PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت]سازگاری هارد 1 ترابایت با مادربرد M61SME-S2

SajjadKhati
23-10-14, 13:11
2 تا سئوال دارم
یکی که از عنوانش هم ملومه
من آخر نفمیدم چجوری حجم هارد رو میفهمن که با یه مادربرد سازگاره
الان اگه تو این مادربرد هارد یه ترا بزارم قابل شناسایی هست؟ (به ساتا 2 و 3 اش کار ندارم که کارایی هارد در حد ساتا 2 میشه)
دوم اینکه من بازم آخر نفمیدم اغلب بچه ها میگن هارد WD Green برا نصب ویندوز یا هر چی دیگه مشکل داره ، مشکلش دقیق کجاست؟ من که 2 تا هارد گرین گرفتم و مشکلی برا نصب ویندوز و ... نداشت . ویندوز xp نصب نمیشد چون مادربردش ساپورت نمیکرد
ممنان
:give_rose:

nima_hl
23-10-14, 13:52
2 تا سئوال دارم
الان اگه تو این مادربرد هارد یه ترا بزارم قابل شناسایی هست؟ (به ساتا 2 و 3 اش کار ندارم که کارایی هارد در حد ساتا 2 میشه)
دوم اینکه من بازم آخر نفمیدم اغلب بچه ها میگن هارد WD Green برا نصب ویندوز یا هر چی دیگه مشکل داره ، مشکلش دقیق کجاست؟ من که 2 تا هارد گرین گرفتم و مشکلی برا نصب ویندوز و ... نداشت . ویندوز xp نصب نمیشد چون مادربردش ساپورت نمیکرد
ممنان

سلام سجاد جان

هارد 1 ترابایت با این مادربرد نباید مشکلی داشته باشه

هارد وسترن گرین یه هارد سوسولی، کم مصرف و کم سرعته که به گفته خود شرکت سازنده برای استفاده در دیتا سنترها یا هارد دوم (به بعد ) طراحی و ساخته میشه

استفاده این هارد به عنوان هارد اصلی سرعت سیستم را پائین میاره و عمر هارد را به شدت کم میکنه

بسته به نوع استفاده از سیستم این طول عمر میتونه تا چند هفته هم کم بشه ( در صورت فشار سنگین )

البته به گفته بعضی از دوستان این هارد بر روی بعضی سیستمها تا چند سال هم کار کرده ولی تجربه شخصیم نشون میده که سیستم با هارد گرین بعد از 3-4 ماه منهدم میشه

AMD>INTEL
23-10-14, 14:06
2 تا سئوال دارم
ممنان

هارد 1 ترابایت رو ساپورت میکنه . وسترن گرین رو نیما جان توضیح داد . من خودم مدتی به اجبار این هارد رو به عنوان هارد ویندوز استفاده میکردم . واقعا کاهش سرعت محسوسه .
بایوس فقط بالای f6 باشه برای هارد 1 ترابایت
Fix: Some of 1000 GB (1TB) HDDs will be detected size error

SajjadKhati
23-10-14, 14:12
ممنون گلپسران
کم سرعته؟ نسبت به سیگیت باراکودا منظورته؟
والا نمیدونم
من تو تستا دیدم قبلا (الانم یکی پیدا کردم که تو زیر لینک شو میدم) و کلا شواهدهایی که داشتم دیدم که باراکودا یه کم از گرین سرعتش یه کم بیشتره ولی از توضیحاتی که نوشته هه میخونیم میبینیم که کیفیت و دوام گرین بیشتره . مثلا گرین تکنولوژی محافظت و جلوگیری از برخورد هد به صفه ی دیسک رو داره و چن تکنولوژی دیگه
منم که جایی هستم که نوسان برق و ... تو اوجشه و از این مشکلات و حتی سوختن هارد کم پیش نیومد برا خودم و اطرافیانم
ینی یه هاردی که علاوه بر سرعت خیلی خیلی بیشتر از اون برام کیفیت و دوامش برام مهمه (مصرفشم مهم نیست)
البته میدونم هارد بلک از این لحاظ عالی هه ولی بودجه 200 تومنه
راستی از کجا متوجه میشی یه مادربرد تا چه سقفی هارد ساپورت میکنه؟

