطق جواب بدید.این که 300 تا ایراد بنی اسرائیلی گرفته شده همش بر اساس مدرک بوده...شما چیزی غیر از این دیدید؟؟؟

در ضمن تمامی بحث های در این تاپیک با مدرک بوده.پس کسی اگر شک داره می تونه مدارک رو خودش با دوستانی که خریدن هماهنگ کنه ببینه...

دوست عزیز یه مشکلی این وسط هست شما در صفحه اول زدین که میدونستین این مادربرد سه نسخه داره

بروشور هم درسته ایرادی نداره الان فروشنده بجای نسخه قبلی جدیدش رو داده کاری ندارم چی اضافه شده چی کم

شما نباید محتویات برد رو نگاه میکردین ؟ یا نباید به فروشنده که ماشالله فکر میکنن مهندسن میگفتین این سه تا نسخه داره الان کدومشه؟

اشتباهی بین شما و فروشنده اتفاق افتاده و شما یک برند رو زیر سوال بردین

حالا مادربرد شما ایراد فنی داره ؟ مشکل هنگ . دما . ری استارت . پایداری؟ ایراده خاصی داره که باعث بشه فعالیت کاری شما به مشکل بر بخوره؟

truthful
05-12-14, 00:27
دوست عزیز یه مشکلی این وسط هست شما در صفحه اول زدین که میدونستین این مادربرد سه نسخه داره

بروشور هم درسته ایرادی نداره الان فروشنده بجای نسخه قبلی جدیدش رو داده کاری ندارم چی اضافه شده چی کم

شما نباید محتویات برد رو نگاه میکردین ؟ یا نباید به فروشنده که ماشالله فکر میکنن مهندسن میگفتین این سه تا نسخه داره الان کدومشه؟

اشتباهی بین شما و فروشنده اتفاق افتاده و شما یک برند رو زیر سوال بردین

حالا مادربرد شما ایراد فنی داره ؟ مشکل هنگ . دما . ری استارت . پایداری؟ ایراده خاصی داره که باعث بشه فعالیت کاری شما به مشکل بر بخوره؟

الان متوجه شدم که خدایی نکرده شما داری طرفداری جهت دار انجام میدید.لطفا از اول پست ها رو بخوند قبل از اینکه به من همچین پیشنهادی بدید!!!!من گفتم مادربورد خریدم؟؟من گفتم قصد خرید داشتم و تو تحقیقاتم به این موضوع ها رسیدم..

من هیچ ادعایی در مورد اطلاعات فنی ندارم.خدا رو شکر دوستان اینجا حرفه ای هستند.اما بعضی از پست ها خلاف این موضوع رو ثابت میکنه و نشون دهنده تاثیر احساسات در پاسخ ها می باشد.

Rezasam1
05-12-14, 00:35
الان متوجه شدم که خدایی نکرده شما داری طرفداری جهت دار انجام میدید.لطفا از اول پست ها رو بخوند قبل از اینکه به من همچین پیشنهادی بدید!!!!من گفتم مادربورد خریدم؟؟من گفتم قصد خرید داشتم و تو تحقیقاتم به این موضوع ها رسیدم..

من هیچ ادعایی در مورد اطلاعات فنی ندارم.خدا رو شکر دوستان اینجا حرفه ای هستند.اما بعضی از پست ها خلاف این موضوع رو ثابت میکنه و نشون دهنده تاثیر احساسات در پاسخ ها می باشد.

خب جالبه که کاربری که فیلم آپلود کردن چقدر شبیه شما هستن این اشتباه ممکنه بشه که شما همون شخص باشید

صحبتهای فیلم با متن شما تقریبا یکی هست خب پس شما الان چکاره اید ؟ وکیل مدافع شخصی که فیلم فرستاده ؟ متضرره این تغییر گیگابایت ؟ نهاد حقوق بشر ؟

گیگابایت و هر برندی میتونن تغییراتی در بردشون بدن و اعلام هم میکنن این اشتباه دوستتون به خودش مربوطه و فروشنده

BILL-GATES
05-12-14, 00:37
سلام! چه بحث جالبی اینجا راه افتاده!
من طرف هیچ کس رو نمی گیرم چون اینجا انگار هر طرفی صحبت کنی، بهت انگ خاصی میزنن!
فقط توصیه می کنم همه آرامش خودشون رو حفظ کنن و جواب هم دیگرو منطقی، مودبانه و مسئولانه بدن و از هرگونه تهمت بپرهیزن!
موفق باشین

truthful
05-12-14, 00:44
خب جالبه که کاربری که فیلم آپلود کردن چقدر شبیه شما هستن این اشتباه ممکنه بشه که شما همون شخص باشید

صحبتهای فیلم با متن شما تقریبا یکی هست خب پس شما الان چکاره اید ؟ وکیل مدافع شخصی که فیلم فرستاده ؟ متضرره این تغییر گیگابایت ؟ نهاد حقوق بشر ؟

گیگابایت و هر برندی میتونن تغییراتی در بردشون بدن و اعلام هم میکنن این اشتباه دوستتون به خودش مربوطه و فروشنده

شما کریس انجل تشریف دارید .....از پست های من چهره من رو تشخیص دادید.جالبه تو ویدئو هم چهره ای دیده نمیشه شما اونم تشخیص دادید؟؟؟؟من شروع کننده پست هستم.شما هم به جای اینکه تهمت بزنی بهتره با منطق چواب بدید.....با تهمت زدن و اینجور حرفا صورت مساله پاک نمیشه..اونم جلوی این همه آدم حرفه ای...

Rezasam1
05-12-14, 00:53
شما کریس انجل تشریف دارید .....از پست های من چهره من رو تشخیص دادید.جالبه تو ویدئو هم چهره ای دیده نمیشه شما اونم تشخیص دادید؟؟؟؟من شروع کننده پست هستم.شما هم به جای اینکه تهمت بزنی بهتره با منطق چواب بدید.....با تهمت زدن و اینجور حرفا صورت مساله پاک نمیشه..اونم جلوی این همه آدم حرفه ای...

تهمتی نزدم به شما دوست عزیز ! گفتم بنظر میاد شما باشین شما که ضرری نکردین اطلاع رسانی فرمودین که سه تا نسخه داره این برد خیلی هم ممنون

بنده عرض کردم الان شما چکاره اید این وسط ؟

حالا سه تا نسخه داره یا 7 تا باید از شما اجازه بگیرن نسخه جدید بدن بیرون ؟

اشتباهی بین خریدار و فروشنده رخ داده و مادربردی با ورژن جدیدتر بر خلاف تصویر بروشور تحویل داده شده که در صورت عدم تعویض بر اثر اشتباه فروشنده خب قابل پیگیری از مراجع قضایی هست

شما هدفت ازین بلوا و آشوب چیه ؟ که چی بشه مثلا"؟ خودت رو انداختی وسط که گیگابایت چرا نسخه میزنه بیرون ؟

جواب اینکه چرا اینکارو کرده رو اواژنگ داد مشکلی داری الان ؟

MAZY
05-12-14, 00:58
فقط میتونم بگم
آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است؟؟؟
آواژنگ خیلی راحت اومد و با منطق جواب داد.در حالی که می تونست سکوت کنه و جواب نده.اگه جواب نمیداد چند درصداز مشتریاش کم میشد؟
من خودم هم گرافیکم ایسوس هست هم مادربردم ولی با این حرکت بیشتر با گیگا حال کردم.
این حرف که بگیم آواژنگ جواب سوال رو با سوال داد کامل غلطه.
آواژنگ اول به سوالات جواب داد بعدا سوال پرسید.چرا نباید برای روشن شدن افکار سوال میپرسید؟
جواب این سوال چی میشه؟اونایی که تو یه مدت کوتاه تو فضای مجازی همه جا چو انداختن که گیگا هزار جور مشکل داره یهو از کجا اومدن؟از مریخ؟

truthful
05-12-14, 01:03
تهمتی نزدم به شما دوست عزیز ! گفتم بنظر میاد شما باشین شما که ضرری نکردین اطلاع رسانی فرمودین که سه تا نسخه داره این برد خیلی هم ممنون

بنده عرض کردم الان شما چکاره اید این وسط ؟

حالا سه تا نسخه داره یا 7 تا باید از شما اجازه بگیرن نسخه جدید بدن بیرون ؟

اشتباهی بین خریدار و فروشنده رخ داده و مادربردی با ورژن جدیدتر بر خلاف تصویر بروشور تحویل داده شده که در صورت عدم تعویض بر اثر اشتباه فروشنده خب قابل پیگیری از مراجع قضایی هست

شما هدفت ازین بلوا و آشوب چیه ؟ که چی بشه مثلا"؟ خودت رو انداختی وسط که گیگابایت چرا نسخه میزنه بیرون ؟

جواب اینکه چرا اینکارو کرده رو اواژنگ داد مشکلی داری الان ؟

من نمی دونم تهمت فقط به دزدی میگن یا کسیو به چیزی که نیست متهم می کنن؟؟
من دنبال هیچ چیزی این وسط نیستم.فقط و فقط و فقط دنبال جوابم..مثل همه شما که تو فروم هستید.اما از اونجایی که یک شرکت بزرگ میاد من رو به دست داشتم در سناریو علیهش متهم میکنه برام جای بسیار تعجب داره...چون این برند جهانیه و نمی دونم کسایی که همچین پستی می زنن چرا شرکت به این عظمت رو کوچیک می کنن؟؟؟!!
من جوابی از آواژنگ در مورد اشتباه چاپی یا هرچیزه دیگه ای نگرفتم.فقط سوالم رو با سوال جواب دادن...

