PDA

مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن مانیتور به صورت اتفاقی

programmer 1
12-10-14, 14:11
سلام،
مانیتوم LCD هست مارک ال جی مدل Flatron w2052s
تقریبا 8 سالی هست دارمش، تا الان خوب کار میکرد ولی در یک ماه اخیر گاه و بی گاه مشکلات زیر به وجود می آد:
وقتی دکمه پاور مانیتور رو میزنم اصلا روشن نمیشه اون نور آبی پاور هم روشن نمیشه، نه نور آبی نه زرد هیچی

مشکل از کارت گرافیک و کیس نیست، مانیتور رو با سیستم دیگه هم چک کردم مشکل همچنان گاه و بی گاه اتفاق می افته.
مشکل از کابل تغذیه مانیتور هم نیست، یه مانیتور دیگه بهش زدم به راحتی کار کرده، حتی کابل رو هم عوض کردم.پ
مشکل از کابل دیتا هم نیست چون مستقیم به برق وصلش کردم، بعضی وقتا روشن میشه بعضی وقتها هم روشن نمیشه.

من احتمال دادم شاید چون طی روز هر وقت مانیتورم رو ترک میکردم خاموشش میکردم، شاید دکمه پاورش خراب شده باشه، به همین خاطر شب که سیستم رو خاموش کردم به جای خاموش کردن مانیتور سیم برقش رو کشیدم.
صبح که اومدم به برق زدم اول روشن شدن ولی بعد از روشن کردن سیستم بعد از مدتی خاموش شد، آوردمش بیرون پنل جلواش رو باز کردم، نتونستم کامل باز کنم ولی بازم اتفاقی روشن شد که تا الان هم بدون مشکل داره کار میکنه، ولی بازم میترسم هر موقعی که دلش خواست خاموش بشه یا روشن نشه گرفتاری شدیم ها!

بعضی از دوستان میگن مشکل از پنل تغذیه اش هست، خازن های اولیه و ثانویه باید چک بشن و یا بلک لایت سوخته و ...
سوختن بلک لایت که منتفیه چون از صبح تا الان بدون مشکل دارم کار میکنم باهاش.
خازن ها هم اگه خراب باشن پس تا الان چه جوری دارم کار میکنم، نیمه خراب که نداریم؟!

در کل مشکل بنده خروجی گرافیک نیست، یه بار که مانیتور روشن بشه بقیه اش حله، مشکل روشن نشدن خود مانیتور و یا خاموش شدن اتفاقی اش هست. ضمنا در حالت زرد رنگ هم چشمک زدن ندارم.

حالا من دقیقا ساختار داخلی اش رو نمی دونم ولی آیا طوری هست که زیر کلید پاور گرد و خاک بره و به جابه جا کردن مانیتور این ها جا به جا بشن به صورت رندوم نارسانایی ایجاد کنن؟ و یا می تونه از سردی هوا باشه، چون این اتفاق معمولا صبح ها می افته که هوا سرد تر هست، تو هوا گرمی زیاد چنین مشکلی پیش نیومده.

AMD>INTEL
12-10-14, 14:18
به خاطر خازنهای اینورتر هست . خازن های قسمت اینورتر نشتی پیدا کردند .

programmer 1
12-10-14, 16:13
ممنون از پاسختون،
اگه تعمیرش نکنم باید منتظر چه اتفاقاتی باشم؟ امکانش هست وضع بد تر بشه؟
حالا چرا به صورت کاملا رندم چنین مشکلی برام پیش می آد؟ گاهی اوقات تا سه چهار روز مشکلی نیست، گاهی هم اتفاقی روشن نمیشه، گاهی روشنه، یه باره خاموش میشه. حالا توی این مدت مانیتور هم که تکون نمیخوره. واقعا چجوری ممکنه؟

به هر حال تعمیرش چقدر هزینه داره؟ از عهده هر کسی بر می آد؟ یا حتما باید بره نمایندگی؟
حالا راهی نداره چنین مشکلی به وجود نیاد، یحث هزینه اش نیست، حوصله ندارم وردارم ببرم بیرون :)

