PDA

مشاهده نسخه کامل : ناسازگاری دو رم در کنار هم

Mehrdad.A 88
21-10-14, 07:34
درود

یک کامپیوتر هست با مادربورد گبگا و CPU I3 و گرافیک AMD و رم Kingmax 4 gb ddr3 1333 (یک طرفه) چون مال من نیست مشخصات دقیق رو نمیدونم

من به تازگی یک رم جدید Kingmax 4 gb ddr3 1333 برای این کامپیوتر خریدم دقیق مثل اونی که داشت فقط با این فرق که این رم جدید تراشه هاش دو طرف و از وقتی این رم رو گذاشتم ویندوز به طور تصادفی پیغام معروف dont send میده و ریستارت میشه
الان رم ها با هم ناسازگارن بخاطر اینکه یکی یک طرفه است و یکی دو طرفه ؟

STUXNET
21-10-14, 08:23
مشخصات دقیق مادربورد رو باید بدونیم تا بهترچک کنیم

AMD>INTEL
21-10-14, 11:11
درود

یک کامپیوتر هست با مادربورد گبگا و CPU I3 و گرافیک AMD و رم Kingmax 4 gb ddr3 1333 (یک طرفه) چون مال من نیست مشخصات دقیق رو نمیدونم

من به تازگی یک رم جدید Kingmax 4 gb ddr3 1333 برای این کامپیوتر خریدم دقیق مثل اونی که داشت فقط با این فرق که این رم جدید تراشه هاش دو طرف و از وقتی این رم رو گذاشتم ویندوز به طور تصادفی پیغام معروف dont send میده و ریستارت میشه
الان رم ها با هم ناسازگارن بخاطر اینکه یکی یک طرفه است و یکی دو طرفه ؟

چیپ هاشون فرق کنه میتونه پیغام خطا ایجاد کنه . بهترین راه تست با برنامه memtest هست . مشخصات مادربرد هم سوال کن حتما .

AMD>INTEL
21-10-14, 12:24
یک توصیه هم میکنم . کلا سعی کنید رم ها از نظر ظاهری مثل single side یا double side مثل هم باشند . یکسان بودن تایمینگ و چیپست و باس خیلی مهم هست . در کل استفاده از دو رم غیر مشابه دردسرهای بیشتری تا مزیتش همچون صرفه جویی دارد .

Mehrdad.A 88
22-10-14, 00:16
مادر بورد GA-P61-S3 هست. موقع خرید میخواستم ببینم Single side هست یا نه یادم رفت و تایمینگ رو اصلا نمیدونم چیه از کجا میشه فهمید

AMD>INTEL
22-10-14, 00:18
مادر بورد GA-P61-S3 هست. موقع خرید میخواستم ببینم Single side هست یا نه یادم رفت و تایمینگ رو اصلا نمیدونم چیه از کجا میشه فهمید

تایمینگ رم رو هم تو سایت سازنده هست و هم روی رم مینویسه . با برنامه cpu-z میتونید چک کنید . رم رو همیشه دقیقا مشابه بگیرید .

AMD>INTEL
22-10-14, 00:20
تایمینگ رم رو هم تو سایت سازنده هست و هم روی رم مینویسه . با برنامه cpu-z میتونید چک کنید . رم رو همیشه دقیقا مشابه بگیرید .

توصیه میکنم با رم قبلی بدون اضافه کردن رم جدید . بایوس مادربردتون رو به نسخه f9 اپدیت کنید .
با برنامه bios

Mehrdad.A 88
22-10-14, 00:31
حتما ابن کارو میکنم امیدوارم نیاز به عوض کزدن رم نباشه

برای راهنمایی ها ممنون :11():

nima_hl
22-10-14, 00:59
یه نکته تجربی عرض کنم شاید به کارتون بیاد

در ابن جور مواقع معمولا یکی از رمها تنظیمات بهتری نسبت به تیغه دوم داره

در اکثر مادربردها مشخصات رم از روی تیغه اول خونده میشه و روی تیغه دوم (در حالت دوال چنل ) اعمال میشه

در این حالت با جابجا کردن تیغه اول و دوم احتمال داره مشکل برطرف بشه ( چون تیغه قویتر با تنظیمات تیغه ضعیف تر کار خواهد کرد )

Sadeghiuu
01-08-17, 09:45
سلام من یه رم kingmax ddr3 1333 روی سیستمم هست یهدو نه رم برند kingston dd3 1333 اضافه کردم بعد از اون مشکل ریست شدن سیتم و صفحه ابی برام پیش میاد ایا این دوا رم باهم همخونی ندارند مادر بودردمم gigabyte ga p61

DOOM999
01-08-17, 10:17
سلام من یه رم kingmax ddr3 1333 روی سیستمم هست یهدو نه رم برند kingston dd3 1333 اضافه کردم بعد از اون مشکل ریست شدن سیتم و صفحه ابی برام پیش میاد ایا این دوا رم باهم همخونی ندارند مادر بودردمم gigabyte ga p61

مقدار cl رم ها باهم یکی هست ؟

AMD>INTEL
01-08-17, 11:28

بالا آوردن تاپیک قدیمی = اخطار