PDA

مشاهده نسخه کامل : علت نمره بسیار پایین گرافیک و رم سیستم در نتایج بنچمارک های مختلف

MAZY
27-11-14, 10:13
تو بنچمارک ها نمره ی رم من از یه رم 4 گیگ کمتر میشه.
نمره گرافیکمم از یه 6750 کمتر میشه.
با چند برنامه مختلف امتحان کردم ولی همیشه نمرات پایین میشه.
بایوس مادربردمم تازه آپدیت کردم.
البته اینم بگم که توبازی های سنگین اصلا مشکلی ندارم.
مثلا قارکرای 4 رو با مانیتور فول اچ دی با بالاترین تنظیمات راحت اجرا میکنم.
فقط سوالم اینه چرا اینقدر نتایج بنچمارکم پایین میشه.
چون گرافیک و رمم رو دسته دوم خریدم میترسم مشکلی داشته باشن:1. (26):

اینم سیستمم:

Processor: AMD FX 8320
Graphics Card: ASUS HD7970 DirectCU II
Power: Enermax Revolution Xt 730W Gold
Motherboard: ASUS M5A99FX Pro R2
Memory: Corsair XMS3 8GB 1600Mhz C11 DDR3

AMD>INTEL
27-11-14, 10:25
تو بنچمارک ها نمره ی رم من از یه رم 4 گیگ کمتر میشه.
نمره گرافیکمم از یه 6750 کمتر میشه.
با چند برنامه مختلف امتحان کردم ولی همیشه نمرات پایین میشه.
بایوس مادربردمم تازه آپدیت کردم.
البته اینم بگم که توبازی های سنگین اصلا مشکلی ندارم.
مثلا قارکرای 4 رو با مانیتور فول اچ دی با بالاترین تنظیمات راحت اجرا میکنم.
فقط سوالم اینه چرا اینقدر نتایج بنچمارکم پایین میشه.
چون گرافیک و رمم رو دسته دوم خریدم میترسم مشکلی داشته باشن:1. (26):

اینم سیستمم:

Processor: AMD FX 8320
Graphics Card: ASUS HD7970 DirectCU II
Power: Enermax Revolution Xt 730W Gold
Motherboard: ASUS M5A99FX Pro R2
Memory: Corsair XMS3 8GB 1600Mhz C11 DDR3

وقتی میگید که یک بازی سنگین رو با جزئیات بالا اجرا میکنید و هیچ نوع مشکلی ندارید به این معناست . قطعات سیستم شما سلامت هستند .زیاد ذهنتون رو درگیر نکنید .

MAZY
27-11-14, 10:41
خب درسته روون اجرا میشه ولی بلاخره شاید یجای کار میلنگه.
سیستم من فقط همین یه گیر رو نداره.مشکلات دیگه هم داره که شاید همه به هم مربوط باشن.
مثلا تو اورک کردن سی پی یو من به مشکل بر خوردم.
اون تنظیماتی که گفتین برای اور کردن انجام بدم رو هم نتونستم انجام بدم.چون خیلی از گزینه ها تو برنامه AMD OverDrive غیر فعال و تغییر ناپذیر بودن.(چراشو نفهمیدم)
سی پی یوی منم که بدون اور کردن عدد بالاتر از حد معمول رو نشون میده(هر که دید گفت انگار اور شدست بازم کسی چراشو نفهمید)
خلاصه کلام اینکه آدم وقتی 4 میلیون پول سیستم میده به صورت ناخداگاه حساس میشه دست خودش نیست:1. (29):

AMD>INTEL
27-11-14, 10:51
اون مسئله کلاک بیشتر به خاطر توربو پردازنده هست .که از فرکانس 3500 MHz تا 4000 مگاهرتز تقویت میشه .با یک کم افزایش ولتاژ.پس این اور نیست این امکانات توربو پردازنده هست که تو پردازنده های اینتل هم نمونش هست .
این که با برنامه AMD OVERDRIVE نمیتونید تغییر بدید . به احتمال زیاد بر میگرده به تنظیمات بایوس و یا در حالت اتوماتیک بودن تنظیمات مخصوص کانفیگ CPU .که با مطالعه با دفترچه مادربردتون پیداش میکنید .

