PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل هنگ کردن مادربرد p 67 ایسوس

mjtkia
21-11-14, 23:02
دوستان سلام .من یه سیستم دارم که چهار تا رم چهار گیگ پاتریوت داره و سی پی یو هم core i 7 /2600 اینتل هستش و هارد هم سه تا دارم که هارد اصلی که ویندوز روش نصبه اس اس دی 128 ای دیتا هستش . این قطعات روی مادربرد پی 67 ایسوز نصبه / هر از گاهی حداقل هر یک ساعت یکبار وقتی می خوام وارد یه قسمتی از هارد های خودم بشم سیستم فریز میشه و حدود 3 ثانیه هنگ می کنه . همه چیز سیستمم خوبه ولی این هنگ کردن های لحظه ای گاه و بی گاه اعصابمو خورد می کنه . از قطعات داخلی و چیپ ست ها بگیرید تا بایوس مادربرد همگی به آخرین آپدیت مجهز هستند . ویندوزی هم که نصب دارم ویندوز سون پروفشنال 64 بیتی اورجینال هستش که از کانادا گرفتم . اگه ممکنه راهنمایی کنید مشکل از کجاست / خودم چون احساس می کنم از مادربردم باشه اینجا مطرحش کردم تا دوستان اگر می بینن از مادربرد هستش بهترین چیزی که به دردم می خوره رو اعلام کنند . با تشکر

AMD>INTEL
21-11-14, 23:04
دوستان سلام .من یه سیستم دارم که چهار تا رم چهار گیگ پاتریوت داره و سی پی یو هم core i 7 /2600 اینتل هستش و هارد هم سه تا دارم که هارد اصلی که ویندوز روش نصبه اس اس دی 256 ای دیتا هستش . این قطعات روی مادربرد پی 67 ایسوز نصبه / هر از گاهی حداقل هر یک ساعت یکبار وقتی می خوام وارد یه قسمتی از هارد های خودم بشم سیستم فریز میشه و حدود 3 ثانیه هنگ می کنه . همه چیز سیستمم خوبه ولی این هنگ کردن های لحظه ای گاه و بی گاه اعصابمو خورد می کنه . از قطعات داخلی و چیپ ست ها بگیرید تا بایوس مادربرد همگی به آخرین آپدیت مجهز هستند . ویندوزی هم که نصب دارم ویندوز سون پروفشنال 64 بیتی اورجینال هستش که از کانادا گرفتم . اگه ممکنه راهنمایی کنید مشکل از کجاست / خودم چون احساس می کنم از مادربردم باشه اینجا مطرحش کردم تا دوستان اگر می بینن از مادربرد هستش بهترین چیزی که به دردم می خوره رو اعلام کنند . با تشکر

شات از برنامه CPU-Z از قسمت cpu-main-memory-spd
همچنین شات با برنامه hwmonitor
مشخصات دقیق رم ها

mjtkia
21-11-14, 23:14
Only the registered members can see the link

mjtkia
21-11-14, 23:17

AMD>INTEL
21-11-14, 23:18

شات hw monitor و همچنین مشخصات رم که روی لیبلش زده .
بایوس شما برای 2012 هست و آخرین بایوس برای این تاریخ هست 2014/05/22

mjtkia
21-11-14, 23:29
دوست عزیز با تشکر از شما بابت پاسخگویی روی رم ها حروف psd34g133332h نوشته است .آخرین بایوسی که تو خود سایت ایسوس موجوده مربوط به 2012 هستش.

AMD>INTEL
21-11-14, 23:37
دوست عزیز با تشکر از شما بابت پاسخگویی روی رم ها حروف psd34g133332h نوشته است .آخرین بایوسی که تو خود سایت ایسوس موجوده مربوط به 2012 هستش.
از تو بایوس EIST رو دیسیبل کنید.
این بایوس برای 2014 هست

mjtkia
21-11-14, 23:40
از تو بایوس EIST رو دیسیبل کنید.
این بایوس برای 2014 هست

با تشکر از لینکی که ارائه کردید . این هم تصویر رم . ضمن اینکه اگر بخواهم مادربرد سیستمم رو تقویت کنم چه مدلی رو پیشنهاد می کنید . اجالتا اگر گیگا باشه بهتره .

AMD>INTEL
21-11-14, 23:43
با تشکر از لینکی که ارائه کردید . این هم تصویر رم .

بایوس رو اپدیت کنید . EIST رو از بایوس غیر فعال کنید

mjtkia
22-11-14, 00:01
بایوس رو اپدیت کنید . EIST رو از بایوس غیر فعال کنید

دوست عزیز در حین آپدیت کردن بایوس با پیغام خطای زیر مواجه شدم .

image integrity check failed

AMD>INTEL
22-11-14, 00:21
دوست عزیز در حین آپدیت کردن بایوس با پیغام خطای زیر مواجه شدم .

image integrity check failed

باید بوتیبل با فلش سیستم رو بوت کنید
قبلش باید با این برنامه تغیر نام بدید فایل بایو رو
Bios Renamer for USB BIOS Flashback and Crashfree BIOS 2
از روی مادربرد مدل دقیق مادربردت رو بخون ببین بعد p8h67 پسوند چی داره

mjtkia
22-11-14, 00:35
بغیر از
p8h67 هیچ چیز دیگری نوشته نشده ضمن اینکه برنامه مربوط به فایل بایوس اجرا نشد .

