PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت]مشکل عجیب با مادربورد وپردازنده

امید رض
28-10-14, 17:57
باسلام من یه بورد giga970a ud3 دارم که مشکلاتی داره واین هست که
1.قسمتی که بوغ سلامت میده موقع اجرا بازی بعدازچنددقیقه تومحیط بازی اسپیکر مادربورد صدایه بوغ میده که تمامی نداره مثل بووووووووووووغغغغغغغغغغغغ قطع گاهی میشه ازدوباره برمیگرده که اسپیکر مادربوردودراووردم دیگه صدانمیده مشکل ازچیه؟
2.مشکل رم بامادربورد وسیپیو بامادربورد ورم
اول یه سیپیو اتلون روسیستم بودکه قشنگ 8گیگ رمو ساپورت میکرد ولی باارتقاء به سیپیو fx6350 رمه 8رو توویندوز 64بیت بیشتراز4گیگ ساپورت نمیکنه باهمه رم هایه ممکن روتست کردم که بازم درست نشد ومشکله دیگه ای هم هست اینه که پردازنده اصلا با ویندوز 64بیت ساره گاری نداره ولی با هزارتا مکافات و10ساعت وررفتن بالاخره 8گیگ رودرست ساپیورت کردهی جایه رماروعوض کردم الان میخوام رم رو به 14گیگ ارتقاء بدم نمیتونم چون یه رم تکون بخوره بازم 4گیگ میشه هرجابردم گفتن نمیدونیم مشکلشو گارانتیه اشغالش که نمیخوام نام ببرم واقعا ظلم کردن درحقه من

AMD>INTEL
28-10-14, 18:00
1.قسمتی که بوغ سلامت میده موقع اجرا بازی بعدازچنددقیقه تومحیط بازی اسپیکر مادربورد صدایه بوغ میده که تمامی نداره مثل بووووووووووووغغغغغغغغغغغغ قطع گاهی میشه ازدوباره برمیگرده که اسپیکر مادربوردودراووردم دیگه صدانمیده مشکل ازچیه؟
اول یه سیپیو اتلون روسیستم بودکه قشنگ 8گیگ رمو ساپورت میکرد ولی باارتقاء به سیپیو fx6350 رمه 8رو توویندوز 64بیت بیشتراز4گیگ ساپورت نمیکنه باهمه رم هایه ممکن روتست کردم که بازم درست نشد ومشکله دیگه ای هم هست اینه که پردازنده اصلا با ویندوز 64بیت ساره گاری نداره ولی با هزارتا مکافات و10ساعت وررفتن بالاخره 8گیگ رودرست ساپیورت کردهی جایه رماروعوض کردم الان میخوام رم رو به 14گیگ ارتقاء بدم نمیتونم چون یه رم تکون بخوره بازم 4گیگ میشه هرجابردم گفتن نمیدونیم مشکلشو گارانتیه اشغالش که نمیخوام نام ببرم واقعا ظلم کردن درحقه من

ورژن بایوسی که روی مادبردتون هست رو بفرمائید .
به گارانتی مراجعه کردید تا به حال ؟
نحوه نام بردن از گارانتی هم صحیح نیست . اصلاح بفرمائید .

امید رض
28-10-14, 18:26
ورژن بایوس رو f7 هست که توسایتش زده بود برایه ساپورت fx6350 باید ورژنش باشه اخرین ورژن هم f8f یاf8a بود که باهمه اینا تست شده ولی درست نشده وقدیمیترکه اصلا fx6350 اجرانمیکنه حتما باید f7 یا جدید ترباشه بایوسش همه این کاراانجام شدن
بله به گارانتی هم بردیم درست نکردن هیچ یه ارندگی هم بهمون زدن وتاریخه گارانتی روهم الکی سوزوندن همش 2ماه نگرفته بودم مادربورد والا بردیم گارانتیش یارورفت تویه اتاق دروبست گفت تست میکنم بهت میگم بعداز نیم ساعت اومده بیرون میگه تست شد سالمه سالمه قطعات شما مشکل داره وتندی گارانتی روسوزوندن
درضمن سیپیوباسیستم دیگه تست شده ومشکلی نداشت
اول اسم گارانتیش پ بود