WD Red vs WD Green vs Seagate 3TB Hard Drive Speeds - AVS Forum (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
23-10-14, 14:23
ممنون گلپسران
کم سرعته؟ نسبت به سیگیت باراکودا منظورته؟
والا نمیدونم
من تو تستا دیدم قبلا (الانم یکی پیدا کردم که تو زیر لینک شو میدم) و کلا شواهدهایی که داشتم دیدم که باراکودا یه کم از گرین سرعتش یه کم بیشتره ولی از توضیحاتی که نوشته هه میخونیم میبینیم که کیفیت و دوام گرین بیشتره . مثلا گرین تکنولوژی محافظت و جلوگیری از برخورد هد به صفه ی دیسک رو داره و چن تکنولوژی دیگه
منم که جایی هستم که نوسان برق و ... تو اوجشه و از این مشکلات و حتی سوختن هارد کم پیش نیومد برا خودم و اطرافیانم
ینی یه هاردی که علاوه بر سرعت خیلی خیلی بیشتر از اون برام کیفیت و دوامش برام مهمه (مصرفشم مهم نیست)
البته میدونم هارد بلک از این لحاظ عالی هه ولی بودجه 200 تومنه
راستی از کجا متوجه میشی یه مادربرد تا چه سقفی هارد ساپورت میکنه؟

WD Red vs WD Green vs Seagate 3TB Hard Drive Speeds - AVS Forum (Only the registered members can see the link)

بستگی به بایوس مادربرد و چیپست مادربرد دارد . در موردهای بالاتر از 2 ترابایت حتما برای استفاده باید از مادربردهایی استفاده کنید که uefi باشند .

SajjadKhati
23-10-14, 14:32
ممنون گلپسر
درباره ی مقایسه ی هارد که تو پست بالا گفتم تا 200 تومن اونم با توجه به کیفیت و دوام قطعه چی؟
بیشتر از سرعت ، دوام و قدرت و پایداریش برام مهمه
با توجه به اون لینک که سرعت باراکودا و گرین اختلاف چشمگیر و چندانی با هم ندارن (سرعت بلو رو خبر ندارم)
مصرفشم برام مهم نیست

AMD>INTEL
23-10-14, 14:33
ممنون گلپسر
درباره ی مقایسه ی هارد که تو پست بالا گفتم تا 200 تومن اونم با توجه به کیفیت و دوام قطعه چی؟
بیشتر از سرعت ، دوام و قدرت و پایداریش برام مهمه
با توجه به اون لینک که سرعت باراکودا و گرین اختلاف چشمگیر و چندانی با هم ندارن (سرعت بلو رو خبر ندارم)
مصرفشم برام مهم نیست

وسترن بلو بگیر .هارد بسیار خوبیه .

SajjadKhati
23-10-14, 14:41
توضیح بیشترشو میخام بدونم
ینی کدوم هارد (تا 200 تومن فقط گرین و بلو و باراکودا هست دیگه؟) کیفیت و دوامش بهتره؟ بد اینکه گرین و باراکودا که همونطور که گفتم چندان اختلاف زیادی تو سرعت ندارن . آیا این حرفم درسته یا نه؟ و ...
کلا بهترین انتخاب با ملاک اصلی پایداری و دوام بیشتر (پایداری نسبی نسبت به هارد رقیبش) کدوم هه؟
اگه میشه یه لینک مقایسه ی سرعت دیگه هم بهم بدی برا مقایسه گرین و باراکودا ممنون میشم .
شرمنده ی هر دوتاتون اوستا نیما و امید :give_rose:

SajjadKhati
23-10-14, 14:45
راستی اگه هم میشه کم صدا باشه چون شبا دانلود میکنه ، بد نیست صداشم کم باشه (البته کم صداهه باعث نشه از کیفیت اش زده شه:Love-ssa~! (1):)
صدا هم داشت خیلی مهم نیست

AMD>INTEL
23-10-14, 14:47
توضیح بیشترشو میخام بدونم
ینی کدوم هارد (تا 200 تومن فقط گرین و بلو و باراکودا هست دیگه؟) کیفیت و دوامش بهتره؟ بد اینکه گرین و باراکودا که همونطور که گفتم چندان اختلاف زیادی تو سرعت ندارن . آیا این حرفم درسته یا نه؟ و ...
کلا بهترین انتخاب با ملاک اصلی پایداری و دوام بیشتر (پایداری نسبی نسبت به هارد رقیبش) کدوم هه؟
اگه میشه یه لینک مقایسه ی سرعت دیگه هم بهم بدی برا مقایسه گرین و باراکودا ممنون میشم .
شرمنده ی هر دوتاتون اوستا نیما و امید :give_rose:

در مورد تفاوت سرعت گرین و بارکودا سری جدید .نباید بنچمارک لحظه ای که با hdtune گرفته میشود رو لحاظ کرد . کلا وسترن گرین به دلیل همین قابلیت های مصرف انرژی و رفتن به مرحله کم مصرف . وقتی ویندوز روش نصب میشه متوجه میشید که چقدر با هاردهای بارکودا یا وسترن بلو فرق دارد .عمر هارد بیشتر بر میگرده به فاکتور تغذیه بدون نوسان توسط پاور و سیستم کولینگ و گردش هوای داخلی کیس .
Only the registered members can see the link

SajjadKhati
23-10-14, 14:54
ممنان
پس پیشنهادت تو هاردهای بلو و باراکودا ، نسبت به دوام ، هارد بلو هستش دیگه؟
پاور هم میخام بگیرم . البته بیشتر رو همین قضیه ی اینکه هم عمر مفیدش تموم شد و هم این هارده سالم تر بمونه و هم برا آینده و هم برا حمایت از تولید ملی:1. (26): 430 گرین رو میخام بگیرم (بین مدل HE و EU اش که فرقی نداره؟)

AMD>INTEL
23-10-14, 14:59
ممنان
پس پیشنهادت تو هاردهای بلو و باراکودا ، نسبت به دوام ، هارد بلو هستش دیگه؟
پاور هم میخام بگیرم . البته بیشتر رو همین قضیه ی اینکه هم عمر مفیدش تموم شد و هم این هارده سالم تر بمونه و هم برا آینده و هم برا حمایت از تولید ملی:1. (26): 430 گرین رو میخام بگیرم (بین مدل HE و EU اش که فرقی نداره؟)

لینک رو دیدی
UserBenchmark: Seagate Barracuda 7200.14 2TB vs WD Green (2012) (Only the registered members can see the link)
430 هر دوتاش یکیه فرق بنیادی ندارن

Reza Eshraghi
23-10-14, 15:17
سجاد جان در مورد قضیه سرعت این نکته هم اضافه کنم به فرمایش اساتید بزرگوار کسانی که این هارد وسترن گرین رو بدون Allign روش ویندوز XP نصب کنند به عمق فاجعه پی می برند ! بدون Allign مشکل شناسایی کامل حجم هم وجود داره علاوه بر بحث سرعت
مطلقاً روی این هارد نباید ویندوز XP ریخت !
در مورد حجم باید بگم الآن اکثر برندها نرم افزارهای Disk UnLocker هم داخل سایت یا دیسک همراه مادربرد برای آنلاک کردن حجم های هارد بالا و توانایی استفاده از کل حجم هارد گذاشتن
تقریباً اکثر مادربردها با حجم 1 ترابایت مشکلی ندارند ولی بالاترش مادربردهای قدیمی احتمال ناسازگاریشون هست که باید در مادربردهای قدیمی در صفحه سایت اون مدل و لیست ساپورت به عبارت هایی مثل 3TB+ و نظیر این توجه کنی که بایوس میتونه کل حجم رو Detect و استفاده کنه یا نه

SajjadKhati
23-10-14, 15:44
ممنون گلپسر
فارسی صوبت کن :Love-ssa~! (1): align چیه؟
آخه الان که میبینم ، میبینم که کلا تو شهرای بزرگ و سایتای معروف هم هارد بلو و باراکودا به ندرت گیر میاد چه برسه شهر ما . حالا ببینم چی میشه
ممولا اغلب یا گرین یا توشیبا و هیتاچی دارن

SajjadKhati
23-10-14, 16:37
آقایون من تونستم فقط سیگیت باراکودا 32 مگ کش با گارانتی نه چندان خوب (اسم گارانتیش دقیق نمیدونم اما آسمان داشت:Love-ssa~! (1):) رو پیدا کنم
به نظرتون گرین بگیرم یا این مدل سیگیت رو؟
تازه 32 مگ کش شم به اندازه قیمت 64 مگ کش میگفت اونم با گارانتی متفرقه

AMD>INTEL
23-10-14, 16:48
آقایون من تونستم فقط سیگیت باراکودا 32 مگ کش با گارانتی نه چندان خوب (اسم گارانتیش دقیق نمیدونم اما آسمان داشت:Love-ssa~! (1):) رو پیدا کنم
به نظرتون گرین بگیرم یا این مدل سیگیت رو؟
تازه 32 مگ کش شم به اندازه قیمت 64 مگ کش میگفت اونم با گارانتی متفرقه