من هدفم رو توضیح دادم حالا شما به من بگو که هدفت چیه از اینکه جای کسی می خوای جواب بدی و به من تهمت می زنی؟؟

truthful
05-12-14, 01:07
فقط میتونم بگم
آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است؟؟؟
آواژنگ خیلی راحت اومد و با منطق جواب داد.در حالی که می تونست سکوت کنه و جواب نده.اگه جواب نمیداد چند درصداز مشتریاش کم میشد؟
من خودم هم گرافیکم ایسوس هست هم مادربردم ولی با این حرکت بیشتر با گیگا حال کردم.
این حرف که بگیم آواژنگ جواب سوال رو با سوال داد کامل غلطه.
آواژنگ اول به سوالات جواب داد بعدا سوال پرسید.چرا نباید برای روشن شدن افکار سوال میپرسید؟
جواب این سوال چی میشه؟اونایی که تو یه مدت کوتاه تو فضای مجازی همه جا چو انداختن که گیگا هزار جور مشکل داره یهو از کجا اومدن؟از مریخ؟

دوست عزیز من.سوال پرسیدن حق همه هست هرکسی هم مختار که جواب بده یا نه...من هم اگر سوالی پرسیده شد جواب دادم.

اما در مورد اشتباه چاپی یا هرچیز دیگه جواب منطقی نشنیدم.آیا حق دارم قانع نشم؟؟؟

و اینکه اینایی که اومدن چو انداختن رو باید از خودشون بپسری که از کجا اومدن.من که از تهران اومدم نه مریخ....

Accordion
05-12-14, 01:08
آقا بنده هم مادربوردم گیگا بایت هست و این برند و دوست دارم . ولی به نظرم این خواسته کاملا منطقیه شما دقیقا همون چیزی بخری که تبلیغشو می بینی. وقتی گیگابایت تبلیغاتش رو شرکت بزرگی مثل آواژنگ انجام میده، نمیتونیم تقصیر و بندازیم گردن فروشگاه یا فروشنده...

BILL-GATES
05-12-14, 01:09
آقای Rezasam1 (Only the registered members can see the link) شما خودت کارمند گیگابایتی یا آواژنگ که به بقیه می گی به شما چه ربطی داره ؟ مگه به شما ربط داره! اگه داره خودتو معرفی کن لطفا!
اگه شما هم طرف کسی نیستی شما هم خودتو الکی ننداز وسط!

Rezasam1
05-12-14, 01:10
من یه صحبتی راجع به خریدار کردم اسمی هم نبردم شما اومدی جواب منو نقل قول کردین بعد میگی هدفه من چیه ؟

جواب شما رو هم تخصصی اواژنگ داد که علت تغییر نسخه چی بوده من براتون میگذارم

سوال شما این بود:

جالب اینکه ویژگی SBA اینتل رو که معمولا یک استاندارد برای ماردبورد هایی که از چیپ ست سری B اینتل می کنند هستش رو هم حذف کردن.
حالا سوال من اینجاست که شرکت بزرگ و با کیفیتی مثل گیگابت دلیل این کارش چی می تونه باشه؟؟رقابت با رقبا؟؟؟یا.....

اواژنگ :

"اولاً که Intel SBA مخصوص مادربرد های چیپست B85 هست در این رده و چند تا مدل خاص و مادربردهای این رده بیشتر از همه در کشور های آمریکایی و اروپایی به فروش رسیده و پس از عرضه اولیه محصول و نظرسنجی های مختلفی که انجام دادیم، کاربران این مناطق میخواستند قیمت این مادربرد کاهش پیدا کنه و قابلیت Intel SBA چندان برایشان مهم نبود، لذا بنابر درخواست این قابلیت حذف شد و قیمت نهایی محصول کاهش یافت"

truthful
05-12-14, 01:15
من یه صحبتی راجع به خریدار کردم اسمی هم نبردم شما اومدی جواب منو نقل قول کردین بعد میگی هدفه من چیه ؟

جواب شما رو هم تخصصی اواژنگ داد که علت تغییر نسخه چی بوده من براتون میگذارم

سوال شما این بود:

جالب اینکه ویژگی SBA اینتل رو که معمولا یک استاندارد برای ماردبورد هایی که از چیپ ست سری B اینتل می کنند هستش رو هم حذف کردن.

اواژنگ :

"
اولاً که Intel SBA مخصوص مادربرد های چیپست B85 هست در این رده و چند تا مدل خاص و مادربردهای این رده بیشتر از همه در کشور های آمریکایی و اروپایی به فروش رسیده و پس از عرضه اولیه محصول و نظرسنجی های مختلفی که انجام دادیم، کاربران این مناطق میخواستند قیمت این مادربرد کاهش پیدا کنه و قابلیت Intel SBA چندان برایشان مهم نبود، لذا بنابر درخواست این قابلیت حذف شد و قیمت نهایی محصول کاهش یافت"

من بسیار ممنونم از شرکت گیگابایت که انقدر احترام قائله واسه کاربر کوچکی مثل من و به من جواب می ده(البته نه از کسایی که من رو جزو سران فتنه می دونن)اما می تونم یک سوال بپرسم که این نظر سنجی کی و کجا انجام شده؟؟آیا از کاربران ایرانی هم سوال شده و یا ما تحریم بودیم و از ما پرسیده نشده؟؟

BILL-GATES
05-12-14, 01:17
آقا یه نفر سوال منو جواب بده :

این موضوع رو مگه کسی که مشکل داشته به راه ننداخته، پس چرا عنوانش اینه :
شایعه برای تخریب گیگابایت: "راه کار جدید یکی از معروف ترین برند ها برای کاهش قیمت؟"؛ چه کسی پشت پرده است؟ (Only the registered members can see the link)
یعنی خودش اومده مطلب گذاشته، بعدم گفته شایعه است ؟؟؟

truthful
05-12-14, 01:21
آقا یه نفر سوال منو جواب بده :

این موضوع رو مگه کسی که مشکل داشته به راه ننداخته، پس چرا عنوانش اینه :
شایعه برای تخریب گیگابایت: "راه کار جدید یکی از معروف ترین برند ها برای کاهش قیمت؟"؛ چه کسی پشت پرده است؟ (Only the registered members can see the link)

یعنی خودش اومده مطلب گذاشته، بعدم گفته شایعه است ؟؟؟

جناب بیل گیتس عزیز.....لطفا دیگه سوالی نکنید وگرنه شما هم دست من میشید و فردا از شما هم شکایت می کنند....

Rezasam1
05-12-14, 01:22
من بسیار ممنونم از شرکت گیگابایت که انقدر احترام قائله واسه کاربر کوچکی مثل من و به من جواب می ده(البته نه از کسایی که من رو جزو سران فتنه می دونن)اما می تونم یک سوال بپرسم که این نظر سنجی کی و کجا انجام شده؟؟آیا از کاربران ایرانی هم سوال شده و یا ما تحریم بودیم و از ما پرسیده نشده؟؟

بیشتر فروش وقتی اونجا انجام میشه طبق نظرسنجی اونجا این اتفاق میوفته.

مگه ایسوس که مادربرد طراحی میکنه 2 میلیون , منطبق با نیاز کاربر ایرانیه؟!

truthful
05-12-14, 01:27
بیشتر فروش وقتی اونجا انجام میشه طبق نظرسنجی اونجا این اتفاق میوفته.

مگه ایسوس که مادربرد طراحی میکنه 2 میلیون , منطبق با نیاز کاربر ایرانیه؟!

یعنی تو تایوان بیشتر از ایران مادربورد می فروشن...چون من فکر می کردم اونجا بیشترموبایل و تبلت طرفدار داره و بیشتر تو کشور هایی مثل ایران این رده از مادربورد به فرو می رسه؟؟!!!
من برند های دیگرو نمی دونم همونطور که گیگابایت رو سیاستش رو نمی دونم.

Rezasam1
05-12-14, 01:29
یعنی تو تایوان بیشتر از ایران مادربورد می فروشن...چون من فکر می کردم اونجا بیشترموبایل و تبلت طرفدار داره و بیشتر تو کشور هایی مثل ایران این رده از مادربورد به فرو می رسه؟؟!!!
من برند های دیگرو نمی دونم همونطور که گیگابایت رو سیاستش رو نمی دونم.

