PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] مشاوره برای خرید گرافیک

seyed mamali
25-10-14, 09:53
سلام خسته نباشید مدتی میشه که سیستم جدیدی خریدم ولی از کارت گرافیکش راضی نیستم چون تو اجرای بازی ها خیلی ضعیفه میخاستم راهنماییم کنید که چی کار کنم؟(Graphic: SAPPHIRE AMD Radeon HD 5450)
آیا میتونم با بودجه ی مالی350 هزار تومان تا450 هزارتومان یه کارت گرافیک خوب برای سیستم بخرم؟هدف کلی من اجرای بازی های جدیده!!!درضمن میخام که کارت گرافیک با سیستم Match بشه ، داغ نکنه ومشکلی ایجاد نکنه.
نمره ای که ویندوز 7 به سیستم من داده:
Processor: 7/2
Memory(RAM): 7/2
Graphics: 4/7
Gaming graphics: 6/2
Primary hard disk: 5/9
مشخصات سیستم:
Graphic: SAPPHIRE AMD Radeon HD 5450
CPU : intel Corre i3 3/40 GHz
(البته میدونم که رم رو باید به 8 برسونم)Ram: 4 Gig
Mother board:Ultra Durable H81M S2PV
با توجه به این که مادر برد من گیگابایته بهتره که کارت گرافیکم گیگا بایت باشه!!یا اینکه فرقی نمیکنه؟

AMD>INTEL
25-10-14, 09:58
سلام خسته نباشید مدتی میشه که سیستم جدیدی خریدم ولی از کارت گرافیکش راضی نیستم چون تو اجرای بازی ها خیلی ضعیفه میخاستم راهنماییم کنید که چی کار کنم؟(Graphic: SAPPHIRE AMD Radeon HD 5450)
آیا میتونم با بودجه ی مالی350 هزار تومان تا450 هزارتومان یه کارت گرافیک خوب برای سیستم بخرم؟هدف کلی من اجرای بازی های جدیده!!!درضمن میخام که کارت گرافیک با سیستم Match بشه ، داغ نکنه ومشکلی ایجاد نکنه.
نمره ای که ویندوز 7 به سیستم من داده:
Processor: 7/2
Memory(RAM): 7/2
Graphics: 4/7
Gaming graphics: 6/2
Primary hard disk: 5/9
مشخصات سیستم:
Graphic: SAPPHIRE AMD Radeon HD 5450
با توجه به این که مادر برد من گیگابایته بهتره که کارت گرافیکم گیگا بایت باشه!!یا اینکه فرقی نمیکنه؟

من این مورد رو بهتون پیشنهاد میکنم . GIGABYTE GT 740 OC 2GB GDDR5 قیمتش حدود 410 هست .

seyed mamali
25-10-14, 10:01
این در بازار موجود هست؟یک سوال دیگه اینکه با توجه مسیلهی قبلی یعنی روشن بودن سیستم من به مدت 12 ساعت در روز ، این کارت گرافیک زیر دست آدمی مثل من دوام می آورد؟در کل خنک کنندگی کارت خوب است؟

AMD>INTEL
25-10-14, 10:03
این در بازار موجود هست؟یک سوال دیگه اینکه با توجه مسیلهی قبلی یعنی روشن بودن سیستم من به مدت 12 ساعت در روز ، این کارت گرافیک زیر دست آدمی مثل من دوام می آورد؟در کل خنک کنندگی کارت خوب است؟
موجوده
بله دارای خنک کننده عالی 10 سانتی متری windforce هست .این هم لینک
GIGABYTE - Graphics Card - NVIDIA - PCI Express Solution - GeForce 700 Series - GV-N740D5OC-2GI (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

seyed mamali
25-10-14, 10:07
آقا یک دنیا تشکر...:1. (29):

seyed mamali
25-10-14, 10:48
وارد سایت شدم واقعا معلومه کارت خوبیه... به نظر شما این کارت ((GIGABYTE GT 740 OC 2GB GDDR5)) چقدر میتونه نمره ی Gaming graphics در ویندوز را ارتقا ببخشد؟ نمره ای که ویندوز 7 به سیستم من داده: Processor: 7/2 Memory(RAM): 7/2 Graphics: 4/7 Gaming graphics: 6/2

AMD>INTEL
25-10-14, 10:52
وارد سایت شدم واقعا معلومه کارت خوبیه... به نظر شما این کارت ((GIGABYTE GT 740 OC 2GB GDDR5)) چقدر میتونه نمره ی Gaming graphics در ویندوز را ارتقا ببخشد؟ نمره ای که ویندوز 7 به سیستم من داده: Processor: 7/2 Memory(RAM): 7/2 Graphics: 4/7 Gaming graphics: 6/2

