PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش ساخت و خريد سيستم هاي خنك كننده آبي

esl2012
22-10-14, 00:19
بادرود:
احتراما بنده اگر عمري باقي بود براي شما عزيزان كه ميخواهيد سيستم اب خنك براي كامپيوتر داشته باشيد را راهنماي كنم بايد اين نكته را ذكر كنم كه براي ساخت بلاگ هاي سي پي يو ريسك نكنيد وحتما خريد كنيد زيرا سي پي يو هاي جديد دماي بالا داشته واحتمال سوختن سي پي يو وجود دارد.Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link
اين عكس ها را از دو سايتي كه به ايران قطعات ارسال ميكنند كه خودم از هر دو خريد كرده ام كه پول را از طريق پي پال مي توانيد ارسال كنيد. من خودم تعدادي از بلاك ها را دستي ساخته ام كه هم فيلم و عكس انها را به مورر زمان در سايت قرار مي دهم.
باسپاس

esl2012
24-10-14, 21:46
بادرود:
در اينجا لازم ميدانم در مورد شيلنگ هاي رابط اب صحبت كنم كه من از جنس سيليكوني انتخاب كرده ام زيرا داراي نرمي و شكل پذيري عالي بوده و براي خم نمودن ان بايد از فنر به دور لوله استفاده كنيد اين كار باعث جلو گيري از خم شدن لوله مي گردد در شكل ذيل يك عدد لوله و فنر دور ان و رابط فلزي جهت وصل نمودن لوله به بلاك هاي مورد نياز را نشان مي دهم. و از اب مقطر براي سيكل خنك كاري استفاده شده است در اينترنت و سايت هاي سازنده اين سيستم هاي اب خنك كه جستجو كردم همه از اب و محلول ضد يخ ماشين استفاده مي كردند كه بهتر است كه همان اب مقطر كه داروخانه ها به صورت 4 ليتري به فروش مي رسانند استفاده گردد.

در عكس هاي ذيل رادياتور و فلو سنج نصب شده روي رادياتور را مي بيند كه با يك تكه مسي و رابط فلزي به لوله و رادياتور وصل شده است. كه جوش تكه مسي را به رادياتور سازي برده وان را جوش داده است و براي خود تكه مسي بايد يك سوراخ وسپس دنده جهت بستن رابط استفاده گردد .

فلوسنج يا همان دبي سنج كه مقدار اب عبوري ويا مقدار حجم اب در يك ساعت را نشان مي دهد را از شركت aquacomputer ميتوانيد ببيند .
براي مخزن اب از يك مخزن روغن ترمز ماشين ال 90 استفاده كرده ام.

2عدد رادياتور بخاري ماشين پيكان و ميني بوس و 2 فن 12 سانت براي رادياتور پيكان و 2 عدد فن 14 سانت براي رادياتور ميني بوس استفاده شده است.
براي ساخت بالك هاي مادر بورد از ورق مس به ضخامت يك سانت و درپوش ان از طلق پلكسي گلاس استفاده نموده ام كه ابتدا با مته جاهاي عبوري اب را سوراخ كرده سپس با فرز تراشكاري اينها را به هم وصل نموده ام وبراي اب بندي از واشر سيليكوني استفاده كرده ام

esl2012
24-10-14, 22:07
بادرود:
احتراما در مورد خريد بايد بكم كه از سايت
Swiftech كه برند امريكايي مي باشد و از بقيه سايت ها معتبر تر مي باشد ولي به ايران بعلت
در سال 88 استعلام كردم كه با كامل احترام و خوبي جواب داده و گفتند ارسال نمي كنند به علت همان كاغذ باطله ها.... وسايت هاي ديگر جواب نداند ولي دوسايتي كه اول پست اعلام كرده ام به ايران در صورت پرداخت پول ارسال دارنند. از سايت coolaboratory ميتواند خمير سيليكون عالي خريد كنيد كه قيمت ان 8 يورور و هزينه پست 5 يورو مي باشد. باسپاس