AMD>INTEL
28-10-14, 18:31
ورژن بایوس رو f7 هست که توسایتش زده بود برایه ساپورت fx6350 باید ورژنش باشه اخرین ورژن هم f8f یاf8a بود که باهمه اینا تست شده ولی درست نشده وقدیمیترکه اصلا fx6350 اجرانمیکنه حتما باید f7 یا جدید ترباشه بایوسش همه این کاراانجام شدن
بله به گارانتی هم بردیم درست نکردن هیچ یه ارندگی هم بهمون زدن وتاریخه گارانتی روهم الکی سوزوندن همش 2ماه نگرفته بودم مادربورد والا بردیم گارانتیش یارورفت تویه اتاق دروبست گفت تست میکنم بهت میگم بعداز نیم ساعت اومده بیرون میگه تست شد سالمه سالمه قطعات شما مشکل داره وتندی گارانتی روسوزوندن
درضمن سیپیوباسیستم دیگه تست شده ومشکلی نداشت
اول اسم گارانتیش پ بود

گارانتی آواژنگ نبود؟
گارانتی اولش پ رو نشنیدم ؟

امید رض
28-10-14, 18:37
گارانتی آواژنگ نبود؟
گارانتی اولش پ رو نشنیدم ؟
میخوای اسم ببرم
گارانتیه پایتخت اسمش این بود تومیرداماد
گارانتیش لیبله رومادربوردبودکه یارو بهم گفت محصولات گیگابایتو پشتیبانی میکنیم

AMD>INTEL
28-10-14, 18:46
میخوای اسم ببرم
گارانتیش لیبله رومادربوردبود

گارانتی متفرقه بوده . به خاطر همین رسیدگی نکردند .از لیبل گارانتی عکس بگیر .

امید رض
28-10-14, 18:52
گارانتی متفرقه بوده . به خاطر همین رسیدگی نکردند .از لیبل گارانتی عکس بگیر .
خوده یاروگفت محصولات گیگابایت دسته ماهست واون خودش لیبلو کند ونمیدونم چیکارش گفت میسورزه گارانتیه مادربورد به خواطر همین اونجا باهاشون جروبحث کردم اینداختن منو بیرون مادربوردم دادن دستم گفت برو

nima_hl
28-10-14, 18:53

سلام

بیزر به یه دلیلی داره آلارم میده که میتونه دمای بالای پردازنده باشه

لطفا در بایوس چک بفرمائید که قسمتی برای تنظیم آلارم های مختلف وجود داره یا خیر

با یک برنامه تست مثل occt یا aod پردازنده را زیر فشار بگذارید ببینید این بوق شنیده میشه ( البته بیزر را قبلش نصب کنید )

در مورد ساپورت رم چون میفرمائید با پردازنده قبلی مشکل نداشتید احتمالا مشکل از کنترلر رم درون پردازنده است

پردازنده 6350 اصلا جالب نیست و خیلی باید باهاش کلنجار برید و تنظیماتش را بالا پائین کنید تا چیزی که میخواهید از توش در بیاد

لطفا تست بالا را انجام بدید و نتیجه را بفرمائید تا بریم جلو

AMD>INTEL
28-10-14, 19:03
خوده یاروگفت محصولات گیگابایت دسته ماهست واون خودش لیبلو کند ونمیدونم چیکارش گفت میسورزه گارانتیه مادربورد به خواطر همین اونجا باهاشون جروبحث کردم اینداختن منو بیرون مادربوردم دادن دستم گفت برو

گارانتی انحصاری محصولات گیگابایت در ایران فقط شرکت آواژنگ هست . مورد شما هم به آواژنگ منتقل میشه .توصیه های نیما رو انجام بده شاید موثر بود .

امید رض
28-10-14, 20:09
سلام

بیزر به یه دلیلی داره آلارم میده که میتونه دمای بالای پردازنده باشه

لطفا در بایوس چک بفرمائید که قسمتی برای تنظیم آلارم های مختلف وجود داره یا خیر

با یک برنامه تست مثل occt یا aod پردازنده را زیر فشار بگذارید ببینید این بوق شنیده میشه ( البته بیزر را قبلش نصب کنید )

در مورد ساپورت رم چون میفرمائید با پردازنده قبلی مشکل نداشتید احتمالا مشکل از کنترلر رم درون پردازنده است

پردازنده 6350 اصلا جالب نیست و خیلی باید باهاش کلنجار برید و تنظیماتش را بالا پائین کنید تا چیزی که میخواهید از توش در بیاد

لطفا تست بالا را انجام بدید و نتیجه را بفرمائید تا بریم جلو
اقا دمت گرم بعداز 1سالو نیم ازهیچ کی هم وهیچ کس این حرفه دمارو نشنیده بودم خیلی اقایی واقعا خاک برسر این مهندسایه قلابی کنن
من با فن اصلی روفشاراووردم بابرنامه wprime تست کردم دما به 85رسید وبوغغغغغ صدامیدادوتوبازی واچ داگزهم بوغ میزد ولی با خنک کننده ای که 3روزپیش خریدم روسیستم دیگه بود الان نصب کردم به این سیستم نه صداداد هیچی توبازی هم بوغغغ نداد واقعا ممنون که جرقه دماروزدید اقاnima_hl (Only the registered members can see the link) واقعا لیاقت ستاره هایه بالارودارید :love:
وازاقایهAMD>INTEL (Only the registered members can see the link) ممنون میشم این گارانتیه قلابی که توباز ایرانیان رواج پیداکرده گزارش بده ممنون میشم حالایکی از دوستان بازم ازاین گارانتی رویه قطعه کارت گرافیک گیگا داره اگه بده وازش بگیرم 100درصد عکسشومیزارم
خوب الان چجوری باید این کنترل رم رو برطرف کنم توپردازنده وچجوری باید وارد تنظیماتش بشم اگه بگی لطف کنید ماروشرمنده میکنید

AMD>INTEL
28-10-14, 20:13
اقا دمت گرم بعداز 1سالو نیم ازهیچ کی هم وهیچ کس این حرفه دمارو نشنیده بودم خیلی اقایی واقعا خاک برسر این مهندسایه قلابی کنن
من با فن اصلی روفشاراووردم بابرنامه wprime تست کردم دما به 85رسید وبوغغغغغ صدامیدادوتوبازی واچ داگزهم بوغ میزد ولی با خنک کننده ای که 3روزپیش خریدم روسیستم دیگه بود الان نصب کردم به این سیستم نه صداداد هیچی توبازی هم بوغغغ نداد واقعا ممنون که جرقه دماروزدید اقاnima_hl (Only the registered members can see the link) واقعا لیاقت ستاره هایه بالارودارید :love:
وازاقایهAMD>INTEL (Only the registered members can see the link) ممنون میشم این گارانتیه قلابی که توباز ایرانیان رواج پیداکرده گزارش بده ممنون میشم حالایکی از دوستان بازم ازاین گارانتی رویه قطعه کارت گرافیک گیگا داره اگه بده وازش بگیرم 100درصد عکسشومیزارم
خوب الان چجوری باید این کنترل رم رو برطرف کنم توپردازنده وچجوری باید وارد تنظیماتش بشم اگه بگی لطف کنید ماروشرمنده میکنید

دوست عزیز حتما از برنامه cpu-z و hwmonitor یک شات بگیر که از روی اون وضعیت دما و وضعیت تنظیمات cpu رو بهتون اعلام کنم .
در مورد دما تو بایوس باید قسمت pc health status رو چک بفرمائید .
برای تنظیمات رم هم شات کامل cpu-z
cpu-memory-spd

nima_hl
29-10-14, 01:34

ممنون از لطفتون :give_rose:

پردازنده های fx در حالت دیفالت به صورت احمقانه ای ولتاژ زیاد به قطعات پردازنده میده

برای اینکه بتونید از این پردازنده ها به صورت خوبی استفاده کنید باید زمان بگذارید و یک یک پارامترهاشو به صورتی دستی تنظیم کنید

برای مثال ولتاژ دیفالت پردازنده فکر میکنم بین 1.35 تا 1.45 باشه که احتمالا روی 1.15 تا 1.2 به راحتی کار میکنه

لطفا برنامه aod را دانلود و نصب کنید و همزمان با استابلیتی تست خود برنامه شروع به کم کردن ولتاژها به صورت پله ای نمائید تا به مشکل بر بخورید

وقتی به مشکل خوردید 1 یا 2 استپ به عقب بر گردید و مجدد تست بگیرید تا از استابلیتی سیستم مطمئن بشید

همیشه فقط یک ولتاژ را تغییر بدید و وقتی به ولتاژ مناسب رسیدید آن را در بایوس اعمال کنید و به سراغ پارامتر بعدی برید تا کلیه ولتاژها در حالت مینیمم قرار بگیرند

تکنولوژی توربو را بنظرم آف کنید چون این تکنولوژی بنظرم چیز چرندیه ( در همه پردازنده ها )

از پنجره spd و مموری برنامه cpu-z اسکرین شات بگذارید تا در مورد رم صحبت کنیم

امید رض
29-10-14, 02:01
سلام وعرض خسته نباشید ببخشیدجواب ندادم بخواطرمشکلات اینترنتی
خوب من سیپیو بافنه اصلی دوهفته پیش اورکلاک کرده بودم به خواطر کارت گرافیکه جدید که گفته بودن گلوگاه درست میکنه تواین یه هفته ای فقط بیکاربودیم واصلا تست نکرده بدم سیپیور که امروز کردم برا اورکلاک به خواطرهمین مشکلات بوق فنه جدید که 3روز پیشگرفته بودم بهش وصل نکردم تادرست بشه که شداونم باکمک دوستان :1. (23):
اینم عکسایه خواسته شده
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

امید رض
29-10-14, 02:04
ممنون از لطفتون :give_rose:

پردازنده های fx در حالت دیفالت به صورت احمقانه ای ولتاژ زیاد به قطعات پردازنده میده

برای اینکه بتونید از این پردازنده ها به صورت خوبی استفاده کنید باید زمان بگذارید و یک یک پارامترهاشو به صورتی دستی تنظیم کنید

برای مثال ولتاژ دیفالت پردازنده فکر میکنم بین 1.35 تا 1.45 باشه که احتمالا روی 1.15 تا 1.2 به راحتی کار میکنه

لطفا برنامه aod را دانلود و نصب کنید و همزمان با استابلیتی تست خود برنامه شروع به کم کردن ولتاژها به صورت پله ای نمائید تا به مشکل بر بخورید

وقتی به مشکل خوردید 1 یا 2 استپ به عقب بر گردید و مجدد تست بگیرید تا از استابلیتی سیستم مطمئن بشید

همیشه فقط یک ولتاژ را تغییر بدید و وقتی به ولتاژ مناسب رسیدید آن را در بایوس اعمال کنید و به سراغ پارامتر بعدی برید تا کلیه ولتاژها در حالت مینیمم قرار بگیرند

تکنولوژی توربو را بنظرم آف کنید چون این تکنولوژی بنظرم چیز چرندیه ( در همه پردازنده ها )

از پنجره spd و مموری برنامه cpu-z اسکرین شات بگذارید تا در مورد رم صحبت کنیم
بله دوست عزیز ولتاژ رو1.45 هستش یعنی شمامیگید: با اوردن پایین ولتاژ سیپیو... رم هادرست میشن اگه جاشونو ازدوباره دربیارم سالمن ؟
درضمن یه لینک دانلوداز نرم افزاربرارید ممنون میشم هرچی میزنم پیدانمیکنم

AMD>INTEL
29-10-14, 05:35
AMD Overdrive Utility
AMD Overdrive Utility 4.3.1 Download - TechSpot (Only the registered members can see the link)

nima_hl
29-10-14, 09:31
بله دوست عزیز ولتاژ رو1.45 هستش یعنی شمامیگید: با اوردن پایین ولتاژ سیپیو... رم هادرست میشن اگه جاشونو ازدوباره دربیارم سالمن ؟
درضمن یه لینک دانلوداز نرم افزاربرارید ممنون میشم هرچی میزنم پیدانمیکنم

الان چند تا موضوع پیچیده در هم داریم که سعی میکنم به صورت تفکیکی توضیح بدم تا مشکل سیستمتون حل بشه ( البته در نهایت همه این موضوع ها به هم مربوط میشن و مجموع این مشکلات باعث پائین آمدن پرفومنس سیستمتون میشه )

شما فعلا به هیچ عنوان سیستمتون را آورکلاک نکنید چون آورکلاک این پردازنده به جای افزایش قدرت به شدت باعث افت پرفومنس میشه ( به آورکلاک بعدا میرسیم )

پس شما در اولین قدم تنظیمات بایوس را به حالت دیفالت در بیارید

رمهای شما تنظیمات لازم برای کار در فرکانس 1333 را ندارد و باید تنظیمات به صورت دستی ست شود

اگر در jdec رم شما فرکانس 666 وجود داشت شما نیاز به تنظیمات دستی نداشتید

برای تست این موضوع به بایوس برید و سرعت رم را در 1066 تنظیم کنید باید مشکل دیتکت کردن رمهاتون حل بشه (باز هم بعدا سرعت رمها را بالا میاریم و از ماکزیمم توانش استفاده میکنیم )

بعد از اینکه رمها در فرکانس 1066 ست شدن شما رمهاتون را جابجا کنید و نتیجه را اعلام بفرمائید ( لطفا اسکرین شات از تب مموری مجددا بگذارید )

امید رض
29-10-14, 11:34
الان چند تا موضوع پیچیده در هم داریم که سعی میکنم به صورت تفکیکی توضیح بدم تا مشکل سیستمتون حل بشه ( البته در نهایت همه این موضوع ها به هم مربوط میشن و مجموع این مشکلات باعث پائین آمدن پرفومنس سیستمتون میشه )