اختلاف بازدهی این دو کارت قابل قیاس نیست . 5450 کلا کارت گیمینگ نیست . فقط برای کارهای اولیه هست . افزایش چشمگیری خواهید داشت .پشتیبانی از دایرکت ایکس 11.2 هم بهش اضافه کنید .

seyed mamali
25-10-14, 10:56
5450 که منو دق انداخته....کارایی پایینش یه طرف...داغ کردنش یه طرف دیگه

AMD>INTEL
25-10-14, 10:58
5450 که منو دق انداخته....کارایی پایینش یه طرف...داغ کردنش یه طرف دیگه

این کارت حرارت کمی تولید میکند . در ضمن توسط گیگابایت اورکلاک شده برای بازدهی بهتر .

seyed mamali
25-10-14, 11:01
به نظر شما این سیستم میتونه قابل اعتماد برای مصارف خانگی مخصوصا Gaiming باشه؟

مشخصات سیستم:
Graphic: GIGABYTE GT 740 OC 2GB GDDR5
تشکر...

AMD>INTEL
25-10-14, 11:04

مشخصات سیستم:

با تنظیمات مناسب نسبت به مشخصات سیستم بله . ولی رم رو به 8 گیگ برسونید . چون بازیهای جدید 8 گیگ رم رو لازم دارند .

seyed mamali
25-10-14, 11:09
تنظیمات مناسب نسبت به مشخصات سیستم( برای اجرای بازی های جدید) شامل چه چیزایی میشه؟(لطفا یه راهنمایی کلی کنید)

AMD>INTEL
25-10-14, 11:14
تنظیمات مناسب نسبت به مشخصات سیستم( برای اجرای بازی های جدید) شامل چه چیزایی میشه؟(لطفا یه راهنمایی کلی کنید)

مشخصا شما نباید تنظیمات رو زیاد بالا ببرید . البته بعید میدونم مونیتورتون full hd باشه که بخواهید روی hd یا full hd بازی کنید . در کل میتونید انتظار اجرای مطلوب بازیها داشته باشید .

nima_hl
25-10-14, 11:15

مشخصات سیستم:
تشکر...

کارت 740 کارت بدی نیست ولی برای بازی در رزولیشن full hd مناسب نیست

بنظرم بودجتون را یکم افزایش بدید و 750gtx یا 750ti بخرید

قدرت 750 بیشتر از 2 برابر 740 است

seyed mamali
25-10-14, 11:31
مانیتور من 21 اینچ است.... در کل هدف من اجرای بازی های جدید تا 3 سال آینده به صورت روان وبا اندازه ی مناسب برای این مانیتور wide screen البته بقیه ی تنظیمات بازی که شامل Texture Quality و Detail Quality و... بالا باشد...خلاصه از بازی لذت ببرم دیگه...نه این که دق بده منو الآن درحال حاظرسیستمم اینه که تصمیم دارم کارت گرافیکشو عوض کنم:
Graphic: SAPPHIRE Radeon Hd 5450

Graphic: SAPPHIRE Radeon Hd 5450 منو دق انداخته ... هیچ بازی رو اجرا نمیکنه (دروغ نگمLeft 4 dead 2 رو خوب اجرا کرد که اونم برای سال 2012 یعنی بازی قدیمی هست)

ولی در کل قیمت کارت گرافیکی که شما گفتید چقدر میتواند باشد؟

seyed mamali
25-10-14, 11:36
مانیتور 21 اینچه(wide screen)...والا نمیدونم full hd اصلا به چی میگن:wink::1. (27):

AMD>INTEL
25-10-14, 11:37
مانیتور 21 اینچه(wide screen)...والا نمیدونم full hd اصلا به چی میگن:wink::1. (27):

مدلش رو بگید هر چند بعیدم میدونم FULL HD باشه .

nima_hl
25-10-14, 11:40
مانیتور من 21 اینچ است.... در کل هدف من اجرای بازی های جدید تا 3 سال آینده به صورت روان وبا اندازه ی مناسب برای این مانیتور wide screen البته بقیه ی تنظیمات بازی که شامل Texture Quality و Detail Quality و... بالا باشد...خلاصه از بازی لذت ببرم دیگه...نه این که دق بده منو الآن درحال حاظرسیستمم اینه که تصمیم دارم کارت گرافیکشو عوض کنم:
Graphic: SAPPHIRE Radeon Hd 5450

Graphic: SAPPHIRE Radeon Hd 5450 منو دق انداخته ... هیچ بازی رو اجرا نمیکنه (دروغ نگمLeft 4 dead 2 رو خوب اجرا کرد که اونم برای سال 2012 یعنی بازی قدیمی هست)

