PDA

مشاهده نسخه کامل : رم با فرکانس بالاتر از سیستم

AprilFool
14-11-14, 10:12
من یک رم Apacer 4 GB DDR3 1866 Cl13 خریدم ولی روی برد من جواب نمیده مشخصات سیستم :

Cpu core i3 530 1156
mb: Asrock H55 m (Only the registered members can see the link)
رم های پشتیبانی شده توسط برد (Only the registered members can see the link)

تا اونجای که من متوجه شدم برای رم های بالای 1333 باید به صورت دستی در بایوس اطلاعات رم رو وارد کرد تا رم رو بشناسه مشکل من اینجاست که حتی در حالت اورکلاک هم برای cpu من فرکانس بیش از 1600 آزاد نمیشه و حداکثر رقم قابل انتخاب Cl هم 12 است که رم من cl 13 داره.
من سعی کردم با ولتاژ ها و تایمینگ های مختلف سیستم رو راه بندازم ولی موفق نشدم در بهترین حالت ( حالت مشابه رم قبلی من فرکانس 1333 تایمینگ 9-9-9-24 سیستم در مرحله لود ویندوز (یا لود اولیه دیسک لایو یادیسک ویندوز )گیر میکنه ویا ریست میشه )
البته من اورکلاک/آندرکلاک بلدنیستم و این اطلاعات رو هم اکثرا همین امروز به دست آوردم و احتمالا جای از مسیر رو اشتباه میرم دوستان اگر بر اساس تجربیاتشون چیزی به ذهنشون میرسه از ممنون میشم کمکم کنند.

AMD>INTEL
14-11-14, 13:31
من یک رم Apacer 4 GB DDR3 1866 Cl13 خریدم ولی روی برد من جواب نمیده مشخصات سیستم :

Cpu core i3 530 1156
mb: Asrock H55 m (Only the registered members can see the link)
رم های پشتیبانی شده توسط برد (Only the registered members can see the link)

تا اونجای که من متوجه شدم برای رم های بالای 1333 باید به صورت دستی در بایوس اطلاعات رم رو وارد کرد تا رم رو بشناسه مشکل من اینجاست که حتی در حالت اورکلاک هم برای cpu من فرکانس بیش از 1600 آزاد نمیشه و حداکثر رقم قابل انتخاب Cl هم 12 است که رم من cl 13 داره.
من سعی کردم با ولتاژ ها و تایمینگ های مختلف سیستم رو راه بندازم ولی موفق نشدم در بهترین حالت ( حالت مشابه رم قبلی من فرکانس 1333 تایمینگ 9-9-9-24 سیستم در مرحله لود ویندوز (یا لود اولیه دیسک لایو یادیسک ویندوز )گیر میکنه ویا ریست میشه )
البته من اورکلاک/آندرکلاک بلدنیستم و این اطلاعات رو هم اکثرا همین امروز به دست آوردم و احتمالا جای از مسیر رو اشتباه میرم دوستان اگر بر اساس تجربیاتشون چیزی به ذهنشون میرسه از ممنون میشم کمکم کنند.

دوست گرامی شما باید رمی تهیه میکردید که دارای XMP باشد . بعد از نصب رم تو بایوس پروفایل XMP رو فعال میکردید .

AprilFool
14-11-14, 16:52
قکر میگنم هم رم هم برد هر دو XMP ساپورت هستند چون من میتونم ولتاژ رو به دلخواه تغییر بدم

AMD>INTEL
14-11-14, 16:58
قکر میگنم هم رم هم برد هر دو XMP ساپورت هستند چون من میتونم ولتاژ رو به دلخواه تغییر بدم

از CPU-Z قسمت MEMORY-SPD شات بگیرید . یک عکس از برچسب رم بگیرید .

AprilFool
14-11-14, 17:55
متاسفانه سیستم با این رم بالا نمیاد که من بتونم از Cpu Z استفاده کنم و شاتی تقدیم کنم !

Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
14-11-14, 18:09
این رم فاقد پروفایل XMP هست . رم های این سری از اینتل باید ولتاژ 1.5 باشند . پیشنهاد میکنم این رم رو عوض کنید .
یک توضیح بدم. یکسری رم با برند اپیسر و کینگستون با این شکل رم شما تو بازار هست . که با 70 درصد مادربردهای موجود در بازار مشکل دارند .

AprilFool
14-11-14, 18:23
بعله به نظر میاد راه دیگه نداره با این اوصاف از وقتی که گذاشتید سپاسگذارم

AMD>INTEL
14-11-14, 18:26
بعله به نظر میاد راه دیگه نداره با این اوصاف از وقتی که گذاشتید سپاسگذارم

خواهش میکنم . موقع خرید رم به پلتفرم و نوع مادربردتون دقت کنید . این فرکانس های رم که جلوشون نوشته OC فقط و فقط برای رم هایی هست که از قابلیت XMP پشتیبانی میکنند . حتما موقع خرید به ولتاژ کاری رم دقت کنید . بهترین رم با ولتاژ کاری 1.5 برای سیستم شما هست .