PDA

مشاهده نسخه کامل : وقتی ویندوز بالا نمی آید

Wink
08-07-07, 21:11
تا به حال برايتان پيش آمده است که ويندوز نصب بر روي کامپيوترتان بالا نيايد؟ راه حلی برای این مشکل وجود دارد که در ادامه به آن میپردازیم
اين از اون مشکلاتی که کمتر کسی پيدا ميشه که با آن مواجه نشده باشه. بعضی وقتها ممکن است با نصب يک درايور جديد برای سخت افزارتان و يا نصب يک برنامه جديد در ويندوز و يا تغييرات رجيستری و ... بعد از اجرای مجدد ويندوز , ويندوز ديگر بالا نيايد و مثلا در صفحه بوت گير کند , در اين مواقع تنها کافی است يک بار سيستم را Restart کرده و بعد در همان ابتدا کليد F8 را زده و وارد منوی Windows Advanced Option ميشويم.

در اينجا با انتخاب گزينه :

Last Known Good Configuration (you must recent … ) و زدن کليد Enter ويندوز به راحتی بالا می آيد.
Only the registered members can see the link منبع : Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link):1. (5):

jasmin
12-10-09, 08:38
سلام
ممنون از تاپیک مفیدتون ولی مشکل من اینه که ويندوز بالا میاد ولی صفحه welcome نمیاد بجاش صفحه سراسر سیاه میاد که موس هم روش فعاله . می شه لطفا کمکم کنید ؟ خواهش می کنم .

AlleN
12-10-09, 08:51
تا به حال برايتان پيش آمده است که ويندوز نصب بر روي کامپيوترتان بالا نيايد؟ راه حلی برای این مشکل وجود دارد که در ادامه به آن میپردازیم
اين از اون مشکلاتی که کمتر کسی پيدا ميشه که با آن مواجه نشده باشه. بعضی وقتها ممکن است با نصب يک درايور جديد برای سخت افزارتان و يا نصب يک برنامه جديد در ويندوز و يا تغييرات رجيستری و ... بعد از اجرای مجدد ويندوز , ويندوز ديگر بالا نيايد و مثلا در صفحه بوت گير کند , در اين مواقع تنها کافی است يک بار سيستم را Restart کرده و بعد در همان ابتدا کليد F8 را زده و وارد منوی Windows Advanced Option ميشويم.

در اينجا با انتخاب گزينه :

Last Known Good Configuration (you must recent … ) و زدن کليد Enter ويندوز به راحتی بالا می آيد.
Only the registered members can see the link منبع : Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link):1. (5):
اين كار فقط رجيستري ويندوز رو به اخرين حالت (اخرين باري كه سيستم بالا اومده) بر مي گردونه.و اگر يكي از فايل هاي ويندوز پاك شده يا مشكل غير مرتبط با رجيستري باشد هيچ عملي انجام نمي دهد.

jasmin
12-10-09, 08:56
سلام آقای AlleN
مي تونم از شما خواهش کنم به من کمک کنید اگه امکان داره؟ لطفاً

nima_hl
12-10-09, 11:01
سلام
ممنون از تاپیک مفیدتون ولی مشکل من اینه که ويندوز بالا میاد ولی صفحه welcome نمیاد بجاش صفحه سراسر سیاه میاد که موس هم روش فعاله . می شه لطفا کمکم کنید ؟ خواهش می کنم .

سلام

اگر امکان داره بفرمائید آخرین نرم افزارهائی که روی سیستمتون نصب کردید چی بوده ؟

در حالت کلی شما باید اول بوت کلید f4 رو بزنید و از منو سیف مود رو انتخاب کنید و اونجا تعمیرات رو انجام بدین

ممکنه از درایور کارت گرافیک باشه که میتونید توی سیف مود درایور رو پاک کنید و یه بار سیستم رو ریستارت کنید

اگر ویندوز اجرا شد مجددا درایور رو نصب کنید

موفق باشید

AMD>INTEL
12-10-09, 11:11
تو این موارد یک بار تو safe mode برید . برنامه های startup رو از طریق msconfig تیکش رو بردارید

AlleN
12-10-09, 13:48
درود.

احتمالا ویندوز شما نمی تونه فایل Explorer.exe رو لود کنه ، که نتیجه همینه که میبینید :1. (38):

شما وقتی اون صفحه میاد که موس روش فعال بود کلید Ctrl+Alt+Del رو بزنید تا وارد Task Manager بشید.بعد توی تسک منیجر گزینه File و سپس New Task .. را انتخاب و کلمه explorer رو تا تایپ کرده و کلید Enter رو بزنید.

احتمال زیاد همین راه باید جواب بده :11():

vahid_alimohammadi
13-10-09, 03:12
در مورد مشكلي كه شما داريد بايد اين نكته رو بگم كه نمايش تصوير خوش آمدگويي در xp از طريق برنامهاي كه در داخل ويندوز قرار داره به نام ntoskrnl.exe صورت ميگيره و اگه اين فايل يا محتويات داخلش كه شامل عكس صفحه خوش امدگويي و ... . هست تغيير كنه (به صورتي كه ويندوز در لود كردن اون دچار مشكل بشه) دقيقا همين مشكلي كه شما با اون روبرو شديد به وجود مياد .
حالا براي رفع اين مشكل چه بايد كرد؟
من دوتا راه بلدم كه براتون ميگم .
1-در RUN تايپ كنيد CMD و ENTER بزنيد. حالا در اين قسمت در محيط سياه پنجره بالا آمده (محيط DOS)تايپ كنيدsfc/scannow وبعد enterبزنيد. در اين لحظه از شما درخواست ميشه كه cd ويندوزو درون درايو قرار بديد و بعد دكمه Retry رو بزنيد . حال ويندوز تمام فايلهاي سيستمي رو چك ميكنه و در صورت معيوب بودن به طور اتوماتيك اونا رو تعويض ميكنه.
2-تو اين راه ديگه نميشه اون صفحه welcome مورد نظرتونو برگردونيد ولي عوضش ميتونيد هر عكس ديگه اي كه دلخواهتون هست رو بجاي اون قراربديد.
در داخل RUNتايپ كنيد REGISTERYو ENTERبزنيد.بعد تو پنجرهاي كه باز ميشه مسير زير رو پيدا كنيد:
HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Desktop
سپس در قسمت محتويات Desktop به دنبال مقداري از نوع string value با نام Wallpaperبگرديد.
دو بار بر روش كليك كنيد و مسير تصوير مورد نظرتونو واردكرده و در نهايت كامپيوترو ريستارت كنيد . البته بايد اينو بگم كه تصوير مورد نظر شما بايد از نوعBMP و ترجيحا در اندازه ي 1024*768 پيكسل باشه .

soha361
15-10-09, 11:19
[ممنون که ای همه راهنمایی کردید ولی هنوز جواب نگرفتم من فقط محیط داس رو می تونم ببینم و یک بار هم وارد سیف مود شدم و یک بار هم همون گزینه تغییرات اخیر رو امتحان کردم ولی جواب نمیده اگه ممکنه منو راهنمایی کنید بازن از همتون ممنونم:1. (28):