PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال درمورد (شاید) مشکلی در پاور enermax 450

indianboy
28-11-14, 17:44
با سلام
مدتی قبل یه پاور انرمکس 450 وات tomahawk2 از بازار ایران خریدم و الان روی سیستمم وصل هست. اما یه مشکلی برام پیش اومده. از همون اوایل بعد از اتصال پاور به سیستم گهگاهی صدای فن پاور به شکل عجیبی خیلی زیاد میشد به طوری که کل اتاق صداش پخش میشد.
بعد از چند دقیقه صدا قطع میشد.
حالا داشتم همینطوری پاور رو چک میکردم البته نرم افزاری! متوجه شدم که اصلا سیستم از سمت دریچه عقبش باد گرمی نمیده بیرون. یعنی هرچقدر دستم رو عقب پاور نگه داشتم گرمایی حس نکردم درحالی که فکر میکنم از سمت عقب پاور باید گرما خارج بشه! این تست رو در سه حالت idle, stability test aida, gaming crysis3 تکرار کردم و در هرسه حالت گرمای خاصی از سمت عقب پاور بیرون نمیومد. برام جای سواله! آیا واقعا پاور اینقدر خنک هست یا مشکلی وجود داره!
پیشاپیش از همه کسانی که بنده رو راهنمایی میکنند کمال تشکر رو دارم
سیستم بنده
pentium g2030
asrock h61
8gb ram
vga 7790 sapphire
enermax 450w tomahawk2

AMD>INTEL
28-11-14, 17:50
با سلام
مدتی قبل یه پاور انرمکس 450 وات tomahawk2 از بازار ایران خریدم و الان روی سیستمم وصل هست. اما یه مشکلی برام پیش اومده. از همون اوایل بعد از اتصال پاور به سیستم گهگاهی صدای فن پاور به شکل عجیبی خیلی زیاد میشد به طوری که کل اتاق صداش پخش میشد.
بعد از چند دقیقه صدا قطع میشد.
حالا داشتم همینطوری پاور رو چک میکردم البته نرم افزاری! متوجه شدم که اصلا سیستم از سمت دریچه عقبش باد گرمی نمیده بیرون. یعنی هرچقدر دستم رو عقب پاور نگه داشتم گرمایی حس نکردم درحالی که فکر میکنم از سمت عقب پاور باید گرما خارج بشه! این تست رو در سه حالت idle, stability test aida, gaming crysis3 تکرار کردم و در هرسه حالت گرمای خاصی از سمت عقب پاور بیرون نمیومد. برام جای سواله! آیا واقعا پاور اینقدر خنک هست یا مشکلی وجود داره!
پیشاپیش از همه کسانی که بنده رو راهنمایی میکنند کمال تشکر رو دارم
سیستم بنده
pentium g2030
asrock h61
8gb ram
vga 7790 sapphire
enermax 450w tomahawk2

خیر هیچ مشکلی نیست . چون پاور اگر مشکلی داشت . تو عملکرد سیستم مشکلی ایجاد میشد .

indianboy
28-11-14, 17:56
فکر نمیکنم مشکلات پاور همیشه خودش رو مستقیما توی عملکرد سیستم نشون بده! برعکس فکر میکنم پاور مشکلاتش رو نگه میداره و یدفعه نشون میده!
البته من این سوال به این خاطر برام ایجاد شد که دوستم هم دقیقا همین پاور مدل خودم رو داره ولی اون میگه به محض روشن کردن سیستم یه مقدار باد گرم از پشت پاور میاد.

AMD>INTEL
28-11-14, 18:02
فکر نمیکنم مشکلات پاور همیشه خودش رو مستقیما توی عملکرد سیستم نشون بده! برعکس فکر میکنم پاور مشکلاتش رو نگه میداره و یدفعه نشون میده!
البته من این سوال به این خاطر برام ایجاد شد که دوستم هم دقیقا همین پاور مدل خودم رو داره ولی اون میگه به محض روشن کردن سیستم یه مقدار باد گرم از پشت پاور میاد.

خیر.پاور باید ولتاژهای مختلف رو درست تامین کنه . اگر یکی از همین ولتاژها افت داشته باشه . به نوعی تاثیر میگذاره روی عملکرد سیستم .

indianboy
28-11-14, 18:06
اگر پاور داغ بکنه یعنی مشکل گرمایی داشته باشه ولی سیستم کم مصرف باشه و در تامین ولتاژ سیستم هیچ مشکلی نداشته باشه، پاور مشکل رو به چه شکلی نشون میده؟

Hessam II
28-11-14, 20:16
حتماً هنگام کار با سیستم، کنترل کنید که فن پاور کار می کند یا خیر؟!
ممکن است فن پاور مشکل داشته باشد و در دراز مدت، باعث خرابی پاور شود!

جهت دریافت راهنمایی، با شرکت تماس بگیرید./

YosefFaraji
29-11-14, 14:41
یه شات از برنامه HW Monitor بگیرید و اینجا بزارید

indianboy
29-11-14, 22:59
Only the registered members can see the link
خدمت شما! اینم شات از hw monitor