شما فعلا به هیچ عنوان سیستمتون را آورکلاک نکنید چون آورکلاک این پردازنده به جای افزایش قدرت به شدت باعث افت پرفومنس میشه ( به آورکلاک بعدا میرسیم )

پس شما در اولین قدم تنظیمات بایوس را به حالت دیفالت در بیارید

رمهای شما تنظیمات لازم برای کار در فرکانس 1333 را ندارد و باید تنظیمات به صورت دستی ست شود

اگر در jdec رم شما فرکانس 666 وجود داشت شما نیاز به تنظیمات دستی نداشتید

برای تست این موضوع به بایوس برید و سرعت رم را در 1066 تنظیم کنید باید مشکل دیتکت کردن رمهاتون حل بشه (باز هم بعدا سرعت رمها را بالا میاریم و از ماکزیمم توانش استفاده میکنیم )

بعد از اینکه رمها در فرکانس 1066 ست شدن شما رمهاتون را جابجا کنید و نتیجه را اعلام بفرمائید ( لطفا اسکرین شات از تب مموری مجددا بگذارید )
سلام بله در بایوس فرکانس 1333روبه 1066 کاهش دادم وسیستم رودیفالت کردم بایوسشو ورم هایه سیستم روجابه جاکردم خوب دوتارم یکی درمیون روسیستم نصب بود یکی تواسلات 1ودیگری دراسلات 3 ورم اسلات 3رو گذاشتم تواسلات 2 وسیستمو روشن کردم وقتی میخواست واردویندوز بشه یه صفحه ابی اومد سریع رو100درصد پرشد بعد سیستم ریست شد ودیگه نه بوغ سلامتی میزد ونه مانیتور روشن میشد وایندفعه رم اسلات 1روگذاشتم رو اسلات 3 اندفعه رفت توویندوز بازم ولی 6گیگ میخوند سیستم رم هارو ولی ازدوباره یکی درمیون کردم رم هارو دیگه 8گیگ ودرست خوند ازدوباره یکی روگذاشتم رواسلات 1ویکی رو رواسلات 2 وازدوباره رواسلات 2و3 درست شد تودوتا حالت من فکرکنم سیستم خواسته بامن شوخی کنه درکل توهرحالت درست شد دسته شمادردنکنه ازراهنماییت خوب بریم سر تنظیمات بعدی حالاباید چیکارکنمOnly the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

امید رض
29-10-14, 13:36
دیگه ادم روش نمیشه سوال کنه شرمنده کردید مارو ولی بازم میپرسم :Love-ssa~! (1):
چراپردازنده به جای افزایش قدرت به شدت باعث افت پرفومنس میشه بااورکلاک مگه باید چجوری اورکلاک بشه ؟:1. (28):
درباره تنظیماته بعدی بگید توضیح بدید ممنون میشم ممنون میشم :11():

nima_hl
29-10-14, 22:24
دیگه ادم روش نمیشه سوال کنه شرمنده کردید مارو ولی بازم میپرسم :Love-ssa~! (1):
چراپردازنده به جای افزایش قدرت به شدت باعث افت پرفومنس میشه بااورکلاک مگه باید چجوری اورکلاک بشه ؟:1. (28):
درباره تنظیماته بعدی بگید توضیح بدید ممنون میشم ممنون میشم :11():

این سری پردازنده یک پروتکشن بسیار مسخره روی 63 درجه داره یعنی دمای پردازنده بالاتر از این بره سیستم به صورت اتوماتیک ولتاژ و سرعت را پائین میاره

به عبارتی اگر شما به این پردازنده ولتاژ بالا وارد کنید باعث گرم شدن پردازنده شده و پروتکشن عمل کرده و فرکانستون پائین میاد

پس شما تا جائی میتونید به این پردازنده ولتاژ بدید که خنک کننده شما قادر باشه دمای پردازنده را زیر 63 درجه نگه داره

نرم افزار aod و cpu-z را اجرا کنید

تنظیم ولتاژ پردازنده را با برنامه aod روی 1.1 ولت و سرعت پردازنده را روی 3 گیگاهرتز تنظیم کرده و توسط استابلیتی تست برنامه (aod) سیستم را زیر فشار قرار دهید و دما را چک کنید

اگر بعد از گذشت 2-3 دقیقه دما همچنان زیر 63 بود و فرکانس هسته در برنامه cpu-z بالا پائبن نمیشد پردازنده را روی 3.1 ست کرده و تست را ادامه دهید تا سیستم کرش کند

بعد از ربستارت باز اگر دما مناسب بود اندکی به ولتاژ اضافه کنید تا بتونید فرکانس بالاتری ست کنید

