PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] طریقه روشن کردن اتوماتیک سیستم در بایوس

SajjadKhati
03-11-14, 07:33
چجوری با بایوس میشه اتوماتیک سیستم رو روشن کرد؟
تو قسمت power بایوس 5 گزینه برا این کار داره که اولی برا فعال کردنشه که کردم . دومی تاریخه که اگه رو صفر تنظیم بشه همه روز این کار رو میکنه که کردم . سومی ساعت و چهارمی دقیقه و پنجمی ثانیه هه که کردم
اما بازم روشن نشد
چی کار کنم؟

AMD>INTEL
03-11-14, 13:40
تو دفترچه یک توضیح داده در این مورد در دو حالت این روشن شدن انجام نمیشه .یکی با شات دان کردن سیستم با سیسیستم عامل و یکی کشیدن برق از سیستم .

SajjadKhati
03-11-14, 14:32
کشیدن برق از سیستم که ملومه
با شات دان کردن ، سیستم روشن نمیشه موقه زمان بندی تو بایوس؟
پس چجوری خاموش کنیم؟ اگه مثلا نخایم رو هایبرنت بزاریم؟ اصلا هایبرنت جواب میده؟

AMD>INTEL
03-11-14, 15:28
کشیدن برق از سیستم که ملومه
با شات دان کردن ، سیستم روشن نمیشه موقه زمان بندی تو بایوس؟
پس چجوری خاموش کنیم؟ اگه مثلا نخایم رو هایبرنت بزاریم؟ اصلا هایبرنت جواب میده؟

تمام این جزئیات داخل دفترچه راهنمای مادربرد نوشته شده است .

SajjadKhati
03-11-14, 16:22
نوشته هه که از شات دان نامناسب از سیستم عامل پرهیز کنین
منظورش از نامناسب چیه؟
من شات دان کردم اما نشد
تو بایوس های 100 قرن پیش میشد
پس رفت میکنن بایوسا؟ :1. (27):
الان فقط چاره اش هایبرنت هه یا اینم نمیشه؟
این اگه نشه پس کلا دیگه نمیشه دیگه . شب از ساعت 8 شب تا 8 صوب باید سیستمو روشن بزاریم برا دانلود ؟ :1. (28):

AMD>INTEL
03-11-14, 16:25
نوشته هه که از شات دان نامناسب از سیستم عامل پرهیز کنین
منظورش از نامناسب چیه؟
من شات دان کردم اما نشد
تو بایوس های 100 قرن پیش میشد
پس رفت میکنن بایوسا؟ :1. (27):
الان فقط چاره اش هایبرنت هه یا اینم نمیشه؟
این اگه نشه پس کلا دیگه نمیشه دیگه . شب از ساعت 8 شب تا 8 صوب باید سیستمو روشن بزاریم برا دانلود ؟ :1. (28):

هایبرنت که باید تو ویندوز فعال بشه ربطی به بایوس ندارد . اون مسئله هم میشه . ولی باید تنظیمات رو مطابق با توضیحات دفترچه مادربرد ست کنی .

SajjadKhati
03-11-14, 16:33
فعال کردن هایبرنت منظورم نبود که
میگه با شات دان کردن از ویندوز اون حالت از کار میافته دیگه . حالا با هایبرنت گزاشتن بجا شات دان کردن هم مشکل داره ؟ خودم تست میکنم
اگه هایبرنت رو جواب نداد چه کلوخی تو سر کنم؟ :1. (28):

AMD>INTEL
03-11-14, 16:36
اگر به انگلیسی تسلط داشتی و اون قسمت power mangmnt بایوس رو مطالعه میکردی به راحتی میتونستی تنظیم کنی .

SajjadKhati
03-11-14, 16:46
Platform Power Managment منظورته؟ اون گزینه ی آخری؟

AMD>INTEL
03-11-14, 16:48
نه کل قسمت power mangment بایوس مادربرد .

SajjadKhati
03-11-14, 22:29
کلش که به این قضیه ربط نداره . مثلا یه جا با تکون دادن موس سیستم روشن میشه و ...
با هایبرنت هم که کردم نشد
مگه میشه؟ چجوری هه قضیه؟ بایوس های 10 سال پیش گیگا ( AMI Bios) این قابلیت رو داشتن اما الان نه؟

راستی گزینه ی اول اش اگه لود پاور زیر 20 درصد بره ، میاره رو 20 درصد؟
سیستمم دارم باهاش کار میکنم و انگار زمان هایی که تو لود پایین هه مثلا وب گردی و ... یه صدایی از پاور میاد انگار مثلا پاور رو رو sleep گزاشته باشی و دوباره با تکون دادن موس سیستم روشن شه در این موقه پاور یه صدای خاص شبیه دور برداشتن بیشتر فن میده ، این جور صدا رو میده
البته تو لود بالا هنوز چندان این سیستم رو نزاشتم
برا همین قضیه هه؟