esl2012
05-12-14, 15:31
بادرود:
براي استفاده از پمپ ميتوانيد يك پمپ اب اكواريم را براي اين منظور استفاده كنيد كه با خريد يك عدد رله 12 ولتي و يك رابط سوكت 4 پين برق پاور كامپيوتر .براي اين منظور پايه هاي رله 12 ولت را به برق پاور كامپيوتر وصل مي كنيد و پين هاي قطع وصل رله را از پايه باز به برق 220 ولت شهري وصل و خروجي پايه رله را به پمپ وصل ميكنيم حتما عايق بندي برق 220 شهري را كاملا با نوار چسب برق عايق كنيد تا دچار برق گرفتي نشويد سپس پمپ را داخل يك ظرف قرار داده و لوله هاي ان را به بلاك هاي كامپيوتر وصل مي كنيم براي روشن كردن داخل كيس ميتوانيد از led استفاده كنيد وسيم برق را به همان سوكت پمپ كه به رله وصل مي شود استفاده كنيد اگر الكترونيك وارد نبود به يك مغازه الكترونيكي مراجعه كنيد تا رله و لامپ هاي ال اي دي را برايتان وصل كند وسپس سوكت را به كامپيوتر وصل كنيد اين ارزان ترين حالت استفاده براي سيستم اب خنك كامپيوتر مي باشد.باسپاس

محمد حسین اسدزاده
06-12-14, 14:14
ببخشید نمیشه از ررادیات بزرگ مثل بنز تک استفاده کرد یا مال ۴۰۵

اون مخزن ترمز ال نود چی کار می کنه

alksdj
06-12-14, 15:22
ببخشید نمیشه از ررادیات بزرگ مثل بنز تک استفاده کرد یا مال ۴۰۵

اون مخزن ترمز ال نود چی کار می کنه

دوست عزیز میشه از هر رادیاتوری که دوست دارین استفاده کنید ولی این رو باید در نظر داشته باشید که اگر رادیاتور بزرگ باشه باید یک پمپ مناسب با اون درنظر بگیرید وگرنه پمپ نمیتونه آب یا مایع کولانس رو خوب پمپاژ کنه و این امر باعث افت فشار میشه و نمیشه استفاده مفید داشت
در مورد مخزن هم باید عرض کنم کار این مخزن نگهداری آب یا کولانس هست جهت پمپ شدن .

محمد حسین اسدزاده
06-12-14, 17:18
میشه یه بار مراحل رو بگید من چاهار بار مطالب رو خوندم و متوجه نشدم
شلنگ از کجا اومد
اون فنرا
اون تکه ی رو ی cpu
و یه عکس واضح از سیستم خنک کننده با اون مخزن ترمز ال نود

- - - Updated - - -

استفاده از فلو سنج حتمیه

SOHR@B
06-12-14, 17:39
میشه یه بار مراحل رو بگید من چاهار بار مطالب رو خوندم و متوجه نشدم
شلنگ از کجا اومد
اون فنرا
اون تکه ی رو ی cpu
و یه عکس واضح از سیستم خنک کننده با اون مخزن ترمز ال نود

- - - Updated - - -

استفاده از فلو سنج حتمیه
محمد حسین عزیز اونی که رو سی پی یو هستش بلاک مسی یا آلمنیومی هستش که این دوست خوبمون به صورت آماده خریدن شما هم میتونی آماده بخری یا بدی برات بسان که اون خودش داستانای خودش رو دارهچون باید سطح مقطعی که روی سی پی یو قرار میگیر سیقلی باشه و ....
اون شلنگها رابط رادیاتور و بلاک شماست یعنی باعث گردش آب یا مایع شما میشه
اون فنر هم برای این دور شیلنگ انداخته شده که بخاطر گرم بودن آب یا هر دلیل دیگه ای شیلنگ خم نشه و راه اب رو مسدود یا کم فشار نکنه
رادیاتور رو هم شما میتونی هر چیزی استفاده کنی اصلا بذار تو تشت یا آکواریوم یا هر چیز دیگه مهم اینه که آب خنک تو لوله ها و بلاک شما جریان داشته باشه ( مایه داری حال کنی نگرانی پول آب نداشته باشی یه شیلنگ مستفیم از شیر آب هم میتونی بگیری فقط اب جریان داشته باشه که انتقال حرارت صورت بگیره )
یه دما سنج هم به نظر من تو این سیستم لازمه که بدونی درجه حرارت مایع چقدر هست
برای زیبایی هم مینوی یکمی مایع ضد یخ قاطیش کنی که آب سبز بشه و زیبا
یا هر رنگی که دلت بخواد
سوال دیگه ای بود در خدمتم

