PDA

مشاهده نسخه کامل : صدای هارد

seyed mamali
16-10-14, 18:38
سلام ممنون از سایت خیلی خوبتون ...من یه هارد 700 سیگیت دارم که ویندوز روش نصبه وبه موازات روشن شدن چراغ هارد صدای کر کر و خر خر مانندی از هارد به گوش میرسه...!!!!سرعت هارد عالیه ولی این صدا اعصابمو خراب کرده...میخاستم ببینم مشکلش چیه؟؟
من همین سوالو رفتم از 5 نفر پرسیدم...درکمال تعجب گفتن که هارد ماهم همینطوریه،مشکلی نیست!!!
فکر کنم این مشکل خیلی ها باشه ولی خیلی از آدمارو دیدم که اصلا به این مدل صدا که از هارد شنیده میشه هیچ اهمیتی نمیدن!!!
لطفا بهم بگید چی کار کنم...؟؟؟

AMD>INTEL
16-10-14, 18:49
سلام ممنون از سایت خیلی خوبتون ...من یه هارد 700 سیگیت دارم که ویندوز روش نصبه وبه موازات روشن شدن چراغ هارد صدای کر کر و خر خر مانندی از هارد به گوش میرسه...!!!!سرعت هارد عالیه ولی این صدا اعصابمو خراب کرده...میخاستم ببینم مشکلش چیه؟؟
من همین سوالو رفتم از 5 نفر پرسیدم...درکمال تعجب گفتن که هارد ماهم همینطوریه،مشکلی نیست!!!
فکر کنم این مشکل خیلی ها باشه ولی خیلی از آدمارو دیدم که اصلا به این مدل صدا که از هارد شنیده میشه هیچ اهمیتی نمیدن!!!

با برنامه hd senitel از قسمت overview شات بگیرید

nima_hl
16-10-14, 18:51

سلام

صدای بعضی مدل هاردها زیاده

این صدا معمولا ارتباطی ارتباطی به طول عمر هارد نداره و اگر پاور سیستمتون مشکلی نداشته باشه مانند هاردهای کم صدا تر چند سال براتون کار خواهد کرد

اگر این صدا وسط کار کردن به گوش برسه (نه موقع استارت) میتونه نشان از بروز مشکل داشته باشه

Reza Eshraghi
16-10-14, 22:59
سلام
هارد لپ تاب هست ؟
این صدا در طی فعالیت ادامه داره یا بعد از مدتی قطع میشه ؟

seyed mamali
24-10-14, 21:33
نه هارد سیگیت اینترنال بر روی کیس معمولی (700 گیگابایت و تقریبا نو- سرعتread عالی-------سرعت write عالی البته در حد یه هارد دیگه!!!)
این صدا درست زمانی شروع میشه که هارد درحال خوندن چیزی باشه و چون من ویندوز هاردم روی این هارد بود تقریبا صدا همیشگی بود ولی شدت و مدت زمان کررررررر کرررررررررررر کردنش متفاوت!!!مثلا زمانی که داشتم فیلمی رو که توی desktop بود نگاه میکردم دیگه خودتووون میدوونید کررررررررررررررررررررر کرررررررررررررررر هارد یه سره میشد...
البته دیگه ردش کردم،دادمش به داییم اون میگه از صداش خوشش میاد!!!!
ولی جدا این مشکلو خیلیا دارن....حتما شما هم باهاشون مواجه شدید...راستیتش دیگه الآن یه جورایی داره باورم میشه که طبیعیه....ولی به هر حال خیلی کنجکاوم که بدونم ممنون میشم که راهنماییم کنید
(راستی الآن یه دونه هارد خاویار بلو وسترن دیجیتال320گیگ جای اون هارد گذاشتم که ویندوز روش نصبه( درکل ازش راضیم) ....نظر شما چیه به نظرتون خاویار بلو ها خوبن؟؟؟)
راستی شرمنده که وقت گرانبهاتونو میگیرم...ممنونم...

AMD>INTEL
24-10-14, 21:39
نه هارد سیگیت اینترنال بر روی کیس معمولی (700 گیگابایت و تقریبا نو- سرعتread عالی-------سرعت write عالی البته در حد یه هارد دیگه!!!)
این صدا درست زمانی شروع میشه که هارد درحال خوندن چیزی باشه و چون من ویندوز هاردم روی این هارد بود تقریبا صدا همیشگی بود ولی شدت و مدت زمان کررررررر کرررررررررررر کردنش متفاوت!!!مثلا زمانی که داشتم فیلمی رو که توی desktop بود نگاه میکردم دیگه خودتووون میدوونید کررررررررررررررررررررر کرررررررررررررررر هارد یه سره میشد...
ولی جدا این مشکلو خیلیا دارن....حتما شما هم باهاشون مواجه شدید...راستیتش دیگه الآن یه جورایی داره باورم میشه که طبیعیه....ولی به هر حال خیلی کنجکاوم که بدونم ممنون میشم که راهنماییم کنید
(راستی الآن یه دونه هارد خاویار بلو وسترن دیجیتال320گیگ جای اون هارد گذاشتم که ویندوز روش نصبه( درکل ازش راضیم) ....نظر شما چیه به نظرتون خاویار بلو ها خوبن؟؟؟)

