PDA

مشاهده نسخه کامل : خرابی هارد دیسک های رید 0

amirpcp30
23-11-14, 10:11
سلام دوستان
دو عدد هارد به صورت رید 0 روی یک سیستم بود که نزدیک به چهار ساله داره کار میکنه خیلی کم خاموش شده،چند روز قبل یکدفعه دیدم صفحه سیاهه و یک پیام داده ریست کردم دیدم ویندوز بالا نمیاد و برای رید یکی از هارد ها رو فقط شناخته کلا یکی از هارد ها شناسایی نمیشد
هارد خراب رو روی یک سیستم دیگه هم تست کردم شناسایی نمیشه (نه بایوس نه ویندوز)
همینطور با usb هم تست کردم
هارد هر دو ثانیه یک لحظه کار میکنه صدایی مثل بوق میده بعد حدود 20 ثانیه کلا خاموش میشه
میخواستم بپرسم مشکل از بورد میتونه باشه؟
سیگیت 500 بارکودا 7200 هست
با سپاس

AMD>INTEL
23-11-14, 10:22
سلام دوستان
دو عدد هارد به صورت رید 0 روی یک سیستم بود که نزدیک به چهار ساله داره کار میکنه خیلی کم خاموش شده،چند روز قبل یکدفعه دیدم صفحه سیاهه و یک پیام داده ریست کردم دیدم ویندوز بالا نمیاد و برای رید یکی از هارد ها رو فقط شناخته کلا یکی از هارد ها شناسایی نمیشد
هارد خراب رو روی یک سیستم دیگه هم تست کردم شناسایی نمیشه (نه بایوس نه ویندوز)
همینطور با usb هم تست کردم
هارد هر دو ثانیه یک لحظه کار میکنه صدایی مثل بوق میده بعد حدود 20 ثانیه کلا خاموش میشه
میخواستم بپرسم مشکل از بورد میتونه باشه؟
سیگیت 500 بارکودا 7200 هست
با سپاس

بله احتمالا بردش هست .

amirpcp30
23-11-14, 10:30
ممنون چطور میتونم مطمعن شم که به دنبال برد برای این هارد باشم؟
با سپاس

AMD>INTEL
23-11-14, 10:34
ممنون چطور میتونم مطمعن شم که به دنبال برد برای این هارد باشم؟
با سپاس

باید تعمیرکار هارد بررسی کن هارد رو . کار شما نیست . چون برد هم عوض بخواد بشه . باید چیپ فریم ویر برد فعلی بر روی برد جدید منتقل بشه .

amirpcp30
31-12-14, 15:06
سلام
هارد رو دادم تعمیرکار تست کرد گفت که قابل تعمیر نیست و برای بازیابی اطلاعات 600-650 میگیره و ریکاوری میکنه هارد با یک هارد دیگه رید 0 بوده این رو هم عنوان کردم گفتند که مشکلی نداره
600-650 زیاد فک کنم گفته برای هارد 500 یکی دوستان تهران 300 اگه اشتباه نکنم برای هارد 1 ترابایت پرسیده بود
در مورد مشکل هارد پرسیدم گفتند که اسپیندل موتور خرابه و قابل تعمیر نیست البته درست نشنیدم ولی چون اولش اس داشت و بعد موتور وقتی سرچ کردم به این نتیجه رسیدم
حالا میخواستم بپرسم کلا تعمیر نمیشه و بیخیال شم یا میشه تعمیر کرد و بعد اطلاعات هم برداشت؟
دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم
با سپاس

AMD>INTEL
31-12-14, 16:36
سلام
هارد رو دادم تعمیرکار تست کرد گفت که قابل تعمیر نیست و برای بازیابی اطلاعات 600-650 میگیره و ریکاوری میکنه هارد با یک هارد دیگه رید 0 بوده این رو هم عنوان کردم گفتند که مشکلی نداره
600-650 زیاد فک کنم گفته برای هارد 500 یکی دوستان تهران 300 اگه اشتباه نکنم برای هارد 1 ترابایت پرسیده بود
در مورد مشکل هارد پرسیدم گفتند که اسپیندل موتور خرابه و قابل تعمیر نیست البته درست نشنیدم ولی چون اولش اس داشت و بعد موتور وقتی سرچ کردم به این نتیجه رسیدم
حالا میخواستم بپرسم کلا تعمیر نمیشه و بیخیال شم یا میشه تعمیر کرد و بعد اطلاعات هم برداشت؟
دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم
با سپاس