اینجا به 2 نکته توجه داشته باشید

1- هر چقدر خنک کننده شما بهتر باشه میتوانید ولتاژ را بالا برده در نتیجه فرکانس بالاتری ست کنید

2- در بعضی فرکانسها شما مجبور میشید ولتاژ خیلی بالاتری به پردازنده بدید که ممکنه ارزش نداشته باشه

برای مثال ممکنه با 1.2 ولت شما به فرکانس 4 گیگاهرتز برسید ولی برای فرکانس 4.1 گیگاهرتز نیاز به 1.3 ولت داشته باشید که برای 100 هرتز بنظرم اصلا ارزش فشار به سیستم را ندارد

نتیجه را بفرمائید تا ادامه دهیم ( اجازه بدهید رمها در همان فرکانس 1066 بمانند تا بعد )

پینوشت : اگر اینترنت خوب دم دست دارید برنامه cinebench را دانلود کنید تا در حالت دیفالت و بعد از اعمال تغییرات بتونید پرفومنس را به صورت یک تست عددی مشاهده کنید و خستگیتون در بره :wink:

امید رض
29-10-14, 22:58
خوب الان اسم دقیق این برنامهaod چیه همونAMD Overdrive Utility نرم افزاری که اون اقایه عزیزگفت این همونه؟ که مخففشه درضمن کم کردن ولتاژ یازیادکردن اون کاره راحتیه؟ وراحت تنظیمات بادستکاریه نرم افزار تعغیرمیکنه چون تاحالا ولتاژندادم به پردازنده
وایا ولتاژدادن زیادی هسته هاروازبین نمیبره؟ این پردازندرو باید تاچقدر اورکلاک کنم تانتیجه روبگم؟ چون خنک کننده درحد خوب و2فنه وصل کردم

nima_hl
29-10-14, 23:52
خوب الان اسم دقیق این برنامهaod چیه همونAMD Overdrive Utility نرم افزاری که اون اقایه عزیزگفت این همونه؟ که مخففشه درضمن کم کردن ولتاژ یازیادکردن اون کاره راحتیه؟ وراحت تنظیمات بادستکاریه نرم افزار تعغیرمیکنه چون تاحالا ولتاژندادم به پردازنده
وایا ولتاژدادن زیادی هسته هاروازبین نمیبره؟ این پردازندرو باید تاچقدر اورکلاک کنم تانتیجه روبگم؟ چون خنک کننده درحد خوب و2فنه وصل کردم

بله برنامه همونه که امید جان زحمت کشیدند لینک دادند

این برنامه رسمی آورکلاک خود شرکت amd است که میتونید با آن در خود ویندوز عملیات تنظیم مشخصات پردازنده را انجام داده و با همین برنامه میتونید تست پایداری بگیرید

تمام صحبت بنده سر کم کردن ولتاژ بوده و هیچ جا در مورد افزایش آن صحبت نکردم

ولتاژ دیفالت 1.45 بود که ما میخواهیم بین 1.1 تا 1.25 بسته به توان خنک کننده شما، سرعت پردازنده را تنظیم کنیم

قطعا در ولتاژهای پائین تر از دیفالت فشار بر روی پردازنده کمتر شده و عمر آن افزایش پیدا میکند

برنامه را دانلود و نصب کنید. کار باهاش خیلی راحته

نتیجه تست را بفرمائید تا ادامه بدیم

AMD>INTEL
30-10-14, 00:03
برنامه خود گیگابایت هم دانلود کن . امکانات خوبی برای تنظیم فرکانس و اورکلاک دارد. البته برنامه خود AMD که نیما جان معرفی کردند بسیار کاربردی هست .نیما جان در زمینه پردازنده های FX تجربه های خوبی دارد. واقعا جنبه آموزشی دارد .
Easy Tune6
(Only the registered members can see the link)

امید رض
30-10-14, 02:17
خوب الان کدوم قسمت تست کنم الان ست کردمOnly the registered members can see the link

واین صفحه رومنظورتون هست چجوری باید بااین صفحه تست کنم وچجوری باید باهاش کارکنم ادم گیج میشه این همه مربع میبینه:1~@$S (6): درضمن چنددقیقه باشه تست ها
Only the registered members can see the link

nima_hl
30-10-14, 09:22
خوب الان کدوم قسمت تست کنم الان ست کردمOnly the registered members can see the link

واین صفحه رومنظورتون هست چجوری باید بااین صفحه تست کنم وچجوری باید باهاش کارکنم ادم گیج میشه این همه مربع میبینه:1~@$S (6): درضمن چنددقیقه باشه تست ها

select all را بزن تا تمام هسته ها تیک بشه بعد start را بزن :wink:

معمولا اگر مشکلی وجود داشته باشه بین 1 تا 5 دقیقه خودش را نشون میده

استارت را که زدی برو روی بالاترین گزینه یعنی cpu status و دمای هسته ها را ببین

اگر دما مناسب بود مولتی پل را یکی اضافه کن دوباره برو تو استتوس یکی دو دقیقه دماها را ببین اگر باز اوکی بود سرعت را بالاتر ببر و..........

