PDA

مشاهده نسخه کامل : دلیل استفاده نکردن از فرمت NTFS و exFAT برای فرمت Flash Memory توسط شرکت Sandisk

Cyberlife
18-11-14, 00:48
داشتم دنبال فرمت و اندازه کلاستر مناسب برای فرمت کردن Flash Memory میگشتم که اصل قضیه

رو توی سایت Sandisk پیدا کردم.

توی این سایت توضیح داده که چرا نباید از فرمت NTFS برای فرمت Flash Memory استفاده کنیم.

حتی گفته که به خاطر عدم سازگاری با وسایل الکترونیکی و ویندوزهای قدیمی مثل XP بهتره که از

exFAT که نسخه پیشرفته FAT32 هست هم استفاده نکنیم

چرا از exFAT برای فرمت Flash Memory استفاده نکنیم ؟
exFAT file system is NOT compatible with some host devices such as TV, game systems, older operating systems, car stereos etc

چرا از NTFS برای فرمت فلش مموری استفاده نکینم ؟
- Formatting the device as NTFS will make it unwriteable on a Mac computer. Most Mac computers can read NTFS, but not write.
- NTFS is a journaled file system, this creates more read/write activities. Therefore, it MAY decrease life expectancy of your device.
- Once the device is formatted as NTFS, you MUST use "Safely Remove Hardware" to remove your device.

لینک منبع :
Transferring a 4GB or larger file to a USB flash drive or memory card (Only the registered members can see the link)

Stream
18-11-14, 12:41
Journaling در حد 2-3 درصد read/write رو بیشتر نمی کنه و در عمل تفاوت خاصی نیست. همه فلش مموری های من exFAT هستند در کل. هر کسی XP داره it's their loss :lol:

M3RS4D 50062
18-11-14, 17:11
من هم مثل Stream (Only the registered members can see the link) از exFAT استفاده میکنم
خیلی برام پیش میاد یه فایل 5 یا 4.5 گیگی دارم و نمیشه تو FAT32 کپی کنم
برا همین از exFAT استفاده میکنم:Love-ssa~! (1):

Cyberlife
18-11-14, 19:02
من هم مثل Stream (Only the registered members can see the link) از exFAT استفاده میکنم
خیلی برام پیش میاد یه فایل 5 یا 4.5 گیگی دارم و نمیشه تو FAT32 کپی کنم
برا همین از exFAT استفاده میکنم:Love-ssa~! (1):

برای مشکل فایلهای بزرگتر از 4 گیگ سیستم فایل Fat32 میشه با Winrar فایل رو تقسیم کرد،

اگه در Winrar نوع فشرده سازی روی گزینه Store بگذارید، با حداقل فشرده سازی میتونیم فایل

رو به قسمت های دلخواه Split کنیم و در مقصد فایل رو باز کنیم.

M3RS4D 50062
18-11-14, 19:32
برای مشکل فایلهای بزرگتر از 4 گیگ سیستم فایل Fat32 میشه با Winrar فایل رو تقسیم کرد،

اگه در Winrar نوع فشرده سازی روی گزینه Store بگذارید، با حداقل فشرده سازی میتونیم فایل

رو به قسمت های دلخواه Split کنیم و در مقصد فایل رو باز کنیم.

این هم میشه
ولی خوب exFAT خیلی بهتره از FAT32