ولی در کل قیمت کارت گرافیکی که شما گفتید چقدر میتواند باشد؟

یکی از پارامترهای خیلی مهم در اجرای روان بازیها، رزولیشن مانیتور است

رزولوشن مونیتور شما احتمالا 1600x900 است و برای اجرای روان بازیها سنگین همانطور که گفتم حداقل به یک کارت gtx750 نیاز دارید

ارزان ترین کارت با این چیپست( موجود در بازار) از برند galaxy و قیمتی حدود 470 تومن دارد

روی صفحه دسکتاپ راست کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه screen resolution را انتخاب کنید

مدل و رزولوشن مانیتور را میتوانید ببینید

seyed mamali
25-10-14, 11:55
الآن مدلشو نمیدونم چون دست خودم نیست،یه مدتیه دادمش به کسی ولی این مانیتوری که الان روبه رومه(که خیلی قدیمیه) LG L1740P

ولی در کل تا چند وقت دیگه اون مانیتور میاد دستم...

حالا FULL HDبه چه سایز تصویری میگن؟

AMD>INTEL
25-10-14, 11:58
1920x1080
الآن مدلشو نمیدونم چون دست خودم نیست،یه مدتیه دادمش به کسی ولی این مانیتوری که الان روبه رومه(که خیلی قدیمیه) LG L1740P

ولی در کل تا چند وقت دیگه اون مانیتور میاد دستم...

حالا FULL HDبه چه سایز تصویری میگن؟

1920x1080
این رزولیشن هست . من برند گالاکسی که نیما جان گفتند کار نکردم و ولی خنک کنندش حتی با 740 گیگابایت قابل قیاس نیست . کلا کارتی LOW PROFILE هست
11751

seyed mamali
25-10-14, 12:11
نیما جان به من کارتی رو پیشنهاد کردن که چیپست GTX 750 داشته باشه...حالا گیگابایت با این چیپست چند قیمته؟
میشه برای اونم عکس و لینک بزارین؟(البته اگه از نظر شما کارت خوبیه)

AMD>INTEL
25-10-14, 12:32
نیما جان به من کارتی رو پیشنهاد کردن که چیپست GTX 750 داشته باشه...حالا گیگابایت با این چیپست چند قیمته؟
میشه برای اونم عکس و لینک بزارین؟(البته اگه از نظر شما کارت خوبیه)

گیگابایت با این چیپست 590 هست
Only the registered members can see the link

seyed mamali
25-10-14, 12:48
نظر شما در مورد این کارت چیه؟

seyed mamali
25-10-14, 12:53
آقا ممنون...واقعا خوب راهنماییم کردین...عالی بود:give_rose:

aligholami77
27-10-14, 10:16
با سلام و عرض ادب
من تصمیم به ارتقاء کارت گرافیکی خودم دارم.

مشخصات سیستم من:

Graphic: GIGABYTE GeForce 9600 GT GPU
CPU: AMD Athlon II X2 250
RAM: 8 GB Kingston
MainBoard: Gigabyte GA-MA74GMT-S2

با توجه به توصیه های قبلی جناب AMD>INTEL تصمیم دارم که کارت GIGABYTE GT 740 OC 2GB GDDR5 رو خریداری کنم.
فقط می خواستم بدونم با توجه به اینکه مادربورد من فقط PCI EXpress 2.0 رو ساپورت میکنه آیا منطقیه که این کارت رو بخرم یا اینکه یه کارت ارزونتر مثل GT 730 2GB DDR3 رو خریداری کنم؟
خلاصه نمی خوام بابت قابلیتهایی هزینه کنم که سخت افزارم نمیتونه ازشون استفاده کنه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

AMD>INTEL
27-10-14, 10:23
با سلام و عرض ادب

مشخصات سیستم من:

با توجه به توصیه های قبلی جناب AMD>INTEL تصمیم دارم که کارت GIGABYTE GT 740 OC 2GB GDDR5 رو خریداری کنم.
فقط می خواستم بدونم با توجه به اینکه مادربورد من فقط PCI EXpress 2.0 رو ساپورت میکنه آیا منطقیه که این کارت رو بخرم یا اینکه یه کارت ارزونتر مثل GT 730 2GB DDR3 رو خریداری کنم؟
خلاصه نمی خوام بابت قابلیتهایی هزینه کنم که سخت افزارم نمیتونه ازشون استفاده کنه.

