PDA

مشاهده نسخه کامل : بهم خوردن خود به خود تنظیمات مودم و وصل نشدن به 192.168.1.1 صفحه تنظیمات مودم

Ghaioom
08-10-14, 16:00
سلام

مشکل بهم خوردن خود به خود تنظیمات رو مدل 2640 d-link داره.

خود به خود تنظیماتش بهم میریزه!
به نظرتون فریمور رو آپ کنیم درست میشه؟
یا به گفته یکی رمز مودم رو عوض کنیم؟
انگار هر دو رو باید تستید!

و

مشکل وارد نشدن به تنظیمات مودم یکی با مودم شاتل داشت که یه بار رو اون سیستم میشد بعد نمیشد وارد تنظیماتش شد هر کاری کنی هم!
به همین خاطر مجبور بودم ببرم رو سیستم دیگه! رو 2-3 تا سیستم بردم تا اوکی اش کردم.

میدونین چرا؟ چون با pppoe وصل نمیشد و با bridge وصل میشد به نت! چراغاش روشن میشد به جز اینترنت! و وقتی رو یه سیستم بردیش یه بار وقت داری بری تو تنظیماتش و درستش کنی. خلاصه کلمونو این مودم درد آورد چندین ساعت وقتمو گرفت آخرش قلقشو فهمیدم! :دی
نمیدونم مشکلش چی بود شاید با آپ فریمور درست میشد که من انجام ندادم.
اینم بگم که با ریست کارخانه ای هم نمیشد رو همون سیستم که قبلا یه بار وارد تنظیماتش شدی دفعه بعد وارد شد!

حالا شما بگید چش بوده؟!

amir ghayour
09-10-14, 09:41
سلام
در مورد مورد اول معمولا تنظیمات مودم خود به خود بهم نمیریزه علت اصلی این قضیه استفاده از آیپی و پسورد دیفالت خود مودم هست چرا به این خاطر که خیلیها این کارو میکنن و از پسورد و آیپی دیفالت خود مودم استفاده میکنن و من به شخصه دیدم باعث میشه وقتی میرن تنظیمات مودم خودشون رو ریست یا تغییر بدن ناخواگاه واردم مودم دیگری میشن و اون مودم رو ریست یا تغییر میدن یا دادن بازم میگم به شخصه بارها دیدم پس برای اینکه این اتفاق نیافته باید رمز ورود به مودم رو حتما عوض کنید دوم اینکه آیپی پیش فرض مودم رو هم عوض کنید تا این اتفاق دیگه نیفته یا درصدش کم بشه و یه چیز دیگه وقتی قصد تغییرات در مودم یا ریست اون رو به صورت نرم افزاری داشتید حتما کابل تلفن رو از مودم جدا کنید که مبادا به مودم دیگری وصل بشید بدون اینکه متوجه باشید.
مورد دوم رو شرمنده نمیتونم نظری بدم تا از نزدیک نبینم و تست کنم.

Ghaioom
13-10-14, 06:15
عجیبه چطور وقتی به تنظیمات مودم بریم امکان داره رفته باشه رو مودم دیگه؟!!

و تا حالا من آی پی مودم رو عوض نکردم کدوم قسمته؟

amir ghayour
13-10-14, 09:18
منم قبلا همین فکر رو میکردم و میگم که بارها دیدم و توضیح علمیش برام سخته بگم استاید بهتر میتونن توضیح بدن چطور این امکان هست . در مورد تغییر آیپی مودم به مودم فرق میکنه باید خودتون پیدا کنین مودم من فرق میکنه وگرنه توضیح میدادم ولی یه قسمت برای تغییر دستی هست که از اونجا تنظیماتی رو که اعمال کردید رو بصورت کامل نشون میده و جزء به جزء و کامل قابل ویراش هست همونجا هم قسمتی برای تغییر آیپی مودم هست .

Ghaioom
13-10-14, 14:34
منم قبلا همین فکر رو میکردم و میگم که بارها دیدم و توضیح علمیش برام سخته بگم استاید بهتر میتونن توضیح بدن چطور این امکان هست . در مورد تغییر آیپی مودم به مودم فرق میکنه باید خودتون پیدا کنین مودم من فرق میکنه وگرنه توضیح میدادم ولی یه قسمت برای تغییر دستی هست که از اونجا تنظیماتی رو که اعمال کردید رو بصورت کامل نشون میده و جزء به جزء و کامل قابل ویراش هست همونجا هم قسمتی برای تغییر آیپی مودم هست .

عجیبه اون چطوری میتونه باشه که توضیح دادنش سخته!
انگار یه اساتیدم نمیاد اینجا بگه !