AMD>INTEL
03-11-14, 22:55
راستی گزینه ی اول اش اگه لود پاور زیر 20 درصد بره ، میاره رو 20 درصد؟
سیستمم دارم باهاش کار میکنم و انگار زمان هایی که تو لود پایین هه مثلا وب گردی و ... یه صدایی از پاور میاد انگار مثلا پاور رو رو sleep گزاشته باشی و دوباره با تکون دادن موس سیستم روشن شه در این موقه پاور یه صدای خاص شبیه دور برداشتن بیشتر فن میده ، این جور صدا رو میده
البته تو لود بالا هنوز چندان این سیستم رو نزاشتم
برا همین قضیه هه؟

این گزینه روی حالت auto بگذارید بهتر هست .

SajjadKhati
04-11-14, 09:35
والا من که نفمیدم اون گزینه تو چه حالت هایی کار میکنه . حتی رو هایبرنت هم گزاشتم اما کار نکرد . خاموش میکنم هم کار نمیکنه . میشه یکی بگه قضیه از چه قراره؟
خوب روشن که بزارم دیگه این قضیه برام کاربردی نداره . روشن هست دیگه ...
اون قسمت گزینه آخر هم خوندم اما ربطی به این قضیه نداشت

AMD>INTEL
04-11-14, 12:25
وضعیت ERP در قسمت POWER MANGMENT بایوس به چه شکل هست . فعال یا غیر فعال

SajjadKhati
04-11-14, 12:29
پیش فرض شه
من دس نزدم اونو

AMD>INTEL
04-11-14, 12:44
پیش فرض شه
من دس نزدم اونو

من نمیبینم که صفحه بایوس شما رو .باید بگی فعال هست یا غیر فعال

SajjadKhati
04-11-14, 13:08
غیر فعاله
این گزینه برا چیه؟

SajjadKhati
04-11-14, 13:15
تو دفترچه فادربردش نوشته که اگه فعال باشه سیستم رو نمیتونه بیدار و روشن کنه
نکنه منظورش اشتباهی موقعی که غیر فعاله

AMD>INTEL
04-11-14, 13:15
غیر فعاله
این گزینه برا چیه؟

درستش اینه که غیر فعال باشه . با فعال شدن گزینه های WAKE UP عملکردشون رو از دست میدهند .
PLATFORM POWER MANGMENT اون هم دیسیبل هست ؟؟

SajjadKhati
04-11-14, 13:20
ویک آپ که همین الانشم عملکردشو از دست داده هه
اونم آره غیر فعاله بصورت پیش فرض

AMD>INTEL
04-11-14, 13:21
ویک آپ که همین الانشم عملکردشو از دست داده هه
اونم آره غیر فعاله بصورت پیش فرض

ERP رو دست نزنید ولی مورد دوم رو فعال کنید.

SajjadKhati
04-11-14, 14:46
در دو بار مختلف ، هر دو رو تست کردم اما بازم نشد
ینی هیش کی تو بایوس های جدید این کار رو نکرد؟ :1. (27):

*MoJtAbA*
04-11-14, 15:16
سجاد جان باید به این شکل عمل کنی :

تاریخ امروز هست ماه 11 ام ( به میلادی ) و روز 4 ام و ساعت الان 15:35 دقیقه است.

شما میخوای که ساعت 16 کامپیوتر اتوماتیک روشن بشه پس در اینصورت باید Resume By Alram رو فعال کنی و بقیه گزینه ها رو به شکل زیر بنویسی :

Wake Up Day : 4

Wake Up Huor: 16

Wake Up Minute: 0

Wake Up Second : 0

همین الان بنده امتحان کردم و کامپیوتر روشن شد بدون هیچ مشکلی !

Only the registered members can see the link

SajjadKhati
04-11-14, 18:32
من دقیق همه ی کارایی که گفتی رو میکنم جز اینکه تاریخ رو روی صفر تنظیم میکنم
خودش گفت اگه صفر باشه همه روزه این کار انجام میشه
منم میخام همه روزه بشه
اما روشن نمیشه

SajjadKhati
05-11-14, 11:43
من هَندا :wink:مشکلم پابرجاست ها
حتی روز هم که امروز پنجم میلادی بود را دادم اما بازم روشن نشد

SajjadKhati
10-11-14, 13:25
من هَندا :wink:مشکلم پابرجاست ها
حتی با گزاشتن رو هایبرنت هم جواب نداد
راستی یه مشکل دیگه اینکه وقتی رو هایبرنت میزارم ، با تکون دادن یا کلیک کردن موس سیستم روشن میشه در صورتی که تو بایوس ، گزینه ی alarm by mouse غیر فعاله
؟؟؟

