PDA

مشاهده نسخه کامل : معرفی نرم افزار برای تست و رفع مشکل هارد

aliebrahimi04
13-10-14, 11:45
سلام
عید همگی مبارک
بعضی اوقات یه صداهای مشکوکی از هارد بیرون میاد که آدم میترسه هارد یه چیزیش بشه بعد کلی اطلاعات بپره!!!
نرم افزاری میخواستم برای تست هارد

AMD>INTEL
13-10-14, 11:46
سلام
عید همگی مبارک
بعضی اوقات یه صداهای مشکوکی از هارد بیرون میاد که آدم میترسه هارد یه چیزیش بشه بعد کلی اطلاعات بپره!!!
نرم افزاری میخواستم برای تست هارد

برنامه hd senitel رو نصب کن و از قسمت overview یک اسکرین شات بگیر .

aliebrahimi04
13-10-14, 12:22
برنامه hd senitel رو نصب کن و از قسمت overview یک اسکرین شات بگیر .
خدمت شما
Only the registered members can see the link
ظاهرا 8 تا بد سکتور داره:1. (27):
اطلاعات هاردم خیلی برام مهمه.چی کنم؟

AMD>INTEL
13-10-14, 12:31
با کمک دستور chkdsk پارتشین ها رو اسکن کن
chkdsk x:/f /r
به جای x نام درایو رو بزن . این دستور باید تو cmd تایپ بشه

aliebrahimi04
13-10-14, 12:41
با کمک دستور chkdsk پارتشین ها رو اسکن کن
chkdsk x:/f /r
به جای x نام درایو رو بزن . این دستور باید تو cmd تایپ بشه
شاید باورتون نشه به محض این که دستور رو تایپ کردم صفحه آبی اومد و دیگه نرفت و مجبور شدم سیستم رو دستی خاموش کنم.یه بار دیگه سیستم رو روشن کردم تو تنظیمات بایوس هیچ هاردی رو لیست نکرده.
چه کنم؟

aliebrahimi04
13-10-14, 12:55
یک بار هارد رو درآوردم و یه 10،15 دقیقه موند بعد یه بار دیگه وصل کردم و سیستم روشن شد.سیستم اومد بالا.
الان دارم اطلاعات لازم رو کپی میکنم
چی کار کنم که این طوری بازی درنیاره؟

AMD>INTEL
13-10-14, 13:26
یک بار هارد رو درآوردم و یه 10،15 دقیقه موند بعد یه بار دیگه وصل کردم و سیستم روشن شد.سیستم اومد بالا.
الان دارم اطلاعات لازم رو کپی میکنم
چی کار کنم که این طوری بازی درنیاره؟

نشون میده بدسکتور فیزیکی هست . اطلاعات رو بکاپ بگیرید و بعد با برنامه HDDREGENATOR سعی کنید بدسکتورها رو ریکاور کنید .

aliebrahimi04
13-10-14, 14:15
نشون میده بدسکتور فیزیکی هست . اطلاعات رو بکاپ بگیرید و بعد با برنامه HDDREGENATOR سعی کنید بدسکتورها رو ریکاور کنید .
مرسی
مطمئن هستید که این کار جواب میده؟

AMD>INTEL
13-10-14, 14:20
مرسی
مطمئن هستید که این کار جواب میده؟

خیر. مطمئن نمیتونم باشم .هر کاری میزان خطا دارد . در مورد هارد شما احتمال بد سکتور فیزیکی هست .

nima_hl
13-10-14, 18:51
خدمت شما
ظاهرا 8 تا بد سکتور داره:1. (27):
اطلاعات هاردم خیلی برام مهمه.چی کنم؟

سلام

اگر اطلاعات هاردتون خیلی براتون مهمه پیشنهاد میکنم یک ثانیه دیگه هم سیستمتون را روشن نکنید

فردا صبح یک هارد نو تهیه کنید و روش ویندوز نصب کنید و اطلاعات را از روی هارد قدیمی به روی آن منتقل کنید