صدای هارد تا حدودی طبیعی هست . مگر اینکه برنامه های که وضعیت اسمارت هارد دیسک خطایی رو اعلام کنند . وسترن blue هارد بسیارخوبیه .

seyed mamali
24-10-14, 21:48
از راهنماییتون ممنونم
یه سوال دیگه داشتم:
دو هفته ای میشه که سیستممو عوض کردم(البته اون هاردو هنوز دارما !!)سیستم نرم و خوب کار میکنه ولی دمای کارت گرافیک بالاست همیشه بین 50 تا 55 درجه سانتی گراده!!!چی کارش کنم؟آسیبی میبینه یا نه؟(با توجه به این که سیستم من روزی 12 ساعت روشنه البته 6ساعت از این زمانو کاری باهاش ندارم و طوری تنظیمش کردم که بعد از 5دقیقه صفحه خاموش بشه(تو sleep نمیره ها)
مشخصات کلی سیستم:
Graphic:Sapphire AMD Radeon HD 5450
CPU: intel corei3
Mother board: gigabyte Ultra Durable H81M-S2PV
RAM: 4 Gig

seyed mamali
24-10-14, 21:50
آقا چقدر سریع جواب دادی دمت گرم!!!!!
چون من خیلی پر رو ام یه سوال دیگه:1. (26)::
دو هفته ای میشه که سیستممو عوض کردم سیستم نرم و خوب کار میکنه ولی دمای کارت گرافیک بالاست همیشه بین 50 تا 55 درجه سانتی گراده!!!چی کارش کنم؟آسیبی میبینه یا نه؟(با توجه به این که سیستم من روزی 12 ساعت روشنه البته 6ساعت از این زمانو کاری باهاش ندارم و طوری تنظیمش کردم که بعد از 5دقیقه صفحه خاموش بشه(تو sleep نمیره ها)
مشخصات کلی سیستم:

AMD>INTEL
24-10-14, 21:50
از راهنماییتون ممنونم
یه سوال دیگه داشتم:
دو هفته ای میشه که سیستممو عوض کردم(البته اون هاردو هنوز دارما !!)سیستم نرم و خوب کار میکنه ولی دمای کارت گرافیک بالاست همیشه بین 50 تا 55 درجه سانتی گراده!!!چی کارش کنم؟آسیبی میبینه یا نه؟(با توجه به این که سیستم من روزی 12 ساعت روشنه البته 6ساعت از این زمانو کاری باهاش ندارم و طوری تنظیمش کردم که بعد از 5دقیقه صفحه خاموش بشه(تو sleep نمیره ها)
مشخصات کلی سیستم:

این گرافیک به دلیل نداشتن خنک کننده فعال (فن) دماش بالاست . میتونی یک فن رو نزدیکش یا یک فن کوچک روی هیت سینکش ببندید

Reza Eshraghi
24-10-14, 22:03

شات HD Tune یا HD Sentinel از تب SMART رو قرار بدید
احتمال مشکل هد پارک وجود داره با توجه به اینکه در گذشته ( چندسال قبل ) سیگیت ها یکی از مشکلات متداولشون صدای هدپارک بوده
در پاورآپشن ویندوز برای خاموش شدن هارد چند دقیقه تعریف شده ؟

mohammad1985
24-10-14, 22:43
آقا چقدر سریع جواب دادی دمت گرم!!!!!
چون من خیلی پر رو ام یه سوال دیگه:1. (26)::
دو هفته ای میشه که سیستممو عوض کردم سیستم نرم و خوب کار میکنه ولی دمای کارت گرافیک بالاست همیشه بین 50 تا 55 درجه سانتی گراده!!!چی کارش کنم؟آسیبی میبینه یا نه؟(با توجه به این که سیستم من روزی 12 ساعت روشنه البته 6ساعت از این زمانو کاری باهاش ندارم و طوری تنظیمش کردم که بعد از 5دقیقه صفحه خاموش بشه(تو sleep نمیره ها)
مشخصات کلی سیستم:
55 درجه برای گرفیک دمای بالایی نیست و اصلا مشکل ساز نیست

seyed mamali
25-10-14, 09:04
در پاورآپشن ویندوز برای خاموش شدن هارد 20 دقیقه تعریف شده(استاندارد ویندوز)

seyed mamali
25-10-14, 09:08
بله روی کارت گرافیک فن وجود نداره....هیت سینک خوبی هم نداره....ولی چه جوری میتونم روی هیتسینک فن بزارم؟آیا فنی تو بازار موجود هست که روی هیت سینک این مدل کارت گرافیک فیت بشه؟

AMD>INTEL
25-10-14, 09:11
بله روی کارت گرافیک فن وجود نداره....هیت سینک خوبی هم نداره....ولی چه جوری میتونم روی هیتسینک فن بزارم؟آیا فنی تو بازار موجود هست که روی هیت سینک این مدل کارت گرافیک فیت بشه؟

بله فن های کوچیک تو بازار هستند . اگر تهران هستید زیر زمین پاساژ امجد تو جمهوری