SajjadKhati
05-12-14, 15:36
گلپسران من هنوز مشکلم حل نشد . تو مادربرد فقط همین سئوالم موندش
ینی هیش کی با مادربردای نسل نهم با این بایوس ، این جوری مشکل نداره؟
چرا تو دفترچه اش نوشته بود که موقه خاموش کردن و شات دان ، این حالت کار نمیکنه؟

Avajang
05-12-14, 16:28
گلپسران من هنوز مشکلم حل نشد . تو مادربرد فقط همین سئوالم موندش
ینی هیش کی با مادربردای نسل نهم با این بایوس ، این جوری مشکل نداره؟
چرا تو دفترچه اش نوشته بود که موقه خاموش کردن و شات دان ، این حالت کار نمیکنه؟

دوست گرامی سجاد عزیز : اگر فکر میکنید این برد مشکل خاصی در زمینه روشن شدن دارد میتونی برای تست و بررسی بیشتر به گارانتی ارسال کنید .
اگر مایل بودی . میتونی آخرین بایوس مود شده رو از تاپیک بایوس دانلود و اپدیت کنی .

SajjadKhati
05-12-14, 16:53
ممنون آقا (چی بگم؟ آواژنگ :Love-ssa~! (1):)
نه فک نمیکنم مشکل خاصی داره . تو دفترچه شم نوشته بود که موقه شات دان غیر عادی کار نمیکنه . اما منظورشو متوجه نشدم و اینکه گیگابایت 10 سال پیش (سوکت AM2 AMD) با بایوس همین اوارد این حالت پاورش کار میکرد .
مگه میشه کل بایوس سالم باشه و همینش فقط کار نکنه؟
:11():
بایوس اش آپدیت F5 هه که باید آخرین ورژن اش باشه دیگه

Avajang
05-12-14, 16:55
ممنون آقا (چی بگم؟ آواژنگ :Love-ssa~! (1):)
نه فک نمیکنم مشکل خاصی داره . تو دفترچه شم نوشته بود که موقه شات دان غیر عادی کار نمیکنه . اما منظورشو متوجه نشدم و اینکه گیگابایت 10 سال پیش (سوکت AM2 AMD) با بایوس همین اوارد این حالت پاورش کار میکرد .
مگه میشه کل بایوس سالم باشه و همینش فقط کار نکنه؟
:11():
بایوس اش آپدیت F5 هه که باید آخرین ورژن اش باشه دیگه

سجاد جان این مورد شما عجیب هست .چون مجتبی عزیز همین مدل مادربرد رو دارند و مشکلی نیست .برای اطمینان با یک پاور دیگه تست کنید .

SajjadKhati
05-12-14, 16:58
پاور Green 430-HE هه
پاور دیگه ای ندارم دم دست
برا فامیلمم وقت کردم تست کنم ببینم همینطوره
یا کلا مشکل از منه که یه جا رو بلد نیستم ست کنم

Avajang
05-12-14, 17:01
طبق عکسی که مجتبی عزیز محبت کردند و عکس گرفتند ست کنید . :11():

SajjadKhati
05-12-14, 17:24
دقیق همونجوری ست کردم اما نمیدونم مشکل کجاست
جای دیگه ی تنظیم بایوس یا ...!!!؟؟؟

Avajang
05-12-14, 17:29
دقیق همونجوری ست کردم اما نمیدونم مشکل کجاست
جای دیگه ی تنظیم بایوس یا ...!!!؟؟؟

گزینه خاصی دیگری نیست . در اولین فرصت با یک پاور دیگه تست کنید و اطلاع بدید.
با تشکر:11():

SajjadKhati
23-12-14, 22:16
آقایون 2 روز پیش برا فامیلم سیستم گرفتم با این مشخصات :

H97-D3H
G3220
و پاور Gigabyte PoweRock 420

تو این سیستم هم تنظیم روشن خاموش اتوماتیک رو تو بایوس تنظیم کردم اما بازم روشن نشد
اوستا امید ، نمیدونم این پاور هاسول ریدی رو داره یا نه اما فک نکنم واسه پاور باشه . چون اگه 2 برند معروف گیگابایت و مخصوصا گرین میخاستن این مشکل رو داشته باشن ، بقیه ی پاورا پس چی؟
از طرفی هم دیگه مطمئنم مشکل از مادربرد گیگابایت نیست (ممکنه از شرکت سازنده ی بایوس ینی AMI Bios باشه اما از گیگابایت نیست)
مشکل از چی میتونه باشه؟
:give_rose:

AMD>INTEL
23-12-14, 22:18
آقایون 2 روز پیش برا فامیلم سیستم گرفتم با این مشخصات :

H97-D3H
G3220
و پاور Gigabyte PoweRock 420

تو این سیستم هم تنظیم روشن خاموش اتوماتیک رو تو بایوس تنظیم کردم اما بازم روشن نشد
اوستا امید ، نمیدونم این پاور هاسول ریدی رو داره یا نه اما فک نکنم واسه پاور باشه . چون اگه 2 برند معروف گیگابایت و مخصوصا گرین میخاستن این مشکل رو داشته باشن ، بقیه ی پاورا پس چی؟

به نظر میرسه مشکلی در درست تنظیم کردن دارید . موارد رو دقیقا مثل مجتبی جان انجام بدید .

SajjadKhati
23-12-14, 22:22
آخه 4 تا تنظیم چیه که ندونم چجوری تنظیم میشه؟:Love-ssa~! (1):
آره دقیقا مثل همونه . از اول تا آخر
از طرفی هم مطمئن شدم مشکل از مادربرد گیگابایت نیست
حالا نمیدونم از همون قضیه ایه که گفتی پاور هاسول ریدی نیست یا ...
چون این پاورش مدل hercolsX نبود . مدل PoweRock بود که یه مدل از هرکولز ایکس پایین تره

AMD>INTEL
23-12-14, 22:25
آخه 4 تا تنظیم چیه که ندونم چجوری تنظیم میشه؟:Love-ssa~! (1):
آره دقیقا مثل همونه . از اول تا آخر
از طرفی هم مطمئن شدم مشکل از مادربرد گیگابایت نیست
حالا نمیدونم از همون قضیه ایه که گفتی پاور هاسول ریدی نیست یا ...
چون این پاورش مدل hercolsX نبود . مدل PoweRock بود که یه مدل از هرکولز ایکس پایین تره

با مجتبی صحبت کن دقیق تنظیمات اون صفحه رو بپرس بعید میدونم مورد خاصی باشه .

SajjadKhati
11-01-15, 18:28
صحبت کردم میگفت روشن میشه .
آقا الان امروز رفتم خونه ی پسرخاله ام ، همون که مادربرد P85-D3 رو گرفتم براش و جزئیات سخت افزارش اینه :

P85-D3
i3 4150
Green 430A-HE

و زمان بندی که کردم براش روشن شد
سیستم خودم اینه :

H97-D3H
G3220
Green 430A-HE

اما روشن نشد با زمان بندی
واسه دایی ام هم :

H97-D3H
G3220
Gigabyte PoweRock 420

بازم روشن نشد با زمان بندی
اوستا امید پس واسه پاور نیست چون واسه من و پسر خاله ام (سیستم اول) که یکی هست ، واسه اون روشن شد و واسه من نه و واسه دایی ام که بازم پاورش فرق داره ، بازم روشن نشد
واسه cpu که فک نکنم باشه
میمونه مادربرد دیگه
ها؟

AMD>INTEL
15-01-15, 23:15
سجاد جان اگر باز مشکل داری با وجود تنظیمات میتونی بفرستی برای آواژنگ اونجا تست میکنند . البته با توضیحات کامل همراه قطعه .یا صبر کنی اگر واقعا مشکلی باشه که نیست با اپدیت بایوس بعدی برطرف خواهد شد . البته بعید میدونم به خاطر ایراد تو مادربرد باشه. باز صفحه تنظیمات مجتبی رو ببین . ممکنه تغییرات داده باشی تو قسمت power mangment که باعث روشن نشدن مادربرد بشه .

SajjadKhati
16-01-15, 08:50
ممنون گلپسر امید
تنظیمات P85-D3 هم عین H97-D3H هه . فرقی نداره . هر دو رو عین هم تنظیم کردم و P85-D3 روشن شد اما H97-D3H که هم خودم هم دایی ام براش گرفتم ، هیش کدوم روشن نشد
نمیدونم شاید برا آپدیت بایوس باشه وگرنه 2 مادربرد H97-D3H هر دوشون نمیشه فقط یه مشکل اونم عدل عین هم رو داشته باشن
آقا آواژنگ یا یه نفری این گزارش رو میتونه به شرکت اصلی گیگابایت برسونه که تو آپدیت بایوس بعدی اعمال کنن؟
ممنون

