PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] مشکل یکی از USB ها

SajjadKhati
01-11-14, 18:24
مادربردم H97-D3H هه
یکی از USB3 اش مشکل داره انگار
از اونجایی که بقیه شم برام کافیه و بدون کامپیوتر تو مدتی که بره گارانتی برام سخته ، به نظرتون بفرستم گارانتی؟

AMD>INTEL
01-11-14, 18:30
مادربردم H97-D3H هه
یکی از USB3 اش مشکل داره انگار
از اونجایی که بقیه شم برام کافیه و بدون کامپیوتر تو مدتی که بره گارانتی برام سخته ، به نظرتون بفرستم گارانتی؟

سجاد جان لطف بیشتر توضیح بده . پاور سیستمت چی هست ؟

SajjadKhati
01-11-14, 18:39
درجا تعویض هست؟
چون USB اش مشکل داره رو میگم

AMD>INTEL
01-11-14, 18:53
یکی از پورت ها بعیده به مشکل بخوره . چه قطعه ای وصل کردید ؟ پورت usb 2.0 هست یا usb 3.0
دیوایس رو شناسایی میکنه ؟
ورژن بایوسش ؟

SajjadKhati
01-11-14, 18:54
بایوس رو دیروز به F5 آپدیت کردم
USB3 هه
قطعه که فلش بود
دیوایس منظورت همون قطعه هه؟ میگم دیگه . دو تا فلش رو تست کردم . هر دو تو یه پورت شناسایی نمیشن . تو بقیه پورتا شناسایی میشن

AMD>INTEL
01-11-14, 19:01
بایوس رو دیروز به F5 آپدیت کردم
USB3 هه
قطعه که فلش بود
دیوایس منظورت همون قطعه هه؟ میگم دیگه . دو تا فلش رو تست کردم . هر دو تو یه پورت شناسایی نمیشن . تو بقیه پورتا شناسایی میشن

ویندوز همون 8.1 هست یا ویندوز دیگه نصب کردی ؟
ESD Protection for USB and LAN
این مورد تعویضی نیست چون پشت هر پورتusb یک فیوز هست که برای آسیب ندیدن مادربرد و قطعات طراحی شده است . ولی باز با یک قطعه usb دیگه تست کنید . اگر usb 3.0 باشه خیلی بهتره .یکبار هم تنظیمات بایوس رو دیفالت کنید
Only the registered members can see the link

SajjadKhati
01-11-14, 19:04
ویندوز 81 هه
راستی انگار (دقیق یادم نیست) دیروز زدم به همین پورت مورد نداشتا
به قول تو یه بایوس رو دیفالت کنم ان شاء ا... فرجی شد

AMD>INTEL
01-11-14, 19:10
ویندوز 81 هه
راستی انگار (دقیق یادم نیست) دیروز زدم به همین پورت مورد نداشتا
به قول تو یه بایوس رو دیفالت کنم ان شاء ا... فرجی شد

حتما دیفالت کن .ولی احتمال زیاد فیوزش قطع کرده
مطمئن هستید فلش سالم هست ؟ یا دیوایس usb مشکل دار وصل نکردی که فیوز پروتکشن قطع نکرده باشه ؟

SajjadKhati
01-11-14, 19:14
دیفالت کردم بازم درس نشد
آره سالمه . بقیه پورتاش جواب میده . فقط همون یه دونه پورت نمیشناسه
ینی چی به دیوایس USB مشکل دار وصل کردم؟ منظورت پورت USB مشکل دار هه؟ خوب اگه یه نفری تو یه کامپوتر دیگه که USB اش مشکل داشته باشه وصل کرده باشه ، چه ربطی به این مادربرد داره؟ بجز این رو همه ی پورتای این مادربرد تست کردم اما این یه دونه فقط خرابه
اگه فیوزش پریده باشه ، میتونم درستش کنم؟