کارت 740 oc رو بگیرید . نه مشکلی با سیستم شما ندارد .
GV-N740D5OC-2GI
Only the registered members can see the link

aligholami77
27-10-14, 10:40
کارت 740 oc رو بگیرید . نه مشکلی با سیستم شما ندارد .
GV-N740D5OC-2GI
GIGABYTE - Graphics Card - NVIDIA - PCI Express Solution - GeForce 700 Series - GV-N740D5OC-2GI (Only the registered members can see the link)
ممنون از پاسخ سریعتون
فقط میخواستم بدونم این کارت DirectX 12 رو ساپورت می کنه؟
توی سایتش نوشته تا 11.2 پشتیبانی می کنه ولی توی بعضی سایتها از جمله سایت زیر نوشته 12 رو هم ساپورت خواهد کرد:
Nvidia and partners launch GeForce GT 740 Series (Only the registered members can see the link)

nima_hl
27-10-14, 10:44
با سلام و عرض ادب

مشخصات سیستم من:

تفاوت پرفومنس گرافیک کارتهای معمولی مثل گرافیک کارت انتخابی شما روی سوکت pcie2 و pcie3 تقریبا صفره

pcie 2 روی کارتهای حرفه ای مانند 980 میتونه ایجاد گلوگاه کرده و پرفومنس را پائین بیاره

AMD>INTEL
27-10-14, 11:15
ممنون از پاسخ سریعتون
فقط میخواستم بدونم این کارت DirectX 12 رو ساپورت می کنه؟
توی سایتش نوشته تا 11.2 پشتیبانی می کنه ولی توی بعضی سایتها از جمله سایت زیر نوشته 12 رو هم ساپورت خواهد کرد:
Nvidia and partners launch GeForce GT 740 Series (Only the registered members can see the link)

قبلا اعلام شده یکسری از کارت ها آمادگی سازگاری با dx12 دارند . باید منتظر بود

seyed mamali
27-10-14, 21:36
آقا من قرار شد پولامو جمع کنم تابستون کارتی که شما پیشنهاد کردینو بخرم-به نظرتون قضیه ی دایرکت ایکس 12 تا اونموقع معلوم میشه؟؟
راستی اون کارت گرافیک AMD که بدرد نمیخوردو در آواردم...الآن سیستمم داره با کارت گرافیک on board کار میکنه فوق العادست باورتون نمیشه...
مدل مادربرد:Gigabyte Ultra DurableH81M S2PV
پردازنده:intel core i3
مدل گرافیک روی مادربرد:Intel (R) HD Graphic 4400

من به همه ی گیمر هایی که بودجه ی کافی برای کارت گرافیک خوب ندارن این مدل رو پیشنهاد میکنم....تازه اگر CPU Cori5 یا بالاتر بندازید رو مادربرد به جرات میتونم بگم بازی هایی مثل Call of Ghost رو عالی عالی عالی اجراش کنید...من الآن با Cor i3 تونستمDriver Sanfrancisco را با حداکثر Quality بازی کنم فوق العادست...
اسم مادربرد: Gigabyte Ultra Durable H81M S2PV

آقای AMD>INTEL و آقا نیما نظر شما چیه؟

AMD>INTEL
27-10-14, 21:41
آقا من قرار شد پولامو جمع کنم تابستون کارتی که شما پیشنهاد کردینو بخرم-به نظرتون قضیه ی دایرکت ایکس 12 تا اونموقع معلوم میشه؟؟
راستی اون کارت گرافیک AMD که بدرد نمیخوردو در آواردم...الآن سیستمم داره با کارت گرافیک on board کار میکنه فوق العادست باورتون نمیشه...

من به همه ی گیمر هایی که بودجه ی کافی برای کارت گرافیک خوب ندارن این مدل رو پیشنهاد میکنم....تازه اگر CPU Cori5 یا بالاتر بندازید رو مادربرد به جرات میتونم بگم بازی هایی مثل Call of Ghost رو عالی عالی عالی اجراش کنید...من الآن با Cor i3 تونستمDriver Sanfrancisco را با حداکثر Quality بازی کنم فوق العادست...

عملکرد قسمت گرافیکی پردازنده اینتل پیشرفت کرده ولی تو بازیهای جدید هنوز خیلی راه مونده تا به قدرت پردازنده گرافیکی nvidia و amd برسند .

nima_hl
27-10-14, 22:19

به امید خدا تا تابستون ببینیم چه محصولاتی به بازار میان :give_rose:

گرافیک کارت های اینتل به دور از هیاهو قدرتشون بسیار بالا رفته و چیزی نمونده تا گرافیک کارتهای مجتمع amd را در هم کوبیده و به سراغ کارتهای mid range بره

قدرت 4400 شما بیشتر از 2 برابر گرافیک کارت 5450 است و طبیعی است بازیها را خیلی روانتر اجرا کند

البته از این گرافیک نمیشه انتظار معجزه داشت ولی برای بازی در رزولیشنهای پائین خوبه