AMD>INTEL
16-01-15, 13:05
ممنون گلپسر امید
تنظیمات P85-D3 هم عین H97-D3H هه . فرقی نداره . هر دو رو عین هم تنظیم کردم و P85-D3 روشن شد اما H97-D3H که هم خودم هم دایی ام براش گرفتم ، هیش کدوم روشن نشد
نمیدونم شاید برا آپدیت بایوس باشه وگرنه 2 مادربرد H97-D3H هر دوشون نمیشه فقط یه مشکل اونم عدل عین هم رو داشته باشن
آقا آواژنگ یا یه نفری این گزارش رو میتونه به شرکت اصلی گیگابایت برسونه که تو آپدیت بایوس بعدی اعمال کنن؟
ممنون

احتمال زیاد تو اپدیت بعدی بایوس مشکل حل میشه .

mkmosaarg
17-01-15, 09:53
ای بابا عجب شانسی منم دقیقا با مادربرد H97-D3H همین مشکل رو دارم:1. (28): گفتم حتما اشتباه تنظیم میکنم،یه سرچ کنم مشکلم حل بشه...اما مثل اینکه باید همون سیستم هندلی قبلیم رو برای دانلود راه بندازم

SajjadKhati
06-02-15, 12:40
راستی یه چیزی اتفاق میافته که گفتم شاید به این ربط داشته باشه
وقتی سیستم رو با دکمه ی پاور خاموش میکنم (یه بار میزنم) ، خاموش نمیشه و فقط در این حالت که خاموش میکنم (نه وقتی که با ویندوز خاموش میکنم) ، چون خاموش نمیشه و مجبور میشم دکمه ی پشت 0 و 1 پاور رو برای خاموش شدن بزنم ، یه صدای بزرگ و عجیبی در این حالت از پاور میاد (مثلا برق میزه و در حالت عادی این اتفاق نمیافته)
مسئله ی دیگه اینکه چند وقتیه وقتی میخام سیستم رو روشن کنم ، دکمه ی روشن شدن کیس رو که میزنم ، باید تقریبا یک ثانیه داشته باشم تا روشن شه
گفتم شاید ربط داشته باشه به این موضوع و نمیدونم به نوع کیس هم ربط داره یا نه

AMD>INTEL
06-02-15, 12:44
این موارد مستقیما به پاور سیستم مربوط هست . پاورت چی بود .

SajjadKhati
06-02-15, 12:49
ای بابا عجب شانسی منم دقیقا با مادربرد H97-D3H همین مشکل رو دارم:1. (28): گفتم حتما اشتباه تنظیم میکنم،یه سرچ کنم مشکلم حل بشه...اما مثل اینکه باید همون سیستم هندلی قبلیم رو برای دانلود راه بندازم

آقا مهراد و آقا شهریار ، خواهش میکنم این موضوع رو از طریق آواژنگ به اطلاع گیگابایت برسونید تا اگه احتمالا مشکل بایوس هست ، تو آپدیت بعدی ، رفع بشه
چون این سومین مادربرد H97-D3H هه که این مشکل رو داره
یکی مال من ، یکی مال دایی ام که چند مدت پیش گرفتم و یکی هم مال این آقا
لازم هست که بگم مادربردهای دیگه رو نمیدونم اما مادربرد P85-D3 با آخرین نسخه ی آپدیت بایوس F9 ااش ، این مشکل رو نداشت (نمیدونم مشکل آپدیت بایوس نسل 9 هست، چجوری هه)
ممنون

AMD>INTEL
06-02-15, 12:52
آقا مهراد و آقا شهریار ، خواهش میکنم این موضوع رو از طریق آواژنگ به اطلاع گیگابایت برسونید تا اگه احتمالا مشکل بایوس هست ، تو آپدیت بعدی ، رفع بشه
چون این سومین مادربرد H97-D3H هه که این مشکل رو داره
یکی مال من ، یکی مال دایی ام که چند مدت پیش گرفتم و یکی هم مال این آقا
لازم هست که بگم مادربردهای دیگه رو نمیدونم اما مادربرد P85-D3 با آخرین نسخه ی آپدیت بایوس F9 ااش ، این مشکل رو نداشت (نمیدونم مشکل آپدیت بایوس نسل 9 هست، چجوری هه)
ممنون

سجاد جان مورد شما منتقل شده به آواژنگ .باید صبر کنید تا بایوس جدید بیاد .

SajjadKhati
06-02-15, 12:55
این موارد مستقیما به پاور سیستم مربوط هست . پاورت چی بود .

تفاوت 3 سیستم و عملکرد و مشخصات رو تو این پست گفتم (Only the registered members can see the link D-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%B3-50555/index4.html#post308146)
پاور Green 430A-HE

- - - Updated - - -

سجاد جان مورد شما منتقل شده به آواژنگ .باید صبر کنید تا بایوس جدید بیاد .

