PDA

مشاهده نسخه کامل : تمیز کردن داخل کیس-باد گرفتن کیس

seyed mamali
08-11-14, 17:09
دوستان خسته نباشید....اطلاعاتی میخاستم در مورد باد گرفتن و تمیز کردن درون کیس...واینکه موم CPU و کارت گرافیکو از کجا باید گیر بیارم و موم CPU و کارت گرافیکو چند وقت یکبار باید عوض کنم؟

AMD>INTEL
08-11-14, 17:32
با دستگاه دمنده . شما با جدا کردن اتصالات پاور به مادربرد یا جدا کردن فن پردازنده از سوکت مادربرد این کار رو انجام بدید .

seyed mamali
08-11-14, 17:35
در مورد موم CPU و کارت گرافیک هم یه توضیحاتی میدید؟....موم رو از کجا بخریم و چه زمانی اقدام به موم زنی کنیم؟(چند وقت یه بار)

seyed mamali
08-11-14, 17:38
البته آقای AMD>INTEL من خودم فعلا کیسو نمیخام تمیز کنم چون تازه کیسو خریدم ، برای یکی از دوستان پرسیدم که امروز کیسشو برداشته برده آپاراتی سر کوچه باد گرفته و بدبخت شده!!!!

AMD>INTEL
08-11-14, 17:38
در مورد موم CPU و کارت گرافیک هم یه توضیحاتی میدید؟....موم رو از کجا بخریم و چه زمانی اقدام به موم زنی کنیم؟(چند وقت یه بار)

موم چیه ؟ :lol:

seyed mamali
08-11-14, 17:41
آقا ما درو داهاتی هارو ببخش تو رو خدا ببین گیر چه آدمایی افتادی برادر...؟:wink:

- - - Updated - - -

منظورم از موم همون ماده ای هست که روی CPU وجود داره...رو کارت گرافیک هم هست...نمیدونم اسمش چیه ولی به مرور زمان دیدم که از بین میره!!!:1. (28):

AMD>INTEL
آقا ما درو داهاتی هارو ببخش تو رو خدا ببین گیر چه آدمایی افتادی برادر...؟:wink:
خواهش میکنم .
منظورت خمیر سیلیکون هست . که سالی یکبار برای پردازنده رو دوباره میزنی البته خیلی کم .

SajjadKhati
اگه فن ها جدا نشن چی اوستا امید؟
چه مشکلی پیش میاد؟

AMD>INTEL
08-11-14, 17:43
اگه فن ها جدا نشن چی اوستا امید؟
چه مشکلی پیش میاد؟

والا این مورد رو نیما جان مطرح کردند .خودشون میان دقیق توضیح میدن .ولی احتمال برگشت ولتاژ به قطعات هست .

SajjadKhati
08-11-14, 17:45
اگه پول داره دوستت سید ، خمیر سیلیکون Deep Cool Z9 رو بگیره
البته گرونه . 30 تومن :Love-ssa~! (1):

seyed mamali
08-11-14, 17:46
خمیر سیلیکون(اسمش با کلاسه)از کجا باید گیر بیاریم؟چقدر باید روی CPU بزنیم؟(به واحد قاشق غذا خوری بگید عالی میشه):wink:

- - - Updated - - -

30 هزار تومن!!!!من 30 هزار تومن برای خودم خرج نمیکنم...(الآن که فکر میکنم میگم شاید پولامو جمع کردم گرفتمش):wink:

AMD>INTEL
08-11-14, 17:47
خمیر سیلیکون(اسمش با کلاسه)از کجا باید گیر بیاریم؟چقدر باید روی CPU بزنیم؟(به واحد قاشق غذا خوری بگید عالی میشه):wink:

- - - Updated - - -

30 هزار تومن!!!!من 30 هزار تومن برای خودم خرج نمیکنم...(الآن که فکر میکنم میگم شاید پولامو جمع کردم گرفتمش):wink:

خمیر سیلیکون رو فروشگاه های آنلاین هم دارند . اندازه یک عدس وسط CPU بزنید

seyed mamali
08-11-14, 17:50
آره آقا امید امروز دوست من سر این قضیه بد بخت شد....اگه 1 ساعت زودتر میومدم توسایت این مطالبو مطرح میکردم اون شاید فن هارو جدا میکرد و سیستمش از بین نمیرفت(الآن زنگ زده به من میگه سید خدا لعنتت کنه تو به من گفتی برو باد بگیر...):1~@$S (5): :cry:
---
یه هیت سینک روی مادربرد هست(بازم نمیدونم زیرش چیه اگه بگید خوبه والا)زیر اون رو هم میشه از اون خمیر زد؟(اصلا زیرش چی هست؟

SajjadKhati
08-11-14, 17:52

- - - Updated - - -

آخر واسه خودت میخای یا دوستت؟
قدرتمندترین خمیر سیلیکون موجوده که انتقال گرماش عالی هه اما گرونترینه
بد اونم مدل Z5 هه که 16 تومنه
خیر سیلیکونای ممولی که 1000 تومنن . بجاشون روغن بزنی بهتره :Love-ssa~! (1):

AMD>INTEL
08-11-14, 17:53
آره آقا امید امروز دوست من سر این قضیه بد بخت شد....اگه 1 ساعت زودتر میومدم توسایت این مطالبو مطرح میکردم اون شاید فن هارو جدا میکرد و سیستمش از بین نمیرفت(الآن زنگ زده به من میگه سید خدا لعنتت کنه تو به من گفتی برو باد بگیر...):1~@$S (5): :cry:

هر کاری باید با اطلاعات از جوانب کار باشه . اون بالا نیومدن سیستم هم شاید با دوباره جا زدن قطعات و CLEAR CMOS حل بشه
این خمیر سیلیکون هم عالیه
Only the registered members can see the link

seyed mamali
08-11-14, 17:54
ایول دمت گرم خوب شد گفتی...خوب اون خمیری که شما فرمودید اسم کاملش چیه؟یه بار بخرم (30 هزار تومنو سر ببرم) چقدر میتونم استفاده کنم؟یعنی داخلش چقدر خمیر داره؟:1. (29):

seyed mamali
08-11-14, 17:57
راستی دوستم که سیستمش خدابیامرزه...این اطلاعات رو در کل برای خودم میخام(و اینکه اگه یه روز یه بدبختی به من اعتماد کرد و ازم سوال پرسید یه چیزی برای گفتن داشته باشم:1. (23): ،،، قضیه مثل امروز نشه که بخاطر جدا نکردن فن ، سیستم دوستم رفت اون دنیا پیش شمر و بقیه دوستان):wink:

SajjadKhati
08-11-14, 17:59
گفتم که اسم کاملش Deep Cool Z9 هه
قدرتمندترین هست اما شاید به میزان پولی که میدی ارزش خرید نداشته باشه . اگه پول برات مهمه و قدرت خرید اونو نداری ، Deep Cool Z5 رو بگیر که 16 تومنه
بسته به استفاده ات داره . حدود 5 تا 8 سیستم رو میتونی خمیر بزنی

seyed mamali
08-11-14, 18:01
امید جان من یه چیزی بهش گفتم اون سریع رفت کارو انجام داد نذاشت 2ثانیه بگذره... من دیگه بهش زنگ نزدم چون منو میکشه ، ولی فردا میرم خونشون ببینم شاید تونستم کاری کنم...(فکر کن مثلا دوشاخرو به پیریز نزده باشه:1. (4):)

- - - Updated - - -

seyed mamali
08-11-14, 18:02
یه هیت سینک روی مادربرد هست(بازم نمیدونم زیرش چیه اگه بگید خوبه والا)زیر اون رو هم میشه از اون خمیر زد؟(اصلا زیرش چی هست عقل ناقص من میگه چیپست مادربرده؟؟؟!!!)

AMD>INTEL
08-11-14, 18:05
یه هیت سینک روی مادربرد هست(بازم نمیدونم زیرش چیه اگه بگید خوبه والا)زیر اون رو هم میشه از اون خمیر زد؟(اصلا زیرش چی هست عقل ناقص من میگه چیپست مادربرده؟؟؟!!!)

عکس بگیر ازش . ولی اگر چیپست هست دست نزنی بهتره . چون کمی فشار وارد کنی احتمال خراب کردنش هست

seyed mamali
08-11-14, 18:05
پس میرزه برادر جااااانOnly the registered members can see the link

seyed mamali
08-11-14, 18:13
این مادربرد منه...کارت گرافیکم ندارم یه دونه 5450 داشتم که انداختمش دور...!!!!
اون قرمزه منظورمه...یه توضیحاتی در موردش بدید ببینیم چیه:(من تو همه مادربردا دیدم)

AMD>INTEL
08-11-14, 18:19
این مادربرد منه...کارت گرافیکم ندارم یه دونه 5450 داشتم که انداختمش دور...!!!!
اون قرمزه منظورمه...یه توضیحاتی در موردش بدید ببینیم چیه:(من تو همه مادربردا دیدم)

این مادربرد که یکسال نشده وارد بازار شده نیازی به خمیر سیلیکون نداره .

SajjadKhati
08-11-14, 18:19
چیپست هه
چیپس منم هست :Love-ssa~! (1):
وظیفه کنترل اطلاعات تمام ورودی و خروجی ها رو داره . یه جورایی کار مخچه ی آدمو میکنه
بده cpu ، مهم ترین قطعه هست و البته مهم ترین قطعه روی مادربرد که عمده ی گرون بودن یا نبودن مادربرد رو معلوم میکنه

seyed mamali
08-11-14, 18:35
آره من تازه گرفتمش...منظور من برای آیندس...ولی همه از اون چیزا دارن
مثلا این عتیقه:

این عتیقه عکس مادربرد دوستمه....
پولدارنا ولی نمیدونم چرا سیستمشو عوض نمیکنه...!!!؟؟؟

seyed mamali
08-11-14, 19:36
بالاخره میشه اون هیت سینکه که زیرش چیپست هست رو بازش کرد؟هر چند سال (یا قرن)باید این کار صورت بگیره؟

AMD>INTEL
08-11-14, 19:47
بالاخره میشه اون هیت سینکه که زیرش چیپست هست رو بازش کرد؟هر چند سال (یا قرن)باید این کار صورت بگیره؟

بله میشه . ولی هر چیزی زمانی دارد . برای چیپست مادربرد شاید سالها نیاز به تعویض خمیر سیلیکون نباشه .

seyed mamali
08-11-14, 20:07
درود برشما پس تا سال دیگه این بحث رو ببندیم برادر...
البته این مادربردی که من دارم خوب نیست به عوض کردن خمیر نمیرسه!!!