با نیما جان هماهنگ کن از تهران برات تهیه میکند

SajjadKhati
23-10-14, 17:09
من فعلا پول تو حساب ندارم
یه کمم عجله دارم . از تهران تا بخاد بیاد فک کنم حداقل تا شنبه طول میکشه
ها؟

AMD>INTEL
23-10-14, 17:10
من فعلا پول تو حساب ندارم
یه کمم عجله دارم . از تهران تا بخاد بیاد فک کنم حداقل تا شنبه طول میکشه
ها؟

اگر سیگیت گارانتی متفرقه هست . وسترن بگیر فقط با گارانتی آواژنگ بگیری بهتره

alksdj
23-10-14, 17:49
آقا سجاد گل نظر من هارد وسترین بلک بگیر خیالت خودت رو هم راحت کن هم از نظر سرعت هم از نظر کیفیت
من خودم 4 تا یک ترا بلک 64 مگ دارم تا حالا هم مشکلی نداشتم باهاشون
سجاد جان میتونی از اینجا هم برای خرید هارد استفاده کنی
هارد وسترن بلک ۱ ترا فقط ۱3۰ تومان ! | انجمنهای پرشین تولز (Only the registered members can see the link)
فروش فوری:هارد کارکرده وسترن دیجیتال Western Digital Caviar Black 2Tb | انجمنهای پرشین تولز (Only the registered members can see the link)

SajjadKhati
24-10-14, 14:07
ممنون گلپسر . هارد تنها قطعه ایه که نمیتونم به دست دومش زیاد اعتماد کنم اما وجدانا قیمت عالی ای میداد
منم یه هارد یه ترا سیگیت باراکودا 32 مگ گرانتی ویستا گرفتم با یه پاور گرین 430A-HE اما نمیدونم چرا پاور صداش یه کم زیاده . من فک میکردم گرین صداش کمه . البته 3 تا گرین با همین مدل هم گرفته بودم . از لحاظ اندازه ی فن و ... با مدلای دیگه مثل A-EU که فرقی ندارن؟ ها؟

AMD>INTEL
24-10-14, 14:12
این دو پاور از نظر توان یکی هستند . فقط مدل he برای شرکت cougar هست . و eu برای highpower هست .

SajjadKhati
24-10-14, 14:18
قضیه ی صداش نمیدونی برا چیه؟
البته کیس ام هم در جاییه که یه کم صدا میپیچه که تاثیر گزاره
اما 5 سال پیش یادم میومد که پاور گرین که گرفته بودم 330 وات (مدل دقیق شو یادم نمیاد) باید سرمو میزاشتم رو کیس تا متوجه شم سیستم روشنه . بدش که مشکل پیدا کرده بود و رفت گارانتی و یه پاور دیگه گرفته بودم تا حالا که الان قیمت اش 45 تومنه 250 وات برند متفرقه (مثل اروکو و ایسوز و ...) اما بازم صداش از این آروم تر بود یه کم
این مگه از همون مدل نیست؟
راستی مدل هارد st1000dm003-1ch162 هه . تو جاهای دیگه نوشته 64 مگ کش اما تو سایت اصلی اش کش اش رو میچرخم نتونستم پیدا کنم

AMD>INTEL
24-10-14, 14:22
قضیه ی صداش نمیدونی برا چیه؟
البته کیس ام هم در جاییه که یه کم صدا میپیچه که تاثیر گزاره
اما 5 سال پیش یادم میومد که پاور گرین که گرفته بودم 330 وات (مدل دقیق شو یادم نمیاد) باید سرمو میزاشتم رو کیس تا متوجه شم سیستم روشنه
این مگه از همون مدل نیست؟
راستی مدل هارد st1000dm003-1ch162 هه . تو جاهای دیگه نوشته 64 مگ کش اما تو سایت اصلی اش کش اش رو میچرخم نتونستم پیدا کنم

بله تفاوت میکنه . هر بار سفارش برای تهیه فن برای پاور فرق میکنه یکبار ADA هست و ممکنه تو سفارش بعدی فرق کنه . مقدار صدایی که فن پاور ایجاد میکند .
تو سایت سیگیت که نوشته 64 مگ مقدار کش هارد
ST1000DM003 • Barracuda Desktop 6-Gb/s 1TB Hard Drive (Only the registered members can see the link)

Avajang
25-10-14, 09:26
دوست گرامی در صورتی که پاسختون رو در این تاپیک گرفتید . لطفا نظر خودتون رو در تاپیک زیر اعلام کنید :
Only the registered members can see the link
با تشکر