MAZY
27-11-14, 11:05
توی یه فروم دیگه خوندم یکی مشکلش شبیه من بود ولی بعدش یه هارد ُssd خرید نمره سخت افزارش به رقم واقعی رسید.
ممکنه از هارد باشه؟
ممکنه از بایوس کارت گرافیک باشه؟
کلا بایوس کارت گرافیک رو چطور میشه آپدیت کرد؟

AMD>INTEL
27-11-14, 12:19
توی یه فروم دیگه خوندم یکی مشکلش شبیه من بود ولی بعدش یه هارد ُssd خرید نمره سخت افزارش به رقم واقعی رسید.
ممکنه از هارد باشه؟
ممکنه از بایوس کارت گرافیک باشه؟
کلا بایوس کارت گرافیک رو چطور میشه آپدیت کرد؟

از بایوس گرافیک نه . شما باید ببینی تو کدوم قسمت ضعف داری . با تست های مجزا SISSOFT SANDRA متوجه میشی .

MAZY
27-11-14, 12:33
از بایوس گرافیک نه . شما باید ببینی تو کدوم قسمت ضعف داری . با تست های مجزا SISSOFT SANDRA متوجه میشی .
الان چجوری میشه این تست رو انجام داد؟
نرم افزار خاصی داره؟
این مشکل پایین بودن تو بنچمارک فقط مخصوص من نیست شاید خیلیا این مشکل رو داشته باشن و دنبال جواب بگردن.
شاید خلیا اگه تو گوگل سرچ کنن این تاپیک بیا بالا.
پس خواهشا اگه راهی به ذهنتون میرسه بگین شاید هم بدرد من خورد هم دیگران.

AMD>INTEL
27-11-14, 12:37
الان چجوری میشه این تست رو انجام داد؟
نرم افزار خاصی داره؟
این مشکل پایین بودن تو بنچمارک فقط مخصوص من نیست شاید خیلیا این مشکل رو داشته باشن و دنبال جواب بگردن.
شاید خلیا اگه تو گوگل سرچ کنن این تاپیک بیا بالا.
پس خواهشا اگه راهی به ذهنتون میرسه بگین شاید هم بدرد من خورد هم دیگران.

الان سرعت رم سیستم شما روی چند است .

MAZY
27-11-14, 12:55
این تست مال الان هست
Only the registered members can see the link
این هم مال هفته قبل

تست دوم زمانی بود که تنظیمات مادربردو دست کاری کرده بودم ولی تست اول در حالت دیفالت هست.

AMD>INTEL
27-11-14, 13:31
این تست مال الان هست
این هم مال هفته قبل

تست دوم زمانی بود که تنظیمات مادربردو دست کاری کرده بودم ولی تست اول در حالت دیفالت هست.
روی همون تنظیمات 1600 بگذار

MAZY
27-11-14, 16:08
روی همون تنظیمات 1600 بگذار
رو 1600 که گذاشتم نمره به حالت 1 هفته قبلش برگشت.
(با اینکه بهتر شد بازم نمرش به نسبت رمای 8 گیگ دیگه پایین تره.)
البته مشکل اصلیم رو نمره ی گرافیکم هست

AMD>INTEL
27-11-14, 16:10
رو 1600 که گذاشتم نمره به حالت 1 هفته قبلش برگشت.
(با اینکه بهتر شد بازم نمرش به نسبت رمای 8 گیگ دیگه پایین تره.)
البته مشکل اصلیم رو نمره ی گرافیکم هست

باید حوصله کنی کمی با تایمینگ هاش کار کنی . کم کم 11 رو به 10 تغیر بده

MAZY
27-11-14, 16:27
باید حوصله کنی کمی با تایمینگ هاش کار کنی . کم کم 11 رو به 10 تغیر بده
یه نفر که رمش مشابه رم من بود گفت
تایمینگ رو یبار رو 9 9 9 27
این کاررو کردم بعدش سیستم بالا اومد ولی بعد چند دیقه موقع کار با برنامه ها کرش میداد.مخصوصا بعد اینکه گوگل کروم رو باز میکردم سریع کرش میداد.
برای تغییر دادن تایمینگ رم اعداد رو کم کنم و ولتاژ رو کمی زیاد کنم تا حدی که سیستم ری استارت نشه وبه مشکل بر نخوره کافیه؟
برای نمره ی پایین گرافیک تو بایوس نمیشه تغییراتی داد؟