گزینه Use Static IP Address هست اینه منظورتون؟
یه جوری گفتین که راه دیگه هم انگار داره. اون از داخل تنظمیات مودم نیست مگه؟!

یه مودم tplink هست نمیدونم چش شده که چراغ نتش وصل نمیشه. فک کردم از یوزر پس هست که زنگیدم پسورد رو عوض کردم بازم دیدم چراغ نتش روشن نمیشه! بعد گفتم ببینم بریج رو اوکی کنم شاید وصل شد!
خلاصه بریج رو درست کردم زدم وصل شد! ولی چراغ نت خاموشه! به نظرتون کلا با بریج چراغ نت خاموش میمونه یا مودم قاطی داره که قبلا با pppoe وصل میشد الان با بریج کار میکنه؟! :1. (27): :lol:

amir ghayour
14-10-14, 09:40
اینکه میگم توضیحش سخته برای اینکه من دانش این کار رو ندارم :1. (29):
نه گزینه Use Static IP Address نیست اشتباه نکنی. شما باید بگردی که یه جا آیپی شما رو زده که همون 192.168.1.1 هستش و قابل ویراش هم هست .
شاید من نتونستم منظورم رو درست بیان کنم اتفاقا فقط از طریق مودم هستش و لا غیر.
در حالت بریج چراغ نت رو شن نباید بشه و لی در pppoe باید چراغ روشن بشه اگه تنظیمات درست و چراغ مودم هم نسوخته باشه.
البته اینکه چراغ در حالت pppoe روشن نمیشه یه علت دیگه هم میتونه داشته باشه که الان به ذهنم رسید تو اینجا منظور استان ما مخابرات برای جلوگیری از سوء استفاده غیر سرور رو روی مک آدرس سیستم یا مودمی که اولین بار به سرور وصل میشه قفل میکنن چون شما گفتین با بریج وصل میشه ولی با pppoe وصل نمیشه احتمال داره شرکت یا مخابرات که از اون سرویس گرفتین این کارو کرده باشه که در این صورت نباید هم روشن و وصل بشه چون شرکت مذبور مک ادرس کامپیوتر رو مبنا قرار داده چون در حالت بریج شما از طریق سیستم و با پل مودم وصل میشین سرور شرکت کامپیوتر شما رو میشناسه و در حالت pppoe چون مودم وصل میشه به شرکت مودم رو فقط میبنه نه سیستم رو برای اینکه مطمعن بشین به شرکت زنگ بزنین و بپرسین تغیییر مک آدرس در اتصال به اینترنت اون شرکت تاثیر داره یا نه اگه اره باید بنا به نیازتون هر کدوم از روشهای اتصال به اینترت که براتون بهتره انتخاب کنید اگه pppoe میخواهید زنگ بزنین بگین براتون درست میکنن از شرکت ولی شما هم قبلش مودم رو باید تنظیم کنید بعد زنگ بزنید که وقتی برای اولین بار مودم به شرکت وصل میشه دیگه فقط مودم رو بشناسه نه کامپیوتر رو.
البته یه روش دیگه هم هست که مک آدرس رو تغییر میدی اینطوری سرور متوجه نمیشه و میتونید وصل بشید ولی اونم باید بتونید مثل همین آیپی جاش رو پیدا کنید و تغییر بدید و در ضمن مک آدرس سیستمتون رو هم باید بدونید که بتونید اینکار رو بکنید ببخشید که دیگه بیشتر توضیح نمیدم همینطوریش یه انشاء شده:lol:

Ghaioom
16-10-14, 22:50
سلام.

مودم tplink 8817 یوزر پس رو isp رو که ثبت میکنیم بعد خاموش روشن کردن مودم نشون نمیده! چشه این؟!

در ضمن مودم کلا تو خونه طرف کار نمیکرد قبلش اورده بودم خونه خودمون مودم رو تست کرده بودم به نتش وصل شدم ولی بعد برد اونجا کار نکرد منم رفتم دو ساعتی علاف شدم کار نکرد. اخرش مودم با کیس رو اوردم.
الان اینجا داره کار میکنه نمیدونم اگه باز ببریم کار میکنه یا نه! :lol:
نمیدونم چشه این مودم!

اول اون نشون ندادن یوزر پس رو بهم بگین چشه و بعد این مشکلو هم بگین ک چرا اونجا نمیشد به نظرتون؟! و بازم نشه چیکار کنم؟
هر جور راهی رو رفتم ولی وصل نشد که نشد اونجا!