AMD>INTEL
22-11-14, 00:40
بغیر از
p8h67 هیچ چیز دیگری نوشته نشده ضمن اینکه برنامه مربوط به فایل بایوس اجرا نشد .

کجا اجرا نشد
باید با renamer در ویندوز با فایل بایوس که رام هست .تو یک فولدر قرار بدی . بعد renamer رو باز کنی اسم بایوس تغییر میکنه .بعد فلشت رو بوتیبل میکنی و فایل اجرای و فایل بایوس رو کپی میکنی
آموزش کامل آپديت بايوس انواع مادربردها (نسخه جدید) (Only the registered members can see the link)

mjtkia
22-11-14, 01:23
کجا اجرا نشد
باید با renamer در ویندوز با فایل بایوس که رام هست .تو یک فولدر قرار بدی . بعد renamer رو باز کنی اسم بایوس تغییر میکنه .بعد فلشت رو بوتیبل میکنی و فایل اجرای و فایل بایوس رو کپی میکنی
آموزش کامل آپديت بايوس انواع مادربردها (نسخه جدید) (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
22-11-14, 01:33

با renamer اسم فایل رو تغییر دادید ؟

mjtkia
22-11-14, 01:37
با renamer اسم فایل رو تغییر دادید ؟

بله دوست عزیز .البته این تصویر مربوط به قبل از تغییر نام فایل بود و پس از آن هم همین پیغام خطا داده شد .

AMD>INTEL
22-11-14, 01:40
بله دوست عزیز .البته این تصویر مربوط به قبل از تغییر نام فایل بود و پس از آن هم همین پیغام خطا داده شد .

از روش بوت فلش استفاده کن . فلش را بوتیبل کن . فایل exe و فایل رام رو کپی کن تو فلش . سیستم رو با فلش بوت کن و وقتی بوت شد دستور رو تایپ میکنی جلوش اسم فایل با پسوندش مینویسی
Rufus - Create bootable USB drives the easy way (Only the registered members can see the link)

mjtkia
22-11-14, 02:00
دوست عزیز ممنون از لطف شما / آپدیت انجام شد و امیدوارم مشکل حل بشه / ضمنا اگر بخواهید برای این سیستم یه مادربرد بهتر بگیرید انتخابتون چی می تونه باشه ؟

AMD>INTEL
22-11-14, 02:05
دوست عزیز ممنون از لطف شما / آپدیت انجام شد و امیدوارم مشکل حل بشه / ضمنا اگر بخواهید برای این سیستم یه مادربرد بهتر بگیرید انتخابتون چی می تونه باشه ؟

بعد از اپدیت بایوس .یکبار تنظیمات رو دیفالت کنید در بایوس.گزینه eist هم غیر فعال کنید. از قسمت main برنامه cpu-z شات بگیرید ببینم بایوس اپدیت شده یا نه . این حالت ریپ زدن های مادربرد میتونه از مقدار vcore باشه . به خاطر همین میگم eist رو غیر فعال کنید تا فرکانس و ولتاژ ثابت بمونه

nima_hl
22-11-14, 08:06
سلام

یک سری از مادربردهای سری 6 اینتل به دلیل مشکل تولید (Only the registered members can see the link) همان ابتدای از بازار جمع شدند که گمان میکنم مادربرد شما یکی از همان محصولات باشه

این مشکل در قسمت sata بود و معمولا بعد از یک مدت کوتاه باعث خرابی چیپست مادربرد میشد

یه سرچ در اینترنت انجام بدید و اگر مادربرد شما جزو این سری بود چاره ای جر تعویض چیپست یا مادربرد ندارید

STUXNET
22-11-14, 09:09
باتوجه به آپدیت بایوس جدید ویندوز عوض بشه -میشه مطمئن شد مشکل به صورت کامل بزطرف شده یانه -؟:lol:

AMD>INTEL
22-11-14, 13:40
سلام

یک سری از مادربردهای سری 6 اینتل به دلیل مشکل تولید (Only the registered members can see the link) همان ابتدای از بازار جمع شدند که گمان میکنم مادربرد شما یکی از همان محصولات باشه

این مشکل در قسمت sata بود و معمولا بعد از یک مدت کوتاه باعث خرابی چیپست مادربرد میشد

یه سرچ در اینترنت انجام بدید و اگر مادربرد شما جزو این سری بود چاره ای جر تعویض چیپست یا مادربرد ندارید

نه نیما جان مادربرد ایشون چیپش b3 هست و مشکلی ندارد.صفحه اول شات cpu-z هست به طور کامل . این مورد رو همون اول چک کردم
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)