یک خواهشی دارم دقیق تر بخونید قسمت ابی رنگ

اولاً که Intel SBA مخصوص مادربرد های چیپست B85 هست در این رده و چند تا مدل خاص و مادربردهای این رده بیشتر از همه در کشور های آمریکایی و اروپایی به فروش رسیده و پس از عرضه اولیه محصول و نظرسنجی های مختلفی که انجام دادیم، کاربران این مناطق میخواستند قیمت این مادربرد کاهش پیدا کنه و قابلیت Intel SBA چندان برایشان مهم نبود، لذا بنابر درخواست این قابلیت حذف شد وقیمت نهایی محصول کاهش یافت

truthful
05-12-14, 01:40
یک خواهشی دارم دقیق تر بخونید قسمت ابی رنگ

اولاً که Intel SBA مخصوص مادربرد های چیپست B85 هست در این رده و چند تا مدل خاص و مادربردهای این رده بیشتر از همه در کشور های آمریکایی و اروپایی به فروش رسیده و پس از عرضه اولیه محصول و نظرسنجی های مختلفی که انجام دادیم، کاربران این مناطق میخواستند قیمت این مادربرد کاهش پیدا کنه و قابلیت Intel SBA چندان برایشان مهم نبود، لذا بنابر درخواست این قابلیت حذف شد وقیمت نهایی محصول کاهش یافت

بسیار ممنون از نکات شما.ای کاش یک روز برسه در ایران هم برند های معتبر نظر سنجی کنن در مورد محصولاتیشون و این اتفاق برعکس بیفته....

اما الان که صفحه اصلی رو چک کردم متوجه شدم خبری در زمینه این تاپبک منتشر شده و جمله ای بیش ار پیش فکر من رو مشغول کرد:

به امید آنکه اخلاق حرفه‌ای و شغلی در رقابت‌هایمان حرف اول را بزند و سعی نکنیم با تخریب وجهه و اعتبار سایر برندها، برند خود مطرح کنیم.
خودتون قضاوت کنید...از سایتی مثل شما بعیده که یک طرفه و صرفا به علت اسپانسر بود برند مذکور همچین جملاتی رو به کار ببرین...

Accordion
05-12-14, 01:41
آقا بالاخره مااگه بخواهیم مادربورد گیگابایت بخریم، حرف کیو گوش بدیم ... بروشور آواژنگ ، فروشنده ، وب سایت ..... هرکدوم یه ساز میزنن آخه .

alksdj
05-12-14, 01:51
با سلام و احترام
در پاسخ ریویژن مادربورد باید عرض کنم که اگر مادربورد با ریویژن جدید وارد بازار میشه به این معنی هست که یک سری تغییرات کوچک در مادربورد ایجاد میکنن تا مادربورد با یکسری آپشن جدید و برطرف کردن مشکلات قبلی رو به خریداران اطلاع بدن تا خریدار با دید بهتر بتونه محصول مورد نظرشو انتخاب کنه . به این معنی نیست که بخواهد از کیفیت آن محصول کم کند .

Rezasam1
05-12-14, 01:56
آقا بالاخره مااگه بخواهیم مادربورد گیگابایت بخریم، حرف کیو گوش بدیم ... بروشور آواژنگ ، فروشنده ، وب سایت ..... هرکدوم یه ساز میزنن آخه .

شما خودت باید دقت کنی دوست عزیز مثلا اگه رفتی گفتی من مادربرد ایسوس SAPERTOOTH 990FX (Only the registered members can see the link) میخوام باکسشو باز کنی که یهو این ایسوس (Only the registered members can see the link) رو بهت نده

بگی نه این اونی نیست که من تو بروشور یا سایت ایسوس دیدم

میبینید که ایسوس هم ازین تغییرات داره

alksdj
05-12-14, 01:57

دوست عزیز شما میتونید با مشاهده از سایت گیگابایت مدل دقیق مادربورد بهمراه ریوژن آن محصول رو و با سرچ آن در وب سایت ها از تغیرات موجود آن محصول اطلاع پیدا کنید و در موقع خرید حتما به مدل دقیق ( رویژن ) دقت داشته باشید که فروشنده جنس دیگه رو به شما ندهد و شما هم دچار مشکل نشین

BILL-GATES
05-12-14, 02:03
شما خودت باید دقت کنی دوست عزیز مثلا اگه رفتی گفتی من مادربرد ایسوس SAPERTOOTH 990FX (Only the registered members can see the link) میخوام باکسشو باز کنی که یهو این ایسوس (Only the registered members can see the link) رو بهت نده

آقای محترم شما با ایسوس مشکل داری انگار، می خوای از گیگا دفاع کنی حرف ایسوس مس زنی؟ توپ رو ننداز تو زمین دیگران لطفا

- - - Updated - - -

دوست عزیز شما میتونید با مشاهده از سایت گیگابایت مدل دقیق مادربورد بهمراه ریوژن آن محصول رو و با سرچ آن در وب سایت ها از تغیرات موجود آن محصول اطلاع پیدا کنید و در موقع خرید حتما به مدل دقیق ( رویژن ) ئقت داشته باشید که فروشنده جنس دیگه رو به شما ندهد و شما هم دچار مشکل نشین

دوست عزیز این حرف شما تایید همه این جنجالیه که به پا شده

JiMmY.j
05-12-14, 02:09
بسیار ممنون از نکات شما.ای کاش یک روز برسه در ایران هم برند های معتبر نظر سنجی کنن در مورد محصولاتیشون و این اتفاق برعکس بیفته....

اما الان که صفحه اصلی رو چک کردم متوجه شدم خبری در زمینه این تاپبک منتشر شده و جمله ای بیش ار پیش فکر من رو مشغول کرد:

به امید آنکه اخلاق حرفه‌ای و شغلی در رقابت‌هایمان حرف اول را بزند و سعی نکنیم با تخریب وجهه و اعتبار سایر برندها، برند خود مطرح کنیم.
خودتون قضاوت کنید...از سایتی مثل شما بعیده که یک طرفه و صرفا به علت اسپانسر بود برند مذکور همچین جملاتی رو به کار ببرین...

دوست عزیز truthful به نظرم تیم پشتیبانی گیگابایت جواب سوالات شما را به طور کامل دادند. حالا چرا شما اصرار دارید که جواب ها رو نگرفتید نمی دونم. از طرفی دیگه بیایید فرض کنیم که این جا از طرف گیگابایت یه اشتباهی صورت گرفته (که البته هر عقل سلیمی میگه این اشتباه فروشنده بوده) شما و اون دوست عزیز فریدون نباید همچین برند معروفی رو متهم می کردید و با انتشار ویدئو و.... در سراسر وب بقیه مردم رو هم به نخریدن محصولات این برند تشویق می کردید.
همونطور که شهریار عزیز گفتن همه برندها از ایسوس گرفته تا اینتل و بقیه هم ممکنه اشتباهاتی بزرگ تر از این انجام بدن. ولی آیا درسته که کسی بخواد زحمات چند ساله یک برند رو اینطوری به باد بده؟

از نیت شما خبر ندارم ولی اگه روزی مطمئن بشم که اون دوست عزیزمون فریدون با هدف تخریب و بدنام کردن گیگابایت یه همچین کاری رو نکرده، واقعا تعجب می کنم....:wink:
:11():

Stream
05-12-14, 04:00
ای عجب! :1. (27): :1~@$S (4):

تغییرات جزئی در طراحی در طول عمر یک محصول بسیار نرمال است نمی دونم چرا دوستان طوری مانور میدن انگار بقیه برندها از این کارها نمی کنند. دیگه بزرگتر از اپل که نیست که پردازنده دو هسته ای در Apple TV رو بطور ساکت یک هسته ای کرد و مشکلی هم نبود چون کارش رو کماکان در هر طریقی که تست میشه به همون خوبی انجام میده دیگه سایز هیتسینک چیه آخه. البته این رفتار خیلی تازگی نداره به خصوص که در قدیم هم حزب ASUS دست به این کارها زده:

ASUS smears GIGABYTE in astro-turfing campaign - PC & Tech Authority (Only the registered members can see the link)

بله در حقیقت ASUS برندی جهانی است :lol: به خوبی می بینید در تمام جهان یکسان رفتار می کنه و این مایه افتخار است. ادامه این رفتار هم بدتر از کار اولیه است اگه من جای این دوستان بودم دیگه حالا خرابکاری شده و پایان یافته، می رفتم پی کارم و برنمی گشتم دیگه سوتی به اندازه کافی داده شده (در قدیم افرادی که قصد این کارها رو داشتند با دقت تر بودند در هویت مخفی خودشون :دی). البته شاید هم در حزب ASUS تغییر در بروشور باعث میشه تا 2 صبح بوسیله مولتی یوزر پیگیر مسائل باشیم بالاخره دقت اطلاعات اینقدر مهمه برای دوستان و باید بهشون احترام گذاشت :1~@$S::1~@$S (5):

truthful
05-12-14, 10:06

سلام صبح بخیر.دوست عزیز الان برام دیگه یقین شد که شما از یک جایی داری خط می گیری.اما یکم حرفه ای تر باش.لطفا عکس این دو مادر بورد رو بزار تا همه ببینن.آدم باید چشماش خیلی ضعیف باشه که رو جعبرو نتونه بخونه که یک کلمه مثل R2 به اون بزرگی چاپ کردن...لطفا پای کسی رو اینجا وسط نکش و اگر وسط میکشی پس دقت کن...