AMD>INTEL
27-11-14, 16:53
یه نفر که رمش مشابه رم من بود گفت
تایمینگ رو یبار رو 9 9 9 27
این کاررو کردم بعدش سیستم بالا اومد ولی بعد چند دیقه موقع کار با برنامه ها کرش میداد.مخصوصا بعد اینکه گوگل کروم رو باز میکردم سریع کرش میداد.
برای تغییر دادن تایمینگ رم اعداد رو کم کنم و ولتاژ رو کمی زیاد کنم تا حدی که سیستم ری استارت نشه وبه مشکل بر نخوره کافیه؟
برای نمره ی پایین گرافیک تو بایوس نمیشه تغییراتی داد؟

شما به جای 11 روی 10 ست کن . پارامتر آخری که TRAS هست رو فعلا تغییر نده

MAZY
27-11-14, 17:19
شما به جای 11 روی 10 ست کن . پارامتر آخری که TRAS هست رو فعلا تغییر نده
3 تاگزینه اول رو کردم 10
کمی نمره بهتر شد.

AMD>INTEL
27-11-14, 17:24
3 تاگزینه اول رو کردم 10
کمی نمره بهتر شد.

TRAS رو روی 28 بگذارید .برای گرافیک هم خواستید یک تاپیک اور بزنید . یک مقدار اورش بشه . اگر دما مناسب باشه

MAZY
27-11-14, 17:49
TRAS رو روی 28 بگذارید .برای گرافیک هم خواستید یک تاپیک اور بزنید . یک مقدار اورش بشه . اگر دما مناسب باشه
گذاشتم رو 28 نتیجه زیاد تغییر نکرد

فقط latency تغییر کرد.
:1. (27):

seyed mamali
27-11-14, 17:57
این تست مال الان هست
این هم مال هفته قبل

MAZY جان باچه برنامه ای این تستارو گرفتی؟
منم میخام تست بگیرم....

MAZY
27-11-14, 18:02
MAZY جان باچه برنامه ای این تستارو گرفتی؟
منم میخام تست بگیرم....
AIDA64 Extreme
:1. (23):
تست گرفتی نمرشو اینجا بذار

AMD>INTEL
27-11-14, 18:05
AIDA64 Extreme
:1. (23):
تست گرفتی نمرشو اینجا بذار

صبر کنید یک تاپیک میزنیم .برای تست این نرم افزار
حالا یکی از 10 ها رو 9 بگذار فقط اولی رو بقیه رو دست نزن .
رمت تایمینگش خیلی بالاست .روی خود رم چند نوشته

MAZY
27-11-14, 18:13
روی خود رم نوشته 11-11-11-30 با ولتاژ 1.5
ولی تو سایت کورسیر که نگاه کردم دیدم شبیه رم منم هم هست که تایمینگش 9-9-9-27 هست با ولتاژ دیفولت 1.65.
اگه یادتون باشه یبار تاپیکشو زده بودم

YosefFaraji
27-11-14, 18:16
با چه برنامه ای از گرافیک بنچمارک میگیرید؟کلا از چه برانامه هایی استفاده میکنید که احساس میکنید نمره کم میده؟شاید بخاطر تنظیمات برنامه های بنچمارکر باشه

AMD>INTEL
27-11-14, 18:19
روی خود رم نوشته 11-11-11-30 با ولتاژ 1.5
ولی تو سایت کورسیر که نگاه کردم دیدم شبیه رم منم هم هست که تایمینگش 9-9-9-27 هست با ولتاژ دیفولت 1.65.
اگه یادتون باشه یبار تاپیکشو زده بودم

شبیه ملاک نیست . خیلی از ماشین ها هم شبیه هم هستند ولی چندین نوع موتور دارند .
مشخصات رم ملاک هست . شما باید تایمینگ ها رو کم کنید . تا به بهترین تایمینگ برسی

MAZY
27-11-14, 18:24
با چه برنامه ای از گرافیک بنچمارک میگیرید؟کلا از چه برانامه هایی استفاده میکنید که احساس میکنید نمره کم میده؟شاید بخاطر تنظیمات برنامه های بنچمارکر باشه
با 3D mark 2014
AIDA64.Extreme.Edition.4.70.3200
Passmark.PerformanceTest.8.0.1042
Geeks3D_PhysX_FluidMark
تو همشون نمره بسیار پایین گرفت گرفیک

