PDA

مشاهده نسخه کامل : صدا از 6 کانال اسپیکر نمی آید

rezanurse826
16-11-14, 17:03
سلام
مادبردم z97 است و تازه خریده ام ، و یک اسپیکر6کاناله logitech x530 دارم.
اما مشکل از وقتی یشروع شد که پس از نصب درایورها و نصب ویندوز 8.1 ، متوجه شدم صدای 6 کانال بیرون نمی آید . و فقط استریو در می آید .
تنظمات صدا روی 5.1 می باشد و درایور 3.90 هم از سایت asus پیدا کرم و نصب کردم ولی باز هم 6کاناله صدا بیرون نیامد . درایور 3.75 هم اینچنین بود .
بدون دایور هم صدای 5.1 فقط استریو بیرون می آید. از جدیدترین آهنگ ایرانی و خارجی با کیفیت 320 هم استفاده کردم .
chip reatek 892 می باشد . 6 کانال به صورت تک تک امتحان کردم و مشکل از realtel chip نمی باشد .

AMD>INTEL
16-11-14, 17:09
سلام
اما مشکل از وقتی یشروع شد که پس از نصب درایورها و نصب ویندوز 8.1 ، متوجه شدم صدای 6 کانال بیرون نمی آید . و فقط استریو در می آید .
تنظمات صدا روی 5.1 می باشد و درایور 3.90 هم از سایت asus پیدا کرم و نصب کردم ولی باز هم 6کاناله صدا بیرون نیامد . درایور 3.75 هم اینچنین بود .
بدون دایور هم صدای 5.1 فقط استریو بیرون می آید. از جدیدترین آهنگ ایرانی و خارجی با کیفیت 320 هم استفاده کردم .
chip reatek 892 می باشد . 6 کانال به صورت تک تک امتحان کردم و مشکل از realtel chip نمی باشد .

درایور قبلی رو کاملا پاک کنید .با درایور sweeper
درایور 2.73 رو از تاپیک زیر دریافت کنید
Only the registered members can see the link

seyed mamali
16-11-14, 18:04
امیدجان پسر داییم این مشکلو داره....اون با فیش های معمولی اسپیکرش کار میکنه(شش تا کانال سه تا فیش میخوره پشت مادر برد)پشت مادر سه تا فیش وجود داره....
یه کم کاملتر توضیح میدین؟

AMD>INTEL
16-11-14, 18:08
اگر درایور نصب باشه . یا در speaker config تو کنترل پنل یا پنل خود realtek قابل تنظیم هست خروجی ها .

seyed mamali
16-11-14, 18:09
درایور قبلی رو کاملا پاک کنید .با درایور sweeper
درایور 2.73 رو از تاپیک زیر دریافت کنید

با آهنگ و فیلم نمیشه تست گرفت باید با یه چنین محیطی تست بگیری:

درست میگم امید جان؟

seyed mamali
16-11-14, 18:14
اگر درایور نصب باشه . یا در speaker config تو کنترل پنل یا پنل خود realtek قابل تنظیم هست خروجی ها .

امید جان الآن که دارم فکر میکنم میبینم که پسر دایی من هم ویندوزش8 بود که به این مشکل برخورد کرد...وزمانی که من هم ویندوز 8 داشتم این مشکلو داشتم...البته الآن اسپیکرم 2 کانالست ،،،، 6 کانالرو دادم پسر داییم ، که اونم نت.نست راهش بندازه
خلاصه:به نظرت مشکل از ویندوز 8 نیست؟

- - - Updated - - -

اینو جدی میگم چون منم تو ویندوز 8 به هیچ عنوان نتونستم 6 کانالو فعال کنم؟خیلی جالبه

AMD>INTEL
16-11-14, 18:17
امید جان الآن که دارم فکر میکنم میبینم که پسر دایی من هم ویندوزش8 بود که به این مشکل برخورد کرد...وزمانی که من هم ویندوز 8 داشتم این مشکلو داشتم...البته الآن اسپیکرم 2 کانالست ،،،، 6 کانالرو دادم پسر داییم ، که اونم نت.نست راهش بندازه
خلاصه:به نظرت مشکل از ویندوز 8 نیست؟

- - - Updated - - -

اینو جدی میگم چون منم تو ویندوز 8 به هیچ عنوان نتونستم 6 کانالو فعال کنم؟خیلی جالبه

ویندوز 8 چون پنل خود realtek وجود ندارد . باید از توی کنترل پنل قسمت sound قسمت playback و speaker config چک کنید روی 5.1 ست کنید .

seyed mamali
16-11-14, 18:30
ویندوز 8 چون پنل خود realtek وجود ندارد . باید از توی کنترل پنل قسمت sound قسمت playback و speaker config چک کنید روی 5.1 ست کنید .

قبل از نصب درایور این کارو انجانم بدیم یا فرقی نداره؟
اگه قرار باشه درایور قبلیرو پاک کنیم باید از چه نرم افزاری استفاده کنیم؟

AMD>INTEL
16-11-14, 18:34
قبل از نصب درایور این کارو انجانم بدیم یا فرقی نداره؟
اگه قرار باشه درایور قبلیرو پاک کنیم باید از چه نرم افزاری استفاده کنیم؟

تو تاپیک که لینک دادم این مورد رو اشاره کردم .

nima_hl
17-11-14, 10:34
سلام

سلام

شما نمیتونید موزیک های استریو را به صورت چند کاناله بشنوید

اگر در کنترل پنل هر باند به صورت مجزا تست میشه و درسته. شما باید موزیک 5.1 کاناله دانلود و پخش نمائید تا بتونید از همه باندها صدا داشته باشید

البته به ندرت آلبومی به صورت دالبی تهیه و منتشر میشوند ولی فیلم های نسبتا زیادی به این شیوه تهیه میشوند که میتونید از آنها لذت ببرید

rezanurse826
18-11-14, 15:34
الان یک کارت صدای creative value se دستم رسیده ، قبلا با این مدل کارت صدا 6 کانال هم صدا داشت و چه base قوی داشت که کیف می کردم .
بعد از نصب کردن می توانم نظر بدهم که مشکل از ویندوز 8.1 است یا از چیز دیگر .

seyed mamali
18-11-14, 18:29
الان یک کارت صدای creative value se دستم رسیده ، قبلا با این مدل کارت صدا 6 کانال هم صدا داشت و چه base قوی داشت که کیف می کردم .
بعد از نصب کردن می توانم نظر بدهم که مشکل از ویندوز 8.1 است یا از چیز دیگر .

مشکل از8 یا 8.1 نیست
به نقل از امید جان:

rezanurse826
22-11-14, 16:06
سلام
کارت صدای کریتیو را نصب کردم و 6 کانال با کیفیت خیلی بالا کار کرد .
realtek حرفی برای گفتن ندارد . creative audigy valu برای 9 سال پیش است و 8 کاناله.
باس قوی و صدای خیلی خیلی شفاف دارد .