truthful
05-12-14, 10:12
دوست عزیز truthful به نظرم تیم پشتیبانی گیگابایت جواب سوالات شما را به طور کامل دادند. حالا چرا شما اصرار دارید که جواب ها رو نگرفتید نمی دونم. از طرفی دیگه بیایید فرض کنیم که این جا از طرف گیگابایت یه اشتباهی صورت گرفته (که البته هر عقل سلیمی میگه این اشتباه فروشنده بوده) شما و اون دوست عزیز فریدون نباید همچین برند معروفی رو متهم می کردید و با انتشار ویدئو و.... در سراسر وب بقیه مردم رو هم به نخریدن محصولات این برند تشویق می کردید.
همونطور که شهریار عزیز گفتن همه برندها از ایسوس گرفته تا اینتل و بقیه هم ممکنه اشتباهاتی بزرگ تر از این انجام بدن. ولی آیا درسته که کسی بخواد زحمات چند ساله یک برند رو اینطوری به باد بده؟

از نیت شما خبر ندارم ولی اگه روزی مطمئن بشم که اون دوست عزیزمون فریدون با هدف تخریب و بدنام کردن گیگابایت یه همچین کاری رو نکرده، واقعا تعجب می کنم....:wink:
:11():

دوست عزیز من.ممنون که با حترام جواب دادید.این خودش جای بسی امید هستش.اما از اینکه من چرا مطرج کردم ،به نظرم من آزاد باشم که این کار رو کنم.برند مورد نظر هم خیلی راحت بیاد جواب سوالان من رو بده.من اصلا دنبال جوا تخصصی نیستم.نمی دونم چرا احساس می کنن من دانشمند IT هستم.در ضمن عقل سلیم بنده میگه که اشتباه از سمت فروشنده نبوده با حداقل به اندازه کسی که باعث و بانی این کار شده نبوده...در ضمن کسی زحمات هیچکسی رو زیر سوال نبرد.اگر جایی همچین حسی کردید کاملا در اشتباهید.

من از نیت دوستان دیگه خبر ندارم.اما از نیت خودم که روشن شدن حقیقت هستش خبر دارم

truthful
05-12-14, 10:19
ای عجب! :1. (27): :1~@$S (4):

تغییرات جزئی در طراحی در طول عمر یک محصول بسیار نرمال است نمی دونم چرا دوستان طوری مانور میدن انگار بقیه برندها از این کارها نمی کنند. دیگه بزرگتر از اپل که نیست که پردازنده دو هسته ای در Apple TV رو بطور ساکت یک هسته ای کرد و مشکلی هم نبود چون کارش رو کماکان در هر طریقی که تست میشه به همون خوبی انجام میده دیگه سایز هیتسینک چیه آخه. البته این رفتار خیلی تازگی نداره به خصوص که در قدیم هم حزب ASUS دست به این کارها زده:

ASUS smears GIGABYTE in astro-turfing campaign - PC & Tech Authority (Only the registered members can see the link)

بله در حقیقت ASUS برندی جهانی است :lol: به خوبی می بینید در تمام جهان یکسان رفتار می کنه و این مایه افتخار است. ادامه این رفتار هم بدتر از کار اولیه است اگه من جای این دوستان بودم دیگه حالا خرابکاری شده و پایان یافته، می رفتم پی کارم و برنمی گشتم دیگه سوتی به اندازه کافی داده شده (در قدیم افرادی که قصد این کارها رو داشتند با دقت تر بودند در هویت مخفی خودشون :دی). البته شاید هم در حزب ASUS تغییر در بروشور باعث میشه تا 2 صبح بوسیله مولتی یوزر پیگیر مسائل باشیم بالاخره دقت اطلاعات اینقدر مهمه برای دوستان و باید بهشون احترام گذاشت :1~@$S::1~@$S (5):

دوست عزیز گیگابایتی!!!!!

شما هم که دقیقا حرف آواژنگ رو می زنید.اما فرق شما اینه که اونها اسم کسی رو نیوردن ولی شما این کار رو کردی.من واقعا نمی دونم این برندی که شما نام بردید واقعا میاد واسه همچین موضوعی خودش رو خراب کنه و انقدر کوچیک شده که بخواد رقیباشو خراب کنه...او لینکی هم که گزاشتید چون من همون اول گفتم انگلیسی بلد یستم پس به طبع چیزی متوجه نشدم.نمی دونم این سوال بسیار ساده چرا باعث شده به جای جواب کسای دیگه و برند های دیگرو متهم کنیم.بهتر جوا بدید.عرض کردم این سیاست نخ نما شده.
اینکه میگی مولتی یوزر ،منظورتو شفاف تر بگو.چون تو این فروم ظاهرا هرکسی درخواست اطلاعات کاربران دیگر و کنه خیلی راحت با هاش اشتراک می زارن.پس بد نیست قبل از تهمت اینکار رو می کردید...

Shahryar
05-12-14, 10:31
صبح همگی بخیر.

اگه برای شما هم جالب شده بود باید بگیم، کاربر Avenger و BILL-GATES هر دو یک شخص بودند و در قوانین انجمن ذکر شده که ساخت دو کاربر غیر مجاز هست. این هم یک نمونه از سوتی هایی که این عزیزان دادند ( موارد بسیار بیشتر هم هست ) :

هر دو این آی پی ها در یک زمان استفاده شده و مربوط به مبین نت هست ( تازه موارد دیگه ای هم هست که ایشالله به وقتش )

دوستان خوبم، شهر سخت افزار کاملاً به رعایت حریم تمامی شما عزیزان پایبند هست و برای همین هم پسوند ایمیل و در برخی از کاربران آی دی ها هم کمی تغییر داده شده. قطعاً شما با داشتن شماره موبایل 336533 نمیتونید بفهمید که این شماره مربوط به چه شخصی هست چون ناقص هست و اگه قصد نقص حریم کاربران را داشتیم قطعاً ایمیل ها را کامل منتشر می کردیم.

همچنین لازم به توضیح هست که این عزیزان در انجمن شرکت گیگابایت اقدام به ارسال کردند و شرکت گیگابایت برای پیگیری بهتر موضوع مشخصات افراد را میگیره تا بتونه باهاشون تماس بگیره و از اول طرح تا به امروز بیش از 100 نفر از طریق پیغام خصوصی و تاپیک های همینجا مشکلاتشون حل شده. قطعاً اگر این اشخاص هم مثل سایر افرادی که واقعاً قصد انتقاد داشتند، انتقاد میکردند تیم شهر سخت افزار در طرف کاربران حاضر میشد و سعی میکرد مشکلشون را حل کنه اما به صراحت عرض میکنم از کارهای کثیف خودداری کنید چون هیچ حمایتی از طرف هیچ شخصی در مجموعه شهر سخت افزار نخواهید شد.

ما بارها شده مشکلات کاربران پیگیری کردیم، تماس گرفتیم و ... . مواردی بوده که حتی ناراضی بوده و ما با احترام کامل به پای صحبت هاشون نشستیم تا گفته بشه اما این جوسازی های بچه گانه جدای از هر بحث معمولی هست و دقیقاً هدف از e-Support هم پاسخگویی به کاربران و جلوگیری از جوسازی های سازمان یافته شده است.

پس همون طوری که در بالا مشاهده کردید هیچ اتهامی را ما به دلیل در شهر سخت افزار به کسی نمیزنیم و مطمئن باشید مدارک بسیار بسیار زیادی توسط تیم گیگابایت قبل از ارسال و متهم کردن چنین پست هایی از بازار و اینترنت جمع شده.

اما به راستی، چه کسی پشت پرده این جوسازی هست؟ چرا هر کسی مخالف این دوستان صحبت میکنه متهم میشه به گیگابایتی بودن ؟

مهدی بهادرفر
05-12-14, 11:18
واقعاً آدم شک می کنه به این جو سازی های بی پایه و اساس

جالب اینجاست که با توجه به پاسخ های کامل و جامعی که دوستان به این افراد دادند باز هم اصرار دارند که برند گیگابایت رو زیر سوال ببرند.

یاد یکی از دیالوگ های فیلم هزاردستان افتادم که استاد می گوید: «آدمی که خواب است را می‌شود بیدار کرد ولی کسی که خودش را به خواب زده هیچ وقت نمی‌توان بیدار کرد».

واقعاً برای این افراد متاسفم

JiMmY.j
05-12-14, 11:53
عجب دیشب شک کرده بودم که BILL-GATES یه ریگی به کفشش هست. چون اول در کمال خونسردی گفت که من اینجا طرف هیچکی نیستم. ولی بعد کم کم جانبداریش رو شروع کرد....

به این میگن از آب گل آلود ماهی گرفتن.....:1. (29):

Rezasam1
05-12-14, 12:40
سلام صبح بخیر.دوست عزیز الان برام دیگه یقین شد که شما از یک جایی داری خط می گیری.اما یکم حرفه ای تر باش.لطفا عکس این دو مادر بورد رو بزار تا همه ببینن.آدم باید چشماش خیلی ضعیف باشه که رو جعبرو نتونه بخونه که یک کلمه مثل R2 به اون بزرگی چاپ کردن...لطفا پای کسی رو اینجا وسط نکش و اگر وسط میکشی پس دقت کن...