MAZY
27-11-14, 18:49
شبیه ملاک نیست . خیلی از ماشین ها هم شبیه هم هستند ولی چندین نوع موتور دارند .
مشخصات رم ملاک هست . شما باید تایمینگ ها رو کم کنید . تا به بهترین تایمینگ برسی
اقا من ویندوز 8.1 دارم.نصب میشه؟
چجوری کار میکنه؟

MAZY
27-11-14, 18:52
تایمینگ 9-10-10-28

آقا مفهوم latency چیه؟
هر چی کم تر باشه نتیجش بهتره یا بد تر؟

AMD>INTEL
27-11-14, 19:03
تایمینگ 9-10-10-28

آقا مفهوم latency چیه؟
هر چی کم تر باشه نتیجش بهتره یا بد تر؟

این اعداد هر چقدر کمتر باشن بهتره.ولی باید عدد READ-WRITE بالا بره

seyed mamali
27-11-14, 19:07
امید جان تاپیکو ایجاد کردی یه لینک دانلود نرم افزارم توش بزار...من الآن یه نسخشو دانلود کردم ولی برای تست مموری چهار حالت مختلف داره ، عین اونی کهMAZY جان عکساشو گذاشته نیست!!!قیافش یه جور دیگس

MAZY
27-11-14, 19:23
این اعداد هر چقدر کمتر باشن بهتره.ولی باید عدد READ-WRITE بالا بره
ولتاژ رو چه زمانی باید بالا برد؟
اصلا به ولتاژ دست نزنم؟

MAZY
27-11-14, 19:27
امید جان تاپیکو ایجاد کردی یه لینک دانلود نرم افزارم توش بزار...من الآن یه نسخشو دانلود کردم ولی برای تست مموری چهار حالت مختلف داره ، عین اونی کهMAZY جان عکساشو گذاشته نیست!!!قیافش یه جور دیگس

- - - Updated - - -

این آخرین نسخه برنامه هست.
همینو دانلود کن.AIDA64.Extreme.Edition.4.70.3200
تو گوگل اسمشو بزن راحت پیدا میشه.
بعد از این که برنامه رو باز کردی اون بالا از منو TOOLS دومین گزینه رو انتخاب کن(کش و مموری)بعد تست رو بزن

seyed mamali
27-11-14, 19:34
این هم شات از رم 4 گیگ

AMD>INTEL
27-11-14, 19:34
ولتاژ رو چه زمانی باید بالا برد؟
اصلا به ولتاژ دست نزنم؟

نه لازم نیست . این کار نیاز به وقت دارد.باید بهترین حالتی که سیستم استیبل هست رو پیدا کنی .روی فرکانس رم هم سعی کن مانور بدی .ولی در کل نتیجه گیری من از رمهای شما این هست که چیپ های خوبی ندارد که تایمینگ به این شکل بسته شده است .
البته نیما جان تجربه خوبی در این زمینه دارد. از ایشون هم کمک بگیر .

seyed mamali
27-11-14, 19:39
نه لازم نیست . این کار نیاز به وقت دارد.باید بهترین حالتی که سیستم استیبل هست رو پیدا کنی .روی فرکانس رم هم سعی کن مانور بدی .ولی در کل نتیجه گیری من از رمهای شما این هست که چیپ های خوبی ندارد که تایمینگ به این شکل بسته شده است .

یه نگاه به شات من بندازید...وضعیت رم من چه طوره؟؟نیاز به تنظیمات داره...
فکر کنم CPU یه ذره مشکل داره!!!چرا مقدار Orginal بیشتره؟؟؟

MAZY
27-11-14, 19:39
چطوری رو فرکانس کار کنم؟
مثلا از 1600 بذارم رو 1800 مشکلی ایجاد نمیشه؟

یه نگاه به شات من بندازید...وضعیت رم من چه طوره؟؟نیاز به تنظیمات داره...
فکر کنم CPU یه ذره مشکل داره!!!چرا مقدار Orginal بیشتره؟؟؟
شمام اوضاع رمت مثه خودم خرابه:lol:
واسه تغییرات از اساتید سوال کن من تو مال خودمم موندم:whistle:

AMD>INTEL
27-11-14, 19:43
چطوری رو فرکانس کار کنم؟
مثلا از 1600 بذارم رو 1800 مشکلی ایجاد نمیشه؟

