PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب دو سیستم عامل به صورت dual boot

googoli
26-11-14, 23:00
با سلام

من می خواهم در کنار سیستم عامل ویندوز خود یک سیستم عامل لینوکس نیز نصب کنم

ولی متاسفانه هنگام نصب لینوکس پارتیشنی که که در ویندوز تعریف کردم رو می خواهم انتخاب کنم در لیست وجود نداره

به طور مثال اگه هارد دیسک من 500 گیگ باشه و 30 گیگ جدا کرده باشم ا 100 گیگ برای ویندوز و 370 گیگ برای بقیه ی هارددیسک نشون میده

در حالی که من 3 پارتیشن دیگه درست کردم

حال می خواهم بدونم که آیا مشکل من سخت افزاری یا مشکل از جای دیگه است

و اگه مشکل از هارد دیسک من چگونه می توانم درستش کنم

با تشکر

AMD>INTEL
26-11-14, 23:12
برای نصب لینوکس . سعی کنید .پارتشین درست نکنید . یک فضای پارتشین بندی نشده روی هارد باقی بگذارید . که موقع نصب لینوکس .خود برنامه ستاپ لینوکس پارتشین بندی رو انجام بده .

googoli
28-11-14, 11:21
خوب من همان بار اول همین کار رو انجام دادم ولی متاسفانه جواب نداد

و این مشکل در نصب خود ویندوز هم دارم

مثلا اگه من ویندوز 7 داشته باشم نمیتونم 8 رو روی یک درایو دیگه نصب کنم

mrijoj
28-11-14, 11:25

چرا میشه اخه مشخصات سیستمت چیه؟؟

Reza Eshraghi
28-11-14, 11:49
سلام دوست خوبم
با نرم افزارهای بوت منیجر قدرتمندی مثل Easy BCD می توانید همزیستی مسالمت آمیز (!) بین سیستم عامل هاتون برقرار کنید . :11():

M3RS4D 50062
28-11-14, 17:57
eshraghi2011 (Only the registered members can see the link)
دوست خوبمون به برنامه خوبی اشاره کردن
واقعا برنامه کاربردی هست
اینم اموزشش Only the registered members can see the link tachments%2F70700d1313751301-easybcd-2-help.pdf&ei=LY14VOXdJ-GqygO9p4HwBg&usg=AFQjCNFk3yIefTlYJEIvFIAI1lifGFS7fA&sig2=FLHiIoqU9GFvUnI4mwLlAA&bvm=bv.80642063,d.bGQ

googoli
01-12-14, 16:03
ببینید دوستان
من الان یک بار هارد دیسک خودمو به طور کامل هرچی اطلاعات داشت پاک کردم
و دوباره پارتیشن بندی کردم
و به قسمت پارتیشن در لینوکس رفتم و دیدم درست شده بود
و حدود 30 گیگ از هارد دیسک به صورت پارتیشن نشده ساختم
دوباره تو لینوکس رفتم و قسمت پارتیشن نشده رو انتخاب کردم گفت که شما نمیتوانید این گزینه را انتخاب کنید
بعد یک فیلم اموزشی دیدم که به صورت ntfs در آورد و بعد از اون در داخل لینوکس به شکل ex4 در اورد
منم همین کار رو کردم و دوباره هارد دیسک من به شکل همون بالا که توضیح دادم در اومد

googoli
01-12-14, 16:07
سلام دوست خوبم
با نرم افزارهای بوت منیجر قدرتمندی مثل Easy BCD می توانید همزیستی مسالمت آمیز (!) بین سیستم عامل هاتون برقرار کنید . :11():

دوست عزیز من هم این نرم افزار رو میشناسم ولی من که هنوز سیستم عاملی نصب نکرم که بخام با این نرم افزار بوتش رو مدیریت کنم

Farc0da3lx
01-12-14, 16:24

دوست عزیز این مشکل بر میگرده به این که شما میخواهید چه توزیعی از لینوکس رو نصب کنید !
در بعضی از توزیع های لینوکس امکان همزیستی با ویندوز 8 به بعد وجود نداره، شما باید توزیع و نسخه رو ذکر می کردید.
در ضمن اگه شما در موقع نصب به طور مثال ابونتو 14 میتونید گزینه نصب در کنار ویندوز رو انتخاب کنید یه فضای از درایوی که شما در آن ویندوز نصب کردید را جدا میکنه و در داخل اون فایل مربوط به سیستم عامل رو در آن قرار می ده
در ضمن شما نوع فرم پارتیشن بندی هارد خود را مطرح نکردید اگه GTP باشه نمیتونید روش سیستم عامل لینوکس نصب کنید در لپتاپ جدید این گزینه به صورت پیش فرض برای فرم پارتیشن بندی توسط شرکت گذاشت میشه !

googoli
01-12-14, 16:46
من از توزیع kali برای شبکه می خواهم استفاده کنم
و نوع پارتیشن نیز در بالا گفتم ex4
و بنده از ویندوز 7 نیز استفاده می کنم

Farc0da3lx
01-12-14, 17:23
فک کنم اگه توضیح بدم باید چند صفحه بنویسم
این فایل به ضورت تصویری نشون میده باید چکار کنی !