بایوس F6 beta اومد . اما چون بتا و آزمایشی بود تست نکردم
گفتم زودتر بگن که تو نسخه ی آخریه اش اعمال شه
ممنون

AMD>INTEL
06-02-15, 12:56
تفاوت 3 سیستم و عملکرد و مشخصات رو تو این پست گفتم (Only the registered members can see the link D-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%B3-50555/index4.html#post308146)
پاور Green 430A-HE

- - - Updated - - -

بایوس F6 beta اومد . اما چون بتا و آزمایشی بود تست نکردم
گفتم زودتر بگن که تو نسخه ی آخریه اش اعمال شه
ممنون

f6 بتا رو تست کنید .

اگر عجله ای نداری صبر کن نسخه کاملش بیاد .

SajjadKhati
06-02-15, 14:40
f6 بتا رو تست کنید .

آزمایشی هست با این اوضاع هم تست کنم؟ مشکلی پیش نیاد؟
تو سایتش فقط انگار زده تو این نسخه با ssd بهینه شد کاراییش

SajjadKhati
05-06-15, 09:46
من امروز نسخه ی فینال F6 بایوس مادربرد H97-D3H رو گرفتم و آپدیت کردم و اوستا آواژنگ هم که گفته بود این گزارش رو به گیگابایت داد تا تو بایوس جدید اعمال کنن ، باز هم درست نشد و تو روشن شدن از طریق بایوس همون مشکل رو داشت !!

آقا این مشکل پا پیچم شده و آزارم میده
کسی نمیدونه مشکل از کجاست؟
برا بایوس هه؟ (اگه آره که به اوستا آواژنگ گفتم که به گیگابایت بگه و گفتش که گفت اما با آپدیت بایوس F6 هم درست نشد)
برا پاور یا حتی کیس؟
نمیدونم
مشکوک ترین مورد همون بایوس بود که... !!

Avajang
03-07-15, 15:28
آقا این مشکل پا پیچم شده و آزارم میده
کسی نمیدونه مشکل از کجاست؟
برا بایوس هه؟ (اگه آره که به اوستا آواژنگ گفتم که به گیگابایت بگه و گفتش که گفت اما با آپدیت بایوس F6 هم درست نشد)
برا پاور یا حتی کیس؟
نمیدونم
مشکوک ترین مورد همون بایوس بود که... !!

سجاد عزیز مورد شما گزارش شده . باز هم پیگیری میشود .
با تشکر :11():

SajjadKhati
03-07-15, 15:39
سجاد عزیز مورد شما گزارش شده . باز هم پیگیری میشود .
با تشکر :11():

ممنون
والا نمیدونم واسه بایوس هست یا نه
گفتم که ، واسه من و دایی ام همین مدل H97-D3H هه که هر دو همین مشکل رو دارن
از طرفی هم پاور سیستم من و پسرخاله ام هم یکی هست (مادربردش P85-D3 هه) اما اون این مشکل رو نداره
سیستمم علاوه بر این ، به ندرت و تک و توک مشکل خاموش نشدن هم داره که چون میخام در آینده کیس عوض کنم ، تست اش نکردم که بخاطر پاور هه یا کیس (احتمال 90 درصد باید برا کیس باشه)

Avajang
03-07-15, 15:42
ممنون
از طرفی هم پاور سیستم من و پسرخاله ام هم یکی هست (مادربردش P85-D3 هه) اما اون این مشکل رو نداره
سیستمم علاوه بر این ، به ندرت و تک و توک مشکل خاموش نشدن هم داره که چون میخام در آینده کیس عوض کنم ، تست اش نکردم که بخاطر پاور هه یا کیس (احتمال 90 درصد باید برا کیس باشه)

پیگیری میشه سجاد عزیز :11():

Reza Eshraghi
03-07-15, 18:23
ممنون

سجاد جان مادربردت باید تشریف ببره گارانتی
وقتی با مادربرد مشترک و پاور غیر مشترک تست زدی و جواب نداده ولی با مادربرد غیر مشترک و پاور مشترک روشن شده قطعاً باید مشکل از برد باشه .
خودم هم با سلطان اعظم (!) Z97X-SOC Force و پاور Green 750B-OC تست زدم و روشن شد .
کیس به نظر خودت چطور در این قضیه میتونه نقش داشته باشه ؟! البته هیچ چیز غیر ممکن نیست در دنیای سخت افزار !
برای اینکه مطمئن بشی میتونی وقتی سیستم رو خاموش می کنی کابل های سوئیچ پاور و ریست کیس رو از مادربرد قطع کنی !! یا حتی کلیه تجهیزات جانبی مثل هارد - درایو نوری هم جدا کنی و پاور با دوتا کابل 24 پین اصلی و 8 پین پردازنده به سیستم وصل باشه .
یا به عنوان یک تست دیگه باتری مادربرد رو بیرون بیاری و چند دقیقه بعد سر جاش بگذاری و اون وقت زمان بندی کنی و اگر باز هم جواب نگرفتی تشریف ببری گارانتی !