مشکل ایجاد نمیشه . باید تست کنی . قاعدتا مموری کنترلر پردازندت مشکلی نداره . مگر اینکه رم هات ریپ بزنند

nima_hl
27-11-14, 19:49
اگر دمای پردازنده های سری fx از 63 درجه بالاتر بره پردازنده شروع به ریپ زدن میکنه ( فرکانس از 700 هرتز تا سرعت ماکزیمم شروع به بازی میکنه )

متاسفانه این اتفاق به راحتی در ولتاژ دیفالت این پردازنده ها با فن استوک اتفاق میافته که باعث کم شدن پرفومنس این سری پردازنده میشه

ممکنه مشکل شما از همین قضیه باشه

برای تست این موضوع برنامه aod و cpu-z را همزمان باز کنید و با برنامه aod پردازنده را زیر فشار قرار داده و در برنامه cpu-z فرکانس را نگاه کنید

اگر بعد از گذشت 5 تا 10 دقیقه فرکانس در حالت ماکزیمم و دما مناسب بود به دنبال جستجوی مشکل در قطعات دیگرتون بروید

AMD>INTEL
27-11-14, 19:55
اگر دمای پردازنده های سری fx از 63 درجه بالاتر بره پردازنده شروع به ریپ زدن میکنه ( فرکانس از 700 هرتز تا سرعت ماکزیمم شروع به بازی میکنه )

متاسفانه این اتفاق به راحتی در ولتاژ دیفالت این پردازنده ها با فن استوک اتفاق میافته که باعث کم شدن پرفومنس این سری پردازنده میشه

ممکنه مشکل شما از همین قضیه باشه

برای تست این موضوع برنامه aod و cpu-z را همزمان باز کنید و با برنامه aod پردازنده را زیر فشار قرار داده و در برنامه cpu-z فرکانس را نگاه کنید

اگر بعد از گذشت 5 تا 10 دقیقه فرکانس در حالت ماکزیمم و دما مناسب بود به دنبال جستجوی مشکل در قطعات دیگرتون بروید

نیما جان فنشون hr2 macho هست .

nima_hl
27-11-14, 20:04
نیما جان فنشون hr2 macho هست .

والا امید جان فنش اگر ناکوتا d15 هم باشه و ولتاژ دیفالت، باز ممکنه به این مشکل بخوره

اگر از من بپرسی میگم یه عامل نفوذی اینتل این سری پردازنده amd را ولتاژ گذاری کرده :lol:

پردازنده ای که با 1.25 ولت به راحتی کا میکنه بیخود روی 1.4 ولت یا بیشتر ست شده

سیستم توربو هم روی این ولتاژ به دلیل بالا رفتن دما و در گیر شدن پروتکشن دما تقریبا به درد کارهای سنگین نمیخوره

تنها راه استفاده از این سری پردازنده آندر ولتاژ کردن این سری است که چند بار توی فروم توضیح دادم

MAZY
27-11-14, 20:04
مشکل ایجاد نمیشه . باید تست کنی . قاعدتا مموری کنترلر پردازندت مشکلی نداره . مگر اینکه رم هات ریپ بزنند
گذاشتم رو 1800 دیدم سیستم بالا نمیاد.
بعد که دوباره ری استارت کردم اومدم برش گردونم به حالت قبل دیدم فرکانس خود به خود رو عدد 1100 هست.
اومدم برش گردونم به 1600 که قبلا بود دیدم اصلا دیگه همچین گزینه ای نیست.
1400 بود و 1700 وچند تا گزینه ی دسگه که گذاشتمش رو 1400 بالا اومد.
تایمینگم خود به خود به حالات دیفولت برگشت.
شد 11-11-11-28:1. (27):

AMD>INTEL
27-11-14, 20:07
والا امید جان فنش اگر ناکوتا d15 هم باشه و ولتاژ دیفالت، باز ممکنه به این مشکل بخوره

اگر از من بپرسی میگم یه عامل نفوذی اینتل این سری پردازنده amd را ولتاژ گذاری کرده :lol:

سیستم توربو هم روی این ولتاژ به دلیل بالا رفتن دما و در گیر شدن پروتکشن دما تقریبا به درد کارهای سنگین نمیخوره

تنها راه استفاده از این سری پردازنده آندر ولتاژ کردن این سری است که چند بار توی فروم توضیح دادم

آره. به خاطر همین گفتم خودت راهنمائیش کنی . البته رم سیستمش هم تایمینگش عجیب تخیلی هست .این مسئله ولتاژ رو موافقم:lol:

- - - Updated - - -

گذاشتم رو 1800 دیدم سیستم بالا نمیاد.
بعد که دوباره ری استارت کردم اومدم برش گردونم به حالت قبل دیدم فرکانس خود به خود رو عدد 1100 هست.
اومدم برش گردونم به 1600 که قبلا بود دیدم اصلا دیگه همچین گزینه ای نیست.
1400 بود و 1700 وچند تا گزینه ی دسگه که گذاشتمش رو 1400 بالا اومد.
تایمینگم خود به خود به حالات دیفولت برگشت.
شد 11-11-11-28:1. (27):

باید clear cmos کنید در این مواقع .که تنظیمات ریست بشه .حرفهای نیما جان رو برای کم کردن ولتاژ پردازنده انجام بده باشد تا رستگار بشه سیستمت :lol:

MAZY
27-11-14, 20:07

آقا دمای پردازنده ی من اصلا بالا نیست.در مقایسه با مدلای مشابه به نظرم خیلی هم خنکه.
مشکل فک نکنم از اون باشه:1. (29):

MAZY
27-11-14, 20:11
آره. به خاطر همین گفتم خودت راهنمائیش کنی . البته رم سیستمش هم تایمینگش عجیب تخیلی هست .این مسئله ولتاژ رو موافقم:lol:

- - - Updated - - -

باید clear cmos کنید در این مواقع .که تنظیمات ریست بشه .حرفهای نیما جان رو برای کم کردن ولتاژ پردازنده انجام بده باشد تا رستگار بشه سیستمت :lol:
من چه میدونم آندر ولتاژ چیه آخه:1. (27):

clear cmos دیگه چیه؟
فرکانس 1600 چرا یهو غیبش زد؟:1. (27):

seyed mamali
27-11-14, 20:19
شمام اوضاع رمت مثه خودم خرابه:lol:
واسه تغییرات از اساتید سوال کن من تو مال خودمم موندم:whistle:

من فعلا کارشمارو دنبال میکنم...
اساتید سرشون شلوغه...مارو تحویل نمیگیرن...:cry:

nima_hl
27-11-14, 21:30
کلا روی کنترلر مموری پردازنده های amx روی بالای 1600-1700 نمیشه حساب کرد

حالا میخواد fx باشه یا نسل قبل

روی این نسل پردازنده ها باید روی کم کردن زمان تاخیر کار کنید که امید جان توضیح دادند

AMD>INTEL
27-11-14, 21:44
کلا روی کنترلر مموری پردازنده های amx روی بالای 1600-1700 نمیشه حساب کرد

حالا میخواد fx باشه یا نسل قبل

روی این نسل پردازنده ها باید روی کم کردن زمان تاخیر کار کنید که امید جان توضیح دادند

نیماجان به نظرم اگر بتونن یک رم باس 1866 بگیرن با cl پائین تر نتایجشون بهتر باشه . چون با این تایمینگ ها این رم زیاد جالب به نظرنمیرسه

YosefFaraji
28-11-14, 00:22
با 3D mark 2014
AIDA64.Extreme.Edition.4.70.3200
Passmark.PerformanceTest.8.0.1042
Geeks3D_PhysX_FluidMark
تو همشون نمره بسیار پایین گرفت گرفیک
FluidMarkرو کلا بیخیال شید با اون مقایسه نکنید گرافیکتونو با گرافیکای دیگه چون مخصوص کارت های انویدیاست و تو کارتهای AMDنتیجش خوب نمیشه

AMD>INTEL
28-11-14, 00:39
FluidMarkرو کلا بیخیال شید با اون مقایسه نکنید گرافیکتونو با گرافیکای دیگه چون مخصوص کارت های انویدیاست و تو کارتهای AMDنتیجش خوب نمیشه

دوستمون درست میگند.چون این برنامه بر اساس فیزیک هست . نمیتونه قدرت چیپ گرافیکی AMD رو نشون بده.