AMD>INTEL
01-11-14, 19:17
دیفالت کردم بازم درس نشد
آره سالمه . بقیه پورتاش جواب میده . فقط همون یه دونه پورت نمیشناسه
ینی چی به دیوایس USB مشکل دار وصل کردم؟ منظورت پورت USB مشکل دار هه؟ خوب اگه یه نفری تو یه کامپوتر دیگه که USB اش مشکل داشته باشه وصل کرده باشه ، چه ربطی به این مادربرد داره؟ بجز این رو همه ی پورتای این مادربرد تست کردم اما این یه دونه فقط خرابه
اگه فیوزش پریده باشه ، میتونم درستش کنم؟

باید بفرستید گارانتی. این قابلیت برای محافظت از مادربرد برای شوک های esd هست . به خاطر همین میپرسم چون احتمال زیاد دلیلی باعث قطع شدن فیوز شده است .
11799

SajjadKhati
01-11-14, 19:21
خوب چجوری میشه که الکتریسیته ساکن میگیره؟ چی کار باید کرد که الکتریسیته ساکن موقه نصب و خروج فلش به مادربرد منتقل نشه؟
من فلش رو همین طوری بدون ایجکت کردن درآوردم. این باعث انتقال الکتریسیته ساکن میشه؟
اگه آره ، پس رو پورت های دیگه هم همین کار رو کردم . چرا اونا این جوری نشدن؟

AMD>INTEL
01-11-14, 19:30
خوب چجوری میشه که الکتریسیته ساکن میگیره؟ چی کار باید کرد که الکتریسیته ساکن موقه نصب و خروج فلش به مادربرد منتقل نشه؟
من فلش رو همین طوری بدون ایجکت کردن درآوردم. این باعث انتقال الکتریسیته ساکن میشه؟
اگه آره ، پس رو پورت های دیگه هم همین کار رو کردم . چرا اونا این جوری نشدن؟

کلا فقط فلش نیست . ممکنه موقع اسمبل یا خوردن دست به یکی از قطعات روی برد ایجاد بشه . استانداردش این هست موقع اسمبل حتما از دستبند esd استفاده بشه . اینکه چرا برای پورتهای دیگه مشکل پیش نیومده دلیلش میتونه . ذخیره شدن بار الکتریکی بر روی فلش در اون لحظه و تخلیه بر روی پورت باشد.بدن انسان حاوی ولتاژ های زیادیه که میتونه به قطعات آسیب بزنه .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
این لینک هم مطالعه کن
Only the registered members can see the link

SajjadKhati
01-11-14, 20:10
گیر میاره ما را مادربرده؟
الان همه سیم ها و کابلاش رو کندم و دوباره بده 5 دیقه جا گزاشتم و روشن کردم دیدم اون پورته درس شد
بخابونم تو دهن مادربرد؟ :Love-ssa~! (1):
قضیه چیه؟ واسه خاموش کردم و روشن کردمه یا واسه کندن کابلا یا 5 دیقه صبر کردن یا چیز دیگه ای؟

AMD>INTEL
01-11-14, 20:14
گیر میاره ما را مادربرده؟
الان همه سیم ها و کابلاش رو کندم و دوباره بده 5 دیقه جا گزاشتم و روشن کردم دیدم اون پورته درس شد
بخابونم تو دهن مادربرد؟ :Love-ssa~! (1):
قضیه چیه؟ واسه خاموش کردم و روشن کردمه یا واسه کندن کابلا یا 5 دیقه صبر کردن یا چیز دیگه ای؟

احتمال روی مادربرد ولتاژ دارید . اگر کیست معمولیه پیشنهاد میکنم زیر جاهایی که پیچ میشه رو با چسب پهن بپوشونی .برق از روی کیست به مادربردت داره انتقال پیدا میکنه .

