PDA

مشاهده نسخه کامل : [كارت گرافيك گيگابايت] مشكل با 970 g1 gaming

shah994
28-10-14, 09:42
سلام
اخيرا كارت گرافيك gtx 970 g1 gaming خريداري كردم، مشكلي كه با آن دارم اينه كه هنگامي كه درايور كارت گرافيك را نصب ميكنم تصوير ميره و مانيتور مينويسه no signal. همچنين پس از بررسي انجمن هاي خارجي مثل guru3d , tomshardware, ,geforce forums متوجه شدم افرادي ديگري اين مشكل را دارند و اكثر اين افراد مدل g1 gaming را دارند. راه حل اين مشكل چيست؟

nima_hl
28-10-14, 10:07
سلام
اخيرا كارت گرافيك gtx 970 g1 gaming خريداري كردم، مشكلي كه با آن دارم اينه كه هنگامي كه درايور كارت گرافيك را نصب ميكنم تصوير ميره و مانيتور مينويسه no signal. همچنين پس از بررسي انجمن هاي خارجي مثل guru3d , tomshardware, ,geforce forums متوجه شدم افرادي ديگري اين مشكل را دارند و اكثر اين افراد مدل g1 gaming را دارند. راه حل اين مشكل چيست؟

سلام

از کدام خروجی کارت تصویر گرفتید ؟

اگر از dvi تصویر گرفتید کابل را به سوکت دیگر متصل کنید

AMD>INTEL
28-10-14, 10:10
سلام

نوع مونیتور و خروجی که استفاده میکنید . مادربردتون هم بنویسید /

shah994
28-10-14, 10:13
سلام

از کدام خروجی کارت تصویر گرفتید ؟

اگر از dvi تصویر گرفتید کابل را به سوکت دیگر متصل کنید
نه از dvi-d و نه از hdmi نميتونم تصوير بگريم(فكر نكنم مشكل از مانيتور باشه چون تا همين هفته پيش با gtx 560ti از dvi-d تصوير ميگرفتم همين الان هم با ps3 دارم از hdmi مانيتور تصوير ميگرم)
مانيتورم asus Asus vg236h ميباشد هم چنين اونجايي كه ازش كارت را خريدم هم نتونست با مانيتور خودش از كارت تصوير بگيره...
مادربرد asus maximus vii hero
cpu core i7 4790k

AMD>INTEL
28-10-14, 10:16
الان مونیتور روی گرافیک آنبرد اینتل تصویر داره ؟
کد دیباگر مادربردتون چه کدی میزنه ؟
بایوس مادربردتون رو حتما اپدیت کنید .
MAXIMUS VII HERO BIOS 1104 این ورژن رو اپدیت کنید

shah994
28-10-14, 10:30
الان مونیتور روی گرافیک آنبرد اینتل تصویر داره ؟
کد دیباگر مادربردتون چه کدی میزنه ؟
بایوس مادربردتون رو حتما اپدیت کنید .
MAXIMUS VII HERO BIOS 1104 این ورژن رو اپدیت کنید
سيستمم دست فروشندست كه يه مانيتور dp پيدا كنه و روش چك كنه ببينه تصوير ميده يا نه
تو فروم هاي خارجي مشكل كاربرا با آپديت بايوس مادربرد حل نشده ولي نكته اي كه هست مشكل اين كاربرا باdvi-i ميباشد و با hdmi و dvi-d (60hz مشكلي ندارن ولي من با همين دوتا مشكل دارم دقيقا!

AMD>INTEL
28-10-14, 10:33
سيستمم دست فروشندست كه يه مانيتور dp پيدا كنه و روش چك كنه ببينه تصوير ميده يا نه
تو فروم هاي خارجي مشكل كاربرا با آپديت بايوس مادربرد حل نشده ولي نكته اي كه هست مشكل اين كاربرا باdvi-i ميباشد و با hdmi و dvi-d (60hz مشكلي ندارن ولي من با همين دوتا مشكل دارم دقيقا!

شما بایوس مادربرد رو اپدیت کنید . حتما کد دیباگر مادربرد زمانی که سیستم بوت نمیشه رو هم بهم اعلام کنید .

nima_hl
28-10-14, 10:34
نه از dvi-d و نه از hdmi نميتونم تصوير بگريم(فكر نكنم مشكل از مانيتور باشه چون تا همين هفته پيش با gtx 560ti از dvi-d تصوير ميگرفتم همين الان هم با ps3 دارم از hdmi مانيتور تصوير ميگرم)
مانيتورم asus Asus vg236h ميباشد هم چنين اونجايي كه ازش كارت را خريدم هم نتونست با مانيتور خودش از كارت تصوير بگيره...
مادربرد asus maximus vii hero
cpu core i7 4790k

دستگاه را خاموش کنید و فقط کابل hdmi را به مانیتور وصل و مجددا سیستم را روشن کنید

به احتمال قوی مشکلتون حل میشه

البته ظاهرا (طبق مطالبی که گوگل کردم) مشکل از خود گرافیک کارت است که بعد از نصب درایور پورتهای dvi دیتکت نمیشوند

احتمالا در آینده برای این مشکل یه بایوس میدهند که مشکل را به صورت کامل حل کند

shah994
30-10-14, 13:25
سلام
كارت گرافيك را فرستادم گارانتي گفتن مشكلي نداره و از تمام خروجي هاش درست تصوير ميده
فروشنده ميگه كه مادربرد با كارت گرافيك سازگاري نداره (بايوس مادربرد آپديت شده)
به نظرتون مادربرد/كارت گرافيك عوض كنم و برنداشون را مشابه كنم يا اميدي هست با آپديت هايي در آينده نزديك مشكل حل شه؟

AMD>INTEL
30-10-14, 14:23
سلام
كارت گرافيك را فرستادم گارانتي گفتن مشكلي نداره و از تمام خروجي هاش درست تصوير ميده
فروشنده ميگه كه مادربرد با كارت گرافيك سازگاري نداره (بايوس مادربرد آپديت شده)
به نظرتون مادربرد/كارت گرافيك عوض كنم و برنداشون را مشابه كنم يا اميدي هست با آپديت هايي در آينده نزديك مشكل حل شه؟

روی اون یکی اسلات Pcie مادربردتون تست بگیریدهم روی اسلات دوم و هم روی اسلات سوم که مشکیه . شاید نتیجه فرق کنه . کدی که هم میگیرید حتما به من اعلام کنید .
بله سازنده مادربرد باید بایوس برای رفع این مشکل ارائه کند .

shah994
02-11-14, 22:23
سلام
با تغيير جاي رم روي يكي از ماژول ها و استفاده از حالت سينگل چانل مشكل ديكت نشدن مانيتور حل شد ولي مشكل ديگه اي هست كه عملكرد سيستم خيلي پايين هم سرعت كلي هم عملكرد داخل بازي ها (در بازي بتل ٤ در تنظيمات بالا فريم زير ١٠ ميباشد) با توجه به اينكه اين مدل رمي كه استفاده ميكنم در ليست رم هاي توصيه شده مادربرد نيست (البته پك دوتا ٤ گيگش هست ولي پك دوتا ٨ گيگ كه من رو سيستم گذاشتم نيست) ممكنه تمام مشكلات بخاطر ناسازگاري رم باشه و با تعريض رم با يك رم مورد توصيه مشكل حل بشه؟

AMD>INTEL
02-11-14, 22:33
سلام
با تغيير جاي رم روي يكي از ماژول ها و استفاده از حالت سينگل چانل مشكل ديكت نشدن مانيتور حل شد ولي مشكل ديگه اي هست كه عملكرد سيستم خيلي پايين هم سرعت كلي هم عملكرد داخل بازي ها (در بازي بتل ٤ در تنظيمات بالا فريم زير ١٠ ميباشد) با توجه به اينكه اين مدل رمي كه استفاده ميكنم در ليست رم هاي توصيه شده مادربرد نيست (البته پك دوتا ٤ گيگش هست ولي پك دوتا ٨ گيگ كه من رو سيستم گذاشتم نيست) ممكنه تمام مشكلات بخاطر ناسازگاري رم باشه و با تعريض رم با يك رم مورد توصيه مشكل حل بشه؟

این افت بازدهی بیشتر به مشکل پاور میخوره .با نرم افزار passmark performance test بنچمارک بگیرید . سیستمتون رو با بقیه سیستم ها مقایسه کنید . یک شات با hwmonitor هم بگیرید
به نظرم مادربردتون مشکل دارد چون تمام این مسائل به مادربردتون هم برمیگرده