PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] مشکل با اسلات های رم در Ga-P85-d3

Reza.Javani
30-10-14, 20:36
سلام دوستان

اول مشخصات سیستم بگم

power 530 green

vga 7750

intel 3420

apacer 4gb 1600

من حدود 8 ماه پیش یک مادربرد Ga-P85-d3 خریدم , و چند روز پیش تصمیم گرفتم رم دوال چنل 8 گیگ (2x4) بگیرم , گفتم اسلات ها رو چک کنم , و وقتی چک کردم دیدم که اسلات های 1 و 2 اصلا کار نمیکنه , وقتی رو تو اسلات های 1 و 2 می زارم سیستم اصلا بوت نمیشه و صدای خطا رم میاد

ولی توی اسلات های 3 و 4 سیستم بخوبی کار میکنه

درست یادم نیست ولی فکر کنم از اول این مشکل بوده چون وقتی کیس رو باز کردم دیدم رم روی اسلات 3 بود ( البته اگه اشتباه نکنم اوایل که مادربرد رو خریدم اسلات های 1 و 2 هم کار می کردند ,( دقیق مطمئن نیستم), بعد از چند روز بایوس رو اپدیت کردم ) , الان بایوس ورژن F8 هست

احتمالا از اول این مشکل بوده ( یا شاید هم من نمی دونم )

اصلا مشکلی هست یا من اشتباه می کنم ؟

الان نه می تونم دوال چنل کنم و نه می تونم بفرستم گارانتی ( من شهرستان و تا بفرستم گارانتی برگره 1 ماه طول میکشه )

ممنون میشم دوستان کمک کنند

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

توی عکس اونایی که کار می کنن تیک زدم , اونایی که کار نمی کنن ضربدر زدم

AMD>INTEL
30-10-14, 20:44
سلام دوستان

اول مشخصات سیستم بگم

power 530 green

vga 7750

intel 3420

apacer 4gb 1600

من حدود 8 ماه پیش یک مادربرد Ga-P85-d3 خریدم , و چند روز پیش تصمیم گرفتم رم دوال چنل 8 گیگ (2x4) بگیرم , گفتم اسلات ها رو چک کنم , و وقتی چک کردم دیدم که اسلات های 1 و 2 اصلا کار نمیکنه , وقتی رو تو اسلات های 1 و 2 می زارم سیستم اصلا بوت نمیشه و صدای خطا رم میاد

درست یادم نیست ولی فکر کنم از اول این مشکل بوده چون وقتی کیس رو باز کردم دیدم رم روی اسلات 3 بود ( البته اگه اشتباه نکنم اوایل که مادربرد رو خریدم اسلات های 1 و 2 هم کار می کردند ,( دقیق مطمئن نیستم), بعد از چند روز بایوس رو اپدیت کردم ) , الان بایوس ورژن F8 هست

الان نه می تونم دوال چنل کنم و نه می تونم بفرستم گارانتی ( من شهرستان و تا بفرستم گارانتی برگره 1 ماه طول میکشه )

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

وقتی دو تا رم رو روی اسلات 1-3 یا 2-4 میگذارید سیستم بوت میشه .اگر مشکل باقی هست . یکبار برق رو از پاور بکشید و باطری رو به مدت 10 دقیقه برعکس جا بزنید . بعد از 10 دقیقه باطری رو نرمال و دوباره سیستم رو روشن کنید .دسترسی برای تست با رم دیگه دارید ؟
بایوس f9 هم اپدیت کنید
Only the registered members can see the link

nima_hl
30-10-14, 23:57
سلام دوستان

اول مشخصات سیستم بگم

power 530 green

vga 7750

intel 3420

apacer 4gb 1600

سلام

باید رمهای دوال را در اسلات 1 و 3 یا 2 و 4 قرار بدید

شما با یک تیغه رم روی اسلات 1 هم مشکل دارید ؟

اگر اسلات یا پردازنده مشکل داشته باشه رم به صورت سینگل هم نباید در اسلات کار کنه

Reza.Javani
31-10-14, 00:16
یک رم از مدل خودم پیدا کردم , موقعی دوال چنل میکنم ( 1و 3 4و 2 ) اصلا سیستم بالا نمیاد ( خطا میده )

موقعی به اسلات های 1 و 2 میزنم کلا سیستم بوت نمیشه ولی هر دوشونو تو اسلات 3 و 4 نصب کردم کار میکنه

باطری هم جواب نداد

موند فقط اپدیت بایوس

Reza.Javani
31-10-14, 00:20
سلام

باید رمهای دوال را در اسلات 1 و 3 یا 2 و 4 قرار بدید

شما با یک تیغه رم روی اسلات 1 هم مشکل دارید ؟

اگر اسلات یا پردازنده مشکل داشته باشه رم به صورت سینگل هم نباید در اسلات کار کنه

بلی با یک تیغه رم هم روی هر دو اسلات 1 و 2 مشکل داره

nima_hl
31-10-14, 00:26
یک رم از مدل خودم پیدا کردم , موقعی دوال چنل میکنم ( 1و 3 4و 2 ) اصلا سیستم بالا نمیاد ( خطا میده )

موقعی به اسلات های 1 و 2 میزنم کلا سیستم بوت نمیشه ولی هر دوشونو تو اسلات 3 و 4 نصب کردم کار میکنه

باطری هم جواب نداد

موند فقط اپدیت بایوس

رضا جان احتمالا مادربرد یا پردازنده شما مشکل داره ولی به عنوان تیر آخر یه مرتبه توی بایوس برید و سرعت رم را به صورت دستی روی مینیمم قرار داده و دو مرتبه اسلتها را تست بفرمائید

Reza.Javani
31-10-14, 00:36
رضا جان احتمالا مادربرد یا پردازنده شما مشکل داره ولی به عنوان تیر آخر یه مرتبه توی بایوس برید و سرعت رم را به صورت دستی روی مینیمم قرار داده و دو مرتبه اسلتها را تست بفرمائید

عجب بد شانسی ام من :1. (31):

جوری مشکل پیدا کرده فقط دوال چنل نشه :1. (26):

AMD>INTEL
31-10-14, 10:38
اپدیت بایوس رو انجام بدید . همچنین تنظیمات بایوس که نیما جان گفتند .

Reza.Javani
28-12-14, 14:28
بلاخره مشکلم حل شد

بعد از تلاش های فراوان و هزینه های بیهوده , امروز می خواستم سی پی یو رو عوض کنم متوجه شدم 4 تا از پین های سی پی یو میبرد کج شده

با یک عدد سوزن مشکل حل شد و الان می تونم دوال چنل بکنم

ممنون از دوستانی که کمک کردند

راستی یه سوال

من الان یک رم 4 گیگ اپیسر دارم , اگر یک رم هم عین این بخرم میتونم دوال چنل کنم ؟ یا باید رم دو کیت بخرم ؟

AMD>INTEL
28-12-14, 15:00
بلاخره مشکلم حل شد

بعد از تلاش های فراوان و هزینه های بیهوده , امروز می خواستم سی پی یو رو عوض کنم متوجه شدم 4 تا از پین های سی پی یو میبرد کج شده

با یک عدد سوزن مشکل حل شد و الان می تونم دوال چنل بکنم

ممنون از دوستانی که کمک کردند

راستی یه سوال

من الان یک رم 4 گیگ اپیسر دارم , اگر یک رم هم عین این بخرم میتونم دوال چنل کنم ؟ یا باید رم دو کیت بخرم ؟

اگر مشابه همین رم بگیرید مشکلی نیست .