PDA

مشاهده نسخه کامل : تاپیک مرجع : بنچمارک سیستم با برنامه Passmark PerformanceTest

AMD>INTEL
23-11-14, 21:33
برنامه Passmark PerformanceTest یک برنامه با حجم بسیار کم میباشد که با انجام بنچمارک های مختلف وضعیت بازدهی سیستم شما رو نمایش میدهد .که شامل تست ها و بنچمارک های زیر میباشد .
مجموعه تست های استاندارد :

- تست سی پی یو بر اساس دستورالعمل های ریاضی ، فشرده سازی ، رمزگذاری ، SSE و ۳D می باشد.
- آزمایش های گرافیکی طراحی خطوط دو بعدی ، بیت مپ ها ، فونت ها ، متن و عناصر GUI.
- تست های گرافیکی سه بعدی از بخش ساده به گرافیک ها و انیمیشن های پیچیده DirectX.
- تست دیسک ها در خواندن ، نوشتن ، و جستجو درون فایل های دیسک.
- تست اختصاصی حافظه و بررسی سرعت و کارآیی آن.
- تست سرعت دستگاه سی دی یا دی وی دی درایو.
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

دانلود نرم افزار (Only the registered members can see the link)
دوستان انجمن میتونند در این تاپیک نتایجی که با این برنامه بدست آوردند با دیگران به اشتراک بگذارند.

Farc0da3lx
23-11-14, 22:29
اینم سیستم من تست اولی مال 6 ماهه پیشه و دومی مال الان

Only the registered members can see the link

در جواب بچه ها :
Cpu : Core i3 -4150
MB: Asrock -H81pro BT
Ram: 4GB Dual - 1333 mhz
HDD : Seagate 2TB Sata3
VGA : XFX HD 7750 1GB GDDR5

فقط فرکانس کلاک گرافیک از 800 بردم رو 900
و کلاک مموری گرافیک رو 1150 به 1250 تغییر دادم !

مهدی بهادرفر
23-11-14, 23:13
فعلاً پی سیم در دسترس نیست به همین دلیل از لپ تاپم بنچمارک گرفتم:1. (31):

PassMark Software - Display Baseline ID# 322055 (Only the registered members can see the link)

hamed 111
23-11-14, 23:16
H61 MS2PV
G 645
GIEL 4GIG 1333
PALIT GT440- 2GIG 128 BIT

MAZY
23-11-14, 23:34
دوستان سیستمشونو هم معرفی کنن تا معلوم بشه هر تست مال کدوم سیستم هست

اینم ذکر کنن که سیستم اور شده هست یا نه؟

MAZY
24-11-14, 10:02
اینم سیستم من

Processor: AMD FX 8320
Graphics Card: ASUS HD7970 DirectCU II
Power: Enermax Revolution Xt 730W Gold
Motherboard: ASUS M5A99FX Pro R2
Memory: Corsair XMS3 8GB 1600Mhz C11 DDR3

MAZY
24-11-14, 10:10
رم من فک کنم کند ترین رم 8 گیگ تاریخ بشریت هست.(تو همه تستها اینو ثابت کرده):1. (27):
کلا سیستمم از لحاظ اسم 2 دوبرابر سیستم آقا فرزاد هست پس چرا نمرش اینقدر از اون کمتر شد؟
ممکنه ورژن نصب شده ی برنامه
Passmark تو عدد نتیجه تاثیر گذار باشه؟
من این نسخه رو نصب کردمPassmark PerformanceTest 8.0 Build 1042 (Only the registered members can see the link)

seyed mamali
24-11-14, 12:09
هیچوقت فکر نمیکردم سیستمم اینقدر داغون باشه!!!! ممنون از آقا امید که اینو بهم فهموند...