دانلود kali book pdf (Only the registered members can see the link)

googoli
01-12-14, 22:01
فک کنم اگه توضیح بدم باید چند صفحه بنویسم
این فایل به ضورت تصویری نشون میده باید چکار کنی !

دانلود kali book pdf (Only the registered members can see the link)

بابت آموزش از شما ممنونم ولی یک نکته وجود داره
اگه من از این روش استفاد کنم اطلاعات هارد دیسک پاک خواهد شد
ولی من نمی خواهم اطلاعاتم پاک بشه
آیا در ویندوز روشی وجود نداره که بشه پارتیشن ext4 ساخت؟
یا مثلا من لینوکس روی فلش مموری نصب کنم بعد به یک پارتیشن ساخته شده انتقال بدم
دوستان خواهشا من رو کمک کنید

M3RS4D 50062
01-12-14, 22:44
دوست عزیز چرا از VM Ware استفاده نمیکنید؟

Farc0da3lx
02-12-14, 03:10
LiLi مخفف Live Linux on USB هست میتونی براحتی بروی فلش سیستم عامل رو بریزید و بعد استفاده کنید
نکته ای که خیلی جالب در بعضی از توزیع ها میتونید بعد از هر بار خروج از سیستم عامل تغییرات رو فلش ذخیره کنید برای دفعه بعد مثل نصب نرم افزار فک کنم ابونتو جز همین موارد هست !

Only the registered members can see the link

googoli
02-12-14, 19:29
دوست عزیز چرا از VM Ware استفاده نمیکنید؟

به خاطر این که متاسفانه کارت شبکه ی وایرلس من از نوع intel و به صورت internal است و vmware قابلیت مجازی کردن کارت شبکه من رو نداره
در virtualbox نیز متاسفانه این گونه است

googoli
02-12-14, 19:31
LiLi مخفف Live Linux on USB هست میتونی براحتی بروی فلش سیستم عامل رو بریزید و بعد استفاده کنید
نکته ای که خیلی جالب در بعضی از توزیع ها میتونید بعد از هر بار خروج از سیستم عامل تغییرات رو فلش ذخیره کنید برای دفعه بعد مثل نصب نرم افزار فک کنم ابونتو جز همین موارد هست !

دوستان من تمامی راه ها رو رفتم تا چند وقت پیش هم به صورت live از این توزیع استفاده می کردم
خوب به هر حال من می خواهم دلیل این مشکل روبدونم میدونم مشکل سخت افزاری نیست و مشکل از جای دیگه است

Farc0da3lx
02-12-14, 19:35
دوستان من تمامی راه ها رو رفتم تا چند وقت پیش هم به صورت live از این توزیع استفاده می کردم
خوب به هر حال من می خواهم دلیل این مشکل روبدونم میدونم مشکل سخت افزاری نیست و مشکل از جای دیگه است
دوست عزیز فک کنم به صورت مختصر توضیح دادم که چکار باید بکنی و یه فایل آموزشی گذاشتم ولی بازم اروری که موقع نصب میده رو عکس بگیری بهتر میتونم راهنمایی کنم !

googoli
02-12-14, 21:40
اگر میشد عکس بذاری که همون اول میذاشتم
در صورتی عکس های screenshot ذخیره میشن که سیستم عامل رو نصب کرده باشی
و با دوربین موبایل هم زیاد واضح نیست

googoli
07-12-14, 22:17
اینم عکس از قسمتی که من مشکل دارم:

seyed mamali
08-12-14, 11:53
اینم عکس از قسمتی که من مشکل دارم:

یه سوال:شما یک هارد داری؟؟؟

googoli
08-12-14, 17:25
اگه منظورتون هارد external ... نه من ندارم

Farc0da3lx
08-12-14, 22:20
دوست عزیز شما باید یه حافظه به مقدار 10 تا 16 گیگا بایت بدون قالب جدا کنید به وسیله نرم افزار های پارتیشن بندی در ویندوز بعد در قسمت محیط نصب کالی لینوکس شما به قسمت Manual رفته بعد فضای ذخیره سازی را انتخاب کرده Create a new partition را انتخاب کنید نوع را Primary قرار دهید
فسمت Use as را Ext4 jurnaling file system انتخاب کنید بعد در قمست آخر Done Setting up the partiton را بزنید

seyed mamali
09-12-14, 07:45
اگه منظورتون هارد external ... نه من ندارم

منظورم اینترنال هایی هست...
اگه دوتا اینترنال یه جا وصل باشن امکان داره مشکل به وجود بیاد ، درضمن امکان داره شمارو هم گیج کنه:1. (29):

googoli
10-12-14, 18:07
منظورم اینترنال هایی هست...
اگه دوتا اینترنال یه جا وصل باشن امکان داره مشکل به وجود بیاد ، درضمن امکان داره شمارو هم گیج کنه:1. (29):

آها
فک کنم منظور شما اون یکی رابط scsi
اون برای فلش من هست که به صورت bootable ساختمش

googoli
10-12-14, 18:16
دوست عزیز شما باید یه حافظه به مقدار 10 تا 16 گیگا بایت بدون قالب جدا کنید به وسیله نرم افزار های پارتیشن بندی در ویندوز بعد در قسمت محیط نصب کالی لینوکس شما به قسمت Manual رفته بعد فضای ذخیره سازی را انتخاب کرده Create a new partition را انتخاب کنید نوع را Primary قرار دهید
فسمت Use as را Ext4 jurnaling file system انتخاب کنید بعد در قمست آخر Done Setting up the partiton را بزنید

شما اگه پست های قبلی من رو خونده باشید من قبلا این کار را انجام دادم
من سه راه را انجام داده ام:
1-ساخت یک حافظه بدون قالب
2- ساخت یک حافظه با قالب
3- پاک کردن هارد دیسک به طور کامل

فقط یه نکته :
موقعی که من به صورت Live لینوکس رو می کنم و به نرم افزار مدیریت پارتشن در لینوکس میرم
تمامی پارتیشن های من را نشان میدهد ولی تمامی آن ها قفل شده اند یعنی نه میشه تغییر سایزشون داد نه پاکشون کرد

Farc0da3lx
11-12-14, 20:59
شما اگه پست های قبلی من رو خونده باشید من قبلا این کار را انجام دادم
من سه راه را انجام داده ام:
1-ساخت یک حافظه بدون قالب
2- ساخت یک حافظه با قالب
3- پاک کردن هارد دیسک به طور کامل

فقط یه نکته :
موقعی که من به صورت Live لینوکس رو می کنم و به نرم افزار مدیریت پارتشن در لینوکس میرم
تمامی پارتیشن های من را نشان میدهد ولی تمامی آن ها قفل شده اند یعنی نه میشه تغییر سایزشون داد نه پاکشون کرد

لازم نیست که اندازه درایو رو تغییر بدین پس این که هیچی
فقط باید انتخاب کننین در ضمن فک کنم شما لینوکس کالی رو به صورت لایو بالا اوردین لطفا اون رو در حالت نصب بالا بیارید !

googoli
12-12-14, 10:13
خوب لینوکس کالی رو به صورت لایو بالا آوردم تا بتونم پارتیشن های خودمو توی لینوکس ببینم
ولی اون عکسی که فرستادم در حال نصب گرافیکی لینوکس

دلیل من از تغییر دادن پارتیشن ها در داخل خود لینوکس این است که بتونم یک قسمت بدون قالی درست کنم بعد داخل خود لینوکس به صورت ex4 درست کنم
شاید بشه یه وقت نصبش کرد

در ضمن من در اوبونتو ، فدورا هم برای نصب با همین مشکل مواجه میشم (یه وقت نگین نسخه ی دانلودی خرابه)

nima_hl
12-12-14, 13:22
خوب لینوکس کالی رو به صورت لایو بالا آوردم تا بتونم پارتیشن های خودمو توی لینوکس ببینم
ولی اون عکسی که فرستادم در حال نصب گرافیکی لینوکس

دلیل من از تغییر دادن پارتیشن ها در داخل خود لینوکس این است که بتونم یک قسمت بدون قالی درست کنم بعد داخل خود لینوکس به صورت ex4 درست کنم
شاید بشه یه وقت نصبش کرد

در ضمن من در اوبونتو ، فدورا هم برای نصب با همین مشکل مواجه میشم (یه وقت نگین نسخه ی دانلودی خرابه)

دوست گرامی اطلاعات لینوکسی بین کاربران معمولی بسیار کم است ولی در فرومهای لینوکسی تقریبا همه افراد بر روی ویندوز مسلط هستند

به شما پیشنهاد میکنم سئوالاتتون را در یک فروم لینوکسی مثل ubuntu.ir مطرح کنید تا با سرعت و دقت خیلی بالا به نتیجه مطلوب برسید