محمد حسین اسدزاده
06-12-14, 17:41
دستت درست منظورم این بود که اون شلنگ رو از چه سایتی میشه خرید
فنر چی
بلاک چی
اگه لینک بدی خوبه
و اون دبی سنج چیه نباشه عیب داره اون مخزن ال نود چی میگه

SOHR@B
06-12-14, 17:51
دستت درست منظورم این بود که اون شلنگ رو از چه سایتی میشه خرید
فنر چی
بلاک چی
اگه لینک بدی خوبه
و اون دبی سنج چیه نباشه عیب داره اون مخزن ال نود چی میگه

ببین دوست من این کار کلا یه کار هنریه
اگه خودت میخوای مودینگ کنی و دست ساز بسازی باید یکمی خلاق باشی لازم نیست حتما اون شیلنک رو استفده کنی سیلنگ سرم یا کولر یا یکمی کلفت تر واسه رادیاتور و...... میشه استفاده کرد
اون مخزن ال نود کارش جلو گیری از نوسان آب و یه جوری مخزنه نگه دارندس مثل مخزن رادیاتور پراید کم و زیاد اب رو جبران میکنه
تو بریز تو کاسه آب یکمی خلاقیت میخواد
نمیخوای این همه دردسرا رو بکشی برو یه دونه پک کاملش رو بخر با همه لوازم و متعلقات

محمد حسین اسدزاده
06-12-14, 18:25
پمپ رو از کجا میشه گرفت یه پمپ ایکس اس پی سی دیدم دویست و شصت تومن این جوری کار دوستمون یه تومن خرج داره چون بلاک CPU هم دویست و پنجاه میشه

Admiral_Hunter
06-12-14, 18:35
من رادیاتور و پمپ و ... دارم فقط بلاک سی پی یو ندارم
بلاک سی پی یو ندیدم جایی بفروشن برای سوکت 3-2011 بلاک هست چنده و کجا میفروشن؟
واترکولر های بسته مثلا
Enermax LIQTECH-HP Water Cooler
کارایی بالاتری دارند یا ایر کولرها یا این مدل واترکولرهای باز کدوم خنک تر میکنند؟

یه ایده هم داشتم یکی یه واتر کولر بسته داره حالا گارانتیش تموم شده و خرابه میشه اونو با تغییراتی داد و با اضافه کردن پمپ بهش ازش یک واتر کولر باز درست کرد یعنی از بلاکش که روی سی پی یو هست استفاده بشه. پمپ و رادیاتورهم بهش اضافه میکنیم.!!:1. (23):

AMD>INTEL
06-12-14, 19:10
واتر بلاک رو عقیق رایانه میاره .برای شرکت xspc

alksdj
07-12-14, 00:04
دوست عزیز استفاده از واتر به چند جهت میباشد
1- برای مد کردن سیستم
2- برای اورکلاک کردن ( cpu و گرافیک و مادربورد )
برای استفاده از واتر کولینک همان طور که دوستمون گفتم میشه دست ساز باشه میتونی پک کامل خرید کنی و میتونی قطعات واتر رو بخری و خودتون به صورت دست ساز استفاده کنید
در هر مورد اگر سوال دارین من در خدمتم :give_rose:

esl2012
20-02-15, 21:44
بادرود:
احتراما خدمت تمام عزيزان كه اين تاپيك را پيگيري مي كنند سپاس گذارم هدف من از اين سيستم اب خنك علاقه شخصي بوده و براي كسانيكه كار اوركلاك انجام مي دهند مناسب است و لازم به ذكر مي باشد كه سيستم نيتروژن مايع و سيستم كولر گازي هم براي كامپيوتر امده كه هزينه هاي انها با حقوق 600 تومان كارگري در ماه خيلي اختلاف داره من خودم شاغل هستم واين سيستم را در طي 6 سال متوالي جمع كرده ام و براي كاهش هزينه ها خودم بلاك هاي مادر بورد را درست كردم براي پمپ شما دوستان ميتوانيد از پمپ اكوريم كه خيلي ارزانتر از اينكه من استفاده كرده ام استفاده كنيد در مورد شيلنگ بايد بكم كه اين شيلنگ از جنس سيلكون و ضد اتش بوده كه در تهران ميدان توپ خانه خ امير كبير خ ناظم الا طبا جنوبي كه در انجا تجهيزات هيدروليك مي فرشند تهيه نمودم كه اين شيلنگ خارجي متري 5000 تومان در سال 88 بود كه من ايراني ان را متري 2000 تومان خريدم البته بين ايراني و خارجي هيچ فرقي ندارد در هر جاي ايران كه سيستم هاي هيدروليك يا پنو ماتيك مي فروشند ميتوانيد شيلنگ ورابط هاي فلزي ان را تهيه كنيد فنر براي جلو گيري از خم شدن شيلنگ مي باشد . در ضمن دارم روي يك مادربورد جديد كارم مي كنم كه بلاك هاي ان را بسازم از مراحل ساخت فيلم وعكس تهيه مي كنم تا دوستان بيشتر اشنا بشن.
باسپاس

esl2012
23-02-15, 21:07
بادرود:
احتراما طي ايميلي كه به شركت EKWB - Liquid Cooling Solutions EK Water Blocks (Only the registered members can see the link) داشتم جواب ايميل را داده و ارسال تجهيزات توليد شركت خود را از اسلوني به ايران را دارند دوستاني كه تمايل به خريد دارند ميتواند جهت خريد اقدام و پول خود را از طريق پي يال(paypal) به شركت فوق ارسال نمايند.
جواب ايميل ارسالي از شركت فوق :
Dear customer,

Thank you for contacting EK Support.

We ship worldwide the costs of shipping and delivery time depends on chosen courier.
While some offer tracking and express delivery and others use snail mail w/o tracking option.

If you need any further information, please do not hesitate to contact me.

Lep pozdrav, Kind regards, MFG!
SAMO NASLOVNIKU ! / ONLY FOR THE INTENDED RECIPIENT!
OPOZORILO: Ta elektronska pošta vsebuje informacije, ki so lahko zaupne narave. Namenjene so samo naslovniku. Če je bilo zaradi napake v naslovu ali pri prenosu sporočilo poslano drugam, prosimo, da o tem nemudoma obvestite pošiljatelja elektronskega sporočila. Če sporočilo ni bilo namenjeno vam, vas prosimo, da ga nemudoma izbrišete (SHIFT+DEL). Podatkov v sporočilu ne smete uporabljati, razkriti, širiti, kopirati ali tiskati.
DISCLAIMER: This e-mail contains proprietary information which may be legally privileged. It is for the intended recipient only. If an adressing or transmission error has misdirected this e-mail, please notify the sender by immediately replying to this mail. If you are not the intended recipient you must not use, disclose, distribute, copy, print, or rely on this e-mail. In this case please, permanently delete this e-mail from your computer (SHIFT+DEL).
- Show quoted text - (Only the registered members can see the link_14bb597eda981ac3)

ادرس قسمت خدمات مشتري درصورت نياز شما به پرسش از شركت فوق:support@ekwb.com

البته لازم بذكر مي باشد ارسال در صورت خريد هزينه پستي را معمولي انتخاب كنيد و در صورت خريد بايد 40 درصد هزينه گمركي هم توسط ايران از شما گرفته مي شود در صورتي كه حجم كالاي خريداري شده زياد باشد در ضمن در سايت مذكور ابتدا عضو شويد تا هزينه خريد شما شامل كسري مالياتي كشور مذكور قرار گيرد كه حدود 22 درصد كسر ماليات در زمان خريد براي كشور هاي خارج از اتحاديه اروپا را در نظر مي گيرند.اگر كسي سوالي داشت مطرح نمايد تا جواب دهم.
باسپاس