MAZY
24-11-14, 13:48
تست لپتاپ ایسر مدل aspire 5742G
VGA:1 gig 540m
cpu:i5 480m
ram:4 gig

Farc0da3lx
24-11-14, 14:00
رم من فک کنم کند ترین رم 8 گیگ تاریخ بشریت هست.(تو همه تستها اینو ثابت کرده):1. (27):
کلا سیستمم از لحاظ اسم 2 دوبرابر سیستم آقا فرزاد هست پس چرا نمرش اینقدر از اون کمتر شد؟
ممکنه ورژن نصب شده ی برنامه
Passmark تو عدد نتیجه تاثیر گذار باشه؟
من این نسخه رو نصب کردم
Passmark PerformanceTest 8.0 Build 1042 (Only the registered members can see the link)

اگه یه عکس کامل از نتایج تست ها بزاری بهت میگم !

MAZY
24-11-14, 14:16
اگه یه عکس کامل از نتایج تست ها بزاری بهت میگم !
یعنی تک تکه قطعاتو به تفکیک قرار بدم؟
خود برنامه عکسارو با فزمت کم حجم زخیره نمیکنه؟همرو باپرینت اسکرین باید عکس گرفت؟

Farc0da3lx
24-11-14, 14:33
یعنی تک تکه قطعاتو به تفکیک قرار بدم؟
خود برنامه عکسارو با فزمت کم حجم زخیره نمیکنه؟همرو باپرینت اسکرین باید عکس گرفت؟
اره مثل مال همه بیس لاین خود نرم افزار خود تیک شونو بردارید طوری که فقط سیستم خودتون باشه
بعد از صفحه اصلی نرم افزار قسمت summary یه پرینت اسکرین بگیرید !

M3RS4D 50062
24-11-14, 14:37
عجب سیستمه مردی دارم من :Love-ssa~! (1)::Love-ssa~! (1)::Love-ssa~! (1):Only the registered members can see the link

seyed mamali
24-11-14, 14:44
امید جان اون نمره ای که خود ویندوز به سیستم میده هم قابل اعتماده؟؟؟

MAZY
24-11-14, 16:32
اره مثل مال همه بیس لاین خود نرم افزار خود تیک شونو بردارید طوری که فقط سیستم خودتون باشه
بعد از صفحه اصلی نرم افزار قسمت summary یه پرینت اسکرین بگیرید !
آقا مثل مال شما هر چی گشتم نتونستم بذارم ولی نتیجه بنچمارک کل سیستمم انه:

AMD>INTEL
24-11-14, 16:44
امید جان اون نمره ای که خود ویندوز به سیستم میده هم قابل اعتماده؟؟؟

تا حدی قابل اطمینان هست .

Farc0da3lx
24-11-14, 17:18
آقا مثل مال شما هر چی گشتم نتونستم بذارم ولی نتیجه بنچمارک کل سیستمم انه:
نمی دونم والا من هرچی نگا میکنم بنظرم امتیاز رم و گرافیک سه بعدی شما خیلی کم هست
فک کنم در نصب درایور ها کارت گرافیک بخصوص دایرکت ایکس 11 تجدید نظری بکنید ،
تنظیمات مربوط به رم ها در بایوس رو هم چک بکنید شاید مشکل از اون جا باشه
مال من اون همنجور بود ولی بعد دقت کردم یه دونه تست رو انجام نداده بود فک کنم مال شما هم همین طور شده است .

امید رض
24-11-14, 18:08
اینم سیستم ضعیفه من :1. (28): الببته الان 12گیگ رم روسیستمه یه 4گیگ دیگه هم دارم نگه داشتم وقتی اساسینس یونیتی روگرفتم بهش بندازم بشه 16گیگ:lol:
ram:12gb 1066
cpu:fx6350 4.2over
هارد :500g
vga:msi r9 270x 4gb
min:giga970a ud3
نمیدونم چراانقدرنمرات پایینه؟
اینومیدونم هارد وسرعته رم پایینه ولی نه دیگه انقدرضعیف:1. (27):
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