SajjadKhati
01-11-14, 20:22
همون رو کیس اولی که میخاستن ببندن چسب زدن
الانم من داشتم میبستم این مادربردو چسب زده بود
کیسش قدیمی هه اما خوبه . بهتر از کیسای 50 تومنی امروزی هه :Love-ssa~! (1):

راستی یه چی دیگه . این یکی به ویندوز انگار مربوط میشه . 2 تا فلش دارم . تا نیم ساعت پیش یکی رو میشناخت . الان همونو وصل میکنم تو قسمت device manager و تو قسمت universal serial bus اش یه علامت زرد رنگ برا usb میاد که منظورش همین فلشه هه که دیگه نمیشناسدش
اما فلش بدی رو همش میشناسه
قضیه این فلشه چیه؟ چرا تو device manager علامت زرد رنگ میاد و نمیشناسه؟
ینی سوخت؟ یا ویندوز مشکل داره؟ کامپیوتر دیگه ندارم تست کنم . فلا هم ویندوز دیگه هم ندارم که تست کنم :Love-ssa~! (1):

AMD>INTEL
01-11-14, 20:29
همون رو کیس اولی که میخاستن ببندن چسب زدن
الانم من داشتم میبستم این مادربردو چسب زده بود
کیسش قدیمی هه اما خوبه . بهتر از کیسای 50 تومنی امروزی هه :Love-ssa~! (1):

راستی یه چی دیگه . این یکی به ویندوز انگار مربوط میشه . 2 تا فلش دارم . تا نیم ساعت پیش یکی رو میشناخت . الان همونو وصل میکنم تو قسمت device manager و تو قسمت universal serial bus اش یه علامت زرد رنگ برا usb میاد که منظورش همین فلشه هه که دیگه نمیشناسدش
اما فلش بدی رو همش میشناسه
قضیه این فلشه چیه؟ چرا تو device manager علامت زرد رنگ میاد و نمیشناسه؟
ینی سوخت؟ یا ویندوز مشکل داره؟ کامپیوتر دیگه ندارم تست کنم . فلا هم ویندوز دیگه هم ندارم که تست کنم :Love-ssa~! (1):

فکر کنم همین فلشی که الان مشکل دارد باعث این وضعیت شده است . روی سیستم دیگه تست کنید این فلش رو.

SajjadKhati
03-11-14, 07:26
کلا این یه دونه پورت انگار اتصالی داره
گاهی خوب میشه و گاهی نه
بازم ممنون گلپسر:11():

AMD>INTEL
03-11-14, 13:57
پورت usb نمیتونه اتصالی داشته باشه چون پشت هر پورت فیوز قرار داده شده . زیر قسمتی که پورتهای usb قرار میگیره چسب پهن بزنید .

SajjadKhati
03-11-14, 16:41
والا اتصالی داره
مطمئنی برا چسبه؟ چون برام از قبل چسب داشت . اگه هم میخاست برا چسب باشه ، چرا دقیق پورت پایینی و دو تای کناریش سالم و قشنگ کار میکنن؟
اصلا اینا به یه کنار . مادربرد قبلی دقیق تو همین شرایط تو کیس وصل بود دیگه اما مشکلی نداشت
اینا یه کنار ، مادربردایی که اصلا چسب نزده بودن جواب میدن
تو راهنمای آواژنگ نوشته هه بد از 6 ماه تولید از مادربردای گیگابایت اگه مشکلی داشتن بد از تشخیص عوض میکنن . این تشخیص دادن شون چقد طول میکشه؟ میارزه بفرتم گارانتی؟

AMD>INTEL
03-11-14, 16:43
والا اتصالی داره
مطمئنی برا چسبه؟ چون برام از قبل چسب داشت . اگه هم میخاست برا چسب باشه ، چرا دقیق پورت پایینی و دو تای کناریش سالم و قشنگ کار میکنن؟
اصلا اینا به یه کنار . مادربرد قبلی دقیق تو همین شرایط تو کیس وصل بود دیگه اما مشکلی نداشت
اینا یه کنار ، مادربردایی که اصلا چسب نزده بودن جواب میدن

اگر از طریق بدنه کیس برق وارد مادربرد بشه چنین چیزهای بوجود میاد .