لطفا از استتوس بعد از چند دقیقه تست اسکرین شات بگذار

امید رض
30-10-14, 14:15
اینم گزیده ای از فرکانسا خوب ولتاژ تو 1.187 تافرکانس هایه 3.3و3.2و3.4 وتا3.8 دماخوب بود ولی توفرکانس 3.9 سیستم کلا هنگ کرد یا توفرکانس 3.1بودموقع فشار ...و ولتاژرو گزاشتم رو 1.200 وموقع تست خوب بود وفرکانس روگزاشتم رو4.0 وبازم گیرکرد سیستم که ولتاژ رو یه زره زیاد کردم 1.212 گذاشتم که بازم دماخوب بود وایندفعه گذاشتم رو روفرکانس 4.2 وولتاژ رواضافه کردم که باهربار بلواسکرین میداد که بالاخره تاولتاژ 1.2620 کارکرد وبلواسکرین نداد ولی تودما 64درجه درضمن دما تو خود نرم افزار اورکلاک قلابی بود چون توهربار فشاراووردن تو هرفرکانس بالاتر ار دما30درجه نمیرفت که بایه برنامه دیگه دماروتست کردم ولی با prim95 هم تست میگیرم دمارواعلام میکنم چون کلا برنامه هایه فشار مشکل دارن باپردازنده
حالا باید چیکارکنم؟ باید باز افزایش ولتاژبدم؟درضمن من چجوری باید کلا این ولتاژهارو ذخیره کنم چون تاموقعی که توویندوز هست ولتاژهایه ثبت شده هست وباریست شدن ازدوباره ولتاژ با1.4برمیگرده

nima_hl
30-10-14, 17:12
اینم گزیده ای از فرکانسا خوب ولتاژ تو 1.187 تافرکانس هایه 3.3و3.2و3.4 وتا3.8 دماخوب بود ولی توفرکانس 3.9 سیستم کلا هنگ کرد یا توفرکانس 3.1بودموقع فشار ...و ولتاژرو گزاشتم رو 1.200 وموقع تست خوب بود وفرکانس روگزاشتم رو4.0 وبازم گیرکرد سیستم که ولتاژ رو یه زره زیاد کردم 1.212 گذاشتم که بازم دماخوب بود وایندفعه گذاشتم رو روفرکانس 4.2 وولتاژ رواضافه کردم که باهربار بلواسکرین میداد که بالاخره تاولتاژ 1.2620 کارکرد وبلواسکرین نداد ولی تودما 64درجه درضمن دما تو خود نرم افزار اورکلاک قلابی بود چون توهربار فشاراووردن تو هرفرکانس بالاتر ار دما30درجه نمیرفت که بایه برنامه دیگه دماروتست کردم ولی با prim95 هم تست میگیرم دمارواعلام میکنم چون کلا برنامه هایه فشار مشکل دارن باپردازنده
حالا باید چیکارکنم؟ باید باز افزایش ولتاژبدم؟درضمن من چجوری باید کلا این ولتاژهارو ذخیره کنم چون تاموقعی که توویندوز هست ولتاژهایه ثبت شده هست وباریست شدن ازدوباره ولتاژ با1.4برمیگرده

پس با این حساب با این مادربرد و فن بهترین ولتاژ 1.212 و فرکانس 4 است

حالا یه زحمت بکش در حالت دیفالت یه تست سنگین مثل cine bench بگیر و امتیازش را یک جا بنویس یا اسکرین شات بگیر

بعد فرکانس 4 را با ولتاژ 1.212 در بایوس اعمال کن و مجددا تست بگیر و نتیجه را اعلام کن ( در پردازنده 8150 و 8350 تفاوت پرفرمنس نزدیک به 2 برابر است :whistle:)

شما در تب اول بایوس قسمت m.i.t را دارید. وارد آن شوید

گزینه اول cpu clock ratio را روی 20 تنظیم کنید

دو گزینه پائین تر core proformance boost را دیسبل کنید

در پائین صفحه System Voltage Control را منوال کنید

منوهای پائین روشن میشود حال در پائین صفحه CPU Voltage Control را منوال و 1.2121 را ست کنید

امید رض
30-10-14, 17:27
پس با این حساب با این مادربرد و فن بهترین ولتاژ 1.212 و فرکانس 4 است

حالا یه زحمت بکش در حالت دیفالت یه تست سنگین مثل cine bench بگیر و امتیازش را یک جا بنویس یا اسکرین شات بگیر

بعد فرکانس 4 را با ولتاژ 1.212 در بایوس اعمال کن و مجددا تست بگیر و نتیجه را اعلام کن

شما در تب اول بایوس قسمت m.i.t را دارید. وارد آن شوید

گزینه اول cpu clock ratio را روی 20 تنظیم کنید

دو گزینه پائین تر core proformance boost را دیسبل کنید

در پائین صفحه System Voltage Control را منوال کنید

منوهای پائین روشن میشود حال در پائین صفحه CPU Voltage Control را منوال و 1.2121 را ست کنید
دوست عزیز ممنون ازراهنماییتون
چجوری ست کنم 1.2121 رو توولتاژ رو چون من این کاروکردم چون توحالت دیفالت رو 1.4هست ولتاژروعقب کشیدم ورو 1.2250گذاشتم وسیو کردم وسیستم روشن شد ولی مانیتورتصویرنداد مجبورشدم باپاک کردن cmos ازدوباره تصویربگیرم چجوریاست
ومنظورتون پنج مارک هست حتمامیزارم ودرضمن یه مشکلی داره پردازنده اینه که بافشاراوردن بانرم افزارهایی مثل acctوBurnInTest فشارسنگین میارم سیستم توهرفرکانس پردازنده هنگ میکنه یاقفل میشه مشکل ازچیه

امید رض
30-10-14, 18:55
فقط یه سوال مونده که اینه که الان یه رم4 باباس 1066 بگیرم مشکلی پیدانمیکنه یاباسش 3133باشه اونم 1066کنمش؟

nima_hl
30-10-14, 18:59
دوست عزیز ممنون ازراهنماییتون
چجوری ست کنم 1.2121 رو توولتاژ رو چون من این کاروکردم چون توحالت دیفالت رو 1.4هست ولتاژروعقب کشیدم ورو 1.2250گذاشتم وسیو کردم وسیستم روشن شد ولی مانیتورتصویرنداد مجبورشدم باپاک کردن cmos ازدوباره تصویربگیرم چجوریاست
ومنظورتون پنج مارک هست حتمامیزارم ودرضمن یه مشکلی داره پردازنده اینه که بافشاراوردن بانرم افزارهایی مثل acctوBurnInTest فشارسنگین میارم سیستم توهرفرکانس پردازنده هنگ میکنه یاقفل میشه مشکل ازچیه

خواهش میکنم

آورکلاک یا آندرکلاک نیاز به حوصله داره و یک نکته بسیار مهم اینه که همیشه باید روی یک پارامتر زوم کنید تا به نتیجه برسید

اگر همزمان 2 یا چند پارامتر را تغییر بدهید متوجه مشکل اصلی نمیشید

برای مثال ولتاژ را روی همین 1.225 ست کنید و فرکانس را خیلی پائین بیاورید ( مثلا 3 گیگاهرتز ) ببینید سیستم تصویر میدهد

اگر تصویر گرفتید فرکانس را پله پله بالا ببرید

یکم با این پارامتر ها کلنجار برید یه سری تجربیات به دست میارید که فکر میکنم در آینده هم به دردتون بخوره

برای مثال پردازنده 4790k را در 4 گیگاهرتز با 1 ولت استفاده میکنم که این تنظیمات باعث شده دمای پردازنده در لود تا 30 درجه پائین بیاد

همیشه تنظیمات دیفالت بهترین تنظیمات نیستند و در بعضی موارد میتونند جزو بدترین تنظیمات ممکنه قرار بگیرند :wink:

پینوشت : در مورد تستهای سنگین مشکل میتونه از سیستم بوست پردازنده باشه. تمام تنظیمات را دیفالت کرده و تنها سیستم بوست را غیر فعال و سیستم را تست بفرمائید

Avajang
31-10-14, 20:18
میخوای اسم ببرم
گارانتیش لیبله رومادربوردبودکه یارو بهم گفت محصولات گیگابایتو پشتیبانی میکنیم

با سلام خدمت شما
دوست عزیز محصولات گیگابایت رو در ایران فقط و فقط با گارانتی آواژنگ تهیه کنید . غیر از آواژنگ هیچ شرکتی اجازه گارانتی محصولات گیگابایت رو ندارد .
با تشکر :11():