ویرایش شد
بازم احساس میکنم حقمو خورده توامتیازدادنش به سیستم

MAZY
24-11-14, 18:57
نمی دونم والا من هرچی نگا میکنم بنظرم امتیاز رم و گرافیک سه بعدی شما خیلی کم هست
فک کنم در نصب درایور ها کارت گرافیک بخصوص دایرکت ایکس 11 تجدید نظری بکنید ،
تنظیمات مربوط به رم ها در بایوس رو هم چک بکنید شاید مشکل از اون جا باشه
مال من اون همنجور بود ولی بعد دقت کردم یه دونه تست رو انجام نداده بود فک کنم مال شما هم همین طور شده است .
درایور گرافیکم نسخه 14.9 هست که فک کنم آخرین نسخه هست.
بایوسم رو همین امروز آپدیت کردم ولی بازم نتیجه بنچمارک فرقی نکرد.
کلا این سیستمو خودم نبستم.اصلا به دلم ننشسته.
هر سری یه مشکل توش به وجود میاد.
از سی پی یوی سیستم گرفته تا رم و گرافیک و مانیتور.....:1. (26):
شما اگه یه تستم با آخرین ورژن برنامه (Passmark PerformanceTest 8.0 Build 1042 (Only the registered members can see the link))میگرفتین عالی میشد.چون ممکنه تو نسخه های مختلف نتایج با هم فرق کنه.البته ممکنه

Farc0da3lx
24-11-14, 20:20
درایور گرافیکم نسخه 14.9 هست که فک کنم آخرین نسخه هست.
بایوسم رو همین امروز آپدیت کردم ولی بازم نتیجه بنچمارک فرقی نکرد.
کلا این سیستمو خودم نبستم.اصلا به دلم ننشسته.
هر سری یه مشکل توش به وجود میاد.
از سی پی یوی سیستم گرفته تا رم و گرافیک و مانیتور.....:1. (26):
شما اگه یه تستم با آخرین ورژن برنامه (Passmark PerformanceTest 8.0 Build 1042 (Only the registered members can see the link))میگرفتین عالی میشد.چون ممکنه تو نسخه های مختلف نتایج با هم فرق کنه.البته ممکنه

ورژن من هم همین هست شما تنظیمات بایوس رو هم چک بکنید خود تنظمیات !!!
درایور کارت گرافیک منم همین هست

ViViD
24-11-14, 21:57
سلام و علیکم

این هم امتیاز سیستم این بنده حقیر

:love::give_rose::give_rose::give_rose:

MAZY
24-11-14, 23:33
اینم سیستم پسرخالم
CPU:INTEL I3 4150
vga:r7 260x
MAIN :H81 PLUS
RAM:4 GIG 1600
جالبه نمره ی گرافیکش بدون هیچگونه اورکلاکی شد 3498 در حالی که 7970 من شد 1236:1. (26):
دوستان من گرافیکمو دسته دوم خریدم.البته گارانتی هم داره..ممکنه مشکلی داشته باشه؟؟؟آیا؟؟؟تو پاچم نکرده باشن؟؟؟

AMD>INTEL
24-11-14, 23:42
اینم سیستم پسرخالم
جالبه نمره ی گرافیکش بدون هیچگونه اورکلاکی شد 3498 در حالی که 7970 من شد 1236:1. (26):
دوستان من گرافیکمو دسته دوم خریدم.البته گارانتی هم داره..ممکنه مشکلی داشته باشه؟؟؟آیا؟؟؟تو پاچم نکرده باشن؟؟؟

امتیاز 3dmark کارت گرافیکت چقدر هست ؟

امید رض
24-11-14, 23:54
اینم سیستم پسرخالم

دوست عزی بخواطر پردازندس نمیدونم شاید این برنامه عملکردش روپردازنده اینتل بهترباشه که یه پردازنده 2هسته ای قوی تراز 6و8هسته ای ام دی نشون میده چون من هم متحیرموندم یعنی یه رم 4گیگ وr7 260 از ماله من یا شمابیشتر سرعت داره جلل خالق