SajjadKhati
03-11-14, 16:45
تو راهنمای آواژنگ نوشته هه بد از 6 ماه تولید از مادربردای گیگابایت اگه مشکلی داشتن بد از تشخیص عوض میکنن . این تشخیص دادن شون چقد طول میکشه؟ میارزه بفرتم گارانتی؟
احتمالا وقتی که اون فلش مشکل دار رو زدم این طور شد از اون به بد
هم فلش قبلش سالم بود و هم اون پورت هه
نمیدونم چرا یهو فلش هم سوخت و اون پورته هم مشکل پیدا کرد (گاهی وصل میشه و گاهی هم نه)

AMD>INTEL
03-11-14, 16:53
احتمالا وقتی که اون فلش مشکل دار رو زدم این طور شد از اون به بد
هم فلش قبلش سالم بود و هم اون پورت هه
نمیدونم چرا یهو فلش هم سوخت و اون پورته هم مشکل پیدا کرد (گاهی وصل میشه و گاهی هم نه)

تو ماه های اول عموما تعویض میشه . مگر اینکه ایرادها جزئی باشه . حدود یک هفته کاری .اون فلش میتونه عامل خرابی بوده باشه . پیشنهاد میکنم خارج از کیس هم تست کنید

SajjadKhati
07-11-14, 00:04
در وهله ی اول به امید خدا درس شد
دستت درد نکنه اوستا امید
همین کاری که گفتی رو کردم و چسب زدم . انگار از همین قضیه ی چسبه بود چون تا قبل اون که اتصالی داشت و گاهی درست میشد و گاهی نه
حالا دقیق چه اتفاقی میافته که چسب نزنن قاتی میکنه؟
البته دو تا جا پیچ کوچیک که جنس فلزی داشتن فک کنم مشکل از اونا بود که روشونو چسب زدم

AMD>INTEL
07-11-14, 12:10
در وهله ی اول به امید خدا درس شد
دستت درد نکنه اوستا امید
همین کاری که گفتی رو کردم و چسب زدم . انگار از همین قضیه ی چسبه بود چون تا قبل اون که اتصالی داشت و گاهی درست میشد و گاهی نه
حالا دقیق چه اتفاقی میافته که چسب نزنن قاتی میکنه؟
البته دو تا جا پیچ کوچیک که جنس فلزی داشتن فک کنم مشکل از اونا بود که روشونو چسب زدم

پیشنهاد میکنم روی تمام اسپیسرها رو بر چسب بزنی .کیس استاندارد نیست . برق ریزی پیدا میکنه . یک سیم ارت هم از پشت پاور به یک قسمت فلزی رنگ نشده بکش .

SajjadKhati
07-11-14, 13:42
استاندارد رو احتمالا هست ینی حداقل جنس و استایل اش از کیس 70 تومنی امروزی بهتره
اون هم بخاطر اینکه جا پیچی کم داشت (کلا 4 تا جا پیچ داشت) ، 2 تا جا پیچی دیگه اضافه کردن که روش چسب نزده بود
مادربرد قبلی ام کوچیک تر از این بود و حالا چون جا پیچی ها یه کم به سمت پایین کیس بود ، نمیدونم اونقدر اندازه مادربرد قبلی بزرگ بود که به این پیچا برسه یا نه
اگه میرسید ، باید مثل این مشکل پیدا میکرد دیگه
بقیه جاها چسب زده هه
حالا تعجبم از اینه که چرا 3 تا پورت دیگه که تو همون شرایط بودن درست کار میکردن

AMD>INTEL
07-11-14, 13:45
استاندارد رو احتمالا هست ینی حداقل جنس و استایل اش از کیس 70 تومنی امروزی بهتره
اون هم بخاطر اینکه جا پیچی کم داشت (کلا 4 تا جا پیچ داشت) ، 2 تا جا پیچی دیگه اضافه کردن که روش چسب نزده بود
مادربرد قبلی ام کوچیک تر از این بود و حالا چون جا پیچی ها یه کم به سمت پایین کیس بود ، نمیدونم اونقدر اندازه مادربرد قبلی بزرگ بود که به این پیچا برسه یا نه
اگه میرسید ، باید مثل این مشکل پیدا میکرد دیگه
بقیه جاها چسب زده هه
حالا تعجبم از اینه که چرا 3 تا پورت دیگه که تو همون شرایط بودن درست کار میکردن

با این موارد زیاد برخورد کردم . تو کیس های معمولی
به هر حال میتونستی برای گوشه ها از اسپیسرهای پلاستیکی کف تخت استفاده کنی . هم فشار گوشه ها رو میگیره هم عایق هست .