MAZY
28-11-14, 10:34
اقا سیستم فقط رو حالت دیفالت بالا میاد.
هر تغییری میدم سی پی یو فن ارور میاد بعدش F1 رو میزنم میرو تو بایوس بعد که دیفالت رو میزنم دوباره سیستم بالا میاد.
ارور فن چه ربطی به تنظیمات رم داره؟؟؟
دیروز تو تایمینگ 10-10-10-30 نمرم کمی بهتر شده بود ولی الان نمیشه رو اون تنظیمات گذاشت.حتی رو فرکانس 1600 با همون تایمینگ قبل هم که قبلا همیشه بود ارور میده.
فقط رو AUTO بالا میاد.
چه باید کرد؟

YosefFaraji
28-11-14, 12:09
اقا سیستم فقط رو حالت دیفالت بالا میاد.
هر تغییری میدم سی پی یو فن ارور میاد بعدش F1 رو میزنم میرو تو بایوس بعد که دیفالت رو میزنم دوباره سیستم بالا میاد.
ارور فن چه ربطی به تنظیمات رم داره؟؟؟
دیروز تو تایمینگ 10-10-10-30 نمرم کمی بهتر شده بود ولی الان نمیشه رو اون تنظیمات گذاشت.حتی رو فرکانس 1600 با همون تایمینگ قبل هم که قبلا همیشه بود ارور میده.
فقط رو AUTO بالا میاد.
چه باید کرد؟
پیشنهاد میکنم اگه زیاد با اورکلاک سر و کار نداشتید بیخیالش شید چون همینجوری تایمینگ و فرکانس رم رو دستکاری کنید امکان داره برای قطعاتتون مشکلی پیش بیاد.من خودم Q6600دارم که یکی از بهترین سی پی یو ها برای اوره و فرکانسش 2.4هست و تا 3.3هم راحت اور میشه.ولی تا حالا اورش نکردم چون چیز زیادی از اور نمیدونم و میدونم یه کاری دست خودم میدم

MAZY
28-11-14, 12:23
پیشنهاد میکنم اگه زیاد با اورکلاک سر و کار نداشتید بیخیالش شید چون همینجوری تایمینگ و فرکانس رم رو دستکاری کنید امکان داره برای قطعاتتون مشکلی پیش بیاد.من خودم Q6600دارم که یکی از بهترین سی پی یو ها برای اوره و فرکانسش 2.4هست و تا 3.3هم راحت اور میشه.ولی تا حالا اورش نکردم چون چیز زیادی از اور نمیدونم و میدونم یه کاری دست خودم میدم
من که هر کاری دوستان گفتن انجام دادم.
از خودم همینجوری کاری رو انجام ندادم.
در ضمن من چند روز پیش یه فن 150 هزازتومنی خریدم که بتونم اور کنم.وگرنه همون فن استوک کارمو راه مینداخت.
بعدشم سی پی یوی من شاید تنها مزیتش این باشه که خوب اور میشه.حتی بهتر از سی پی یوی شما

امید رض
28-11-14, 13:06
خوب کردن ولتاژبالادادن تا هرکسی خواست بتونه راحت اورکلاک کنه
توربو بودن فرکانس یعنی ضعفه پردازنده شما اگه خنک کننده 150تومنی خریدی راحت تافرکانس 4 ثابتش کن مثل اب خوردن
چون من پردازنده fx6350 رو تافرکانس 4.7 بدون هیچ مشکلی اورمیکنم بایه خنک کننده 80تومنی ازاین بیشتر یا صفحه ابی میده یا هنگ سیستم که بخواطر کمبود ولتاژ اصلا دمااز52درجه بالا نمیزنه

MAZY
28-11-14, 13:54
خوب کردن ولتاژبالادادن تا هرکسی خواست بتونه راحت اورکلاک کنه
توربو بودن فرکانس یعنی ضعفه پردازنده شما اگه خنک کننده 150تومنی خریدی راحت تافرکانس 4 ثابتش کن مثل اب خوردن
چون من پردازنده fx6350 رو تافرکانس 4.7 بدون هیچ مشکلی اورمیکنم بایه خنک کننده 80تومنی ازاین بیشتر یا صفحه ابی میده یا هنگ سیستم که بخواطر کمبود ولتاژ اصلا دمااز52درجه بالا نمیزنه
من فرکانس رمم رو 1600 باشه خود مادربرد سی پی یو رو اوتوماتیک تا 4 گیگاهرتز اور میکنه.
فک کنم بیشترم راه داشته باشه.