AMD>INTEL
12-10-14, 16:32
ممنون از پاسختون،
اگه تعمیرش نکنم باید منتظر چه اتفاقاتی باشم؟ امکانش هست وضع بد تر بشه؟
حالا چرا به صورت کاملا رندم چنین مشکلی برام پیش می آد؟ گاهی اوقات تا سه چهار روز مشکلی نیست، گاهی هم اتفاقی روشن نمیشه، گاهی روشنه، یه باره خاموش میشه. حالا توی این مدت مانیتور هم که تکون نمیخوره. واقعا چجوری ممکنه؟

به هر حال تعمیرش چقدر هزینه داره؟ از عهده هر کسی بر می آد؟ یا حتما باید بره نمایندگی؟
حالا راهی نداره چنین مشکلی به وجود نیاد، یحث هزینه اش نیست، حوصله ندارم وردارم ببرم بیرون :)
پیشنهاد میکنم هر چه سریعتر خازنش رو عوض کنید .
عوض کردن خازن کاری نداره . تعمیرکار تلویزیون هم انجام میده . مهم تمیز باز کردن مونیتور هست که خارها قابش نشکنه .

programmer 1
12-10-14, 18:39
پس خوب شد نوار کناری مانیتور رو باز نکردم، پنل جلوش رو که باز کردم کلی دردسر داشت :)
ممنون فقط هزینه تقریبی اش رو بگید تعمیر کار الکی مبلغ بالایی نگیره.

AMD>INTEL
12-10-14, 18:50
پس خوب شد نوار کناری مانیتور رو باز نکردم، پنل جلوش رو که باز کردم کلی دردسر داشت :)
ممنون فقط هزینه تقریبی اش رو بگید تعمیر کار الکی مبلغ بالایی نگیره.

بستگی به طرفش داره . بیشتر از 30 نباید بگیره .

programmer 1
15-10-14, 21:30
بردم گفت مشکل از پنل تغذیه است. 50 گرفت کمتر از 2 ساعت درست کرد.
گفتش اکثر مشکلات مانیتور ها به خاطر مصرف بالای اونهاست، بهتره هر وقت کاری با مانیتور نداری، خاموش کنی بعدش از سیم برق بکشی!؟
حالا برام سوال پیش اومد، جدا کردن از سیم برق دلیل علمی داره، مگه کلید پاور جریان برق رو کاملا قطع نمیکنه؟

ضمنا چه توصیه ای دارید برای عمر بیشتر LCD ؟

من روزی حدود 13 ساعت به خاطر کارم پای سیستم هستم، که کم کم ده ساعتش پشت سر هم مانیتور روشنه (موقع بیکاری هم خاموشش میکنم البته نه از سیم برق!)
الانم که این مشکل به وجود اومده 6 سال از خرید LCD میگذره، البته قبلا بیشتر هم کار میکردم.
لطفا توصیه هاتون رو بفرمایید اصلا حوصله خرج کردن روی مانیتور ندارم.
با سپاس/.

AMD>INTEL
15-10-14, 21:37
بردم گفت مشکل از پنل تغذیه است. 50 گرفت کمتر از 2 ساعت درست کرد.
گفتش اکثر مشکلات مانیتور ها به خاطر مصرف بالای اونهاست، بهتره هر وقت کاری با مانیتور نداری، خاموش کنی بعدش از سیم برق بکشی!؟
حالا برام سوال پیش اومد، جدا کردن از سیم برق دلیل علمی داره، مگه کلید پاور جریان برق رو کاملا قطع نمیکنه؟

ضمنا چه توصیه ای دارید برای عمر بیشتر LCD ؟

من روزی حدود 13 ساعت به خاطر کارم پای سیستم هستم، که کم کم ده ساعتش پشت سر هم مانیتور روشنه (موقع بیکاری هم خاموشش میکنم البته نه از سیم برق!)
الانم که این مشکل به وجود اومده 6 سال از خرید LCD میگذره، البته قبلا بیشتر هم کار میکردم.
لطفا توصیه هاتون رو بفرمایید اصلا حوصله خرج کردن روی مانیتور ندارم.
با سپاس/.

راه خاصی نیست . بهترین راه استفاده از یک محافظ بعد از پریز هست . قطع از پریز هم راه خیلی مناسبی نیست .هر قطعه ای یک عمر مفیدی دارد .