ظهرتون بخیر دوست عزیز

به نکته جالبی اشاره فرمودین چون من هم منتظر همین نکته شما بودم شما به باکس ایسوس دقت کردین اما به باکس گیگابایت خیر

اگه دقت کنی نسخه ای که در بروشور هست عکس هیت سینکش روی باکس هست

ولی نسخه جدیدتر حذف شده

من از کسی خط نمیگیرم من میگم مراقب باشید فروشنده ها همونی رو که میخواهین بهتون بدن قطعه رو چک کنید

تا به مشکل نخورید:11():

Admiral_Hunter
05-12-14, 12:54
گنه كرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری

فروشنده مقصره ...گیگابایت خراب میشه!!!
متاسفانه مشکل ما ایرانی ها همینه!!!

Reza Eshraghi
05-12-14, 13:33
گیریم که aveger با bilgates یکی بوده! مگه اینا جفتشون چه حرفی زده بودن؟ برید کل حرفاشونو بخونین.... به جای کاراگاه بازی برید مشکل رو حل کنین.. بای شهر کاراگاهان ست افزار، امروز کلی خندیدم

ATP و نام کاربری کم نیارید یک وقت خدای ناکرده !! پشت سر هم عین دستگاه کپی با سرعت فراصوت یوزر می سازید !!!! :1. (37):

M3RS4D 50062
05-12-14, 14:24
دوستان اگه این پست شهریار جان رو بخونن متوجه میشن که کاملا به استارتر عزیز توضیحات کامل رو ارائه کردن
و این 2 حالت دیگه برای تاپیک ایجاد میکنه
یا این بحث ها از سره تعصبه
یا از سره جو سازیه
با تشکر از شهریر جان عزیز:great:

mahdinik11
05-12-14, 15:05
با سلام خدمت همه دوستان . من نه با برند گیگا نه حال میکنم نه توی این بحث بودم از اول . فقط یک چیزی برای من جالب بود که چرا سایت بخواد از برند خاصی حمایت کنه یا برندی رو خراب کنه . اگر این بحث بین خود کاربران بود و مسیولین وارد موضوع نمیشدند فکر میکنم خیلی بیشتر شان این سایت حفظ
میشد . برای من کاربر واقعا عجیبه که چرا از گیگا بایت افرادی دارند حمایت میکنند . کاری ندارم که حرفه این دوسته عزیز حق هستش یا نه . که تا حدودی هم حرفش درسته . ولی جانب داری ها از گیگا بابت چیه نمیدونم . لابد به یک عده ای منافعی میرسه. این برای سایتی که خوش مرجع به حساب میاد خیلی بده . فقط از این موضوع خیلی ناراحت شدم من و توقع نداشتم . درسته چندین ساله من عضوم ولی فعالیتی ندارم زیاد چون بیشتر میخونم . ولی اصلا توقع حمایت نداشتم از برندی . الان اگر منم جز مافیای ضد گیگا شدم بگید بدونم . چون خیلی خیلی خوشحال میشم از این موضوع . و جالبیش مطرح کردن این موضوع توی سایت اصلی بود . البته عذر خواهی هم میکنم در صورتی که. نکنه واقعا این سایت وابسته به اواژنگ هستش و من بیخبرم ( این فول واقعا گوشش بازه . سایت خودشو خراب کرد با این کار)

M3RS4D 50062
05-12-14, 15:16
با سلام خدمت همه دوستان . من نه با برند گیگا نه حال میکنم نه توی این بحث بودم از اول . فقط یک چیزی برای من جالب بود که چرا سایت بخواد از برند خاصی حمایت کنه یا برندی رو خراب کنه . اگر این بحث بین خود کاربران بود و مسیولین وارد موضوع نمیشدند فکر میکنم خیلی بیشتر شان این سایت حفظ
میشد . برای من کاربر واقعا عجیبه که چرا از گیگا بایت افرادی دارند حمایت میکنند . کاری ندارم که حرفه این دوسته عزیز حق هستش یا نه . که تا حدودی هم حرفش درسته . ولی جانب داری ها از گیگا بابت چیه نمیدونم . لابد به یک عده ای منافعی میرسه. این برای سایتی که خوش مرجع به حساب میاد خیلی بده . فقط از این موضوع خیلی ناراحت شدم من و توقع نداشتم . درسته چندین ساله من عضوم ولی فعالیتی ندارم زیاد چون بیشتر میخونم . ولی اصلا توقع حمایت نداشتم از برندی . الان اگر منم جز مافیای ضد گیگا شدم بگید بدونم . چون خیلی خیلی خوشحال میشم از این موضوع . و جالبیش مطرح کردن این موضوع توی سایت اصلی بود . البته عذر خواهی هم میکنم در صورتی که. نکنه واقعا این سایت وابسته به اواژنگ هستش و من بیخبرم

دوست عزیز منم مثل شما در جریان نبودم
ولی لازمه که شما و بقیه کسانیکه میخوان کامنت بزارن بدونن که
گارنتی اواژنگ تو انجمن ساپورتر دارن که اگه عضوی در انجمن سوالی داشتن یا درخواستی داشتن که مربوط به این دوستان ساپورتر باشه ,ساپورتر های اواژنگ بهشون جواب میدن
و الان هم استار عزیز و بقیه دوستان هم سو با استارتر هر صحبتی یا فعالیتی دارن با ساپورتر های اواژنگ طی این تاپیک دارن بحث میکنن
و انجمن SSA (شهر سخت افزار) اصلا جهت گیری یا تعصب خاصی روی برندی مثل گیگابایت نداره
امیدوارم تونسته باشم به اندازه خودم شفاف سازی کنم و بتونید به مسئله بهتر نگاه کنید
موفق باشین:give_rose::give_rose::give_rose:

sasan_hn
05-12-14, 15:52
با سلام،
ممنون از توضیحات کاملتون. اما من بابت این موضوع بسیار پیگیر بودم و همچنین در بازار کامپیوتر رضا دوستان وآشنایان زیادی دارم، اما یک مساله هنوز واسم روشن نیست اینکه گیگابایت یک سری مادربورد تو بازار داره ( خودم از نزدیک دیدم ) که اسم مشابهه داره اما در حقیقت دو مدل مختلفه!! من خودم مطمانم که اشتباهی شده بوده اما توی بازار رضا بعد از پیگیری یک مدل دیگه پیدا کردم که همن مساله رو داشت. من هنوزم میگم شاید تو جایی یه اشتباه رخ داده . واسه همین شنبه فردا میخام واسه اینکه این مساله واسه من روشن تر بشه بیشتر تحقیق کنم. اما این موضوع که با یک اسم ثابت دو مدل مادربورد مختلف وجود داره رو خودم با چشمام دیدم. لطفا بهترو شفاف تر جواب بدین در مورد این موضوع... ضمن اینکه امیدوارم منو جزو این لیست هایی که در بالا وجود داره من باب انتقاد کردن قرار ندین. با تشکر!

M3RS4D 50062
05-12-14, 16:08
جالبه اکثر دوستان مترض
همگی تو این چند روز عضو شدن؟!؟!؟!؟!؟!
واقعان برای کاربرای فعال و اکتیو این جالب نیست؟:1. (27)::1. (27)::1. (27):

seyed mamali
05-12-14, 16:13
سلام دوست عزیز،

ما اینجاییم تا به تک تک سوالات شما پاسخ بدیم و صد البته کامل و تخصصی. پس در کمال احترام و حوصله کامل در خدمت شما هستیم و مطمئن باشید در صورت لزوم مواردی که لازم باشه با HQ هماهنگ میشه تا شما به عنوان مشتری گیگابایت پشتیبانی مناسبی دریافت کنید. :11():

در مورد قیمت revision های مختلف که فرمودید، اگه قیمت جهانی نرفته بالا و فقط قیمت در ایران رفته بالا، دلیل خیلی ساده ای داره که میتونید با سر زدن به سایت های مثقال و دو قرون و ... ببینید : گرون شدن دلار که جوش از چند هفته پیش روی بازار های مختلف سایه افکنده و درست هم بوده و دلار گرون شده. پس طبیعیه که نه تنها گرون شده ، بلکه گرون تر هم میشه و این ربطی به ریویژن های مختلف نداره، بلکه به این دلیل هست که هر چی پیش اومدیم توی این بازه اخیر که این مادربرد ها وارد ایران شده، دلار گرون و گرون تر شده تا الان که شده 3500 ...

در مورد Award های نسخه های مختلف P85-D3 ، بهتره قبلش صحبت کنیم در مورد Revision های مختلف یک مادربرد. وقتی صحبت از نسخه های مختلف یک قطعه میشه، منظور این نیست که کالای 100% جدید با کارایی متفاوت را دریافت می کنید بلکه تغییرات جزئی انجام میشه اون هم در جهت های مختلف بهینه سازی که حالا در ادامه خدمتتون میگم روی اون موردی که فرمودید کاهش امکانات رخ داده.

