PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت]کابل Sata Express

SajjadKhati
31-10-14, 14:31
گلپسران مادربرد H97-D3H که ساتا اکسپرس ساپورت میکنه ، تو مادربردش کابل ساتا اکسپرس نبود که
کابل ساتا ممولی هم بهش نمیخوره و یه کم کوچیکتره
این کابل رو باید از بیرون بگیرم؟
هاردای خودمون این کابل رو ساپورت میکنن؟ تو یه سایت نوشته بود هر چی ساتا رو ساپورت کنه ، ساتا اکسپرس رو هم میکنه. آری؟
کلا یه کم با نحوه ی استفاده ی این کابل رو توضیح میدین؟
:give_rose:

AMD>INTEL
31-10-14, 14:49
یکی از سوکت ها کوچک تر هست . دو تا دیگه اندازه پورت ساتا هست . ساتا اکسپرس فقط از نظر سرعت با ساتا تفاوت دارد که سریعتر هست .
11785

SajjadKhati
01-11-14, 11:00
میدانم گلپسر
کابل ساتای عادی بهش نمیخوره
باید چیکار کنم؟ چجوری ازش میشه استفاده کرد
یه سئوال دیگه . واسه من که هت سینگ چیپ ستش اینه و واسه فامیلم که P85-D3 هه و هت سینگ چیپست علی الظاهر قویتری داره اما دمای بردمون هر دو تو بایوس یه اندازه هست . چجوری هه قضیه اش؟ گیگا که تو مادربردای 1.7 تومنی شم اون هت سینگ رو میزاره (که رو P85-D3 هست)

AMD>INTEL
01-11-14, 11:18
میدانم گلپسر
کابل ساتای عادی بهش نمیخوره
باید چیکار کنم؟ چجوری ازش میشه استفاده کرد
یه سئوال دیگه . واسه من که هت سینگ چیپ ستش اینه و واسه فامیلم که P85-D3 هه و هت سینگ چیپست علی الظاهر قویتری داره اما دمای بردمون هر دو تو بایوس یه اندازه هست . چجوری هه قضیه اش؟ گیگا که تو مادربردای 1.7 تومنی شم اون هت سینگ رو میزاره (که رو P85-D3 هست)

چیپ ها متفاوته . همچنین تکنولوژِی ساختشون هست .چیپ های جدید مثل سابق داغ نمیکنند . چون با بالا رفتن تکنولوژی ساخت این مسئلهاستفاده از سینک بزرگ و سنگین از بین رفته است .

SajjadKhati
01-11-14, 11:49
آها ممنون . متوجه شدم .
حالا استفاده از ساتا اکسپرس چجوری هه؟
کابل خاصی داره؟
اگه آره ، چرا همراه مادربرد نبود و فقط دو تا کابل ممولی بود؟
اگه کابل خاصی نداره و ساتا ممولی بهش میخوره ، چرا اندازه پورتش فرق داره؟

AMD>INTEL
01-11-14, 11:51
آها ممنون . متوجه شدم .
حالا استفاده از ساتا اکسپرس چجوری هه؟
کابل خاصی داره؟
اگه آره ، چرا همراه مادربرد نبود و فقط دو تا کابل ممولی بود؟
اگه کابل خاصی نداره و ساتا ممولی بهش میخوره ، چرا اندازه پورتش فرق داره؟

فقط یکی از پورت ها مینی هست . بقیه از پورتهای ساتا اکسپرس فرقی از نظر سازگاری با ساتا ندارد.روی جعبه مادربرد تمام متعلقات مادربرد دقیق ذکر میشه .

SajjadKhati
01-11-14, 12:01
مگه فقط اون پورت مینی ساتا اکسپرس نیست؟
منم یه کم موندم
واسه من کنار اون پورت مینی ، 2 تا کابل ممولی ساتا داره
یه جا رو جعبه مادربرد نوشته هه که هر 3 تا کابل ساتا اکسپرس ان اما یه جا دیگه رو جعبه مادربرد و همینطور رو خود اون کابل هه برچسب زده هه که مادربرد فقط اون کابل مینی هه همون کابل ساتا اکسپرس هه
با توجه به سایت اش و رو خود مادربرد فک کنم همون کابل مینی و کوچیکتره فقط ساتا اکسپرس باشه . اگه این حالت درست باشه ، خوب باید همراه مادربرد کابل ساتا اکسپرس (مینی هه) باشه دیگه . چرا نیست؟
الان من میتونم تو بازار این کابل رو بخرم؟ تو خود جعبه مادربرد نبود
کلا استفاده ازش چجوریه؟ کابل خاص داره که تو بازار باشه؟

AMD>INTEL
01-11-14, 12:04
مگه فقط اون پورت مینی ساتا اکسپرس نیست؟
منم یه کم موندم
واسه من کنار اون پورت مینی ، 2 تا کابل ممولی ساتا داره
یه جا رو جعبه مادربرد نوشته هه که هر 3 تا کابل ساتا اکسپرس ان اما یه جا دیگه رو جعبه مادربرد و همینطور رو خود اون کابل هه برچسب زده هه که مادربرد فقط اون کابل مینی هه همون کابل ساتا اکسپرس هه
با توجه به سایت اش و رو خود مادربرد فک کنم همون کابل مینی و کوچیکتره فقط ساتا اکسپرس باشه . اگه این حالت درست باشه ، خوب باید همراه مادربرد کابل ساتا اکسپرس (مینی هه) باشه دیگه . چرا نیست؟
الان من میتونم تو بازار این کابل رو بخرم؟ تو خود جعبه مادربرد نبود
کلا استفاده ازش چجوریه؟ کابل خاص داره که تو بازار باشه؟

کابلش به این شکل هست .اون سه کانکتور به یک کابل وصل میشوند. من اشتباه نوشتم قبلا .
11795
11796

SajjadKhati
01-11-14, 12:07
اینو کجا دارن؟
تو بازار پیدا میشه؟
تو جعبه مادربرد چرا نزاشتن؟
به هارد seagate barracuda 1TB میخوره؟ یا هر کابلی که ساتا ممولی رو ساپورت میکنه ، میخوره؟

AMD>INTEL
01-11-14, 12:10
اینو کجا دارن؟
تو بازار پیدا میشه؟
تو جعبه مادربرد چرا نزاشتن؟
به هارد seagate barracuda 1TB میخوره؟ یا هر کابلی که ساتا ممولی رو ساپورت میکنه ، میخوره؟

این کابل فقط روی مادربرد HIGHEND جزوی از باکسش هست .تو بازار باید موجود باشه .با این کابل میتونی به هر قطعه ساتایی متصل کنید .

SajjadKhati
01-11-14, 19:00
تو کامپیوتر فروشی های معتبر و نمایندگی های رسمی مازندران که این کابل رو نداشتن
یه سایتی نیست که این کابل رو بفروشه؟

AMD>INTEL
01-11-14, 19:07
تو کامپیوتر فروشی های معتبر و نمایندگی های رسمی مازندران که این کابل رو نداشتن
یه سایتی نیست که این کابل رو بفروشه؟

این سایت قبلا موجود داشته یک تماس بگیر باهاشون
کابل ساتا اکسپرس- کابل sata express -کابل ساتا اکسپرس-هارد اس اس دی-Cable SATA Express-هارد SSD-پی سی آی اکسپرس-sata express-PCIe (Only the registered members can see the link)