اگر بد سکتور شما در اثر تماس هد با پلاتر باشه احتمالا هد یا پلاتر به صورت فیزیکی خراب شدند و احتمال خرد شدن هد و از دست دادن کل یا قسمت زیادی از اطلاعاتتون هر ثانیه وجود دارد

aliebrahimi04
14-10-14, 17:39
سلام

اگر اطلاعات هاردتون خیلی براتون مهمه پیشنهاد میکنم یک ثانیه دیگه هم سیستمتون را روشن نکنید

فردا صبح یک هارد نو تهیه کنید و روش ویندوز نصب کنید و اطلاعات را از روی هارد قدیمی به روی آن منتقل کنید

اگر بد سکتور شما در اثر تماس هد با پلاتر باشه احتمالا هد یا پلاتر به صورت فیزیکی خراب شدند و احتمال خرد شدن هد و از دست دادن کل یا قسمت زیادی از اطلاعاتتون هر ثانیه وجود دارد
جالبه الان شده 16 تا بدسکتور
اصلا راهی نداره درست شه؟
تعمیر کاری هست بتونه درست کنه؟

AMD>INTEL
14-10-14, 17:45
جالبه الان شده 16 تا بدسکتور
اصلا راهی نداره درست شه؟
تعمیر کاری هست بتونه درست کنه؟

زیاد پی تعمیرش نباش . هارد بدسکتور مخصوصا مثل مورد شما فیزیکی درست بشو نیست .

aliebrahimi04
14-10-14, 17:46
الان یه چیزی رو فهمیدم.!
وقتی جهت هارد رو عوض میکنم یعنی عمودی میکنم تقریبا مشکل حل میشه!
منظورم از مشکل اینه که وقتی این صدای خاص از هارد در میاد ویندوز هنگ میکنه.این صدا هم همیشه نیست بعضی اوقات اتفاق میفته که اون موقع هست که سیستم هنگ میکنه.به گمونم مشکل از درایو c هستش.

aliebrahimi04
14-10-14, 17:54
زیاد پی تعمیرش نباش . هارد بدسکتور مخصوصا مثل مورد شما فیزیکی درست بشو نیست .
میشه از این هارد بعنوان هارد دوم روی سیستم استفاده کرد و فقط از پارتیشن دومش استفاده کنم؟
فکر میکنم بدسکتور توی پارتیشن c باشه

AMD>INTEL
14-10-14, 17:59
میشه از این هارد بعنوان هارد دوم روی سیستم استفاده کرد و فقط از پارتیشن دومش استفاده کنم؟
فکر میکنم بدسکتور توی پارتیشن c باشه

با توضیحاتی که میدی . این هارد وقتی با تغییر وضعیت بهتر میشه مشکل مکانیکال داره .

nima_hl
14-10-14, 18:30
الان یه چیزی رو فهمیدم.!
وقتی جهت هارد رو عوض میکنم یعنی عمودی میکنم تقریبا مشکل حل میشه!
منظورم از مشکل اینه که وقتی این صدای خاص از هارد در میاد ویندوز هنگ میکنه.این صدا هم همیشه نیست بعضی اوقات اتفاق میفته که اون موقع هست که سیستم هنگ میکنه.به گمونم مشکل از درایو c هستش.

علی جان اینقدر با این هارد ور نرو هد توی پلاتر گیر کنه تمام اطلاعاتت به فنا میره ها

بعد باید خدا تومن هزینه کنی شاید یه بخش از اطلاعاتت بر گرده

aliebrahimi04
14-10-14, 20:48
علی جان اینقدر با این هارد ور نرو هد توی پلاتر گیر کنه تمام اطلاعاتت به فنا میره ها

بعد باید خدا تومن هزینه کنی شاید یه بخش از اطلاعاتت بر گرده
انقدر برام مهم بود که همون اول از اطلاعاتش کپی گرفتم
از این ور هم چون هارد رو تازه نزدیک به یک ماه هست خریدم و گارانتی هم نداره خیلی زورم میاد 200 تومن پر بشه:(