PDA

مشاهده نسخه کامل : یک ابزار مناسب برای تمیز کردن قطعات PCو لپتاپ

AMD>INTEL
12-11-14, 17:29
برای تمیز کردن اسلات های رم مادربرد,اسلاتهای PCIE , فن لپتاپ ,کیبرد PC و لپتاپ و معمولا از دستگاه های دمنده استفاده میشه .این دستگاه به دلیل قدرت زیاد و حجم بادی که به قطعات میزند ممکن است برای یکسری از قطعات خیلی کوچک و مینیاتوری ایجاد مشکل کند. چند وقتی هست که اسپری های هوای فشرده به بازار آمدند به دلیل داشتن نازل باریک تر قدرت بیشتری در تمیز کردن شیارها و درزها میباشد .نمونه داخلی این اسپری ها هم تولید شده است که به راحتی در بازار داخلی قابل تهیه میباشد.
نام خارجی این اسپری ها DUST FREE SPRAY و نام داخلی و وطنی اسپری باد یا هوای فشرده میباشد
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

SajjadKhati
12-11-14, 18:08
قیمتش حدودا چقده؟
داخل پاور رو میشه روش حساب کرد؟ (بدون باز کردن پاور؟)
قدرتش از اون دمنده بیشتر نیست که ... هست؟

AMD>INTEL
12-11-14, 18:15
قیمتش حدودا چقده؟
داخل پاور رو میشه روش حساب کرد؟ (بدون باز کردن پاور؟)
قدرتش از اون دمنده بیشتر نیست که ... هست؟

حدود 7 تومن هست در بازار ایرانیش .برای شرکت ناهید
نه از دمنده بیشتر نیست .این بیشتر به دلیل نازل باد رو متمرکزتر میزنه .شیارها و اسلات ها رو بهتر تمیز میکنه .

SajjadKhati
12-11-14, 18:18
داخل پاور رو نگفتی میشه روش حساب کرد؟
چون فاصله پاور بخاطر روکش اش زیاده
:give_rose:

AMD>INTEL
12-11-14, 18:23
داخل پاور رو نگفتی میشه روش حساب کرد؟
چون فاصله پاور بخاطر روکش اش زیاده
:give_rose:

خوب لوله ای که داره راحت داخل پاور میره . ولی به دلیل بسته بودن باکس پاور آنچنان تاثیر نداره چون گرد و خاک به سختی میتونه از محیط بسته بیرون بره .

AMD>INTEL
12-11-14, 19:43
در کل یک توصیه هم برای تمیز کردن داخل کیس میکنم . برای شروع خاک ها رو با فرچه متوسط از سطح قطعات پاک کنید . بعد با دمنده یا اسپری باد خاک ها رو کاملا از روی قطعات جمع کنید . این کار نتیجه بهتری میدهد .

مهدی بهادرفر
12-11-14, 20:20
در کل یک توصیه هم برای تمیز کردن داخل کیس میکنم . برای شروع خاک ها رو با فرچه متوسط از سطح قطعات پاک کنید . بعد با دمنده یا اسپری باد خاک ها رو کاملا از روی قطعات جمع کنید . این کار نتیجه بهتری میدهد .

سلام امید جان

از این اسپری ها برای تمیز کردن پورت های لپ تاپ هم میشه استفاده کرد
AMD>INTEL
12-11-14, 20:32
سلام امید جان

بله مهدی جان .میشه استفاده کرد .

AMD>INTEL
12-11-14, 20:40
سلام امید جان

مهدی جان این گرد و غبار رو تمیز میکنه . ولی اگر بخوای شستشو بدی . فقط باید اسپری خشک خارجی بگیری که رسوب نکنه .
KONTAKT CHEMIE 601

مهدی بهادرفر
12-11-14, 20:46
مهدی جان این گرد و غبار رو تمیز میکنه . ولی اگر بخوای شستشو بدی . فقط باید اسپری خشک خارجی بگیری که رسوب نکنه .

پورت هایی مثل HDMI و VGA که زیاد ازشون استفاده نمی کنم خاک گرفته و فقط می خوام خاکاشو تمیز کنم. به نظرت با گوش پاکن و خلال دندون بیفتم به جونش:lol:

AMD>INTEL
12-11-14, 20:48
پورت هایی مثل HDMI و VGA که زیاد ازشون استفاده نمی کنم خاک گرفته و فقط می خوام خاکاشو تمیز کنم. به نظرت با گوش پاکن و خلال دندون بیفتم به جونش:lol:

همین اسپری هوای فشرده ناهید مناسبه .کلا گوش پاک کن پرزش گیر میکنه و کار رو خراب تر میکنه .

مهدی بهادرفر
12-11-14, 20:57
همین اسپری هوای فشرده ناهید مناسبه .کلا گوش پاک کن پرزش گیر میکنه و کار رو خراب تر میکنه .

ممنون داداش بابت راهنمایی:give_rose: