PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش نصب قالب های MyBB !

Shahryar
09-07-07, 16:01
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز در این چند خط قصد آموزش نصب قالب های MyBB را دارم که امیدوارم مفید باشه :

1- قالب مورد نظر را در صورتی که فشرده هست باز کنید .

2- پوشه Images ( که معمولا با نام خود قالب هست ) را به داخل پوشه Images انجمن بریزید برای مثال : Images>ABD

3- فایل XML که معمولا با نام قالب هست را در قسمت استایل بخش مدیریت آپلود کنید فقط به این نکته ها توجه کنید :

* حتما استایل پدر MyBB Master Style قرار دهید .

* فراموش کردن نسخه برنامه را در حالت بله قرار دهید .

4- در قسمت مدیریت استایل روی منوی ویرایش استایل کلیک کرده تا منو باز شود و سپس تعریف کردن به عنوان قالب پیشفرض ( این حرف بستگی به فارسی ساز داره و ممکنه با نام های دیگه مانند Set As Default و .... ) را انتخاب کنید تا به صورت قالب پیشفرض انتخاب شود .

آموزش تمام شد ! :1. (23):

سوالی چیزی هست در خدمتیم...

موفق باشید
شهریار:1. (40):

marsh
20-07-07, 03:34
bebakhshid man aslan ba in system modiriat mohtavaha kar nakardam lotf mikonid amozeshesho ham bezarid??????

Shahryar
20-07-07, 20:43
دوست عزیزم لطف کنید سوالات خودتون را لیست کنید در مورد این سیستم در تاپیک های مجزا بپرسید ...

ممنون
شهریار

Hamed
23-07-07, 17:33
حالا مي خواهيد من يادتون بدم؟
من سعي مي كنم با توجه به قوانين طراحي جهاني (Only the registered members can see the link) توضيح بدهم
1- قلم ها:
نوع قلم : Tahoma
اين قلم بهترين قلم براي فارسي زبان هاست كه شما به دو صورت آن را در ماي بي بي تعريف كنيد
1-خصوصیات CSS اصلی
2- با استفاده از كد

font-family: tahoma;
اندازه قلم: 10pt يا 8pt با توجه به سليقه خودتون مي توانيد تغيير بدهيد البته من 8 را بهتر مي دانم البته شما مي توانيد از px نيز استفاده كنيد
نوع تعريف
1-خصوصیات CSS اصلی
2- استفاده از كد

font-size: 8pt;
حاشیه صفحه (پیکر بندی شده در استایل)
پهنا : 94% قرار دهيد يا همان 95% كافيست ولي براي اعداد بيشتر ممكن است با فايرفاكس مشكل پيدا كنيد
خصوصیات CSS تغییر یافت

كد زير

text-align: left; /* IE 5 fix */
شما دو راه براي رفع اين مشكل خواهيد داشت
1- حذف كد
2- ويرايش

text-align: right; /* IE 5 fix */

در آذین بندی متن هميشه از كلمه none استفاده نماييد (اگر خاليست) چرا كه در غير اين صورت ممكن است با بعضي از مرور گر ها مشكل پيدا كنيد
براي پشت زمينه همشه از تر كيب زير استفاده كنيد

#77B0FF url(images/header.gif)
اين بهترين تركيب ممكن مي باشد

عناصر فرم ها
نكته اي كه در بسياري از فروم ها رعايت نشده است:
به تمام عناصر در بخش اضافات كد زير را بدهيد يا اگر دارد ويرايش نماييد

font-family: tahoma;
font-size: 8pt;

CSSهای اضافه
در اين بخش فقط شما مي توانيد class , id به سامانه خود اضافه كنيد و يا آن ها را ويرايش كنيد
انتخابگر كلاس expcolimage
شما در اين بخش نياز به يك ويرايش ساده داريد

float: left;
code_body
اين گزينه رعايت نشده است
به آن فقط كد زير را اضافه كنيد

text-align: left;

در تصوير ها سعي كنيد از فونت homa استفاده نماييد

اين ها نكات لازم و بسيار ساده براي فارسي كردن يك قالب مي باشد

Hamed
23-07-07, 17:34
چقدر جالب در اين قالب وي بي گزينه آخر رعايت شده است فكر كنم خودم طراحيش كرده باشم!

MortezaShayegh
17-12-08, 09:10
سلام
می شود توضیح دهید کد هایی را که برای فارسی کردن گفتید باید در کجا Replace کنیم ؟