MAZY
24-11-14, 23:59
اینجا تو درسترس نیست سیستمم.صبح نتیجشو میذارم

MAZY
25-11-14, 00:05
دوست عزی بخواطر پردازندس نمیدونم شاید این برنامه عملکردش روپردازنده اینتل بهترباشه که یه پردازنده 2هسته ای قوی تراز 6و8هسته ای ام دی نشون میده چون من هم متحیرموندم یعنی یه رم 4گیگ وr7 260 از ماله من یا شمابیشتر سرعت داره جلل خالق
نه آقا نمره ی پردازنده ی من شد 8256 درحالی که واسه پسر خالم به 4000 هم نرسید.
سر امتیاز گرافیک و رم نمره ی من ازش کمتر شد:1. (26):
جالبه که رم 4 گیگ باس 1600 پسر خالم از 8 گیگ باس 1600 من بیشتر شد.
مثلا رم من کورسیر هیتسینگ داره:gasp:

امید رض
25-11-14, 00:12
نه آقا نمره ی پردازنده ی من شد 8256 درحالی که واسه پسر خالم به 4000 هم نرسید.
سر امتیاز گرافیک و رم نمره ی من ازش کمتر شد:1. (26):
جالبه که رم 4 گیگ باس 1600 پسر خالم از 8 گیگ باس 1600 من بیشتر شد.
مثلا رم من کورسیر هیتسینگ داره:gasp:
عزیز من ...من گفتم پردازنده ضعیفه؟ اون i3 ازپردازنده هایه 6و8هسته ای ام دی ضعیفه اگه به لینک هایه سایتایه خارجی نگاه کنی معلومه
درضمن خوب پس از هوا براش پروفمنس ریختن به جز تبلیغ پردازنده اینتل تونرم افزارچون نصفه بیشتر نمره سرعت تو پردازندس

MAZY
25-11-14, 00:16
عزیز من ...من گفتم پردازنده ضعیفه؟ اون i3 ازپردازنده هایه 6و8هسته ای ام دی ضعیفه اگه به لینک هایه سایتایه خارجی نگاه کنی معلومه
درضمن خوب پس از هوا براش پروفمنس ریختن به جز تبلیغ پردازنده اینتل تونرم افزارچون نصفه بیشتر نمره سرعت تو پردازندس
منظورتونو نفهمیدم.
یعنی میگین چون پردازندش اینتل بوده پرفورمنس بهتری داده و نمره گرافیک و رمش بالاتر از من رفته؟یا میگین نمره برنامه صحیح نیست؟

امید رض
25-11-14, 00:22
منظورتونو نفهمیدم.
یعنی میگین چون پردازندش اینتل بوده پرفورمنس بهتری داده و نمره گرافیک و رمش بالاتر از من رفته؟یا میگین نمره برنامه صحیح نیست؟
عزیزه من شما به رم وگرافیکش نگاه کنید اخه مگه چقدرقدرت داره یاپردازندش توتست از fx8150 هم ضعیف تره به طوری که پردازنده شماومن اونو دریبل میکنه میزاره توجیبش یا نرم افزارمیلوله یا تبلیغ پردازنده یعنی طوری طراحی شده که روپردازنده اینتل بهتر پرفرمنس بده
این برنامه حرمت وقدرت گرافیک وپردازنده ای ام دی روپایمال کرده

MAZY
25-11-14, 00:31
عزیزه من شما به رم وگرافیکش نگاه کنید اخه مگه چقدرقدرت داره یاپردازندش توتست از fx8150 هم ضعیف تره به طوری که پردازنده شماومن اونو دریبل میکنه میزاره توجیبش یا نرم افزارمیلوله یا تبلیغ پردازنده یعنی طوری طراحی شده که روپردازنده اینتل بهتر پرفرمنس بده
این برنامه حرمت وقدرت گرافیک وپردازنده ای ام دی روپایمال کرده
اگه اینطور بود نمره ی پردازنده ی اینتل رو زیاد نشون میداد ولی نمره ی پردازنده ی اینتل تو این تست کم تر از نصف پردازنده ی منو شما بود فک نمیکنم به خاطر تبلیغ پردازنده باشه این نمرات.
ولی البته باشما موافقم که یجای کار میلنگه...
من حدس میزنم به مانیتور هم ربط داره نتیجه ی این تستا.
چون مانیتور پسر خالم سی ار تی هست و مال من فول اچ دی.
شاید تو رزولوشن پایین نمرات برای تست بالاتر برن