SajjadKhati
03-07-15, 20:25
سجاد جان مادربردت باید تشریف ببره گارانتی
وقتی با مادربرد مشترک و پاور غیر مشترک تست زدی و جواب نداده ولی با مادربرد غیر مشترک و پاور مشترک روشن شده قطعاً باید مشکل از برد باشه .
خودم هم با سلطان اعظم (!) Z97X-SOC Force و پاور Green 750B-OC تست زدم و روشن شد .
کیس به نظر خودت چطور در این قضیه میتونه نقش داشته باشه ؟! البته هیچ چیز غیر ممکن نیست در دنیای سخت افزار !
برای اینکه مطمئن بشی میتونی وقتی سیستم رو خاموش می کنی کابل های سوئیچ پاور و ریست کیس رو از مادربرد قطع کنی !! یا حتی کلیه تجهیزات جانبی مثل هارد - درایو نوری هم جدا کنی و پاور با دوتا کابل 24 پین اصلی و 8 پین پردازنده به سیستم وصل باشه .
یا به عنوان یک تست دیگه باتری مادربرد رو بیرون بیاری و چند دقیقه بعد سر جاش بگذاری و اون وقت زمان بندی کنی و اگر باز هم جواب نگرفتی تشریف ببری گارانتی !

ممنون اوستا رضا
والا خودمم موندم از چیه
از طرفی هم چند تا از بچه های همین انجمن میگن که با همین برد مشکل روشن شدن ندارن (اگه مشکل برد باشه ، باید از بایوس اش باشه دیگه چون بصورت دستی مشکلی نداره و وقتی از بایوس تنظیم میکنم ، روشن نمیشه)
درباره ی قضیه ی جدا کردن کابل سوئیچ و ریست هم چون کیسم قدیمی و کیپ برد هست ، اگه دربیارم کابل هاشو ، برای نصب کردن باید کل برد رو بیرون بکشم و همینطور قطعات دیگه رو که طول میکشه . تست این قضیه رو میزارم وقتی کیس جدید گرفتم
ممنون

farjam1990
09-07-15, 21:18
سلام سجاد جان

یک عکس از قسمت Power Management میذاری برم؟

اولین بار که متوجه این مشکل شدی ورژن بایوست چند بود و حالا چه ورژنیه؟

SajjadKhati
09-07-15, 22:22
سلام سجاد جان

یک عکس از قسمت Power Management میذاری برم؟

اولین بار که متوجه این مشکل شدی ورژن بایوست چند بود و حالا چه ورژنیه؟

سلام گلپسر
عکس که دقیق مثل همین عکسی هه که اوستا مجتبی توی پست 24 گزاشت :

اولین بار همون اوایل که گرفتم که نمیدونم دقیق یا قبل از آپدیت بایوس به F5 بود یا خود F5 بود
به هر حال اوایل یا F3 یا F5 بود اما الان F6 هه

farjam1990
09-07-15, 23:56
سلام گلپسر
عکس که دقیق مثل همین عکسی هه که اوستا مجتبی توی پست 24 گزاشت :

اولین بار همون اوایل که گرفتم که نمیدونم دقیق یا قبل از آپدیت بایوس به F5 بود یا خود F5 بود
به هر حال اوایل یا F3 یا F5 بود اما الان F6 هه

سلام مجدد عزیز دل
اون عکس رو دیده بودم اما منظورم عکس از تنظیمات بایوس خودتونه که نوع تنظیمات خودتون رو وقتی که این گزینه رو فعال میکنید ببینم( چون توی این عکس اصلا قابلیت روشن شدن طبق زمانبندی خاموشه و نمیشه فهمید در زمان روشن بودن این آپشن تنظیماتتون چطور بوده...) تا بتونم با تنظیمات بایوس خودم مقایسه کنم

SajjadKhati
10-07-15, 03:24
سلام مجدد عزیز دل
اون عکس رو دیده بودم اما منظورم عکس از تنظیمات بایوس خودتونه که نوع تنظیمات خودتون رو وقتی که این گزینه رو فعال میکنید ببینم( چون توی این عکس اصلا قابلیت روشن شدن طبق زمانبندی خاموشه و نمیشه فهمید در زمان روشن بودن این آپشن تنظیماتتون چطور بوده...) تا بتونم با تنظیمات بایوس خودم مقایسه کنم

گزینه ی دوم فعاله و wake up day هم روی 0 که هر روز روشن بشه و ساعت ها هم تنظیم ان اما روشن نمیشه