اما در مورد این مادربرد خاص یعنی P85-D3 یه نگاهی دقیق بندازید میبینید چیزی تغییر نکرده جز چیدمان قطعات که بخواد کارایی فرقی بکنه برای همینه که از Award ما در دو جا استفاده شده و به احتمال زیاد تغییرات گیگابایت خیلی Minor بوده. باز هم تاکید میکنم منظور از Revision جدید یک مادربرد ، یک مادربرد تازه نیست که بگیم کلاً داستان دیگه ای را باهاش مواجهیم. پس برای همین توی این مورد میتونید متوجه بشید که چرا از Award استفاده شده در دو جا : تغییرات کم و بهینه سازی نه تغییر اصلی.

در مورد کم شدن تعداد فاز مدار تغذیه یا سایز امکانات، دو تا مدل شما اینجا گفتید که جفتش را براتون بازش میکنیم.

اولین مثالی زدید این عکس ها بود در پست اول :

بیایند با هم علمی صحبت کنیم، در این مدل هیچ تغییر خاصی جز چیدمان قطعات داده نشده و تعداد فاز ها یکسانه و تغییرات جزئیه. اندازه را هم توضیح دادم خدمتتون.

اما در مورد مدل بحث برانگیز ما یعنی یعنی B85M-HD3 :1. (35):

این عکس های شماست :

Only the registered members can see the link D%D8%B1%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA%D8%9F%D8%9F%D8%9F-2014-11-30_14-26-54.jpgOnly the registered members can see the link D%D8%B1%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA%D8%9F%D8%9F%D8%9F-2014-11-30_14-27-05.jpg

اینجا دو تا تغییر اساسی میبینیم ( تغییرات اصلی Revision های شرکت ها را هیچ کسی نمیدونه تقریباً ) :

1) کم شدن یک فاز
2) اضافه شدن بخشی که با نوار زرد رنگ جدا شده از قسمت اصلی برد !

که فکر میکنم شما قسمت دوم را ندیدید و قبل از توضیح بخش اول اون را براتون بازش میکنیم : دو تا تغییر اساسی ایجاد یک گارد برای کاهش نویز صدا ( با جدا کردن لایه های PCB این بخش با بخش اصلی و جدا کردن اتصال به زمین بخش دیجیتال و آنالوگ ) و اضافه شدن خازن های صوتی Nippon Chemicon برای بهبود کیفیت صدا.

پس این فرضیه که گیگابایت میخواسته سر هم بندی کنه که هزینه هاش بیاد پایین باطله، چون اگه میخواست این کارو بکنه نمیومد در آخرین نسخه از این مادربرد این قسمت شماره 2 را اضافه کنه و صرفاً به کاهش فاز بسنده میکرد. اما کاهش فاز :

پردازنده هایی که روی این مادربرد ها بیشتر استفاده می شوند همون جوری که توی بررسی مادربرد MSI B85-Gaming روی وب سایت شهر سخت افزار هم میتونید بخونید، غالباً پردازنده های High-End نیستند که دلیلش خیلی واضح هست و قطعاً کسی دنبال اورکلاک کردن خفن هم روی این مادربرد نیست. برای همین میاند بعد از عرضه میبینند اگه نیازی نباشه در نسخه های بعدی بهینه سازی میکنند تا قیمت پایین بیاد که حالا توی نسخه سوم میبینید کاهش هزینه ساخت را از یک طرف ( مورد 1 ) و افزایش هزینه ساخت ( مورد 2 ) را داریم.

پس خوب که دقت کنید میبینید که کاهش کیفیتی در کار نبوده به طور محسوس و هدف متضرر شدن مشتری باشه کما اینکه در نسخه سوم میبینید که قسمت جدیدی حتی اضافه شده.

اما جدای از بحث گیگابایت، یک موضوع کلی وجود داره که تجربه چندین ساله ما هست و یک چیز بین المللی :

اکثر شرکت ها سعی می کنند در نسخه های اولیه و مدیایی بهترین ها را بفرستند ( نه فقط از حیث جنس بلکه از هر نظر ) و بعد توی بازار در خیلی از موارد قطعات متفاوتی را میبینید که نمیشه گفت بدتره اما گاهی به خوبی سمپل نیست.

نمونه هاش :

ASUS Google Nexus 7 ، سلطان خرابی تبلت ها ! اما در نسخه هایی که برای CNET و ... رفت هیچ کدوم از مشکلات و خرابی های مشهورش را نداشت.
OnePlus One ، هیچ کدوم از جاهایی که بررسیش کردند مشکل زردی صفحه را گزارش ندادند.
G.SKILL ، قشنگ یادمه در رم های معروف Perfect Storm اش سری های اول چیپ های Bin شده Elpida Hyper بود اما در سری های بعدی تولیدش چیپ ها شده بود PSC !
و اما از همه این ها بگذریم ، اینتل !!!

این مقاله را ببینید ، اتفاقاً چند روز پیش توی شهر سخت افزار پابلیش شد :

براستی در پشت پرده ادغام دو بخش پردازنده های قابل حمل و کامپیوتری اینتل چه می گذرد؟ (Only the registered members can see the link)

من خیلی مثال های دیگه روی تک تک برند های معروف نظیر سامسونگ و ... هم میتونم براتون بزنم. ما اینکه توی نسخه های مختلف قطعات تغییر کنه در جهات مختلف را تایید یا تکذیب نمیکنیم بلکه چیزیه که هست اما لزوماً به معنی ضرر مشتری نیست مثل مثال هایی که بالا آوردیم سر گیگابایت یا G.SKILL ...

امیدوارم پاسختون را گرفته باشید و البته مبارکتون باشه مادربردتون. :give_rose:

دقیقا با شهریار جان موافقم...
گاهی اوقات توrevision های مختلف حتی یک خازن هم اضافه نمیشه ، بلکه فقط بنابه مشکلات احتمالی چیدمان قطعات عوض میشه...
یادم میاد 3 سال پیش دو تا مادربرد باrevision های مختلف خریدیم ، بعد از بررسی های متعدد که از رو ظاهر و دفترچه انجام دادیم دیدیم که هیچ چیز اضافه نشده، فقط مکان قرار گیری چیپس تغییر کرده...اون هم به خاطر مسیله دما ی سیستم...

M3RS4D 50062
05-12-14, 16:16
شاید یه حمله ی غافلگیرانه از برند های دیگه باشه...میدونی که چی میگم مرصاد جان...
اخه سید جان ,تخریب یا شکست برند دیگه ای هم که باشه ,برن تو بازار قیمت هارو خراب کنن یا بنر های تبلیعاتی برای خورد کردن رقیب بزنن مثل سام و اپل:lol:
نه اینکه اینجا تو فروم بخوان همدیگه رو تخریب کنن
پست هارو که میخونم
یاد دعوا های بچگانه و خیلی زننده بچه ها میوفتم که تو خیابون میفتن بجون هم
واقعا مایه تاسفه که انقدر برای خودشون ,حداقل ,ارزش قائل نیستن

Rezasam1
05-12-14, 16:20
با سلام،
ممنون از توضیحات کاملتون. اما من بابت این موضوع بسیار پیگیر بودم و همچنین در بازار کامپیوتر رضا دوستان وآشنایان زیادی دارم، اما یک مساله هنوز واسم روشن نیست اینکه گیگابایت یک سری مادربورد تو بازار داره ( خودم از نزدیک دیدم ) که اسم مشابهه داره اما در حقیقت دو مدل مختلفه!! من خودم مطمانم که اشتباهی شده بوده اما توی بازار رضا بعد از پیگیری یک مدل دیگه پیدا کردم که همن مساله رو داشت. من هنوزم میگم شاید تو جایی یه اشتباه رخ داده . واسه همین شنبه فردا میخام واسه اینکه این مساله واسه من روشن تر بشه بیشتر تحقیق کنم. اما این موضوع که با یک اسم ثابت دو مدل مادربورد مختلف وجود داره رو خودم با چشمام دیدم. لطفا بهترو شفاف تر جواب بدین در مورد این موضوع... ضمن اینکه امیدوارم منو جزو این لیست هایی که در بالا وجود داره من باب انتقاد کردن قرار ندین. با تشکر!