کلا یوزر پسش با همو vpi vci نشون نمیده کلا عین اینه که مودم تنظیم نشده بعد از خاموش روشن کردن مودم!
کلا من هنگم با این کارای این مودم و دارم الان از نتش استفاده میکنم! :|

Reza Eshraghi
16-10-14, 23:11
سلام.

مودم tplink 8817 یوزر پس رو isp رو که ثبت میکنیم بعد خاموش روشن کردن مودم نشون نمیده! چشه این؟!

در ضمن مودم کلا تو خونه طرف کار نمیکرد قبلش اورده بودم خونه خودمون مودم رو تست کرده بودم به نتش وصل شدم ولی بعد برد اونجا کار نکرد منم رفتم دو ساعتی علاف شدم کار نکرد. اخرش مودم با کیس رو اوردم.
الان اینجا داره کار میکنه نمیدونم اگه باز ببریم کار میکنه یا نه! :lol:
نمیدونم چشه این مودم!

اول اون نشون ندادن یوزر پس رو بهم بگین چشه و بعد این مشکلو هم بگین ک چرا اونجا نمیشد به نظرتون؟! و بازم نشه چیکار کنم؟
هر جور راهی رو رفتم ولی وصل نشد که نشد اونجا!

کلا یوزر پسش با همو vpi vci نشون نمیده کلا عین اینه که مودم تنظیم نشده بعد از خاموش روشن کردن مودم!
کلا من هنگم با این کارای این مودم و دارم الان از نتش استفاده میکنم! :|

دوست عزیزم قابلیتی به نام امنیت خط روی خط دوست شما فعال شده چون مودم ایشون رو ظاهراً در منزل خودتون کانفیگ کردید به این شکل هست که اولین بار که کاربر بعد از رانژه شدن خطش میخواد به نت متصل بشه شرکت چک می کنه که حتماً از خط خودش وصل شده باشه و وقتی می برید مودم رو در جای دیگه کانفیگ می کنید و مودم رو می برید در منزل صاحب اصلی خط و روی خط اون می خواهید وصل بشید چون مودم اولین بار جای دیگه کانفیگ شده سیستم امنیت خط در واقع به اشتباه میفته و فکر می کنه اون خط دوست شما خط سوء استفاده کننده هست و بلاکش می کنه
این موضوع برای خودم روز اول فروردین در منزل اقوام پیش اومد همون لحظه با پشتیبانی تماس گرفتم و روز بعد درست شد !

Ghaioom
17-10-14, 05:52
دوست عزیزم قابلیتی به نام امنیت خط روی خط دوست شما فعال شده چون مودم ایشون رو ظاهراً در منزل خودتون کانفیگ کردید به این شکل هست که اولین بار که کاربر بعد از رانژه شدن خطش میخواد به نت متصل بشه شرکت چک می کنه که حتماً از خط خودش وصل شده باشه و وقتی می برید مودم رو در جای دیگه کانفیگ می کنید و مودم رو می برید در منزل صاحب اصلی خط و روی خط اون می خواهید وصل بشید چون مودم اولین بار جای دیگه کانفیگ شده سیستم امنیت خط در واقع به اشتباه میفته و فکر می کنه اون خط دوست شما خط سوء استفاده کننده هست و بلاکش می کنه
این موضوع برای خودم روز اول فروردین در منزل اقوام پیش اومد همون لحظه با پشتیبانی تماس گرفتم و روز بعد درست شد !
برای اولین بار نیست که اون قبلا با این نت کار میکرده . مودم رو داده به فامیلشون و بعدا ازش گرفته تا خودش استفاده کنه که من یوزر پس رو براش ثبت کردم. ولی میبری اونجا وصل نمیشه. چراغ نت روشن نمیشه. حالا شما میگید اولین بار ولی ایشون قبلا به نت وصل میشده!

Reza Eshraghi
17-10-14, 09:43
برای اولین بار نیست که اون قبلا با این نت کار میکرده . مودم رو داده به فامیلشون و بعدا ازش گرفته تا خودش استفاده کنه که من یوزر پس رو براش ثبت کردم. ولی میبری اونجا وصل نمیشه. چراغ نت روشن نمیشه. حالا شما میگید اولین بار ولی ایشون قبلا به نت وصل میشده!

مهم اون یوزر و پسوردی هست که مربوط به خط ایشون شما براشون جایی دیگه ثبت و کانفیگ کردید دوست خوبم
بهشون بگید با پشتیبانی مخابرات تماس بگیرند و موضوع رو دقیق توضیح بدن اونها متوجه بشن که قضیه امنیت خط هست ظرف چندساعت درستش می کنند
تجربه عملی دارم که میگم علتش این هست :11():