مشکل مکانیکی به این شکل رو فقط میشه اطلاعات رو ریکاوری کرد . چون این هارد دیگه قابل اطمینان نیست .

amirpcp30
31-12-14, 17:36
سلام ممنون
خب این قیمت برای ریکاوریه اطلاعات زیاد نیست؟ این که رید 0 بوده به چه صورت اطلاعات ریکاوری میشه؟
با سپاس
:give_rose:

AMD>INTEL
31-12-14, 18:10
سلام ممنون
خب این قیمت برای ریکاوریه اطلاعات زیاد نیست؟ این که رید 0 بوده به چه صورت اطلاعات ریکاوری میشه؟
با سپاس

نه هارد شما جراحی نیاز دارد و هزینه همین حدود هست . در مورد raid 0 هم با pc 3000 ریکاوری میشه .

amirpcp30
05-01-15, 18:09
نه هارد شما جراحی نیاز دارد و هزینه همین حدود هست . در مورد raid 0 هم با pc 3000 ریکاوری میشه .
سلام
ممنون دوست عزیز
خب پس باید هارد 500 خراب رو روی یک هارد دیگه ریکاوری کنند و مثل قبل با اون یکی هارد 500 به سیستم متصل شن و مثل همیشه به صورت رید بیاد بالا
حالا سوالم این بود که آیا برای اینکار باید حتما یک هارد 500 بگیرم که اطلاعات روی اون ریکاوری شه که بتونه به صورت رید بیاد بالا؟
یا میتونم هارد با حجم بالاتری بگیرم؟(اگه فقط از 500 تای هارد هم فقط استفاده شه مهم نیست فقط بعد از اینکه هارد ها مثل قبل بوت شدن اطلاعات رو بر میدارم بعد از اون دیگه رید نمیکنم)
با سپاس

AMD>INTEL
05-01-15, 19:39
سلام
ممنون دوست عزیز
خب پس باید هارد 500 خراب رو روی یک هارد دیگه ریکاوری کنند و مثل قبل با اون یکی هارد 500 به سیستم متصل شن و مثل همیشه به صورت رید بیاد بالا
حالا سوالم این بود که آیا برای اینکار باید حتما یک هارد 500 بگیرم که اطلاعات روی اون ریکاوری شه که بتونه به صورت رید بیاد بالا؟
یا میتونم هارد با حجم بالاتری بگیرم؟(اگه فقط از 500 تای هارد هم فقط استفاده شه مهم نیست فقط بعد از اینکه هارد ها مثل قبل بوت شدن اطلاعات رو بر میدارم بعد از اون دیگه رید نمیکنم)
با سپاس

اولا باید هارد مشابه بگیرید . چون هر دو هارد رو باز میکنند هد هارد جدید رو روی پلاتر هارد شما میبندند . هر دو هارد بعد از ریکاوری به دلیل باز شدن مناسب کار روزمره نمیباشند .

amirpcp30
05-01-15, 20:21
منظور شما از هارد مشابه از نظر مدل و برند هستش یا فقط ظرفیت؟

AMD>INTEL
05-01-15, 20:24
منظور شما از هارد مشابه از نظر مدل و برند هستش یا فقط ظرفیت؟

مشابه خودش . هم مدل هم ظرفیت

amirpcp30
05-01-15, 20:44
ممنون
تنها راه ریکاوری همین هستش که یک هارد مشابه خریداری شه و هد هارد جدید روی پلاتر این هارد نصب شه؟یا راه دیگه ای هم هستش؟
با سپاس

AMD>INTEL
05-01-15, 20:48
ممنون
تنها راه ریکاوری همین هستش که یک هارد مشابه خریداری شه و هد هارد جدید روی پلاتر این هارد نصب شه؟یا راه دیگه ای هم هستش؟
با سپاس

راه دیگه ای نیست .:1. (23):