PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل نیومدن همه دی وی دی رایترها توی ویندوز و دیتکت شدن یکیشون

Ghaioom
31-10-14, 23:28
سلام

سه تا دی وی دی رایتر وصل کردم به یه کیس قدیمی حالا دیتکت میشه ولی فک کنم فقط یکیشون کار میکنه!
سه تاشو که وصل میکنم خطای:

Pri Slave Hard Disk:S.M.A.R.T. Command Failed

میده.

پایینترین که نزدیک به هارد هست کابل دیتاشو که میزنم اینطوری میشه برمیدارم این خطا میره.
حالا اون دوتاش که باید بیاد تو مای کامپیوتر ولی نمیاد! دیتکت میشه ها اسم رایتر میاد تو بایوس ولی نشون نمیده. حالا نمیدونم هر دوتاش دیتکت میشه یا نه.

یه بارم که دیدم یکیش کار کرد فک کنم همون پایینترینیه بود که تو مای کامپیوتر اومد.
چون کابلش وصله به هارد فک کنم اون خطا رو میده. برمیدارمش خطا میره.
Only the registered members can see the link

مشکل از کابل دیتا هست یا چیزای دیگه که همشون تو مای کامپیوتر نمیان؟!

و یه عکسی هم پیوست کردم اینم تو بوت میاد. این مشکل چیه؟ مال هارده؟ هارد که شناسایی میشه تو ویندوز هم میره که !

AMD>INTEL
31-10-14, 23:30
اگر ide هستند باید جامپر پشت درایور رو روی حالت cable select بگذارید

Ghaioom
31-10-14, 23:46
مثل این؟:

بعد همه مشکلات حل میشه؟
مال هارد بود این؟ مشکل رایترا چی؟

AMD>INTEL
31-10-14, 23:48
برای رایترها رو گفتم . همه رایترها رو حالت کابل سلکت باشند

Ghaioom
01-11-14, 14:47
برای رایترها رو گفتم . همه رایترها رو حالت کابل سلکت باشند
حل شد ولی نه با این!

یه جا خوندم گفتن اگه سه تا هست باید یکی slave و یکی دیگه primary اون یکی هم کابل سلکت.
که این راه حل درستش کرد.

فقط اون عکس پیوست رو گذاشتم نمیدونم مال چیه و چطوری درست میشه؟
اگه نمیدونید ممنون میشم جستجو کنید پیدا کنید چون من هم انگلیسیم خوب نیست و چیزایی که از سخت افزار میگه رو بعضی چیزاشو نمیفهمم. باید بگردم. کلی وقت میبره از اون لحاظ. حرفه ای نشدیم دگ هنوز! :د

nima_hl
01-11-14, 17:42
حل شد ولی نه با این!

یه جا خوندم گفتن اگه سه تا هست باید یکی slave و یکی دیگه primary اون یکی هم کابل سلکت.
که این راه حل درستش کرد.

فقط اون عکس پیوست رو گذاشتم نمیدونم مال چیه و چطوری درست میشه؟
اگه نمیدونید ممنون میشم جستجو کنید پیدا کنید چون من هم انگلیسیم خوب نیست و چیزایی که از سخت افزار میگه رو بعضی چیزاشو نمیفهمم. باید بگردم. کلی وقت میبره از اون لحاظ. حرفه ای نشدیم دگ هنوز! :د

جمپر پشت دستگاه های ide 3 حالت دارد master - slave - cable select

شما باید دیوایسهائی که به آخر سیم میخورند را در حالت مستر و دیوایسهائی که به سوکت وسط کابل میخورند را در حالن اسلیو قرار دهید

مثلا روی یک کابل هارد به سوکت اول بخوره و مستر باشه یک dvd را به حالت اسلیو به سوکت دوم متصل کنید

روی کابل دوم هم به همین حالت ( یک درایو مستر و درایو دیگه اسلیو )

Ghaioom
01-11-14, 17:50
جمپر پشت دستگاه های ide 3 حالت دارد master - slave - cable select

شما باید دیوایسهائی که به آخر سیم میخورند را در حالت مستر و دیوایسهائی که به سوکت وسط کابل میخورند را در حالن اسلیو قرار دهید

مثلا روی یک کابل هارد به سوکت اول بخوره و مستر باشه یک dvd را به حالت اسلیو به سوکت دوم متصل کنید

روی کابل دوم هم به همین حالت ( یک درایو مستر و درایو دیگه اسلیو )
اخوی اینا مشکل sata device not found بود یا dvd ها؟
من که نفهمیدم!
خلاصه مشکل dvd رو که قبلا حل کردم.

الان تو یه سایت خارجی دارم دنبال این مشکل میگردم گفتن که تو بایوس RAID رو به IDE تغییر بده.
فک کنم این سیستم هارد رو به عنوان SATA میخواد بشناسه و هاردش چون IDE هست نمیتونه تشخصی بده و نات فوند میزنه؟ درست گفتم؟

Ghaioom
01-11-14, 22:43
سلام دوباره

اون
sata device not found حل شد.
بازم خودم :دی

تو بایوس باید گزینه onchip sata controller رو باید غیرفعال میکردم.

تشکر از دوستان. خدافس.