PDA

مشاهده نسخه کامل : بالا رفتن CPU usage هنگام بازی

comodor
06-11-14, 16:07
سلام.
من بازی middle earth shadow of mordor رو نصب کردم. از اونجایی که گرافیک من دایرکت ایکس 11 ساپورت نمی کنه بازی اجرا نشد ولی با نرم افزار dxcpl ویژگی دایرکت ایکس بازی غیرفعال و بازی اجرا شد وintro های بازی بی هیچ مشکلی و خیلی روون اجرا میشه ولی وقتی به منوی بازی می رسه CPU 99% کار می کنه و همه چی خیلی ریپ می زنه در حالی که همین موقع و حتی تو بازی کلیه منابع گرافیک و رم کمتر از 50 % درگیر هست.وجالبه که حتی ویدئو های بازی هم خیلی روون اجرا می شود. لطفا راهنماییم کنید.
CPU intel i3 2120 3.4gh
ram kingston 4g 1333
graphic zotac 512mb GT240
البته گرافیک با share memory به 2g خورده ای می رسه
ممنون

AMD>INTEL
06-11-14, 16:16
دوست عزیز یک تاپیک کافیه . دوست گرامی سخت افزار شما مخصوصا گرافیک سیستم شما با این بازی سازگار نیست . باز مجتبی جان و دیگر کاربران گیمر بهتر میتونند کمکتون کنند

M3RS4D 50062
06-11-14, 16:22
مشکل از گرافیک شماس که خیلی ضعیف
بهتون توصیه میکنم یه گرافیک 630 گیگابایت بخرید

comodor
06-11-14, 16:58
سلام دوستان .تشکر ولی عرض کردم که گرافیکم کمتر از 50% کار میکنه و cpu usage 100% می شه

M3RS4D 50062
06-11-14, 18:24
سلام دوستان .تشکر ولی عرض کردم که گرافیکم کمتر از 50% کار میکنه و cpu usage 100% می شه
یه شات از عملکرد پردازنده و گرافیک در هین اجرای بازی بزارید

comodor
06-11-14, 19:36
یه شات از عملکرد پردازنده و گرافیک در هین اجرای بازی بزارید

سلام فیلم گرفتم.حجمش هم 3.5 مگابایت
Only the registered members can see the link

M3RS4D 50062
06-11-14, 20:00
سلام فیلم گرفتم.حجمش هم 3.5 مگابایت
Only the registered members can see the link

به نظرم گلوگاه ایجاد کرده سیستمتون و باید گرافیک رو تعویض کنید
در ضمن در نظر داشته باشین که بازی (هر بازیه) با هر سطحی حتی AAA هم بعضیاشون نمیتونن از 100% گرافیک استفاده کنن که به دو دلیل برمبگیرده یکی موتور بازی و کد ها و توابعی که برای بازی نوشتن نموتونن از 100% گرافیک بازی برای هندل کردن و اجرا کردن باز درست کنن و دومین اینکه درایور یا کارت گرافیک مشکل داشته باشه

comodor
06-11-14, 20:29
به نظرم گلوگاه ایجاد کرده سیستمتون و باید گرافیک رو تعویض کنید
در ضمن در نظر داشته باشین که بازی (هر بازیه) با هر سطحی حتی AAA هم بعضیاشون نمیتونن از 100% گرافیک استفاده کنن که به دو دلیل برمبگیرده یکی موتور بازی و کد ها و توابعی که برای بازی نوشتن نموتونن از 100% گرافیک بازی برای هندل کردن و اجرا کردن باز درست کنن و دومین اینکه درایور یا کارت گرافیک مشکل داشته باشه

دوست عزیز من این بازی رو روی لب تاپ بازی می کنم.در منو اسم کارت گرافیک رو می نویسه ولی روی این پی سیم نمی نویسه. به نظرم به همین علت و چون اصلا کارت گرافیکم در اون حد نیست و یا شاید در لیست گرافیک هاش نیست اصلا detect نمیشه وکاملا مشخص که انگار اصلا از کارت گرافیکم استفاده نمی کنه و سعی در استفاده از سی پی یو برای پردازش به جای جی پی یو داره.
می خوام با گرافیک اینتل امتحان کنم.
نظر شما ....

M3RS4D 50062
06-11-14, 21:47
دوست عزیز من این بازی رو روی لب تاپ بازی می کنم.در منو اسم کارت گرافیک رو می نویسه ولی روی این پی سیم نمی نویسه. به نظرم به همین علت و چون اصلا کارت گرافیکم در اون حد نیست و یا شاید در لیست گرافیک هاش نیست اصلا detect نمیشه وکاملا مشخص که انگار اصلا از کارت گرافیکم استفاده نمی کنه و سعی در استفاده از سی پی یو برای پردازش به جای جی پی یو داره.
می خوام با گرافیک اینتل امتحان کنم.
نظر شما ....

نظر من اینکه تست بگیرید :lol:

در مورد اینکه بازی سخت اجرا میشه
دایریکس اخرین ورژنش برای گرافیک رو نصب کنید
درایور گرافیکتون رو همینطور
vc ها رم کامل نصب کنید

comodor
06-11-14, 22:47
نظر من اینکه تست بگیرید :lol:

در مورد اینکه بازی سخت اجرا میشه
دایریکس اخرین ورژنش برای گرافیک رو نصب کنید
درایور گرافیکتون رو همینطور
vc ها رم کامل نصب کنید

یه خبر بد .مینم گرافیک آنبورد نداره:1. (29):
اون هاییم که فرمودید بروزند.
باز هم تشکر

comodor
08-11-14, 18:05
یه خبر بد .مینم گرافیک آنبورد نداره:1. (29):
اون هاییم که فرمودید بروزند.
باز هم تشکر

سلام
آقا یه سرچی تو اینترنت کردم .متوجه شدم حدسم درست بود یا dxcpl کلا از cpu برای پردازش تابع هایی که gpu می بایست پردازش کند استفاده میکنه که خوب قدرت پردازش core های gpu کجا پردازش حد اکثر 8 core سی پی یو کجا