AMD>INTEL
28-11-14, 14:22
هر وقت تو تنظیمات برای اورکلاک به مشکل خوردید و سیستم بوت نشد . با مراجعه به دفترچه مادربرد جامپر CLEAR CMOS رو پیدا کنید و یکبار CLEAR CMOS کنید . بعد تنظیمات رو دوباره انجام بدید .
یک توصیه میکنم به همه دوستان که قصد اورکلاک دارند.باید مطالعه کنند و پارامترهای کامل این بحث رو یاد بگیرند.تا از این پارامترها اطلاع نداشته باشید فایده نداره اورکلاک

MAZY
28-11-14, 15:08
هر وقت تو تنظیمات برای اورکلاک به مشکل خوردید و سیستم بوت نشد . با مراجعه به دفترچه مادربرد جامپر CLEAR CMOS رو پیدا کنید و یکبار CLEAR CMOS کنید . بعد تنظیمات رو دوباره انجام بدید .
یک توصیه میکنم به همه دوستان که قصد اورکلاک دارند.باید مطالعه کنند و پارامترهای کامل این بحث رو یاد بگیرند.تا از این پارامترها اطلاع نداشته باشید فایده نداره اورکلاک
سیستم من با تنظیمات دیفالت بوت میشه فقط مشکل اینه وقتی تایمینگ رو دست کاری میکنم یا فرکانس رو دستی رو 1600 میذارم سی پی یو فن ارور میاد.تو دفترچه هم چیزی در مورد سی پی یو فن ارور ندیدم.
در ضمن من تاپیکای اورکلاک رو مطالعه کردم اینم که میبینین پشت هم سوال میپرسم به خاطر اینه که بع صورت عملی دست به اور نزدم می خوام از تجربه ی دیگران استفاده کنم.
من موندم فن رو محکم بستم دمای پردازنده هم که خنک هست پس چرا ارور سی پی یو فن میاد؟؟؟
اصن تنطیمات تایمینگ و فرکانس رم چه ربطی به فن سی پی یو داره؟؟؟

AMD>INTEL
28-11-14, 15:56
سیستم من با تنظیمات دیفالت بوت میشه فقط مشکل اینه وقتی تایمینگ رو دست کاری میکنم یا فرکانس رو دستی رو 1600 میذارم سی پی یو فن ارور میاد.تو دفترچه هم چیزی در مورد سی پی یو فن ارور ندیدم.
در ضمن من تاپیکای اورکلاک رو مطالعه کردم اینم که میبینین پشت هم سوال میپرسم به خاطر اینه که بع صورت عملی دست به اور نزدم می خوام از تجربه ی دیگران استفاده کنم.
من موندم فن رو محکم بستم دمای پردازنده هم که خنک هست پس چرا ارور سی پی یو فن میاد؟؟؟
اصن تنطیمات تایمینگ و فرکانس رم چه ربطی به فن سی پی یو داره؟؟؟

فن ERROR رو که من خودم یادم هست که راهنمایی کردم و گفتم بگذارید روی ignore تا برطرف باشه .

MAZY
28-11-14, 16:07
فن ERROR رو که من خودم یادم هست که راهنمایی کردم و گفتم بگذارید روی ignore تا برطرف باشه .
اره اون دفعه گذاشتم رو ایگنور دیگه نمیومد.
ولی از دیروز که گه سیستم قاطی کرد با اینکه میذارم رو ایگنور بازم خودبه خود میاد به حالت قبل.
در واقع تنظیمات برمیگرده به حالت پیش فرض

AMD>INTEL
28-11-14, 16:11
اره اون دفعه گذاشتم رو ایگنور دیگه نمیومد.
ولی از دیروز که گه سیستم قاطی کرد با اینکه میذارم رو ایگنور بازم خودبه خود میاد به حالت قبل.
در واقع تنظیمات برمیگرده به حالت پیش فرض

CLEAR CMOS کاری نداره. توی دفترچه مادربردت توضیح داده . باید CLEAR CMOS کنی تا تنظیمات برگرده به دیفالت

MAZY
28-11-14, 16:19
CLEAR CMOS کاری نداره. توی دفترچه مادربردت توضیح داده . باید CLEAR CMOS کنی تا تنظیمات برگرده به دیفالت
چشم:1. (26):

MAZY
28-11-14, 16:58
دفترچه مادربردو زیر رو کردم.
گزینه ای به اسم
CLEAR CMOS ندیدم.

AMD>INTEL
28-11-14, 17:05
دفترچه مادربردو زیر رو کردم.
گزینه ای به اسم
CLEAR CMOS ندیدم.

اون که هست .شما سیستم رو خاموش کن . باطری رو 10 دقیقه برعکس جابزن بعد از 10 دقیقه برگردون به حالت اول و سیستم رو روشن کن