SajjadKhati
07-11-15, 09:11
من این مشکلم هنوز هست
با وجود اینکه آواژنگ گفتن که رفع مشکل تو نسخه ی جدید بایوس را به گیگابایت اطلاع میدن اما هنوز مشکل روشن شدن در تنظیمات بایوس رو دارم
همونطور که گفتم الان این دومین مادربرد H97-D3H هه که باهاش این مشکل رو دارم (یعنی دو تا از این مادربردها خریدم که هر دو تاش این مشکل رو دارن) اما مادربردهای سطح پایین مثل H81M-S2PT یا S2PH و ... اصلا این مشکل رو ندارن
مادربردهای سطح بالاتر از H97-D3H هم تا حالا بودجه ی خودم یا مشتریان جواب نداد که کار کنم و نمیدونم این مشکل رو دارن یا نه

SajjadKhati
19-11-15, 09:16
آقا من یه کم فهمیدم مشکلش چیه
توی ویندوز 8 به بالا ، وقتی سیستم رو خاموش کنیم ، موقع روشن کردن دفعه ی بعد ، سریعتر بالا میاد و اگه مثلا ریست کنیم و توی ویندوز دیگه بریم ، ویندوز 8 دیرتر بالا میاد که مشخص بود
وقتی یه زمان رو تو بایوس برا روشن شدن ست میکنم ، اگه برای دفعه ی آخر (قبل از روشن شدن) ، از توی ویندوز 8 (به بالا تر) خاموش کرده باشم ، دیگه وقتی زمان مورد نظر توی بایوس که رسید ، روشن نمیشه ولی اگه از ویندوز های دیگه خاموش کنم ، سیستم موقعی که توی بایوس تعیین شد ، روشن میشه
اما این مشکل تو سیستم های دیگه (مادربردهایی که قبلا گفتم) وجود نداشت
ضمن اینکه تنظیمات بایوس رو هم روی ویندوز 8 و other گذاشتم اما فرقی نکرد و الان روی ویندوز 8 هست

SajjadKhati
19-11-15, 13:18
اساتید
نظری ندارین برای این مشکل که از کجا نون میخوره؟
:lol:

AMD>INTEL
19-11-15, 13:39
اساتید
نظری ندارین برای این مشکل که از کجا نون میخوره؟
:lol:

سجاد جان تمام موارد رو چک کردیم . اگر مشکل فکر میکنی آزار دهنده است . بفرست برای گارانتی .

SajjadKhati
11-04-16, 09:26
میدونین برا چی بود؟ :Love-ssa~! (1):

گزینه ی Tern Off fast Start-up باید از قسمت Control Panel\Hardware and Sound\Power Options\System Settings تیکش برداشته بشه تا ویندوز قشنگ سیستم رو خاموش کنه تا مادربرد بتونه روشن کنه
واسه همین بود وقتی تو ویندوز 8 بودم ، ریست میکردم و تو ویندوز 7 میرفتم و از ویندوز 7 خاموش میکردم ، درست عمل میکرد
یا برا قضیه ی پسر خاله ام ویندوز 7 فقط براش نصب کرده بودم
فک کنم اوستا امید هم به این قضیه اشاره کرده بود :Love-ssa~! (1):
اما ای کاش مادربرد رو یه کاری میکردن که با فعال بودن این گزینه هم عمل کنه !!
به هر حال ممنون از همه که کمک کردن مخصوصا استاد امید :give_rose:

AMD>INTEL
11-04-16, 09:58
میدونین برا چی بود؟ :Love-ssa~! (1):

گزینه ی Tern Off fast Start-up باید از قسمت Control Panel\Hardware and Sound\Power Options\System Settings تیکش برداشته بشه تا ویندوز قشنگ سیستم رو خاموش کنه تا مادربرد بتونه روشن کنه
واسه همین بود وقتی تو ویندوز 8 بودم ، ریست میکردم و تو ویندوز 7 میرفتم و از ویندوز 7 خاموش میکردم ، درست عمل میکرد
یا برا قضیه ی پسر خاله ام ویندوز 7 فقط براش نصب کرده بودم
فک کنم اوستا امید هم به این قضیه اشاره کرده بود :Love-ssa~! (1):
اما ای کاش مادربرد رو یه کاری میکردن که با فعال بودن این گزینه هم عمل کنه !!
به هر حال ممنون از همه که کمک کردن مخصوصا استاد امید :give_rose:

بله خیلی موارد اشاره میکنم سجاد جان . سعی میکنم تمام موارد را گوشزد کنم . اگر خواستی به دلیل نتیجه رسیدن تاپیک تو تاپیک زیر نظرت را اعلام کن .
با تشکر
ختم تاپیک
دفترچه تجربیات کاربران از e-Support گیگابایت در ایران (Only the registered members can see the link)