-

امید رض
25-11-14, 00:35
اگه اینطور بود نمره ی پردازنده ی اینتل رو زیاد نشون میداد ولی نمره ی پردازنده ی اینتل تو این تست کم تر از نصف پردازنده ی منو شما بود فک نمیکنم به خار تبلیغ پردازنده باشه این نمرات.
ولی البته باشما موافقم که یجای کار میلنگه...
من حدس میزنم به مانیتور هم ربط داره نتیجه ی این تستا.
چون مانیتور پسر خالم سی ار تی هست و مال من فول اچ دی.
شاید تو رزولوشن پایین نمرات برای تست بالاتر برن

-
دوست گرامی اینوزودترمیگفتی ودرصد 100براcrt هست بیشتربازدهی میده خواطر رزولوشن کم به قطعات ولی من فکرنکنم گرافیک گردن کلفت hd7970 انقدر پرفرمنس بده بیشترباید بازدهی بده:1. (27):یا سری r9

MAZY
25-11-14, 00:40
عزی 100درصد براcrt هست اینوزودترمیگفتی وبیشتربازدهی میده خواطر رزولوشن کم به قطعات ولی من فکرنکنم گرافیک گردن کلفت hd7970 انقدر پرفرمنس بده بیشترباید بازدهی بده:1. (27):یا سری r9
نمیدونم چرا زودتر به فکرم نرسید..
فردا رزولوشن مانیتورمو کم میکنم ببینم نمره میره بالا یا نه؟
اگه بره بالا خیلی مسخرست.
چون این جوری تست گرفتن و بنچمارک تو فروم رو کلا زیر سوال میبره.
چون هرکی که مانیتورش سی ار تی هست یا اینکه از عمد رزولوشنشو بیاره پایین نمرش میره بالا تو عکس تست هم اصلا معلوم نمیشه :lol:

امید رض
25-11-14, 00:45
نمیدونم چرا زودتر به فکرم نرسید..
فردا رزولوشن مانیتورمو کم میکنم ببینم نمره میره بالا یا نه؟
اگه بره بالا خیلی مسخرست.
چون این جوری تست گرفتن و بنچمارک تو فروم رو کلا زیر سوال میبره.
چون هرکی که مانیتورش سی ار تی هست یا اینکه از عمد رزولوشنشو بیاره پایین نمرش میره بالاتو تو عکس تست هم اصلا معلوم نمیشه :lol:
من زبونم داشت توحلق میرفت بااون سیستم تست شده:1~@$S (6):
یادت باشه درست یا با درستیت کامل کاراروانجام بدی چون ملت سکته میکنن ازهمین اشتباه کوچیک:1~@$S (7):
شمادعا کن با پایین اومدن رزولوشن فرکانسو همینی که الان بهت امتیازداده نده بالا تربده اگه بازاین نمره روبده کل سیستم زیرسوال میره

MAZY
25-11-14, 08:49
من زبونم داشت توحلق میرفت بااون سیستم تست شده:1~@$S (6):
یادت باشه درست یا با درستیت کامل کاراروانجام بدی چون ملت سکته میکنن ازهمین اشتباه کوچیک:1~@$S (7):
شمادعا کن با پایین اومدن رزولوشن فرکانسو همینی که الان بهت امتیازداده نده بالا تربده اگه بازاین نمره روبده کل سیستم زیرسوال میره
رزولوشن رو در حد یه مانیتور سی ار تی پایین آوردم ولی نتیجه تغییری نکرد(یکمم کم تر شد):1. (26):
ظاهرا رزولوشن هیچ ربطی به نتیجه تست نداره...

MAZY
25-11-14, 09:52
نمره ی R9 280X که هم رده ی کارت منه بالای 7000 هست بعد نمره ی کارت من شده این:1. (26):
تست با 3D mark 2014

tanshat
27-05-15, 14:46
تاپیک قدیمیه اما جالبه اینم تست امروز من

AMD>INTEL
15-01-16, 20:12
آخرین نسخه برنامه PassMark PerformanceTest (Only the registered members can see the link)
Versions:
V8.0 (Build 1053