دوست عزیز خیلی از برندها دوتا اسم مشابه دارن با پسوندها یا کد نسخه بالاتر همشون هم در ظاهر برد و باکس متفاوت هستند

مثل همین برد گیگابایت (Only the registered members can see the link) مثل مادربرد sabertooth 990fx ایسوس (Only the registered members can see the link) که اینم سه مدل هست مثل msi x99s gaming 9 (Only the registered members can see the link?shoppingnavigation=11&category=130&statement=11&name=Gaming) که دو مدل هست با شکل و باکس متفاوت

هر کدوم از ما باید مدل دقیق رو بدونیم فروشنده ها دیگه به 1 و 2 و پسوند دقت نمیکنن اسمو بگی میره از انبار میاره

اشتباه فروشنده یا عدم بررسی ما چه ارتباطی به ایسوس و گیگابایت و ام اس ای داره؟

seyed mamali
05-12-14, 16:21
اخه سید جان ,تخریب یا شکست برند دیگه ای هم که باشه ,برن تو بازار قیمت هارو خراب کنن یا بنر های تبلیعاتی برای خورد کردن رقیب بزنن مثل سام و اپل:lol:
نه اینکه اینجا تو فروم بخوان همدیگه رو تخریب کنن
پست هارو که میخونم
یاد دعوا های بچگانه و خیلی زننده بچه ها میوفتم که تو خیابون میفتن بجون هم
واقعا مایه تاسفه که انقدر برای خودشون ,حداقل ,ارزش قائل نیستن

امروزه تخریب در شهر سخت افزار فزونی یافته...
تو تاپیک های مختلف این قضایارو میبینیم...
جالبه تاپیک آنتی ویروس ها 5 صفحش مربوط میشه به تخریب کسپر اسکای!!!! دوستان تخریبچی هم فقط به برند های غول حمله میکنن!!! حالا اینجا اگه بهFOXCONN گیر میدادن میگفتیم عیب نداره!!! ولی گیگابایت که دیگه....استغفر الله...

seyed mamali
05-12-14, 16:33
جالبه اکثر دوستان مترض
همگی تو این چند روز عضو شدن؟!؟!؟!؟!؟!
واقعان برای کاربرای فعال و اکتیو این جالب نیست؟Only the registered members can see the link

شاید یه حمله ی غافلگیرانه از برند های دیگه باشه...میدونی که چی میگم مرصاد جان...

pedramas
05-12-14, 16:39
من نمی دونم طرف رفته یه مادربورد با یه ورژن خاص رو تو عکس دیده بعد اومده یه مادربورد دیگه رو خریده، بعد میگه این چرا شبیه اون عکس نیست !!! :1. (27):
انگار کیک کشمشیه که شبیه عکسش نیست !!
تمومش کنین بابا تابلو ها !!!

SajjadKhati
05-12-14, 16:47
" بعد از عرضه اولیه دیدیم که با توجه به اینکه این هیت سینک ها خنک کار می کردند،
ما دوباره محاسبه کردیم و اندازه را کوچکتر کردیم بدون اینکه مشکلی از نظر دمایی برای قطعه ایجاد بشه و قیمت را چند دلاری کاهش دادیم. "

این تیکه رو خودم به عینه شاهد بودم و دقیق همینطوره که گفته شد . اما برام جای تعجب داشت
برا فامیلم یه مادربرد P85-D3 گرفتم و برا خودم H97-D3H با اونکه هت سینگ شون از لحاظ اندازه فرق داشت ، اما دمای برد هر دو یه اندازه بود تقریبا
اما این سئوال برام پیش اومد که چرا پس رو مادربردای گرون همین هت سینگ رو میزارن؟

mehrdad_ab
05-12-14, 17:14
با سلام
واقعاً من که خسته شدم ، در عجبم چرا عده ای برای تبلیغات ، عده ای دیگر رو زیر سئوال می برن
من در ابتدای بحث بسیار خوشحال بودم که یک بحث جذاب برای بررسی چند مادربرد ایجاد شده
با مطالعه صفحات چیزی دستگیرم نشد
عده ای با یوزرهای متعدد و ساخت یوزرهای جدید قصد به زیر سئوال بردن برند معتبر را دارن
بنده طرفداریکه تاز گیگا نیستم ، چون در عین حال با سایر برندها هم کار می کنم.
وجه تمایز بنده گارانتی خوب گیگا هستش که برای کسی که طالبش هست معرفی و یا خرید می کنم .
سوای این مسائل ؛
استارتر که بیان کرده : {
چند روز پیش به دنبال یک مادربورد B85 مناسب می گشتم و به توصیه یکی از دوستان به سراع مادربورد GA-B85-HD3 رفتم.برای تحقیق بیشتر به سراغ وب سایت رسمی گیگابایت و این محصول به نشانی
GIGABYTE - Motherboard - Socket 1150 - GA-B85-HD3 (rev. 2.1) (Only the registered members can see the link)
مراجعه کردم.

اما همینطور که به مرور مشخصات این مادربورد می پرداختم متوجه نکته ای شدم.اینکه این مادربورد در 3 ورژن محتلف تولید شده وجالب هرچی ریویژنش میره بالاتره از امکانانش کاسته میشه!!!اما قیمت میره بالاتر...البته تو دنیا رو نمی دونم اما اینجا که می ره بالا تر.جالب تر اینه که مادربورد تو هر رویوژنش کوجکتر شده(از سرو تهش زدن تا قیمتش رو کم کننن )بعد هم متوجه شدم که هیتسینک رو حذف کردن و جالب اینکه ویژگی SBA اینتل رو که معمولا یک استاندارد برای ماردبورد هایی که از چیپ ست سری B اینتل می کنند هستش رو هم حذف کردن.
}
شما اینا رو بیان کردین ، بعد توی کلیپی که توی آپارات آپلود کردین ،بیان می کنید :
بعد از پرس و جو و قیمت کردن از چند مغازه به فروشنده گفتین این مدل رو به من بده
بعد آوردین دیدین اون چیزی نیست که شما انتظارش رو داشتین
یعنی شما توی اولین تاپیکتون گفتین چند رویوژن داره ، توی کلیپ دارین میگین بعد از پرس و جو و قیمت کردن از چند مغازه به فروشنده گفتین این مدل رو به من بده
چه کاریه آخه ! ؟ !
جواب ها رو کاملاً ای ساپورتر آواژنگ و شهریار عزیز گفتن
به نظرم چون قانع نشدید یوزرهای مختلف رو به حمایت از خودتون آوردین اینجا و یک بحث چندین صفحه ای رو شروع کردین
به هر دلیلی بهتره برای جذب مشتری راه های جدیدتری رو ارائه بدین ، مثل افزایش کیفیت و گارانتی
برند x زمانی برند محبوب بنده بود که الان افتضاحی بیشتر نیست ، اما تمام پست های بنده رو نگاه کنید ، توی کدوم تاپیک ، بنده برندی رو زیر سوال بردم ؟
در کدام تاپیک گیگا رو بهترین برند نام بردم ؟
بهتره قانع بشین :11():

pedramas
05-12-14, 17:21
نه عزیز مشخصه دیگه، عنوان تایپک اول "راه کار جدید یکی از معروف ترین برند ها برای کاهش قیمت؟ " بوده که بعدا مسولین سایت که خواستن با این ادعا وجه برند خراب نشه به قبل و بعدش کلماتی اضافه کردن که با خوندن یک خط شما تصمیم گیری نکنی.
میتونستن حذفش کنن، میتونستن هر کار دیگه ایی ببکنن اما فکر میکنم قضاوت رو گذاشتن به عهده خود خوانندگان.

M3RS4D 50062
05-12-14, 17:35
کاملا دیگه به من ثابت شد که اینا همه باهم دست به یکی بودن!!!
من یه پیشنهاد میدم
هر چند شاید کسی استقبال نکنه ولی میتونیم بصورت تصویری بحث کنیم و وب بدیدم ,من نتم قویه اگه خواستین من میزبان میشم و همگی باهم بصورت انلاین و تصویری بحث میکنیم برای شفاف سازی!!!
************************************************** **************************************
مثل اینکه از استارتر محترم و افراد هم سو با ایشون خبری نیست؟
چون واقعا بحث جذابی بود
(من تخمه هام داره تموم میشه ,زود تر تمونش کنید ,منتظر گنگستر بازیه اخرشم :1. (4)::1. (4)::1. (4):)

seyed mamali
05-12-14, 17:38
من هم موقع خرید مدل مورد نظر سه تاrev جلوی پام بود...
بعد از تحقیقاتی که انجام دادم فهمیدم واسه من که کاربر عادی هستم هیچ فرقی نداره کدوم باشه...
حالا نمیدونم شاید کارتون خیلی تخصصی باشه!!!

H81M-S2PV rev.1.0 (Only the registered members can see the link)
H81M-S2PV rev.2.0 (Only the registered members can see the link)
H81M-S2PV rev.3.0 (Only the registered members can see the link)

mehrdad_ab
05-12-14, 17:43
من هم موقع خرید مدل مورد نظر سه تاrev جلوی پام بود...
بعد از تحقیقاتی که انجام دادم فهمیدم واسه من که کاربر عادی هستم هیچ فرقی نداره کدوم باشه...
حالا نمیدونم شاید کارتون خیلی تخصصی باشه!!!

H81M-S2PV rev.1.0 (Only the registered members can see the link)
H81M-S2PV rev.2.0 (Only the registered members can see the link)
H81M-S2PV rev.3.0 (Only the registered members can see the link)

سید میدونی بحث کجاست
این آقا میگه من تحقیق کردم و فهمیدم که سه تا ریویوژن داره
بعدش میگه رفتم خریدم
فقط میگه خریدم
یعنی کنترل نکردم
خب کنترل می کردی
برای مثال من قصد خرید یک مدل گوشی از برند سامسونگ رو داشتم و بعد از تحقیق فهمیدم که بیشتر مدلهاش از سه کشور مختلف به بازار عرضه میشه
کره ، چین و ویتنام
به طبع موقع خرید تاکید کردم که ساخت چین نباشه ، اگر پیدا شد کره و اگر نباشد ویتنام
که ویتنام پیدا کردم
حالا اگر من می گفتم ویتنام و فروشنده به من چین میداد ، مقصر فروشنده بوده و اگر نمی گفتم مقصر خودم می شدم
این وسط سایر افراد چیکارن ؟

seyed mamali
05-12-14, 17:49
سید میدونی بحث کجاست
این آقا میگه من تحقیق کردم و فهمیدم که سه تا ریویوژن داره
بعدش میگه رفتم خریدم
فقط میگه خریدم
یعنی کنترل نکردم
خب کنترل می کردی
برای مثال من قصد خرید یک مدل گوشی از برند سامسونگ رو داشتم و بعد از تحقیق فهمیدم که بیشتر مدلهاش از سه کشور مختلف به بازار عرضه میشه
کره ، چین و ویتنام
به طبع موقع خرید تاکید کردم که ساخت چین نباشه ، اگر پیدا شد کره و اگر نباشد ویتنام
که ویتنام پیدا کردم
حالا اگر من می گفتم ویتنام و فروشنده به من چین میداد ، مقصر فروشنده بوده و اگر نمی گفتم مقصر خودم می شدم
این وسط سایر افراد چیکارن ؟

کاملا درست میفرمایید...
یه چیز دیگه :
حالا چه فرقی میکنن اینا باهم ، باتوجه به مطالبی که دوستان تو تاپیک گذاشتن الآن همه میدونیم که بینrev های مختلف تفاوت هایی وجود داره ، به قول مرصاد جان مثلا تو هیت سینکشون یا اون چیزی که شهریار جان گفتند ، ولی بحث اینجاست که قطعات اصلی همشون یکی هست یعنی بازده کار چندان فرق نداره...این چیزیه که من شخصا رو دو مدل مادربرد تجربه کردم...

mahdinik11
05-12-14, 18:21
آقا اصلن میخواند برند ها رو خراب کنند . این موضوع به من و شما فنی چه ربطی داره . سوال اینجاست به ما چه مربوط است . به سایت چه مربوط است . تمام اون دوستانی که سنگ این شرکت و اون شرکت رو به سینه میزنند همشون به نوعی ذینفع هستند . بعضی از افراد هم به علت تعصب بیجا کور کورانه خودشون رو قاطی این مسایل میکنند . مثل این میمونه که چون من MSI کار میکنم بیام طرفداری ماتریس رو بکنم . این و همه ما آی تی من ها میدونیم این شرکت هایی که دارند به عنوان نماینده فعالیت میکنند . هیچ وقت جایی نمیخوابند که آب زیرشون بره و هیچ وقت قانون مشتری مداری توی مملکت ما وجود نداره . به خدا اگر در یک کشور خارجی این دوستمون این مشکل رو داشت بدون برو برگرد براش اون کمپانی جنس رو عوض میکرد . اون که خودش تولید کنندست . حالا یک عده ادمی که مثلا اسمشون نماینده هستش نمیدونم چرا تعصبشون از خود تولید کننده بیشتره و میان الدوروم بلدوروم میکنند . و بعد کلماتی که جاش توی محافل سیاسی هستش نه اینجا . استفاده میکنند . فرافکنی / شایعه / دوستان اواژنگ اگر مشتری مداری بلد بودند باید همون اول به نوعی مشکل ایشون رو حل میکردند تا اینکه بیان متاسفانه با چند تا از دوستای خود ما دست به دست هم بدند و این موضوع رو به صفحه اصلی سایت برسونند تحت نام پشت پرده شایعه
من که واقعا واسه خودم تاسف خوردم . چون مطالب همین دوستانه خودم رو همیشه بی طرفانه میدونستم ولی الان فهمیدم که چی به چیه . و کی با کیه
سایت اصلا همچین حقی نداره به اندک بهونه ای بخواد سراغ اطلاعات شخصی افراد بره و عمومی منتشر کنه . به چه حقی ادرس ایمیل افراد رو شما مطرح کردید . واقعا بچه بازیه
من پیشنهاد میکنم یک انجمن خاله خاله بزنیم . دوستان برند خاله خاله بازی کنند . لابد فردا ادرس ایمیل من رو هم میزنید و من هم شدم فرا فکن از شمال شرق کشور . خوبه باز من دورم از دوستان مشکلدار
ولی خودتون با دسته خودتون یک اعتراض ساده رو به جنجال کشیدید . الان هم تو رو خدا جمع کنید این لکه ننگ رو که ابروی همه رو بردید با اینکارتون

MAZY
05-12-14, 19:33
ماشالله از چند سال پیش یوزرسازی رو شروع کرده بودن تو این سایت
سربازان گم نام از قدیم وجود داشن کسی خبر نداشت:lol:

Admiral_Hunter
05-12-14, 20:23
همون اول فهمیدم وضعیت غیر عادیه هااا:hmm2:
الان دیگه مطمئن شدم
سربازان گمنام این سایت چقدر فعالن تاپیک شده 12 صفحه!!!:1~@$S (8)::surprised:
همینطور ادامه پیدا کنه یه رکوردی زده میشه :rules:

M3RS4D 50062
05-12-14, 21:09
نمیخوام اسم ببرم . ولی حاضضرم شرط ببندم این کاربرای که ارسالها و تشکراشون کمتر از 5 تا هست
همشون IP یکسان دارن
:great::great:

Shahryar
05-12-14, 21:16
دوستان عزیز،

طبق پیگیری هایی که انجام دادیم با دفتر ایسوس ایران و مدیر بازاریابی و روابط عمومیشون، ایشون هم با اذعان این موضوع که این جریان جوسازی هست و یک جریان معمولی نیست، تاکید کردند که چه کاربرانی که در جوسازی علیه گیگابایت شرکت کردند و چه کاربرانی که در راستای حمایت از ایسوس پست زدند، هیچ کدوم نه تنها وابسته بلکه مورد تایید ایسوس نیز نیست و ایشون به شدت این جریان جوسازی را جهت دار و محکوم کرد.

بدین ترتیب اصلاً بحث طرفداری گیگابایت و ... نیست، بلکه حتی شرکت رقیب یعنی ایسوس هم این موضوع جوسازی را قبول داره و محکوم کرده و شدیداً خواستار مشخص شدن هویت این افراد هست.

ایسوس نیز به مانند گیگابایت تایید کرد که این اشخاص صرفاً سعی در خراب کردن وجهه اون ها دارند نه حمایت و ... .

موضوع مهم هم اینکه، قطعاً ما با هر کابری که انتقاد داشته باشه به خوبی برخورد میکنیم کما اینکه در ابتدای این تاپیک و بیش از 150 مورد دیگه ای که در e-Support مشاهده میکنید اما نه کاربرانی که با هدف و نیت خاص اومده باشند و بخواند جوسازی کنند و برعکس، ما با اشخاص یا شرکت هایی که علیه اشون جوسازی میشه همکاری میکنیم.

ضمن اینکه این انجمن ( گیگابایت با گارانتی آواژنگ ) ، انجمن پشتیبانی گیگابایت هست و تمامی حقوقش مربوط به گیگابایت و شهر سخت افزار هست.

و گوشه ای از صحبت های بعضی از دوستان که ناقص حقوق اشخاص و افراد و مباحث تخصصی هست:

آقا اصلن میخواند برند ها رو خراب کنند . این موضوع به من و شما فنی چه ربطی داره . سوال اینجاست به ما چه مربوط است . به سایت چه مربوط است .

پس دوستانی که ناراحت بودند و سوال بود براشون که به شهر سخت افزار چه ارتباطی داره، صراحتاً عرض میکنم، هر جوسازی هدف داری به شهر سخت افزار ربط داره و در محیط تخصصی اشخاص حق جوسازی ندارند. جوسازی هم یک موضوعی هست که هر دو شرکت ذیفع در بحث و اکثر کاربرانی که دنبال کردند قبول دارند چراکه هیچ وقت یک شخصی که انتقاد یا مشکل داره اقدام به پست زدن های سریالی و پر کردن بازار و وایبر فروشندگان و ... نمیکنه . همچنین این اشخاص دنبال جواب سوال نبودن بلکه مطرح کردن موضوعاتی فقط در جهت تخریب که همگی مثال های بارز جوسازی هست.

به هر حال به درخواست هر دو شرکت گیگابایت و ایسوس و محرز بودن جریان جوسازی برای هر دو و اکثریت کاربران، موضوع را میبندیم و پست هایی که این جهت زده شده + پست هایی که مربوط به اشخاص خاص هست هم تا زمان مشخص تر شدن جریان و پیگیری های قانونی شرکت ها، حذف خواهد شد اما در دیتابیس شهر سخت افزار برای پیگیری های آتی باقی خواهد ماند.

امیدواریم که دیگه شاهد همچین جوسازی های جهت داری نباشیم، نه تنها برای گیگابایت بلکه برای هیچ شخص ، گروه و یا شرکت خاصی. انتقاد همیشه محترم و جوسازی را همیشه محکوم میکنیم.